Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, artdm napisał:

Wasza relacja to bezrefleksyjne klepanie się po plecach. Brak mi krytycznego, obiektywnego spojrzenia.

BRAWO -nie tylko Ty to widzisz.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, artdm napisał:

Dla mnie pies nie jest określeniem w żaden sposób negatywnym czy obraźliwym, powiem więcej kocham psy. Chodziło tylko i wyłącznie o określenie relacji. Jeśli Cię to obraziło to oczywiście przepraszam. Zdania jednak nie zmieniam, Wasza relacja to bezrefleksyjne klepanie się po plecach. Brak mi krytycznego, obiektywnego spojrzenia. Nie zamierzam też odpowiadać na żadne zaczepki, dla mnie komunikacja w stylu, ty mi tak to ja ci tak jest mi zupełnie obca. I na tym skończę temat, niezależnie od Waszego odbioru mojej postawy.

Widzisz, masz prawo mieć swoje zdanie od tego jest forum i nikt nie ma z tym problemu. Mogłeś wtedy zacząć zdanie od "Wasza relacja to..." a zaprezentowalbys zupełnie inny poziom a co za tym idzie otrzymałbyś inny odzew. 

Mówisz o klepaniu się po plecach, to proszę wytłumacz mi i odniosę się tu do swojej osoby, jak mam reagować na posty jacma jeżeli to co mowi pokrywa sie z moimi obserwacjami i rozumieniem dźwięku??? 

Po tylu latach na forum trafia się człowiek, który gada moim językiem to mam dla twojego zadowolenia działać wbrew sobie i siedzieć cicho lub negować jego słowa? 

Żeby jeszcze głupoty klepał, ale dobrze wszyscy wiemy, że jego wkład w ten klub jest nieoceniony i nie jeden z nas zrozumiał cos co wydawało mu się do tej pory że rozumie. Myślę, że każdy z nas, którzy klepią posty od lat w tym klubie zauważyli, że jacm sypie umiejetnie wskazówkami, które "Jemu" pozwoliły znaleźć swój Audio-End. 

Nie wiem jak Ty, ale dla mnie jacm jest to bardzo wartościowy człowiek bo o to chodzi, tworzymy społeczność, która ma okazję uczyć się od siebie wzajemnie i siebie poznawać a że każdy ma inne zdanie bo inaczej słyszy, ma inne preferencje czy też inne spojrzenie na to wszystko to normalne a jak się zdarzy ze dwóch gości gada jednym językiem to jest jeszcze bardziej normalne niż te pierwsze normalne.

Tyle ode mnie. 

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, artdm napisał:

Zmieniał może ktoś bezpieczniki w swoich maszynach ? Czy jest progres wart zachodu ?

Hej.

Ja próbowałem w H200 ,najpierw Padisa a później Furutecha.

Nie kupowałem tylko pożyczyłem na testy ,pod zastaw.

Wg.mnie nie warto,tzn.nic konkretnego nie mogłem wyłapać w zmianie brzmienia,bardziej podziałały na moją audio wyobraźnie jak rzeczywiście coś by w zmianie dzwięku wprowadzały.

Próbowałem też w Cd i Dacku i takie samo odczucie miałem jak przy wzmacniaczu,czyli ....nie warto w mojej opinii.

Mój brat uważa ,że potrafi wyłapać różnice,u niego działają in plus,ale nie są to zmiany wyraźne,kwestia osłuchania .

Dwa dyfuzory Schroedera QRD postawione między kolumnami robią kolosalną różnice,ale bezpieczników nie potrafiłem usłyszeć.

Edytowane przez malvern1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do klubu z nowym zestawem opartym na h300 ? w polaczeniu z thiel cs 2.4, marantz ud8004 i topping d90 mqa.

Jak wczesniej h200 + AP Tempo VI mialem duze problemy z poglosem i nie brzmialo to idealnie, tak aktualne polaczenie mimo, ze akustyka bez zmian (remont zbliza sie duzymi krokami i bedzie mozna polepszyc ten temat) brzmi duzo lepiej. 

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Prewwit napisał:

Witamy ponownie, widać jesteś w objęciach Hegla?

Ciezko juz zejsc z tej drogi jak raz sie na nia wlazlo ?

Teraz kwestia dopasowania jeszcze kabli na spokojnie (glosnikowych, usb do daca i rca AQ do podmianki) i jestem gotowy na dluzszy czas z audio. Przerzucilem sie teraz na CD i kolekcje sobie powoli robie ?

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, aliengbl napisał:

Ciezko juz zejsc z tej drogi jak raz sie na nia wlazlo ?

Teraz kwestia dopasowania jeszcze kabli na spokojnie (glosnikowych, usb do daca i rca AQ do podmianki) i jestem gotowy na dluzszy czas z audio. Przerzucilem sie teraz na CD i kolekcje sobie powoli robie ?

Wyhamowałem na H300 i jestem z tego powodu bardzo zadowolony :)))

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drożej nie znaczy lepiej. Sam sprzedałem moje głośniki za które kupiłem dwa razy tańsze i jestem mega zadowolony i wcale tamte nie grały dwa razy lepiej. Po prostu mi nie pasowały brzmieniowo i tyle. W audio nie ma reguły. Każdy musi znaleźć swoją nirwanę i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem podobnie - po sprzedaży kolumn kupiłem następne (też podłogowe ) i 1000 został w kieszeni, a granie w każdym aspekcie duużo lepsze (50% około) wiec reguły nie ma. Grunt to trafić w gust i potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś powiedział, że Hegel to suchotnik. Tak doprawdy? No wiesz nie ma basu wogóle i detale kłują w uszy. Drugi powiedział zmień sobie kable na złote. Tak doprawdy? Trzeci zmienił głośniki na odpowiednie i nic co wyżej nie miało miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, art72 napisał:

Czy ktoś kto ma lub posiadał h190 mógłby się wypowiedzieć , jaką barwę ma ten wzmacniacz, tzn. Czy jest muzykalny, lekko w stronę ciepła, czy bardziej neutralny, czy można  łączyć go z ciepło grającymi kolumnami. ?

każdy kolejny (nowszy) model gra łagodniej i barwniej. Do dzisiejszych modeli Hegla już klienci nie wybierają u nas tylko Vienny, ProAców, a wybierają także Elaci, a nawet B&W, gdzie zaraz ktoś napisze, że to poroniony pomysł ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, art72 napisał:

Czy wobec tego h190 jest łagodniejsza od h120?

H120 to niższy model, ja pisałem o tym, że jak jest następca danego modelu to jest łagodniejszy i ma więcej barwy, np jak H360, a teraz H390

H120 jest znowu łagodniejszy od starszego Rosta itd itd ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2021 o 18:12, art72 napisał:

A h190 względem h160?

Mam ciepło grające kolumny , chciałbym od wzmacniacza dobrze kontrolowanego basu, dynamiki,  liniowości.

Nie wiem który wziąć na odsłuch.

no my już 160 nie mamy od dawna, jednak nowe modele/następcy (H190) zostały mega poprawione jeśli chodzi o stabilność działania streamera- wszystko śmiga szybciej i płynniej). 

Zapraszam na priv, to dogadamy szczegóły wypożyczenia. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie, który z wzmacniaczy Hegla ma mniej bezkompromisową i bardziej kulturalną górę? H70 czy H80? Mam dość szczegółowe głośniki i nie chcę przesadzić, a czytałem dość różniące się od siebie opinie w internecie. Dzięki za pomoc! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Sober616 napisał:

Panowie i Panie, który z wzmacniaczy Hegla ma mniej bezkompromisową i bardziej kulturalną górę? H70 czy H80? Mam dość szczegółowe głośniki i nie chcę przesadzić, a czytałem dość różniące się od siebie opinie w internecie. Dzięki za pomoc! 

U mnie po przesiadce z H70 na H80 na Tannoyach zagrało to bardziej kulturalnie, właściwie to poprawa tonalna wystąpiła we wszystkich zakresach. Zamiany dokonywałem już dość dawno ale z tego co pamiętam byłem bardzo zadowolony na plus :)))

Ale to oczywiście moje subiektywne odczucia.

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2021 o 07:29, xajas napisał:

 


Cena nie przekroczy 2000 zl.

1. Sygnalowy RCA
Aby przy „testowaniu“ przynajmniej optycznie byla roznica, proponuje taki pomaranczowy (a jesli za tani) to taki zolty. Wtedy z daleka bedzie mozna poznac, ktory gra

IMG_6016.thumb.png.b65376aae725b8ac20fa296c03554565.pngIMG_6017.thumb.png.18f67742656e7b060a4bf3d4cabeb9aa.png2. Zasilajace

Po co zmieniac zasilajace? Jesli ci przeszkadza fabryczna dlugosc, to kup w OBI wtyczki (1,69€) skroc je na wymiar i sprawa zalatwiona. Moje sa „customized“, bez balaganu, na wymiar, wszystko dziala emoji106.png



IMG_6012.thumb.jpg.5331c8c75f778c58053961c90b59352f.jpgIMG_6019.thumb.png.6056a5e5af6992107a40506ae26b70b8.png

 

Być może w studiu? ... może w pańskim systemie...? W moim systemie, grają podkręconą i wypchniętą średnicą, brak "dołu" i  "góry" , "spektakl" zewęził się do przestrzeni pomiędzy kolumnami, .... płasko. 

... coś to granie mi przypomina?  ... za młodu dostałem "wypasionego" Kasprzaka, bardzo podobne granie, doznanie nostalgiczne, było.  Ale bez "Wow" w dźwięku! ?

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Adah napisał:

W moim systemie, grają podkręconą i wypchniętą średnicą, brak "dołu" i  "góry" , "spektakl" zewęził się do przestrzeni pomiędzy kolumnami, .... płasko. 

RCA zmieniłeś? Trochę na brzmienie mogą wpływać, ale na stereofonię? Dobra stereofonia to prawidłowy, symetryczny rozkład kolumn i idealna głośność wszystkich częstotliwości dla obu kolumn(w 99% nie do uzyskania bez ESP). Dużo też daje dobry impuls (znowu się kłania ESP) a nie magiczne kabelki... 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

RCA zmieniłeś? Trochę na brzmienie mogą wpływać, ale na stereofonię? Dobra stereofonia to prawidłowy, symetryczny rozkład kolumn i idealna głośność wszystkich częstotliwości dla obu kolumn(w 99% nie do uzyskania bez ESP). Dużo też daje dobry impuls (znowu się kłania ESP) a nie magiczne kabelki... 

Przypomniałem sobie o  tych kabelkach, poleconych przez kolegę z forum. I stwierdzilem że coś o nich napiszę.  

Jestem mega zadowolony z moich RCA, jakości dźwięku i roztaczanej sceny, jakości basów, wybrzmień..., jaką daje  mój system. Ale cały czas go rozbudowuję, i jeszcze widzę "drogę". ? Esp nie używam i nie planuję.

O stereofoni, nic nie pisałem.

ps. Nowa płyta Variete, wyjdzie dopiero we wrześniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 30

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.