Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

Życia zabraknie żeby tu wszystko zwiedzić .

Teraz, CEzAR21 napisał:

Jacm już wiem po co ci był ten dron ?

Rozumiem że ty robiłeś te foty. 

Matko i córko, opad szczeny... to jest niewiarygodne

sprzedałem drona nie chciało mi się z tym łazić . 

Tak foty moje ale z aparatu  ja chodzę na nogach po górach uwielbiam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, CEzAR21 napisał:

Jak pierwszy raz trafiłem na ten film na YT, to pomyślałem "Nieziemsko"

 

Jak z innej planety :)))

40 minut temu, jacm napisał:

Jechałem tam 28 godzin z jedną 2 godzinna przerwą na sen . Zero zmęczenia zero potrzeby odsypiania . Jak coś człowiek kocha organizm inaczej funkcjonuje .

101a.jpg

107a mini.jpg

102a mini.jpg

Cudo !!!

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, PanAntoni napisał:

Jak z innej planety :)))

Cudo !!!

Dokładnie tak, inna planeta. Mam rodzinę w Norwegii i cały czas powtarzają ze tam jest inne życie. Jest spokojniej, jakby wolniej to wszystko się dzieje, nie ma takiego syfu w mediach, ludzie żyją bardziej rzeczywistością, wzajemnymi kontaktami, naturą a nie telewizyjną paranoją. 

1 minutę temu, CEzAR21 napisał:

 

 

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, CEzAR21 napisał:

Dokładnie tak, inna planeta. Mam rodzinę w Norwegii i cały czas powtarzają ze tam jest inne życie. Jest spokojniej, jakby wolniej to wszystko się dzieje, nie ma takiego syfu w mediach, ludzie żyją bardziej rzeczywistością, wzajemnymi kontaktami, naturą a nie telewizyjną paranoją. 

 

Niekoniecznie ?. Ogólnie tak jest bardziej nastawienie na spokój ale sa schizy jak wszędzie tylko innego rodzaju i może mniej ludzi się nakręca niż w Polsce. Ale fakt ogólnie bardziej życie przypomina tu życie na wsi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, jacm napisał:

Niekoniecznie ?. Ogólnie tak jest bardziej nastawienie na spokój ale sa schizy jak wszędzie tylko innego rodzaju i może mniej ludzi się nakręca niż w Polsce. Ale fakt ogólnie bardziej życie przypomina tu życie na wsi. 

Po 12 latach mieszkania w mieście wyprowadziłem się ma wieś bo po prostu to jest miejsce gdzie czuję się najlepiej. Nie lubię już tych betonowych parków, tego chaosu i wyścigu szczurów, może dlatego, że od dziecka mieszkałem w mieście, sam nie wiem. Schizy fakt są wszędzie, więc tak jak mówisz, bardziej jest to kwestia samego nastawienia.

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, CEzAR21 napisał:

Po 12 latach mieszkania w mieście wyprowadziłem się ma wieś bo po prostu to jest miejsce gdzie czuję się najlepiej.

 

Tak, to widac, back to the roots ?

 

3 godziny temu, CEzAR21 napisał:

Pryyyy Baśka, nie wróć, no stój jak mówię!!!....co jest z tym koniem, ożerła się czegoś?.. rozchodziła się perdzielona...

 

Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, xajas napisał:

 

Tak, to widac, back to the roots ?

 

 

Xajas, za chwilę przeprowadzimy pierwszy na świecie test na to czy słyszysz kable. Przygotuj się bo to wbrew pozorom nie jest łatwe, gotowy? 

3, 2, 1 start

Sz sz Sz sz Sz sz Sz sz Sz sz... 

 

Przykro mi, tak jak myślałem, słyszysz sekwencyjny szum co oznacza że każdy kabel odbierasz tak samo.

Nie przejmuj się nikt nie mówi że jestes gorszy od innych. Znam ludzi co lepiej słyszą niz ja i też za gorszego się nie uważam bo nie o to chodzi. Nawet jest to swego rodzaju zaleta bo łatwiej zbudować swój system marzeń. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, CEzAR21 napisał:

Kocham naturę, nie raz zastanawiam się jak Bóg to wszystko stworzył, dzieło doskonałe

Taaa.

Myślę, że żaden bóg,  tylko lodowce i sama natura w dziejach Ziemi wyrzeźbiła takie cuda.

?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jacm napisał:

Myśl dalej :)

Nie muszę, ja to wiem. 

A Ty dalej sobie myśl,  że to jakaś bozia stworzyła. 

?

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, sir.jax napisał:

Nie muszę, ja to wiem. 

A Ty dalej sobie myśl,  że to jakaś bozia stworzyła. 

?

Taaaa

Jeszcze napisz że wiesz bo przy tym byłeś . Ani Ty ani Ja ani nikt z ludzi nie ma bladego pojęcia jak to się wszystko zaczęło. 

Dlatego Ci napisałem myśl dalej w formie żartu bo na umysł się tego nigdy nie rozpracuje. Można tylko zaufać sercu nic więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Tylko sercu, bo rozumowi raczej nie.

Pytanie czy to był Nordycki bóg np. Baldur, albo jaki inny Hajmdal ?

Wszak podziwiasz krainę Nordyckich bogów, czyż nie?

P.S.

Jesteś inteligentny jak domniemam, a wiec i otwarty na wiedzę.

Na początek mogę zaproponować lekką lekturę na ten temat, bo jest więcej literarury, ale nie chce Ciebie męczyć. 

Epidemia Manipulacji

Chyba, że wolisz rozważania autorstwa Richarda Dawkinsa, ale będzie ciężko ?

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artdm rozumiem, że Ciebie to śmieszy, ale tak mi podpowiada serce. 

1 minutę temu, sir.jax napisał:

Pytanie który, bo jest ich mnogo w różnych kulturach. 

Dobra nie ciągnę tego tematu lepiej...

?

 

Jestem za, od tego jest oddzielny wątek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę z innej beczki. Orientuje się ktoś jaki jest standard podłączenia wtyków zasilacza gx16 2 pinowego? Mam 3 zasilacze i wszystkie pomieszane to raczej coś nie halo... 

Hurtownie-GX16-GX12-GX20-2-3-4-5-6-7-8-9-10-12-14-15P.jpg_960x960 (1).jpg

Edytowane przez zoromoto

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, zoromoto napisał:

Tak trochę z innej beczki. Orientuje się ktoś jaki jest standard podłączenia wtyków zasilacza gx16 2 pinowego? Mam 3 zasilacze i wszystkie pomieszane to raczej coś nie halo... 

Hurtownie-GX16-GX12-GX20-2-3-4-5-6-7-8-9-10-12-14-15P.jpg_960x960 (1).jpg

Z tego co freju gadał to trzeba mierzyć za każdym razem bo to loteria jest. Miałem okazję się o tym przekonać, niestety ?

Ale trzeba przyznać że te wtyki dają bardzo dobre połączenie. Choćby szarpał się z tym to prędzej kabel urwie jak wtyk wyjdzie z gniazda ?

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, CEzAR21 napisał:

Z tego co freju gadał to trzeba mierzyć za każdym razem bo to loteria jest. Miałem okazję się o tym przekonać, niestety ?

Ale trzeba przyznać że te wtyki dają bardzo dobre połączenie. Choćby szarpał się z tym to prędzej kabel urwie jak wtyk wyjdzie z gniazda ?

To jakiś bezsens by był skoro wtyk kierunkowy opisany 1, 2 wystarczy się trzymać jakiejś normy i wszystko było by ok, a tak przełożyłem kable nie sprawdzając biegunowości i płytka w node poszła, na szczęście to ta zmodzona więc miałem jeszcze oryginalną... 

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sir.jax napisał:

Tak.

Tylko sercu, bo rozumowi raczej nie.

Pytanie czy to był Nordycki bóg np. Baldur, albo jaki inny Hajmdal ?

Wszak podziwiasz krainę Nordyckich bogów, czyż nie?

P.S.

Jesteś inteligentny jak domniemam, a wiec i otwarty na wiedzę.

Na początek mogę zaproponować lekką lekturę na ten temat, bo jest więcej literarury, ale nie chce Ciebie męczyć. 

Epidemia Manipulacji

Chyba, że wolisz rozważania autorstwa Richarda Dawkinsa, ale będzie ciężko ?

 

Ok faktycznie lepiej o tym porozmawiać w innym wątku. 

Ostatnie zdanie. Tym się myślę różnimy ze Ty wciąż będziesz mi polecał czyjeś przemyslenia albo doświadczenia które dalej są czyimiś doświadczeniami i też  manipulacjami. 200 lat temu o fizyce kwantowej nie było mowy a już dziś dezaktualizuje prawa w które wieżono kiedyś na podstawie wiedzy ?. Za 400 lat teorie kwantowe też się zdezaktualizują ? i tak w koło. Także miłego gonienia króliczka rozumem który jest w stanie zaistnieć tylko w jakims wycinku czasu i na tej podstawie zakłada że już wie ?

Wolę jednak ufać temu czemuś wewnątrz tym bardziej że za nic to sie nigdy nie myli, za to rozum non stop ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pitole pisałem kilka dni temu o serwisie Hegla i wywołałem wilka z lasu, włączam dzisiaj cd i najpierw zaczął się zacinać a po 2 kawałkach taki się zrobił bałagan jakby przestało dekodować płytę.

Po 2 godzinach włączam i po problemie wszystko działa jak ta lala, miał ktoś taki pieprznik ze swoim cd Hegla ?

Historia tylko jednorazowa ale się trochę skwasiłem ?

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zoromoto napisał:

To jakiś bezsens by był skoro wtyk kierunkowy opisany 1, 2 wystarczy się trzymać jakiejś normy i wszystko było by ok, a tak przełożyłem kable nie sprawdzając biegunowości i płytka w node poszła, na szczęście to ta zmodzona więc miałem jeszcze oryginalną... 

Ja pierdziu współczuję, to jakiś fatum bo u mnie było to samo i malo nie zfajczylem jcata femto w PC albo i całego PC. 

Już teraz rozumiem o czym mówił freju ?

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacm napisał:

Ok faktycznie lepiej o tym porozmawiać w innym wątku. 

Ostatnie zdanie. Tym się myślę różnimy ze Ty wciąż będziesz mi polecał czyjeś przemyslenia albo doświadczenia które dalej są czyimiś doświadczeniami i też  manipulacjami. 200 lat temu o fizyce kwantowej nie było mowy a już dziś dezaktualizuje prawa w które wieżono kiedyś na podstawie wiedzy ?. Za 400 lat teorie kwantowe też się zdezaktualizują ? i tak w koło. Także miłego gonienia króliczka rozumem który jest w stanie zaistnieć tylko w jakims wycinku czasu i na tej podstawie zakłada że już wie ?

Wolę jednak ufać temu czemuś wewnątrz tym bardziej że za nic to sie nigdy nie myli, za to rozum non stop ?

Jacm jak tam temat tubek? 

Ja właśnie siedzę tak o nich myślę i wygrzebałem filmik który nagrałem z kumplem na AVS bodajże 2017. To wszystko było napedzone dwoma lampkami o mocy około 10W każda. 

W pewnym momencie źle złapałem telefon i dźwięk się trochę przytłumił, ale to z wrażenia ?

Przez ścianę grał na zmianę pokój Hegla z P30+H30+HD30 i kolumnami Trenner & Friedl Isis. 

Śmieliśmy się w pokoju Hegla bo wszyscy na miejscach gotowi a prowadzący mówi że musimy poczekać aż kolega za ścianą wyłączy tubki ?

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, CEzAR21 napisał:

Ja pierdziu współczuję, to jakiś fatum bo u mnie było to samo i malo nie zfajczylem jcata femto w PC albo i całego PC. 

Już teraz rozumiem o czym mówił freju ?

Można sobie gdybać do woli ,tez chciałbym żeby to był standard ,ale niestety każdy ma swój i chinczyki różnie ten standard interpretują ,mam kilka przykładów w domu , dlatego miernik za każdym nowym kablem i sprawdzamy polaryzację, za każdym  pierwszym razem , błąd był że zrobiliśmy te zasilacze na dwa wyjścia ,gdyby nie to nie było by problemu bo sama polaryzacja nie powinna uszkodzić nic ,ewentualnie nie zadziała ,ale jak już mamy dwa wyjścia robi sie problem , nie wiem nie znam się zarobiony jezdem ?

To nie produkt dedykowany pod jedno urządzenie tylko diy , i ten mierniczek czasami trzeba wziąć do ręki i sprawdzić ;)) Powtarzałem kilka razy o tym ?

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, shiver07 napisał:

Także Hegel "forever"a ja tylko głośniki zmieniam...

Nie wiem czy dobrze napisałem, tak Hegel masz rację też uważam go za zakończenie puszukiwan jeżeli chodzi o elektronikę. Dźwiękiem wystawy dla nas był wtedy pokój AA, nie mylić z anonimowymi alkoholikami ?

Ogólnie to po powrocie z AVS, stwierdziłem, że tam bardziej się ogląda sprzęt jak słucha muzyki bo nawet pokoje gdzie był bardzo zacny sprzęt nie pokazały za wiele. 

Tubki jedynie zapadły w pamięć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, CEzAR21 napisał:

Jacm jak tam temat tubek? 

Spokojnie bez cişnienia. 

To co Ci wysłałem wygląda na klasyczny wałek. Na prośbę aktualnych zdjęć wysyła uparcie stare z aukcji z przed roku. A na informacje z mojej strony że spokojnie odbiorę je osobiście bo mam po drodze właśnie wracając do domu zamilkł na amen ?.

Także trzeba uważać zdjęcia najlepiej aktualne np z dłonią z dwoma wyprostowanymi palcami poprosić albo coś w tym stylu czego nie da sie z netu pobrać jeśli w grę wchodzi tylko wysyłka i platnosc z góry. 

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.