Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, malvern1 napisał:

Szacun numer,jest klimat!

Ja ostatno Toola męczę ,też jest klimat?,ale lekko inny...

Od 20 lat ten zespół mi się nie nudzi?

Machałem piórami nie raz i nie dwa tool to mega klimat choć dla mnie do dziś nr 1 pozostał Slayer z dawnych czasów. 

A teraz kładę się jak winyl na mate przy tym chętnie 

W ogóle sporo jest teraz dobrej muzy polskiej z tekstami związanymi z głębszym sensem życia i rozwojem duchowym, fajnie że już nie śpiewamy tylko o kolejkach i problemach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jacm napisał:

Machałem piórami nie raz i nie dwa tool to mega klimat choć dla mnie do dziś nr 1 pozostał Slayer z dawnych czasów. 

A teraz kładę się jak winyl na mate przy tym chętnie 

W ogóle sporo jest teraz dobrej muzy polskiej z tekstami związanymi z głębszym sensem życia i rozwojem duchowym, fajnie że już nie śpiewamy tylko o kolejkach i problemach ?

Slayer rządził i będzie rządził ...ave satan?

A L.U.C to coś pięknego!

Ja już na słuchawki się przerzuciłem i wszystko brzmi lepiej?

 

Edytowane przez malvern1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, malvern1 napisał:

Slayer rządził i będzie rządził ...ave satan?

A L.U.C to coś pięknego!

 

Rządził bedzie Bóg i miłość na szczęście. 

A gdy ściemnia ten drogi to znakomicie oddaje w jednym utworze cała patologię jego rządów ten kawałek. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jacm napisał:

Rządził bedzie Bóg i miłość na szczęście. 

A gdy ściemnia ten drogi to znakomicie oddaje w jednym utworze cała patologię jego rządów ten kawałek. 

 

No może i tak jacm,ale niestety teraz rządzi pis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, malvern1 napisał:

No może i tak jacm,ale niestety teraz rządzi pis?

A gdzie oni tam rządzą co najwyżej mogą wyciągnąć ptaka z wanny po kąpieli  i na to mają realny wpływ. Mamonka nimi obraca w prawo i lewo a cała reszta razem z nimi w choholim tańcu, więcej szybciej taniej spadki wzrosty oto nasz cel ?

Dziękuję ja wysiadam ?

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacm napisał:

A gdzie oni tam rządzą co najwyżej mogą wyciągnąć ptaka z wanny po kąpieli  i na to mają realny wpływ. Mamonka nimi obraca w prawo i lewo a cała reszta razem z nimi w choholim tańcu. 

Lepiej bym tego nie ujął?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc jeszcze na obecne realia @paul klacska

Możesz kupić np. Hegla z nowej oferty - począwszy np. od modelu H90 (wydatek 6.499 zł).
Jeden rzut oka na budowę wystarczy, aby wiedzieć, dlaczego np. H100 to był (i jest - zwłaszcza po rozsądnym upgrade) niezły piec... (skala zachowana):

Comparsion.thumb.jpg.b3c3b43b6269a1f7510347e4df90c5ba.jpg

Co po stronie H100? Zdecydowanie mocniejsze trafo, znacznie większa pojemność filtrująca (kondensatory), zdublowane tranzystory (8 sztuk vs 4 sztuki w H90), bardziej rozbudowane zasilanie i dwukrotnie większa moc (120W vs 60W), złącza XLR.
Z jednej strony płacisz marżę za nową sztukę - dystrybucji, producentowi, na marketing (nikt za darmo nie "wydrukuje", że "H90 to najlepszy dotychczas produkt Hegla biorąc pod uwagę stosunek cena/jakość"), etc. Z drugiej strony - dostajesz znacznie lepszy klocek, po przemyślanych usprawnieniach i po rozsądnie skalkulowanym koszcie z rynku wtórnego (biorąc pod uwagę np. zakup elementów do upgrade i zakup bazy). Czy tu jest miejsce na ironię? Ta ironia zupełnie się nie broni - fakty się bronią.

 

Edytowane przez lete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lete napisał:

Możesz kupić np. Hegla z nowej oferty - począwszy np. od modelu H90 (wydatek 6.499 zł).
Jeden rzut oka na budowę wystarczy, aby wiedzieć, dlaczego np. H100 to był (i jest - zwłaszcza po rozsądnym upgrade) niezły piec... (skala zachowana):

Szkoda czasu na tłumaczenie, on jedynie słyszał coś od znajomych o upgradach, a H200 i H20 wychodzi że nawet nie widział w środku, bo coś go przytkało  po pytaniu o wskazanie różnic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2021 o 12:18, cruse napisał:

pytanie do autora:

na jakich z obecnie produkowanych i dostępnych głośników wspomniany Rammstein ma szanse właściwe zagrać ?

Jak budżet pozwala to posłuchaj kiedyś  Rammsteina na tubowych kolumnach np Avantgarde Acoustics. 

Tak powinny grać kolumny taka muzykę, jest jak na żywo. A sorka na żywo nie ma tak dobrego nagłośnienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CEZAR

Przeczytaj koniecznie ten test i opinie 

https://hifiphilosophy.com/recenzja-avantgarde-acoustic-xa-integrated/

Maciek opisuje dokładnie to samo zjawisko o którym rozmawialiśmy płyniecia dźwięku w pokoju, jego powstania w określonym punkcie płyniecia i stopniowego zanikania. To już nie jest gitara czy głos na scenie w sprecyzowanym punkcie tylko dźwięk w naszej przestrzeni dokładnie widać początek powstania i czuć i wibracje powietrza w którym kierunku zmierza , i to jest już moim zdaniem ostatni etap tej zabawy wówczas już nie trzeba się wczówac w emocje zawarte w muzyce one już wibrują w naszym otoczeniu. Jak komuś się zdarza dostać gęsiej skórki raz na jakiś czas na jakimś tam utworze to na takich zestawach każda płyta wywołuje ten efekt. Maciek dobrze opisał że słychać i widać w powietrzu w naszym pokoju jak bujają się przy mikrofonach churki w nagraniach i jak zmienia się kierunek płyniecia głosu. Kolumny te dosłownie pozwalają zobaczyć dźwięk poprzez wibracje powietrza, to juz nie tylko słuchanie ale i oglądanie muzycznego obrazu. 

Dobrze ze Ampki ze swoją tubą ocierają się już o ten aspekt płyniecia dźwięku. Ale fakt że takie tuby  AA to już jest inna inszość. Zawsze po takim odsłuchu każdy zestaw na tradycyjnych głośnikach brzmi już dla mnie jak martwy, nie ma kompletnie tego poruszania się dźwięku i tego życia emocji zawartej w muzyce w pokoju. Tylko że do tub trzeba jeszcze idelna elektronikę inaczej pokażą jak przez lupę każdy błąd. 

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, paul klacska napisał:

Czyli wniosek jest prosty według ciebie. Wszystkie Hegle to to samo. Oj głupi ten kto zapłacił 50000 nok za H390. Mógł przecież zrobić upgrade h300. ????

Znow ten nerwowy smiech... A wie, co to takiego marketing? Uczyli w szkole o roznych profilach klientow? Bylo tez o tym, ze czesc klientow zawsze wybiera "najlepsze, najdrozsze, najnowsze" - bez wzgledu na realia obiektywne? To dla nich czesto robi sie topowe rozwiazania, pisze sie pieknie, marketingowo i daje poczucie spelnienia, ze "stac mnie na najlepsze". Najbardziej swiadomy klient to ten, ktory kupuje cos ze srodka oferty - duzo czyta, duzo wie, duzo testuje, jest czesto naprawde zakrecony w danym temacie. Ale od "topowicza" rozni sie tym, ze ma przewage pierwiastka racjonalizmu - zobaczy, rozbierze, porowna, popyta i jeszcze spory rabat wyciagnie. Naprawde, nie na wszystkich klientow dziala magia ceny 599999999999.... i wyjatkowosci marketingowej. Kwestia osobowosci. Fakt, bogaty laik nie bedzie zagladal i zastanawial sie, skad nawet w modelu za 100.000 zl pojawily sie kondensatory mocy za 8 zl sztuka, takie same, jak w modelu podstawowym, 20x tanszym... On nie analizuje, nie sprawdzi, nie zapyta. Chce "najlepsze" i to mu wystarczy. Czesto nawet nie odrozni jakosci grania... Mam znajomego, ktory jest takim nowoczesnym gosciem, ze wszystko ma "naj" i go stac - na koncie dziesiatki milionow. Zlecil firme budowe pomieszczenia do kina i audio. Zaplacil ponad 500.000 zl. I co? Ano nic... Rzadko z tego korzysta. Muzyki jakos szczegolnie nie uwielbia - ot, czasem, kiedy znajomy wpadnie, to zaprosi tam na drinka. Ale wie, ze ma najlepsze, drogie. Wszyscy zarobili, sa zadowoleni. Wlacznie z zadowoleniem znajomego, ktory nawet nie pamieta, czy ma monobloki, lampe, czy tranzystor... Nie interesuje go to za bardzo. Troche przejaskrawilem twoj przyklad H390 i ceny 50000NOK - po to, abys zrozumial, ze to nie zawsze ma znaczenie. Nie jest tak, ze im wyzsza kwota, tym bardziej genialne granie i to jedyny kierunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
30 minut temu, lete napisał:

Znow ten nerwowy smiech... A wie, co to takiego marketing? Uczyli w szkole o roznych profilach klientow? Bylo tez o tym, ze czesc klientow zawsze wybiera "najlepsze, najdrozsze, najnowsze" - bez wzgledu na realia obiektywne? To dla nich czesto robi sie topowe rozwiazania, pisze sie pieknie, marketingowo i daje poczucie spelnienia, ze "stac mnie na najlepsze". Najbardziej swiadomy klient to ten, ktory kupuje cos ze srodka oferty - duzo czyta, duzo wie, duzo testuje, jest czesto naprawde zakrecony w danym temacie. Ale od "topowicza" rozni sie tym, ze ma przewage pierwiastka racjonalizmu - zobaczy, rozbierze, porowna, popyta i jeszcze spory rabat wyciagnie. Naprawde, nie na wszystkich klientow dziala magia ceny 599999999999.... i wyjatkowosci marketingowej. Kwestia osobowosci. Fakt, bogaty laik nie bedzie zagladal i zastanawial sie, skad nawet w modelu za 100.000 zl pojawily sie kondensatory mocy za 8 zl sztuka, takie same, jak w modelu podstawowym, 20x tanszym... On nie analizuje, nie sprawdzi, nie zapyta. Chce "najlepsze" i to mu wystarczy. Czesto nawet nie odrozni jakosci grania... Mam znajomego, ktory jest takim nowoczesnym gosciem, ze wszystko ma "naj" i go stac - na koncie dziesiatki milionow. Zlecil firme budowe pomieszczenia do kina i audio. Zaplacil ponad 500.000 zl. I co? Ano nic... Rzadko z tego korzysta. Muzyki jakos szczegolnie nie uwielbia - ot, czasem, kiedy znajomy wpadnie, to zaprosi tam na drinka. Ale wie, ze ma najlepsze, drogie. Wszyscy zarobili, sa zadowoleni. Wlacznie z zadowoleniem znajomego, ktory nawet nie pamieta, czy ma monobloki, lampe, czy tranzystor... Nie interesuje go to za bardzo. Troche przejaskrawilem twoj przyklad H390 i ceny 50000NOK - po to, abys zrozumial, ze to nie zawsze ma znaczenie. Nie jest tak, ze im wyzsza kwota, tym bardziej genialne granie i to jedyny kierunek.

Koleś, ty próbujesz sobie wmówić że wzmak za 2 tyś gra na poziomie tego za 20 koła. W jakim świecie ty żyjesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, paul klacska napisał:

Koleś, ty próbujesz sobie wmówić że wzmak za 2 tyś gra na poziomie tego za 20 koła. W jakim świecie ty żyjesz.

Glupoty gadasz. Napisalem o "magii marketingu" i tym, upraszczajac, ze cena nie jest liniowo zalezna od jakosci. Widze, ze nigdy nie porownywales grania za 10.000 i za 50.000 - np. w przypadku Hegla. Posluchaj, a zrozumiesz, ze to nie jest kwesta budzetu. Zachowujesz sie jak dzieciak, mlokos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
11 minut temu, lete napisał:

Glupoty gadasz. Napisalem o "magii marketingu" i tym, upraszczajac, ze cena nie jest liniowo zalezna od jakosci. Widze, ze nigdy nie porownywales grania za 10.000 i za 50.000 - np. w przypadku Hegla. Posluchaj, a zrozumiesz, ze to nie jest kwesta budzetu. Zachowujesz sie jak dzieciak, mlokos.

Akurat słuchałem i to ty gadasz głupoty. Na co dzień słucham takiego za 100 koła i wybacz gościu ale twoja przeróbka wzmaka wartego 2 tyś nic a nic mnie nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, paul klacska napisał:

Akurat słuchałem i to ty gadasz głupoty. Na co dzień słucham takiego za 100 koła i wybacz gościu ale twoja przeróbka wzmaka wartego 2 tyś nic a nic mnie nie interesuje.

Tak, i fiutka masz tak ze 20 cm... Brawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
19 minut temu, lete napisał:

Tak, i fiutka masz tak ze 20 cm... Brawo.

Zagladales do profilu, czegoś nie rozumiesz? Wytłumaczę ci.

Zdajesz sobie sprawę z tego co właśnie powiedziałeś? Według ciebie wszyscy właściciele h360,h390 i wyżej do banda buców która przepłaciła za swoje marzenia. A mogli to mieć za 2 tyś plus przeróbki Pana Krzysztofa Jeżyny ze Szczecina. Wracaj na pchli targ, tam twoje miejsce. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, paul klacska napisał:

Zagladales do profilu, czegoś nie rozumiesz? Wytłumaczę ci.

Zdajesz sobie sprawę z tego co właśnie powiedziałeś? Według ciebie wszyscy właściciele h360,h390 i wyżej do banda buców która przepłaciła za swoje marzenia. A mogli to mieć za 2 tyś plus przeróbki Pana Krzysztofa Jeżyny ze Szczecina. Wracaj na pchli targ, tam twoje miejsce. Pozdrawiam

Siedzi taki sfrustrowany czlowiek, wylewa zolc, manipuluje, jest zupelnie aspoleczny i asympatyczny... Co wiecej, ma wzmaka za 100.000, a ugania sie po forach za ludzmi, ktorzy "grzebia we wzmakach z 2 tysiaki". Ewidentne zaburzenia osobowosci - poczatki choroby dwubiegunowej. Szczerze mowiac, dziwny z Ciebie czlowiek - mowie to, jako przedsiebiorca, psycholog z dyplomem, zapalony samouk lubiacy sobie czasem polutowac, w ten sposob sie relaksujac. Zyjesz w wyimaginowanym swiecie klamstw i wlasnych wyobrazen, ktorych nie odrozniasz od rzeczywistosci. Mozesz pisac - nie odpuszcze Ci tu. Dostaniesz za kazdym razem solidny feedback.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
5 minut temu, lete napisał:

Siedzi taki sfrustrowany czlowiek, wylewa zolc, manipuluje, jest zupelnie aspoleczny i asympatyczny... Co wiecej, ma wzmaka za 100.000, a ugania sie po forach za ludzmi, ktorzy "grzebia we wzmakach z 2 tysiaki". Ewidentne zaburzenia osobowosci - poczatki choroby dwubiegunowej. Szczerze mowiac, dziwny z Ciebie czlowiek - mowie to, jako przedsiebiorca, psycholog z dyplomem, zapalony samouk lubiacy sobie czasem polutowac, w ten sposob sie relaksujac. Zyjesz w wyimaginowanym swiecie klamstw i wlasnych wyobrazen, ktorych nie odrozniasz od rzeczywistosci. Mozesz pisac - nie odpuszcze Ci tu. Dostaniesz za kazdym razem solidny feedback.

To się pobawimy ????.

Muszę cię zmartwić, nie posiadam wzmaka za 100 tyś. Powiem ci więcej, nie posiadam żadnej integry. ??? Nadążasz?

https://www.finn.no/209480320

Przed chwilą jeszcze był, mogłem ci go kupić. Dowiedzialbys się wtedy co jak popsules ten co masz za 4300 do sprzedania. ????

Edytowane przez paul klacska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, paul klacska napisał:

To się pobawimy ????.

Muszę cię zmartwić, nie posiadam wzmaka za 100 tyś. Powiem ci więcej, nie posiadam żadnej integry. ??? Nadążasz?

To Cie musze zmartwic... Wpuscilem Cie w maliny, aby wszyscy tu zobaczyli, jakim jestes toksycznym czlowiekiem - nie, nie bedziemy sie "bawic". Znajdz sobie jakies zajecie, bo widac, ze brakuje Ci socjalizacji.

Twoje zabawki mnie nie interesuja. Nie mam zadnego powodu, aby sie zastanawiac, co tam masz na chacie. Chyba, ze tego potrzebujesz, to napisz - w ramach autoterapii. 

Zajmij sie bliskimi, wyjdz na spacer. Masz dzieci? Sprawdziles, czy lekcje odrobione? Pies wyprowadzony? Na rowerze pojezdzone?

Wszystko bedzie dobrze, tylko warunek - wylacz komorke. Troche Ci pomoge, bo ode mnie dostajesz bana. Nie pozwole na kradziez mojej energii zyciowej. 

Reset! I juz dzis Cie nie ma w mojej orbicie mentalnej. Milego!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lete napisał:

Zachowujesz sie jak dzieciak, mlokos.

To jest typ zachowanie "Nie znam się, ale wypowiem się" . Wartość merytoryczna jego wypowiedzi w tym wątku "Zerowa"

8 godzin temu, paul klacska napisał:

Każda ingerencja w sprzęt, wiąże się ze zmianą fabrycznych parametrów i to powoduje, że masz koleś Diore a nie Hegla. Zrozumiał?

Ojjj dobre, poprawiłeś mi humor???

Słucham mistrzu,  jak podmieniłem na wejściu sprzęgający  SCR 1uF na Auricap XO 1uF jakie parametry  w pracy wzmacniacz mocno zmieniłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, PanAntoni napisał:

No właśnie - robić wymianę integry co 5-6 lat na nowszy model czy cieszyć się muzyka aż się środek któregoś dnia zagotuje ?  ?

Ciesz się muzyką, to nie wzmacniacz klasy A, że tam ma coś się gotować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.