Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, jacm napisał:

O widzisz jak ładnie brawo , to jak już ustaliliśmy że mamy słaby sprzęt, zajmujemy się pierdołami i nie znamy się więc jesteśmy skompromitowani to jaki widzisz sens żebyś z nami pisał ?.  

I tego się trzymaj. Doucz się trochę o konstrukcjach kolumn i wróć. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, paul klacska napisał:

I tego się trzymaj. Doucz się trochę o konstrukcjach kolumn i wróć. 

 

Ucz mnie mistrzu zatem ?.

Dobrze mój Ty mistrzu a jak już ich przesłuchałem kilkadziesiąt par i wiem jakie są plusy soniczne jednych i drugich i wybrałem kompletnie inny rodzaj obudowy. To dalej mam o nich czytać i się douczyć skoro mnie nie interesują z doświadczenia muzycznego. 

Odpowiedz mistrzu ?. Chcę żeby Twa wiedzą spłynęła i na mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, paul klacska napisał:

I kolumny też.???

Jedno muszę wam przyznać, fajne macie hobby. Jedni kupują płyty z muzyką, a drudzy kondensatorki itp. ?????.

Ci co mają pieniądze kupują drogi sprzęt a ci co nie mają kupują na co ich stać i liczą że przeskoczą kilka poziomów wprowadzając modyfikacje.

Widać to np. po dac'ach, gość kupuje, przekłada 15 opampów po czym sprzęt za pół roku trafia na aukcję. Złoty Graal nie został jednak znaleziony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, sls napisał:

Ci co mają pieniądze kupują drogi sprzęt a ci co nie mają kupują na co ich stać i liczą że przeskoczą kilka poziomów wprowadzając modyfikacje.

Widać to np. po dac'ach, gość kupuje, przekłada 15 opampów po czym sprzęt za pół roku trafia na aukcję. Złoty Graal nie został jednak znaleziony.

Jeden z obecnych tu klubowiczów kiedyś mi napisał prywatnie takie zadanie: "Nie mam kasy na porządne kolumny,wzmak itp, to chociaż sobie coś tam pomajsterkuje by mieć lepsze samopoczucie ,że coś tam sobie poprawiłem"?

Cenię chłopaka za szczerość.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sls napisał:

Ci co mają pieniądze kupują drogi sprzęt a ci co nie mają kupują na co ich stać i liczą że przeskoczą kilka poziomów wprowadzając modyfikacje.

Widać to np. po dac'ach, gość kupuje, przekłada 15 opampów po czym sprzęt za pół roku trafia na aukcję. Złoty Graal nie został jednak znaleziony.

Najprostsza metoda jesli chodzi o sprzęt jest odsłuchać jak najwięcej gotowych zestawow znaleźć te które przełamują próg oszukiwania naszych zmysłów ze gra realnie, a potem jest już gorzej bo trzeba dobrać akustykę i zapewnić temu możliwość pokazania co potrafi. Jeszcze 10 lat temu za 50kzl można było to uzyskać w nowym sprzęcie a w uzywkach poniżej 20kzl. Teraz te kwoty odjechały a nawet placac krocie dalej gra to bardziej amatorsko niż zjawiskowo szczególnie od czasu strojenia zwrotnic przez komputery a nie człowieka . Ale faktycznie można wrócić do starego sprzętu i za ułamek kwoty wymienić trochę kondow itd i mieć bajkę za śmieszne pieniądze. Ale to trzeba mieć notatki z przed lat które zestawy nam się podobały bo kupowanie na chybił trafił z rozjechanym graniem bez wymiany zużytych elementow nie przyniesie efektu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
29 minut temu, jacm napisał:

Ucz mnie mistrzu zatem

W twoim przypadku i nie tylko, to już na to stanowczo za późno.

A tak na marginesie, poszliście po rozum do głowy i zrobiliście wyprzedaż kabelków na finn.no ?

Zbieracie kasę na nowe kolumny czy lepsze kabelki??

https://www.finn.no/user/profile/profile.html?id=344270726

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, paul klacska napisał:

Jedno muszę wam przyznać, fajne macie hobby. Jedni kupują płyty z muzyką, a drudzy kondensatorki itp. ?????.

Jedni wiedzą co one dają i  które podmienić, drudzy kondensator widzieli na zdjęciu i wiedzą że ma dwie nogi? Płyt nie kupuję używam Deezera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, paul klacska napisał:

Jeden z obecnych tu klubowiczów kiedyś mi napisał prywatnie takie zadanie: "Nie mam kasy na porządne kolumny,wzmak itp, to chociaż sobie coś tam pomajsterkuje by mieć lepsze samopoczucie ,że coś tam sobie poprawiłem"?

Cenię chłopaka za szczerość.?

Tak wiemy że świat zszedł na psy przez to że Janusze myślą że jak już mają kasę to mają prawo decydować i wypowiadać się o czymś o czym nie mają pojęcia patrz księgowi w firmach audio lub trolle na forach . Ponieważ Janusze nie sądzą że aby był postęp i żeby coś stworzyć potrzebna jest jeszcze wiedza i chęć tworzenia . Ale każdy Janusz który zdobył papierki wieży najmocniej w papierki . Podaj Paul stan konta , cene kolumn i co tam masz napiszemy Ci że za te cene musi ci grać zajebiscie nawet bez odsłuchu . Ale nie rób z siebie buca więcej bo już nie słoma a snopki ci z sandałow wystają .

 

2 godziny temu, paul klacska napisał:

W twoim przypadku i nie tylko, to już na to stanowczo za późno.

A tak na marginesie, poszliście po rozum do głowy i zrobiliście wyprzedaż kabelków na finn.no ?

Zbieracie kasę na nowe kolumny czy lepsze kabelki??

https://www.finn.no/user/profile/profile.html?id=344270726

W zasadzie jest to żałosne , naprawde nie szkoda Ci czasu . Ale spoko chcesz to podjedź dostaniesz je za darmo niech kogoś ucieszą Ty nie szłyszysz róznicy to Ci wszystko jedno czym zepniesz wiec będziesz zadowolony i ja też że się nie będą marnować w szufladzie . 

Ja pasuję nigdy nie przeczytałem jednego merytorycznego Twojego wpisu . Muszę poszukać tej opcji żeby Twoje wpisy były niewidoczne dla mnie bo szkoda mi mojego czasu na kopanie się  z Koniem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
7 minut temu, jacm napisał:

Tak wiemy że świat zszedł na psy przez to że Janusze myślą że jak już mają kasę to mają prawo decydować i wypowiadać się o czymś o czym nie mają pojęcia patrz księgowi w firmach audio lub trolle na forach . Ponieważ Janusze nie sądzą że aby był postęp i żeby coś stworzyć potrzebna jest jeszcze wiedza i chęć tworzenia . Ale każdy Janusz który zdobył papierki wieży najmocniej w papierki . Podaj Paul stan konta , cene kolumn i co tam masz napiszemy Ci że za te cene musi ci grać zajebiscie nawet bez odsłuchu . Ale nie rób z siebie buca więcej bo już nie słoma a snopki ci z sandałow wystają .

 

Słoma to wychodzi z twoich kolumn panie kolego. Swoją drogą masz bujną wyobraźnię i tego ci zazdroszczę. Sprzętu zero ale za to wyobrażenie o tym jak to gra , to już czapki z głów.? 

Lecz swoje urojenia dalej kabelkami.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ok znalazłem ,,ignorowani ,, to działa nie widzę już wpisów nie na temat Paul Klarkson . Kużwa jeszcze w realu muszą taką pigułkę wymyśleć ? dobre to jest .

Nawet lepsze niż dobre starych wpisów też nie pokazuje nic nie wnosiły dla mnie to nie ma straty a przyjemniej i łatwiej będzie wątki czytać bez pieniaczy . Muszę postawić piwo temu kto to wymyślił . 

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
47 minut temu, jacm napisał:

 

Ok znalazłem ,,ignorowani ,, to działa nie widzę już wpisów nie na temat Paul Klarkson . Kużwa jeszcze w realu muszą taką pigułkę wymyśleć ? dobre to jest .

Nawet lepsze niż dobre starych wpisów też nie pokazuje nic nie wnosiły dla mnie to nie ma straty a przyjemniej i łatwiej będzie wątki czytać bez pieniaczy . Muszę postawić piwo temu kto to wymyślił . 

Zabolało po odwiedzeniu mojego profilu? ?

Spokojnie, koledzy ci doniosą co pieniacz napisał.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, sls napisał:

Okazja, tylko Ile to było razy rozkręcane, skręcane, lutowane...

Przede mna wcale - modyfikowalem oryginal, dla siebie, "na bogato". I gdybym nie kupowal teraz lampy (slucham sporo jazzu i wokalistyki), to gralbym na H100 nadal. Poza tym, przy takich zmianach tam nie ma prawa sie nic dziac - kondensatory mocy wstawiasz raz i zapominasz. To samo gniazda, czy pozbycie sie zbednych laczowek i wlutowanie przewodow do PCB. Testy kondensatorow w torze audio byly latwiejsze, gdyz nie wymagaly za kazdym razem lutowania - sa tam zrobione przeze mnie specjalne zlocone podstawki, wiec chocby i teraz mozna testowac inne zestawy kondensatorow, bawic sie, acz uwazam AN Kaisei za optymalne. Co jeszcze? Zanim wlutowalem kondensatory Audyn True Copper (jako sprzegajace), sprawdzilem tez Mundorf Supreme - to bylo niepowodzenie, wiec Supreme szybko wypadly. 

Sprzet jest w swietnej kondycji. Kazdy etap roboty sprawdzony miernikiem, bez zadnych niespodzianek.

Gra gestym, szybkim basem, delikatna i rozdzielcza gora oraz "heglowska" srednica - to jedyne pasmo, ktore wg mnie w dobrej lampie jest cieplejsze, bardziej wysycone. Ale... np. z neutralnymi lub podbarwionymi kolumnami to zestawienie jest bardzo dobre. Tym bardziej z barwnie grajacymi zestawami takimi, jak Dynaudio, Sonus Faber, czy Monitor Audio.

Sprzet nie mial zadnych "incydentow" - tranzystory, uklady Sound Engine i wszystkie elementy krytyczne sa oryginalne.

Edytowane przez lete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Hegel stosuje słabe jakościowo komponenty i dość szybko degraduje się dźwięk. Taki ponad 10 letni wzmak wymaga już wymiany części bo z grania które prezentował od nowości sporo ubywa. -

,-ale masz racje  mam h200A i standard nie zachwyca ale  pre p4Amk2 z końcówka h4se i to jest już inny poziom i teraz na tym latam,  co nie zmienia faktu że  h200A po wymianie kondów zasilających na mundorfy pare sztuk Audio note casei  to tez już inna liga i myslę że nawet zjada h360 pod względem barwy przejrzystości kultury na basie-

Dwie powyższe opinie (oceny) są miłośników hegla. Naprawdę czy przyzwoity wzmacniacz wymaga wymiany kondów po 10latach ? Napiszę wiecej....czy przyzwoity wzmacniacz juz w momencie zakupu potrzebuje wymiany kondów zeby zagrał przyzwoicie ? Czy przyzwoite wzmacniacze mają tyle wad ,usterek ...prosze wejść tu w klubie i zobaczyć założone tematy o drobnych lub większych wadach,usterkach hegla. Naprawde powinno dać to do myślenia potencjalnym nabywcom.

Jest tu kilku ślepo zapatrzonych w hegla którzy zaraz zaczną dowcipkować z mojego wpisu...ale rozsądni czytelnicy i tak wyciągną sami wnioski. Naprawde wolę jeżdzic japońskim autem,mieć japoński telewizor i wzmacniacz niż chińskie odpowiedniki....i to dotyczy również chińskiego hegla. 

 

 

 

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, misiek x napisał:

Jest tu kilku ślepo zapatrzonych w hegla którzy zaraz zaczną

A weź przeczytaj w jakim Ty wątku o tym piszesz . 

Misiek. X jakblokowałem Pola Klaksona to tak pomyślałem że szybko zechcesz do niego dołaczyć ?  kolejny pieniacz co nie może znieść że komuś może się podobać co innego niż jemu trafia do ,, ignorowany,,. I już kolejny  zadymiarz znikł ?

Dziś jakiś sądny dzień ?

I życie staje się prostsze ?

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zignoruj wszystkich którzy piszą prawdę o heglu. Najlepiej mieć klapki na oczach.

Niedostrzegać pewnych rzeczy to nie znaczy że ich nie ma- podobnie jak w Polskiej terażniejszości.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
5 minut temu, misiek x napisał:

Zignoruj wszystkich którzy piszą prawdę o heglu. Najlepiej mieć klapki na oczach.

Niedostrzegać pewnych rzeczy to nie znaczy że ich nie ma- podobnie jak w Polskiej terażniejszości.

Gość sam powinien siebie dodać do grupy "ignoruj", jak zrozumie co czasami sam wypisuje za głupoty.?

Fajna grupa, wszyscy ci co mają coś lepszego niż Hegel i sławne amphiony plus kablosceptycy, są ignorawani w grupie przez kilku zapaleńców w grupie z automatu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, misiek x napisał:

Jest tu kilku ślepo zapatrzonych w hegla którzy zaraz zaczną dowcipkować z mojego wpisu...ale rozsądni czytelnicy i tak wyciągną sami wnioski. Naprawde wolę jeżdzic japońskim autem,mieć japoński telewizor i wzmacniacz niż chińskie odpowiedniki....i to dotyczy również chińskiego hegla.

Wszyscy znaleźliśmy się na tym forum nie bez powodu, myślę ze łączy nas to że podoba nam się granie Hegla, przynajmniej tak to widzę z mojego punktu widzenia.

Jeżeli jesteśmy już właścicielem upragnionego sprzętu audio to przecież na jakiejś podstawie go wcześniej wybraliśmy, podobał nam się dźwięk i choć apetyt rośnie w miarę jedzenia i chcemy ''więcej'', to nie lepiej wymienić na inny model, zaprojektowany w sposób profesjonalny ?

Choć patrząc na to z innej strony kto nam zabroni grzebać w naszym sprzęcie za ciężko zarobione pieniądze i przerabiać jak nam tylko fantazji wystarczy ???

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, misiek x napisał:

-Hegel stosuje słabe jakościowo komponenty i dość szybko degraduje się dźwięk. Taki ponad 10 letni wzmak wymaga już wymiany części bo z grania które prezentował od nowości sporo ubywa. -

W moim H200 nie stwierdziłem spadku pojemności kondensatorów, czy zimnych lutów i innych usterek.

3 godziny temu, misiek x napisał:

czy przyzwoity wzmacniacz juz w momencie zakupu potrzebuje wymiany kondów zeby zagrał przyzwoicie ?

Nie. Mi się np. podobało granie H80(nic nie modziłem w nim?) potem H200 od pierwszego odsłuchu.

3 godziny temu, misiek x napisał:

Czy przyzwoite wzmacniacze mają tyle wad ,usterek ...prosze wejść tu w klubie i zobaczyć założone tematy o drobnych lub większych wadach,usterkach hegla. Naprawde powinno dać to do myślenia potencjalnym nabywcom.

Wieść giminna niesie, że jedynym nie psującym się wzmakiem jest Sansui?

1 godzinę temu, PanAntoni napisał:

Wszyscy znaleźliśmy się na tym forum nie bez powodu, myślę ze łączy nas to że podoba nam się granie Hegla, przynajmniej tak to widzę z mojego punktu widzenia.

Widać nie poznałeś jeszcze wszystkich klubowiczów klubu Hegla, są tutaj też zagorzali antyfani, podejrzewam że w klubach z ich sprzętem słaby ruch i nie mają gdzie się wyżyć twórczo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady... Akurat Hegle budowane sa dosyc dobrze - maja opinie zywotnych konstrukcji. To, co najwazniejsze, tj. kwestie pradowe, jest rozwiazane dobrze. To nie jest przypadkowy projekt i montaz. Ladne PCB, dobre trafa, kondy to tylko przyzwoite Rubycony i Nover w zasilaczu (tu nie rozumiem przywiazania do nich Hegla - mogliby dac chociazby jakies Nippony, czy Elna) - Nover nawet w najwyzszym modelu 590...

Ja akurat zauwazylem tylko jedna niedorobke w swoim H100 - brak soft-startu, co konczylo sie wybiciem automatycznego bezpiecznika, gdy jednoczesnie chodzi podczas zalaczania pralka i np. plyta kuchenna... Ale moze w Norwegii maja instalacje na wieksze obciazenia projektowane. U mnie pomogla wymiana bezpiecznika z B (standard) na C.

Podsumowujac, Hegel to calkiem dobry material i konstrukcja. Gra dlugie lata. Moj egzemplarz jest z 2012 i wszystkie kondy wymieniane trzymaly ladnie pojemnosci. Zmiany robilem dla ucha, a nie w kontekscie poprawy trwalosci, bo tu zarzutow brak. Nic nie iskrzy, nic nie szumi, nic nie dymi... Fajny sprzet. Mialem kilka tranzystorow. Hegel jest raczej po stronie dobrze zrobionych urzadzen.

Edytowane przez lete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, PanAntoni napisał:

Jeżeli jesteśmy już właścicielem upragnionego sprzętu audio to przecież na jakiejś podstawie go wcześniej wybraliśmy, podobał nam się dźwięk i choć apetyt rośnie w miarę jedzenia i chcemy ''więcej'', to nie lepiej wymienić na inny model, zaprojektowany w sposób profesjonalny ?

Dla większości osób jest to najlepsza droga, czyli zakup wyższego, nowszego modelu. Jesteśmy jednak na forum sprzętu audio i jest tu spora grupa ludzi mająca wiedzę techniczną i się nią dzieląca, która pozwala wprowadzić  ulepszenia do naszych sprzętów. Kto chce to skorzysta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
9 godzin temu, PanAntoni napisał:

Choć patrząc na to z innej strony kto nam zabroni grzebać w naszym sprzęcie za ciężko zarobione pieniądze i przerabiać jak nam tylko fantazji wystarczy ???

Właśnie, ile fantazji wystarczy. Pofantazjowac to fajna rzecz w tym klubie.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
6 godzin temu, Prewwit napisał:
9 godzin temu, PanAntoni napisał:

?

Dla większości osób jest to najlepsza droga, czyli zakup wyższego, nowszego modelu. Jesteśmy jednak na forum sprzętu audio i jest tu spora grupa ludzi mająca wiedzę techniczną i się nią dzieląca, która pozwala wprowadzić  ulepszenia do naszych sprzętów. Kto chce to skorzysta

Jeśli uważasz , że każda osoba tutaj która potrafi obsługiwać poprawnie śrubokręt, młotek i lutownicę , to jak to nazwałeś"osoba mająca wiedzę techniczną", to ja się wypisuję z tego szaleństwa.

Mamy tu przykład, kolegi który nie tak dawno chciał stawiać swoją przeróbkę w szranki z h360 czy h390 z tego co pamiętam. I co ? Po pół roku sprzęt idzie do ludzi ( zresztą chyba tylko idiota to kupi). Kiedyś chyba już to powiedziałem. Jeżeli ktoś lubi się w to bawić , to nic mi do tego. Jego czas i pieniądze, aczkolwiek by to robić to trzeba mieć jakiś odnośnik w postaci drugiego dziewiczego, w tym przypadku wzmacniacza by wprowadzone zmiany usłyszeć.

W innym przypadku to jedna wielka loteria i nic więcej. 

I co teraz, wzmak miał grać na poziomie conajmniej H360. Czyli w moim rozumowaniu, następny wzmak ma być lepszy od h360. W tym przypadku szukamy już coś grubo powyżej 15 koła. A co mamy, niby jakaś budżetową lampę w planach. Czyli ta przeróbka wyszła jak wyszła. ?

Druga sprawa, dlaczego wszystkie osoby które spotkałem w życiu zrobiły sobie jakiś tam upgrade, powiedziały mi , że to był pierwszy i ostatni raz. Że szkoda na to czasu i pieniędzy. 

Kolego @Prewwit, jesteś chyba ze Szczecina. Weź Hegla pod pachę, zrozumiesz co jest ważne , jak go podłączysz umnie w domu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, slawek.xm napisał:

antyfani pomagają zdecydować niezdecydowanym utwierdzić przekonanie sympatyków i ... nie jest nudno ?

W audio najlepszy doradca to 1 własne ucho i upodobania 2 osoba doświadczona świadoma ze ludzie słyszą inaczej i mają zupełnie odmienne preferencje. Taka osoba w chwili doradzania  będzie mówić językiem nie ze coś jest lepsze, gorsze tylko jakie są różnice. Lata temu biegałem po salonach z bratem ciotecznym i tam gdzie na mnie sprzęt robił wrażenie jemu się nie podobał bo nie lubi basu, zawsze wybierał szczuplo grające kolumny bez podstawy basowej i był zadowolony a ja zawsze 3 drożne zestawy z pełnym zakresem potem jeszcze takich różnic w indywidualnym odbiorze muzyki miałem dziesiątki, jeden woli dźwięk  szybszy inny wolniejszy, że scena w tył inny w przód z większym pogłosem inny z mniejszym, tlusty, suchy itd itp. Poza tym w raz z o słuchaniem ucho się wyrabia i słyszymy więcej oraz zmieniają preferencje. Na początku prawie 30 lat temu Krell był dla mnie prawie ideałem jako człowieka młodego dziś już nie a wręcz nie daje rady przesłuchać na nim więcej niż 3 kawałki. 

Lepiej znaleźć sobie sprzęt na własne ucho a jak już korzystać z porad to osób o chociaż o podobnych upodobaniach. 15 lat mi zajęło szukanie zestawu który mam i od 10 lat nie mam potrzeby go zmieniać. W międzyczasie pozbyłem się złudzen że jest grall jeden jedyny uniwersalny. Potrzeba minimum 3 różnych zestawów żeby mieć koniec drogi strojonych pod konkretny rodzaj muzyki i sposób w jaki zostały nagrane. 

Klepanie się z końmi co próbują się łapać za słówka i pompować własne ego nie pomaga w tym hobby.  

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadły mi w ręce i ucho Amphion neon w wersji plus. 

Testowane były w słabym akustycznie pomieszczeniu i to jest bardzo ważne. Gdzie bas z Amphion Xenon już nie ma możliwości pokazać rozciągnięcia i szybkości oraz tej zwinności. I tutaj mniejsze neony właśnie ze zwężonym zakresem basu bardzo fajnie pokazały zwinność i jego finezje owszem słychać że bas jest mniej zróżnicowany stopa już nie jest naturalna, nie ma tej masy i barwy 1 do 1 jak w xenonach ale za to ma zwinosc. Eksperyment na tyle ciekawy że choć słychać że możliwości xenonow są o wiele większe to w zakresie radości że sluchania w tym konkretnie słabym akustycznie pomieszczeniu wybrałbym neony do słuchania. To było na Heglu słuchane. 

Przytaszczyłem też z sypialni zestaw Naim i tu kolejna ciekawostka. Naim gra krótszym basem mniej zróżnicowanym co po podłączeniu xenonow zaowocowało że stał się on bardziej czytelny, owszem nie ma mowy o niskim zejściu czy zwinności ale jest za to dobra motoryka w węższym zakresie. 

Jeszcze były Ls50 Cezar ma rację je trzeba ustawiać w pomieszczeniu już  pod linijkę co do centymetra. Na szczęście dali rysunki jak je stroili i jak mają stać w pomieszczeniu. Soniczne monitory to nie moja bajka więc pochwale chociaż naturalność średnicy ?.

Moja konkluzja jest taka że bez dobrego akustycznie pomieszczenia nie ma szans na wpasowanie się z pełnym zakresem basu i trzeba iść na kompromisy, czytelność kosztem naturalności. A tu już niestety nie ma szans na osiągnięcie efektu oszukania zmysłów ze gra muzyka na żywo a nie sprzęt. 

received_3205371339562542.jpg

IMG_20201202_203556.jpg

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, paul klacska napisał:

Jeśli uważasz , że każda osoba tutaj która potrafi obsługiwać poprawnie śrubokręt, młotek i lutownicę , to jak to nazwałeś"osoba mająca wiedzę techniczną", to ja się wypisuję z tego szaleństwa.

Mamy tu przykład, kolegi który nie tak dawno chciał stawiać swoją przeróbkę w szranki z h360 czy h390 z tego co pamiętam. I co ? Po pół roku sprzęt idzie do ludzi ( zresztą chyba tylko idiota to kupi). Kiedyś chyba już to powiedziałem. Jeżeli ktoś lubi się w to bawić , to nic mi do tego. Jego czas i pieniądze, aczkolwiek by to robić to trzeba mieć jakiś odnośnik w postaci drugiego dziewiczego, w tym przypadku wzmacniacza by wprowadzone zmiany usłyszeć.

W innym przypadku to jedna wielka loteria i nic więcej. 

I co teraz, wzmak miał grać na poziomie conajmniej H360. Czyli w moim rozumowaniu, następny wzmak ma być lepszy od h360. W tym przypadku szukamy już coś grubo powyżej 15 koła. A co mamy, niby jakaś budżetową lampę w planach. Czyli ta przeróbka wyszła jak wyszła. ?

Druga sprawa, dlaczego wszystkie osoby które spotkałem w życiu zrobiły sobie jakiś tam upgrade, powiedziały mi , że to był pierwszy i ostatni raz. Że szkoda na to czasu i pieniędzy. 

Kolego @Prewwit, jesteś chyba ze Szczecina. Weź Hegla pod pachę, zrozumiesz co jest ważne , jak go podłączysz umnie w domu. Pozdrawiam

Strasznie "toksyczny" z ciebie czlowiek... Chodzisz po forach, krytykujesz, wysmiewasz, ironizujesz - praktycznie w kazdym temacie, na ktory sie wypowiadasz. Ewidentnie na poziomie emocji jest jakis powazny problem (byc moze mocno zadawniony), ktory wymagalby przyjrzenia sie i pomocy. Szczesliwy w zyciu czlowiek nie ma powodu, aby w taki sposob poszukiwac okazji do rozladowania stresu. Przemysl swoje postepowanie. Jest teraz trudny czas, ludzie siedza w ograniczeniach, roznie reaguja na problemy. Zrob w swoim zyciu "reset" - zacznij sie wiecej usmiechac, badz zyczliwy, odezwij sie dobrym slowem.

Jak jest gdzies "goly H360", to caly czas moja propozycja aktualna - moge sprzet udostepnic i posluchasz, porownasz. Tobie moge wyslac za kaucja, zwrocisz co najwyzej. Nic nie ryzykujesz

Pokoj i dobro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
4 minuty temu, lete napisał:

Strasznie "toksyczny" z ciebie czlowiek... Chodzisz po forach, krytykujesz, wysmiewasz, ironizujesz - praktycznie w kazdym temacie, na ktory sie wypowiadasz. Ewidentnie na poziomie emocji jest jakis powazny problem (byc moze mocno zadawniony), ktory wymagalby przyjrzenia sie i pomocy. Szczesliwy w zyciu czlowiek nie ma powodu, aby w taki sposob poszukiwac okazji do rozladowania stresu. Przemysl swoje postepowanie. Jest teraz trudny czas, ludzie siedza w ograniczeniach, roznie reaguja na problemy. Zrob w swoim zyciu "reset" - zacznij sie wiecej usmiechac, badz zyczliwy, odezwij sie dobrym slowem.

Jak jest gdzies "goly H360", to caly czas moja propozycja aktualna - moge sprzet udostepnic i posluchasz, porownasz. Tobie moge wyslac za kaucja, zwrocisz co najwyzej. Nic nie ryzykujesz

Pokoj i dobro.

Nazywaj mnie jak chcesz, osobiście mam to gdzieś. Piszę wam prawdę której ty i większość pod przykrywką kabli, przeróbek i tego całego waszego vooodo nie widzicie. Sorki panowie ale życie jest brutalne. Chcesz mieć super granie, to wyskakuj z kasy i tyle w temacie. Jak to mówią, z gówna bata nie ukręcisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.