Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze mi się przypomniało jak byłem z kolegą z forum na koncercie Marcusa Millera i na któryś kolejny utwór specjalnie zestroił, poluzował struny żeby bas ciągnął się miękko jak guma od majtek. Tak spojrzeliśmy na siebie i powiedzieliśmy równoczesnie ze teraz połowa audiofili bezie próbowała tak zestroić sprzęt żeby ten bas był szybki, sprężysty i punktowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dam lepszy przykład koncert Antonio Forcione. Wielu na pewno słyszało nie raz i nie dwa u siebie. Miałem okazję słyszeć też na żywo niesamowita frajda i właśnie emocje na żywo. I sporo sprzętu potrafi taka pojedyncza gitarę oddać całkiem całkiem i to prawie 1 do 1. A nawet powiem ze biorąc pod uwagę własne preferencje można to podrasować ze dla nas będzie nawet lepiej ale już nie naturalniej . Ale jest jedno małe ale wciąż pozostajemy tylko słuchaczami. 

Ta magia tub polega też DLA Mnie na tym że oprócz odbioru zaczynamy też czuć część tworzenia. Myślę że właśnie to natychmiastowe przekazanie emocji wibracji dzwieku sprawia że wkraczamy w nieco inny wymiar słuchania. Taka głębsza komunikacja artysta odbiorca. A chyba o to w muzyce chodzi o przekaz emocji. Tutaj nagle mamy wstęp do tego języka. 

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra znalazłem odpowiedni projekt. Od jutra uruchamiam masową produkcję. Będzie wreszcie realna konkurencja dla Avantgarde acoustic. A co nie będzie Niemiec pluł nam w twarz ?.  Wersja rolnicza na pole to będzie zdecydowanie.  Bedzie też specjalny price dla Paula żeby mógł wydać miliony monet ? bo wiadomo bez tego jest bieda i nie gra. 

 

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do każdego zestawu będzie utwór testowy pozwalający sprawdzić czy sprzęt działa prawidlowo i zleca się z okolicznych wsi chłopy z widłami czy babki z krowami. Dla tych z milionami monet płyta gratis że specjalną dydykacją. 

 

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, jacm napisał:

Dobra znalazłem odpowiedni projekt. Od jutra uruchamiam masową produkcję. Będzie wreszcie realna konkurencja dla Avantgarde acoustic. A co nie będzie Niemiec pluł nam w twarz ?.  Wersja rolnicza na pole to będzie zdecydowanie.  Bedzie też specjalny price dla Paula żeby mógł wydać miliony monet ? bo wiadomo bez tego jest bieda i nie gra. 

 

Uuu bracie, tak się składa, że mam kawałek pola a tu bezpośrednio od producenta pomijając dystrybutorów i chore marże.....Jak najbardziej będę pierwszy w kolejce przed twoją szopą ?

Jak grilla zrobię w lato z takim nagłośnieniem w tle co cała wieś chce czy nie chce zatańczy razem ze mną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, CEzAR21 napisał:

Uuu bracie, tak się składa, że mam kawałek pola a tu bezpośrednio od producenta pomijając dystrybutorów i chore marże.....Jak najbardziej będę pierwszy w kolejce przed twoją szopą ?

Jak grilla zrobię w lato z takim nagłośnieniem w tle co cała wieś chce czy nie chce zatańczy razem ze mną ?

W jakąś kooperację z producentem taczek muszę wejść jak hiend ma być to i wygląd musi nadążać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jacm napisał:

W jakąś kooperację z producentem taczek muszę wejść jak hiend ma być to i wygląd musi nadążać. 

Już to widzę, sąsiad przybiegnie i będzie krzyczał Cezar Hajend, HajenD !!!....wówczas zapytam "sąsiad dobrze gra?" a on na to "jak kury karmiłem to myślałem, że zespół jakiś do ciebie przyjechał", ja wówczas zapytam :sąsiad a co ty się tak trzęsiesz, za grubo popite wczoraj ?" a on na to "nie, nie wiem, to chyba emocje biorą górę" ?

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, artdm napisał:

Nie ma takiego sprzętu, który chociażby się zbliżył do jakości dźwięku koncertu na żywo. Chyba jesteś marzycielem albo rzadko chodzisz na koncerty. Wszystkie aspekty typu barwa, trójwymiarowa scena, lokalizacja, kontur, bryła instrumentu to OK, da się zrobić. Ale dynamiki, energii, szczególnie instrumentów perkusyjnych nie da się realnie odtworzyć w warunkach domowych. Nieistotne czy to tuba czy nie tuba.

To prawda. 

Nie można porównywać choćby akustyki pomieszczenia do akustyki filharmonii, czy innej sali koncertowej.

To dwie różne sprawy, mówił o tym niejednokrotnie Bartek z MegaAcoustic, fizyki panie nie oszukasz.

Jeśli ktoś tak "słyszy w swoim systemie, to raczej to kwestia psychoakustyki niż realnych wrażeń, nie ma znaku równości pomiędzy filharmonią, a pokojem odsłuchowym, choćby miał akustykę za pierdylion $$$.

Inna kwestia jest też realizacja nagrania, ale to i tak nie zmienia faktu.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nikt nie przeniesie sobie szerokosci filfarmonii do domu realnie ale ludzkie ucho można oszukać już samym efektem ściszania dźwięku masz wrażenie że się od ciebie oddala a Przeciez kolumny stoją w miejscu ?. To samo tyczy się faktu że siedząc w filharmonii w pierwszym rzędzie słyszysz inaczej a w środku jeszcze inaczej. Zatem nie jest wcale potrzebne przenoszenie filharmonii do domu tylko oddanie tak muzyki żeby było słuchać poszczególnych muzyków i instrumenty nie jako jedną zlana papkę. Oczywiście każde pomieszczenie ma swój klimat ale na Boga w domu chyba mamy prawo stworzyć własny ? pod swój gust. 

Jakoś idea 1do1 raz że jest dla mnie utopijna to po drugie sorka ale mój gust może się różnić od twórcy i co mam się z tym męczyć ?. Wolę jednak mieć w tym swój udział ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej Bursa - Dyskurs z poetą

Jak oddać zapach w poezji...
na pewno nie przez proste nazwanie
ale cały wiersz musi pachnieć
i rym
i rytm
muszą mieć temperatury miodowej polany
a każdy przeskok rytmiczny
coś z powiewu róży
przerzuconej nad ogrodem

rozmawialiśmy w jak najlepszej symbiozie
aż do chwili gdy powiedziałem:
"wynieś proszę to wiadro
bo potwornie tu śmierdzi szczyną"

możliwe że to było nietaktowne
ale już nie mogłem wytrzymać

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby mistrz powrócił ze wgórza przemyśleń i dzieli się złotymi myślami. 

Jego posty raczej trzeba zgłaszać kazdorazowo adminowi z dopiskiem żeby dał mu już dożywotniego bana w tym klubie. 

Co innego gdyby to była jakaś chociaż wymiana poglądów ale my tu sobie siedzimy kulturalnie rozmawiamy a koleś wpada i nawala nas pałą a jak mu ktoś kulturalnie odpowiada to jeszcze go chamsko pociska. 

Może jak mu ktoś zabierze możliwość wkurzania ludzi tu to coś tam w głowie się urodzi że czas się zastanowić nad swoim postępowaniem a jak nie to w najgorszym przypadku będzie wkurzał dalej ale przynajmniej już nie tu. 

Jest jakiś problem nad którym powinien popracować może sam może zwrócić sie o pomoc. Nikt mu nie życzy źle a wręcz napewno życzy jak najlepiej jako człowiekowi. Ale klepanie się z nim napewno mu nie pomaga. 

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, will66 napisał:

Jeżeli miałbym kupić dzielony system to tylko dla bi/tri-ampingu i w celu rozbudowy wzmocnienia, ale wtedy miałbym też inny pomysł na kolumny i podział na 3 niezależne sekcje i ich indywidualne ustawienie w tym pomieszczeniu, które wynikałoby z pomiarów i akustyki

Bez aktywizacji to nie funkcjonuje.

Jak juz Bi-/Triamping to aktywnie.

Indywidualne rozstawienie sekcji bez korekcji opoznien / zgrania fazowego nie działa. 

A dokladne zgranie jest możliwe tylko przy aktywizacji systemu 

Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, jacm napisał:

Dobra znalazłem odpowiedni projekt. Od jutra uruchamiam masową produkcję. Będzie wreszcie realna konkurencja dla Avantgarde acoustic. A co nie będzie Niemiec pluł nam w twarz ?.  Wersja rolnicza na pole to będzie zdecydowanie.  Bedzie też specjalny price dla Paula żeby mógł wydać miliony monet ? bo wiadomo bez tego jest bieda i nie gra. 

 

 

Mysle ze nie jeden doznal by "szoku kulturowego", gdyby usłyszał taki system na zywo ?

 

 

 

Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2021 o 06:55, CEzAR21 napisał:

Miałem na myśli integry ?

Dzielonka to już bardzo wymagający sprzęt zarówno od akustyki jak i sprzętu towarzyszącego.

to bzdura

Po czym poznać te inne wymagania integry i zielonki?

 

BTW.

Znajdziesz lepsze "integry" niz "dzielonki" 

Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze napisał Cezar. 

Nie po to dzielonki są szczytem oferty żeby potem podłączać do nich słabe kolumny w słabym akustycznie pomieszczeniu. 

A podłączenie dzielonki która zejdzie z basem. Jeszcze niżej niż Integra przy kiepskiej akustyce i kolumnach tylko pogłębi ten problem. I tu faktycznie dla ucha przyjemniej zagra sprzęt który to zamaskuje, dlatego akceptujemy dsp albo słabsze wzmacniacze w ostatecznym rozrachunku słuchamy z mniejszą realnością nie ma 1do1 ale za to z większą przyjemnością i chęcią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, xajas napisał:

to bzdura

Po czym poznać te inne wymagania integry i zielonki?

 

BTW.

Znajdziesz lepsze "integry" niz "dzielonki" 

Nawet nie wiesz jak na ciebie czekałem ?

Xajas rozumiem, że masz swoje wyobrażenie o audio, ale jak już się zdążyliśmy niejednokrotnie przekonać mało ma one wspólnego z rzeczywistością. Nie wiem czy jest sens żebym się powtarzał, poczytaj wcześniejsze posty, tam masz wszystko czego potrzebujesz żeby zrozumieć. Nie pomogę chłopie, no nie pomogę, wybacz ?

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, xajas napisał:

Bez aktywizacji to nie funkcjonuje.

Jak juz Bi-/Triamping to aktywnie.

Indywidualne rozstawienie sekcji bez korekcji opoznien / zgrania fazowego nie działa. 

A dokladne zgranie jest możliwe tylko przy aktywizacji systemu 

? yeap, o to mi chodziło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wynika Cezar z tego że sporo ludzi odpuszcza bas z różnych względów. A skupiając się na średnicy i górze faktycznie im drożej tym lepiej. 

Wiesz jak potrafi wpłynąć na muzykę i średnicę bas ale skąd ma to wiedzieć ktoś na kolumnach podstawkowych. 

A bas to ogromne problemy w zwykłym pomieszczeniu mieszkalnym. Większość ludzi nigdy też nie wykona profesjonalnej adaptacji akustycznej A nawet częściowej  jeśli już to skorzysta z wycinania przy pomocą DSP. 

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, jacm napisał:

Nie po to dzielonki są szczytem oferty

Moze to wynikać tez z wkładu materiałowego i topologii (design’u) i/lub chciwości księgowego ??

21 minut temu, jacm napisał:

A podłączenie dzielonki która zejdzie z basem. Jeszcze niżej niż Integra przy kiepskiej akustyce i kolumnach tylko pogłębi ten problem. I tu faktycznie dla ucha przyjemniej zagra sprzęt który to zamaskuje, dlatego akceptujemy dsp albo słabsze wzmacniacze w ostatecznym rozrachunku słuchamy z mniejszą realnością nie ma 1do1 ale za to z większą przyjemnością i chęcią. 

dzielonka tego wcale nie gwarantuje, podobnie jak sprzęt nie zamaskuje słabego basu będącego efektem kiepskiej akustyki i problemów - to tyko np. twoja interpretacja basu; ludzie często siedzą w podbiciu/ciśnieniu modów pomieszczenia (pod tylna ściana) i myślą, że mają zajebisty bas.....także ten, to samo nagranie w każdym pomieszczeniu może mieć inną „twarz” ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, CEzAR21 napisał:

Nawet nie wiesz jak na ciebie czekałem ?

Xajas rozumiem, że masz swoje wyobrażenie o audio, ale jak już się zdążyliśmy niejednokrotnie przekonać mało ma one wspólnego z rzeczywistością. Nie wiem czy jest sens żebym się powtarzał, poczytaj wcześniejsze posty, tam masz wszystko czego potrzebujesz żeby zrozumieć. Nie pomogę chłopie, no nie pomogę, wybacz ?

1. Kazdy ma swoje wyobrazenie o audio, ty tez

2. Jesli moje wyobrażenie jest zrealizowane i istnieje w rzeczywistości to ma cos wspólnego zrzeczywistoscia

3. Nie ty decydujesz, co jest rzeczywistością.

4. Nie, nie ma sensu żebyś sie powtarzal i ponowne czytanie wcześniejszych postaw, bo oprócz wokalnej akrobatyki nic fachowego nie zawierają. W każdym razie niczego co by pozwoliło racjonalnie cos zrozumiec.

5. Nie wiem o jakiej pomocy piszesz. Pomocy nie potrzebuje. Ale gdybym jej potrzebował, to jestes ostatni, który jest w stanie pomoc, bo do tego (oprócz dobrych chęci) trzeba miec trochę pojecia.

6. Wybaczam

 

A teraz do rzeczy. Zacznijmy od tylu

Czym sie roznia wymagania akustyki odnośnie dzielonek i integry?

Proste rzeczowo a nie poezyjne

 

Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, will66 napisał:

Moze to wynikać tez z wkładu materiałowego i topologii (design’u) i/lub chciwości księgowego ??

dzielonka tego wcale nie gwarantuje, podobnie jak sprzęt nie zamaskuje słabego basu będącego efektem kiepskiej akustyki i problemów - to tyko np. twoja interpretacja basu; ludzie często siedzą w podbiciu/ciśnieniu modów pomieszczenia (pod tylna ściana) i myślą, że mają zajebisty bas.....także ten, to samo nagranie w każdym pomieszczeniu może mieć inną „twarz” ?

Jak urat dzielonki wszędzie są na pokaz umiejętności owszem jest tam księgowy ale już ma hu.. Do powiedzenia co do ścinania ceny komponentami czy jakoscią jest tylko do jej pompowania. 

Dzielonka ze szczytu oferty zawsze gwarantuje pokaz umiejętności i najlepszy dźwięk oczywiście w wyobrażeniu konstruktora ?. Nie znaczy że z naszym. 

W naszych realiach jak ktoś słyszy ze na każdej płycie jest inny bas  to już jest dobrze. 

16 minut temu, xajas napisał:

Czym sie roznia wymagania akustyki odnośnie dzielonek i integry?

No właśnie musisz zrobić co ja już przerobiłem.

No właśnie trzeba zadać sobie trud wziąść jedno i drugie zataszczyc do domu i...... Posłuchać. 

Wyciągnąć wnioski samemu. 

A potem wziąść 6 kumpli i też kazać im posłuchać. 

A potem jeszcze polatać z tym samym sprzętem po kilku pomieszczeniach w różnych domach. 

I wtedy to co napisałeś w punktach wyżej ma absolutnie sens. 

Każdy z was przedstawi inne wnioski inna rzeczywistość ( własną) na temat tej samej rzeczywistości. 

Uprzedzam odbiór jest tak skrajny tego samego dźwięku że nie posiada nawet wspólnego mianownika. Dla jednych bas bezie cudowny, dla innych za duży, dla 3 za szczupły i nawet gadanie ze ma grać 1do1 jest bzdura bo właśnie tym się różnimy. Każdy ma inną percepcję własną słuchu. 

Oznacza to że jak usłyszycie na koncercie skrzypce i obaj  domu ustawicie u siebie  sprzęt że gra dla was 1do1 idealnie te skrzypce i dacie sobie za to rękę obciąć. to niestety jak zamienicie się i posłuchacie u tej drugiej osoby to stwierdzicie ze wcale nie gra jak u was. I tu jest to sedno pomyłki 1do1 i jej bzdura. 

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, jacm napisał:

Bardzo dobrze napisał Cezar. 

Nie po to dzielonki są szczytem oferty żeby potem podłączać do nich słabe kolumny w słabym akustycznie pomieszczeniu. 

Sorry to, bezsens.

Czyli integry sa po to, żeby potem podlaczyc do nich słabe kolumny w slabym akustycznie pomieszczeniu.

Taka jest logika tekiej argumentacji

Moze dzielonki w ramach programu jednego producenta sa szczytem oferty, ale ale ja wole topowa integre Acuphasa niz dzielonki Atola

46 minut temu, jacm napisał:

A podłączenie dzielonki która zejdzie z basem. Jeszcze niżej niż Integra przy kiepskiej akustyce i kolumnach tylko pogłębi ten problem.

pokaz mi takie Integry które schodzą tylko do np 60Hz a dzielonka do 10Hz

Te argumenty z tym "zejściem" to ponowna bzdura.

Chyba ze mówimy o jakichś rachitycznych błędnych konstrukcjach

Nawet tandetne Technicsy za pare groszy maja "zejście" do 20Hz.

Do rzeczy, podaj przykład na takie integry bez zejscia

 

Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, jacm napisał:

To wynika Cezar z tego że sporo ludzi odpuszcza bas z różnych względów. A skupiając się na średnicy i górze faktycznie im drożej tym lepiej. 

Wiesz jak potrafi wpłynąć na muzykę i średnicę bas ale skąd ma to wiedzieć ktoś na kolumnach podstawkowych. 

Harman przeprowadzał badania wśród wielu wielu słuchaczy, na temat tego, które aspekty/parametry (neutralność, przestrzenność, dynamika, zniekształcenia, pasmo, ...) w jakim stopniu wpływają na oceny jakości reprodukcji.

Okazało sie ze 1/3 to BASS!!!

 

BTW.

Nie tylko właściciele kolumn podstawkowych nie slyszeli dobrego basu. Wiekszosc większych kolumn tez nie, tylko ze nie jest tego świadoma ?

Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

W dniu 22.02.2021 o 09:11, xajas napisał:

I jeszcze jeden drobiazg „na moj chlopski rozum“

Celem tego pomiaru nie jest stwierdzenie, na ile odbior lewego ucha odbiega od prawgo. Celem tego pomiaru jest kontrola, na ile pomieszczenie i system sa w stanie poprawnie odwzorowac pozorne zrodla dzwieku uzywajac dwoch kanalow otwarzajacych (stereo). A do tego nalezy zgodnosc (Coherence) lewego i prawego kanalu.
Ale przyznaje, uzycie w tym kontekscie wyrazenia „interaural“ moze byc „misleading“ emoji846.png
Moze „interchannel“ coherence byla by bardziej trafna.

BTW.
W dzialce akustycznej jestem amatorem, ale profesjonalnie wywodze sie z dzialki, ktora tez ma do czynienia z pomiarami i przestrzenia (ale troche „wieksza“, patrz ponizej).
Dawno temu, aby zmodyfikowac taka 3D-przestrzen, musialem wyslac kogos na budowe, by przemierzyl kazdy kawalek rury (nazwijmy to „binauralne pomiary“)
Dzisiaj robie kilka plaskich zdjec („monauralne pomiary“), a potem dzieki odpowiednim algorytmom zamieniam te zescanowane zdjecia na 3D-model. I to zniesamowita dokladnoscia!

Nie wykluczam ze Uli znalazl podobny algorytm, ktory pozwala na ocene IACC z wystarczajaca dokladnoscia w oparciu o monauralne pomiary

IMG_6381.thumb.jpg.29c81c6028fd3f90c383ba26aada2168.jpg

 

W dniu 22.02.2021 o 09:30, Bartek Chojnacki napisał:

Wiesz co, na Twoim miejscu z tym IACC bym już siedział cicho. To co piszesz to już BZDURA straszna, nie próbuj dorabiać jakiejś własnej ideologii do tego. Zamiast się wycofać to wpakowałeś się w kolejną bzdurę. IACC to IACC, współczynnik korelacji międzyusznej i określa przestrzenność dźwięku. Nie dorabiaj filozofii że to koherencja między kanałami czy coś, a zwłaszcza nie używaj stwierdzenia MONOAURALNE bo MONOAURALNE dalej wymagają sztucznej głowy tylko mierzysz jednym uchem. To co Ty robiłeś to pomiary mikrofonem wszechkierunkowym. Zerowe zastosowanie w ocenie przestrzenności dźwięku lokalizacji źródeł pozornych czy czego tam byś nie nazwał, sprawdziłeś co najwyżej balans między kanałami i to masz całkiem dobre. To że program pozwala na zrobienie jakiegoś pomiaru i może policzyć parametr nie zwalnia użytkownika z myślenia w jaki sposób to działa. A z tym zamianą pomiarów na binauralne... no to śmiech na sali, zwłaszcza że powtarzam - mikrofon OMNI to nie to samo co mikrofon MONOAURALNY. No i bez głowy nie zrobisz ani mono, ani biauralne z omni. 

 

 

To może jeden z przykładów twoich błędnych teorii które klepiesz po forum jako prawdę objawioną, no bo przecież ty "Znafca" jesteś, pomiar jest to musi być PRAWDA, uulllaaaa ale to gra ?

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj do końca, co tam pisze czy Bartek pokapowali co moim IACC można pomierzyć (czy sie nie mylił). Do dziś sie do tego nie przyznał ?

BTW. W niemieckim jest takie powiedzenie

"Nie stroj sie cudzymi piórkami"

 

A teraz ponownie do rzeczy. Pokaz swoje piorka

Czym sie roznia wymagania akustyki odnośnie dzielonek i integry?

Proste rzeczowo a nie poezyjne

Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, xajas napisał:

Sorry to, bezsens.

Czyli integry sa po to, żeby potem podlaczyc do nich słabe kolumny w slabym akustycznie pomieszczeniu.

Taka jest logika tekiej argumentacji

Moze dzielonki w ramach programu jednego producenta sa szczytem oferty, ale ale ja wole topowa integre Acuphasa niz dzielonki Atola

pokaz mi takie Integry które schodzą tylko do np 60Hz a dzielonka do 10Hz

Te argumenty z tym "zejściem" to ponowna bzdura.

Chyba ze mówimy o jakichś rachitycznych błędnych konstrukcjach

Nawet tandetne Technicsy za pare groszy maja "zejście" do 20Hz.

Do rzeczy, podaj przykład na takie integry bez zejscia

 

Jest coś takiego jak papier. I takie powiedzenie,, Papier wszystko przyjmie,, 

Także na papierze mogę Ci wyszukać dwa bliźniacze wzmaki pod względem parametrów, pytanie zatem dlaczego nie grają tak samo ?

Możemy spokojnie tak rozmawiać ze cokolwiek ja napiszę z doświadczenia Ty napiszesz ze to bzdura. 

Naprawdę nie mam z tym problemu wręcz Ci powiem ze audio im dalej w las tym więcej drzew i że każdy chodzi w innym lesie.

Więc jak najbardziej skoro pisze bzdury znów odpowiem przetestuj to sam na własne uszy ale zaakceptuj że ja to zrobiłem i mój wniosek dla mnie i mojej percepcji jest taki papierki zostawmy proszę w spokoju raczej słuchamy muzyki a nie paramatrow na papierze. 

10 minut temu, xajas napisał:

Harman przeprowadzał badania wśród wielu wielu słuchaczy, na temat tego, które aspekty/parametry (neutralność, przestrzenność, dynamika, zniekształcenia, pasmo, ...) w jakim stopniu wpływają na oceny jakości reprodukcji.

Okazało sie ze 1/3 to BASS!!!

 

BTW.

Nie tylko właściciele kolumn podstawkowych nie slyszeli dobrego basu. Wiekszosc większych kolumn tez nie, tylko ze nie jest tego świadoma ?

Zgadza się nawet nastawienie psychiczne zmienia percepcję, pora dnia, samopoczucie, czy było poruchane czy nie wiele wiele zmiennych a ludzie w tym szukają wyobraź sobie wspólnego mianownika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, xajas napisał:

poczytaj do końca, co tam pisze czy Bartek pokapowali co moim IACC można pomierzyć (czy sie nie mylił). Do dziś sie do tego nie przyznał ?

BTW. W niemieckim jest takie powiedzenie

"Nie stroj sie cudzymi piórkami"

 

A teraz ponownie do rzeczy. Pokaz swoje piorka

Czym sie roznia wymagania akustyki odnośnie dzielonek i integry?

Proste rzeczowo a nie poezyjne

Łyso panie łyso :).....takich przykładów jest więcej. Poza Bartkiem już kilku innych poznało się na tobie i tak jak już zostało powiedziane masz jeden podstawowy problem. Znasz się może na DSP, ale nie znasz się na muzyce.

Tej bariery niestety nie jestem w stanie przeskoczyć aby się z tobą dogadać, także bardzo mi przykro ?

....aha i nie trącaj mi tu niemcem bo zacznę mieć podejrzenia ?

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.