Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Music_FAN napisał:

Cześć

Porównywał ktoś może H390 do Rotel Michi X3?

Rotel prezentuje bardziej miekkie granie. Zapraszamy do naszych salonow na porownanie ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, paul klacska napisał:

Jeśli uważasz , że każda osoba tutaj która potrafi obsługiwać poprawnie śrubokręt, młotek i lutownicę , to jak to nazwałeś"osoba mająca wiedzę techniczną", to ja się wypisuję z tego szaleństwa.

Chyba wyraźnie napisałem, że nie jest to droga dla każdego, a ....

11 godzin temu, Prewwit napisał:

Dla większości osób jest to najlepsza droga, czyli zakup wyższego, nowszego modelu.

 

4 godziny temu, paul klacska napisał:

Druga sprawa, dlaczego wszystkie osoby które spotkałem w życiu zrobiły sobie jakiś tam upgrade, powiedziały mi , że to był pierwszy i ostatni raz. Że szkoda na to czasu i pieniędzy. 

Ja jestem tego zaprzeczeniem?. Są też osoby na tym forum, które porobiły mody Hegla z dobrym skutkiem, ale się tym publicznie tutaj nie chwali. Poza tym nie wiem co za mody porobili Twoi znajomi, w jakim modelu robione, jaką część wymienili i na jaką. Wymiany gniazd RCA czy głośnikowych nie liczę, bo to bardziej dla mnie kosmetyka?

4 godziny temu, paul klacska napisał:

Kolego @Prewwit, jesteś chyba ze Szczecina. Weź Hegla pod pachę, zrozumiesz co jest ważne , jak go podłączysz umnie w domu.

Nie jestem ze Szczecina, a drugi koniec Polski

2 godziny temu, lete napisał:

Strasznie "toksyczny" z ciebie czlowiek... Chodzisz po forach, krytykujesz, wysmiewasz, ironizujesz - praktycznie w kazdym temacie, na ktory sie wypowiadasz.

Trafne podsumowanie.

2 godziny temu, paul klacska napisał:

Chcesz mieć super granie, to wyskakuj z kasy i tyle w temacie. Jak to mówią, z gówna bata nie ukręcisz. 

U mnie jest z czego bata kręcić, komponenty które stosuję to w fabrycznych wzmakach może zobaczyć dopiero od 50k w górę.  Ooo http://highfidelity.pl/@main-3592&lang=  a nawet moje Auricapy XO wsadzają do wzmaków za ponad 200k?, też z tego kręcą bata?

Wyjątek, który jedynie znam to Abrahamsen, do którego można wysłać wzmaka na fabryczny upgrade, zakłada wtedy Auricapy XO i Mundorfy M-Lytici, ale już nie pamiętam jaki to koszt u niego.

Po tym co piszesz, wnioskuję  że Ty wiesz tyle o modyfikacjach bo Ci jakiś znajomy coś powiedział.

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--Podczas jednego forumowego spotkania zmienialiśmy tylko DAC-i. Pamiętam, że najsłabiej wtedy wypadł fabryczny jakiś DAC Hegla. HD 20 albo 25. Nie pamiętam już dokładnie bo to było kilka lat temu ale po 2 min wszyscy w pokoju, a było nas z 10 osób. chciało go wywalić za okno.--

Jest to cytat forumowicza z sąsiedniego forum ,żeby nie było,że to tylko moje zdanie o heglu. Ludzie ,posłuchajcie czegoś innego, sciągnijcie klapki z oczu.

Proszę sprawdzić na Audio Forum- temat Wasze systemy.

 

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
3 godziny temu, Prewwit napisał:

Po tym co piszesz, wnioskuję  że Ty wiesz tyle o modyfikacjach bo Ci jakiś znajomy coś powiedział.

Wiem bynajmniej tyle, że z h200 po wywaleniu sekcji przedwzmacniacza i podmianie kilku kondow H20 nie będziesz miał. Czas się obudzić kolego, matrix cię więzi.???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjdźcie na dwór, przewietrzcie się, zróbcie coś pożytecznego, pozbierajcie śmieci w lesie czy coś... Przestańcie już wszystkim wmawiać ze muszą być nieszczęśliwi. Hobby powinno przynosić radość i spełnienie a nie frustrację... 

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zoromoto napisał:

Hobby powinno przynosić radość i spełnienie a nie frustrację...

I z tym się zgadzam, tylko nie piszcie ze hegel jako jedyny taki neutralny, naturalny bo to nieprawda.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha na dwór ? ja to mogę wyjść co najwyżej na powietrze albo na pole ? ale już idę nałapać niewolników i się ogarnie z tym dworem ?. Ale póki co moge iść z Tobą posłuchać tych AudioPhysic. 

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacm napisał:

Ha na dwór ? ja to mogę wyjść co najwyżej na powietrze albo na pole

Jak jesteś z regionu Polski(poludnie), gdzie mówi się wyjść na pole, to owszem tak. Dwór to poprawna forma, podobnie jak wyjść  na pole. Wszystko zależy z jakiego regionu jesteśmy,  to tak jak z pyrami, kartoflami, czy ziemniakami.

Wyjść na dwór jest ogólnopolską formą i ta się już od dawna przyjęła w języku potocznym, "wyjść na pole zanika"  już chyba jest używane tylko w konkretnych regionach Polski. Akurat z tą formą się nie spotkałem zwłaszcza w wielkopolsce.

Tak, że tego... ?

https://polszczyzna.pl/na-dwor-czy-na-pole/

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, misiek x napisał:

I z tym się zgadzam, tylko nie piszcie ze hegel jako jedyny taki neutralny, naturalny bo to nieprawda.

Jak ktoś słuchał Hegli w parszywych warunkach akustycznych, albo w słabo dopasowanym systemie, to nawet można by powiedzieć, że to "suchotniki". ?

Poza tym każdy ma inna definicję neutralności, tak jak każdy  inaczej postrzega poprawność basu. ?

Mnie ciekawi jak te wspomniane 10 osób naraz znalazło się w tzw. SWEET POINT. 

?

P.S.

Dlatego bawią mnie opinie ludzi, którzy oceniają brzmienie na podstawie czegoś takiego, że grupa (10-15) osób naraz znajduje się w jednym pokoju odsłuchowym i chcą w ten sposób zaopiniować dany system i to o zgrozo po 2 min słuchania, no brawo. Bardzo często tego typu opinie padają po odwiedzinach niektórych pimieszczeń na AVS w Warszawie.  Nie da się 9cenic systemu, kiedy na sali jest nieraz dziesiątki osób,  a tylko jedna no może dwie siedzą w tak zwanym sweet point.

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, paul klacska napisał:

Wiem bynajmniej tyle, że z h200 po wywaleniu sekcji przedwzmacniacza i podmianie kilku kondow H20 nie będziesz miał. Czas się obudzić kolego, matrix cię więzi.???

To słucham Ciebie jakie istotne różnice są między nimi poza XLR? Pisałem w tej sprawie do Hegla i mam od nich odpowiedź email, ale nie ma to jak taki specjalista jak Ty się wypowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, że wyszła końcówka, to nie był mój ślepy cel w tym, że sobie wymyśliłem jej posiadanie. Robiłem porównania z oryginalnym przedwzmacniaczem i bez niego, po dłuższych odsłuchach wyszło, że lepiej dźwiękowo w moim odczuciu bez niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
12 minut temu, Prewwit napisał:

Standardowy ruch osób nie potrafiących merytorycznie odpowiedzieć. Przerzucić rozmowę na inne tory?

No nic, trzeba kupić dwie sztuki H300 i zrobić H30. Jesteś geniuszem, 50 tyś w kieszeni ?????. Dzięki 

Będzie hajs na nowe kolumny, super.

????

 

Edytowane przez paul klacska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, paul klacska napisał:

No nic, trzeba kupić dwie sztuki H300 i zrobić H30. Jesteś geniuszem, 50 tyś w kieszeni ?????. Dzięki 

Będzie hajs na nowe kolumny, super.

????

Przestań zaśmiecać temat? Do pierdzielenia głupot jest dział "Bocznica" idealnie tam pasujesz.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, slawek.xm napisał:

może stali jeden za drugim ? ? ?

Da się leżeli w 10 jeden na drugim są spotkania swengersow to i tych pedofili a nie sory audiofili mogą być  ?

2 godziny temu, slawek.xm napisał:

może stali jeden za drugim ? ? ?

Dobrze ze nie jeden na drugim ?

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.