Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

Ponegocjuj cene - widzę, ze ostatnio chodzą w okolicach 7k (co jest doskonala cena, za wzmacniacz tej klasy 😉

https://www.hifishark.com/search?q=hegel+h300

Tutaj historia ofert sprzedaży w Polsce. 

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Hegel podobno zakończył produkcję Mohicana i HD30. Zostało dosłownie kilka sztuk 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jakimś z ostatnim updatów zauważyłem, ze wzmacniacz „gubi” usługę Spotify Connect. Muszę wyłączyć i podłączyć wtyczkę zasilania, że ponownie Spotify Connect pojawiło się w sieci domowej. Wykluczam jakiś usterkę sieci, bo inne urządzenia cały czas są widoczne i dostępne w aplikacji Spotify. Mam H120.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 26.03.2021 o 14:01, sojer2005 napisał:

Po jakimś z ostatnim updatów zauważyłem, ze wzmacniacz „gubi” usługę Spotify Connect.

Ok, przeglądając inne miejsca w sieci, wiedzę, że nie tylko ja mam z tym problem.

Inne pytanie, Coaxial czy USB jako wejście do wew. DAC w Heglu? Wejście USB wydaje się być gorszej jakości w parametrach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sojer2005 napisał:

Wejście USB wydaje się być gorszej jakości w parametrach ....

do Spotify? Wszystko jedno 😉 Lepiej zainwestuj chociaż w Tidal i już będzie lepiej na byle jakim wejściu. Spotify to wąskie gardło, a nie typ wejścia 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

do Spotify? Wszystko jedno 😉 Lepiej zainwestuj chociaż w Tidal i już będzie lepiej na byle jakim wejściu. Spotify to wąskie gardło, a nie typ wejścia 😉

Nie, nie do Spotify 😉 Spotify traktuję jako miły dodatek.

 

Na co dzień używam BS NODE 2i (Coaxial) i kolekcji FLAC zgromadzonej na NAS. I tutaj moje pytanie czy zakupienie np. Allo USBridge Signature z ich zasilaczem Shanti i podłączenie do wejścia USB wniosłoby coś dobrego do systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, przeglądając inne miejsca w sieci, wiedzę, że nie tylko ja mam z tym problem.
Inne pytanie, Coaxial czy USB jako wejście do wew. DAC w Heglu? Wejście USB wydaje się być gorszej jakości w parametrach ....

Z moich obserwacji wynika, że lepiej jest po coaxial. Przynajmniej w H360


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hegel Mohican po moze dwoch miesiacach zdechl 😄 Ma problem z czytaniem 90% plyt - odrzuca jako "no disc". Bedzie reklamacja, ale niesmak pozostal. Szkoda, ze przy tej polce cenowej nie mozna oczekiwac lepszego sprawdzenia produktu przed sprzedaza. 

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aliengbl napisał:

Hegel Mohican po moze dwoch miesiacach zdechl 😄 Ma problem z czytaniem 90% plyt - odrzuca jako "no disc". Bedzie reklamacja, ale niesmak pozostal. Szkoda, ze przy tej polce cenowej nie mozna oczekiwac lepszego sprawdzenia produktu przed sprzedaza. 

To słabo. Ja mam już tyle lat CDP4a MK2 i chodzi jak żyleta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 

Pozwolę się zapytać czy któryś z klubowiczów miał doświadczenie w połączeniu Hegla z Klipschami serii Heritige a konkretnie Heresy bądż Forte lll .Osobiście miałem okazję dość krótko posłuchać modelu Cornwall lll podłączonego pod 4 lub 6 watową lampę DIY. Był pod ogromnym wrażeniem dźwięku który ten zestaw wyprodukował.

Nigdy nie słyszałem rocka tak realnie oddanego super było z bluesem i jazzem.Potem pod te kolumny podłączyliśmy Hegla 80 i też było wybornie chociaż lampka prezentowała się jednak dużo lepiej.

Wtedy przyszła mnie myśl aby do swojego zestawu opartego na h300 w przyszłości zakupić Forte lll bo jednak Cornwall potrzebuje jednak większego pomieszczenia.

Ponieważ bardzo spodobał mi się charakter tub mam jednak wątpliwości czy są to głośniki które jednak na dłuższą metę mogą zmęczyć.Jest to typ prezentacji muzyki żywej energetycznej i "na twarz"

Obecnie moje kolumny to Spendory model a 5.Małe podłogówki 3drożne które wykazują cechy kolumn podstawkowych jednakże z bardzo obfitym basem. Jednak prezentacja jest lekko wycofana do słuchania godzinami.Jestem nimi oczarowany jednakże nie są to kolumny do rocka 

Prosiłbym o jakieś refleksje użytkowników kolumn z tubami

Czy spasują się z mocnym Heglem czy będę szukał lampy

Czy 20 mkw to wystarczająca powierzchnia dla tych kolumn.

Mogę je odstawić o ok 90 cm od tylnej ściany (licząc od frontów kolumny) po bokach miałyby po 70cm wolnej przestrzeni.Rozstaw między kolumnami to ok 2.7m. Miejsce odsłuchowe oddalone o 2,5 2,6 m.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to jest z takim H95? - przeryłem z 40 stron w klubie od czasu ogłoszenia premiery. Jakaś jedna lakoniczna wzmianka, poza tym cisza. Hegel z tego segmentu nie cieszy się poparciem fanów, nie warto brać pod uwagę? Ktoś ma albo miał okazję dłużej posłuchać, czy w tym budżecie jest lepsza alternatywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2021 o 13:01, aliengbl napisał:

Hegel Mohican po moze dwoch miesiacach zdechl 😄 Ma problem z czytaniem 90% plyt - odrzuca jako "no disc". Bedzie reklamacja, ale niesmak pozostal. Szkoda, ze przy tej polce cenowej nie mozna oczekiwac lepszego sprawdzenia produktu przed sprzedaza. 

Niestety jest partia z wadliwymi napędami. Moi dwaj kumple mieli ten sam problem, a mój śmiga bezproblemowo. Te, które były na gwarancji miały wymieniane całe napędy zgodnie z rekomendacją  producenta. Słabo, jak nie buczące trafa, to wadliwe napędy.

Edytowane przez artdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko potwierdzają się moje ( i nie tylko) słowa o awaryjności hegli. O modyfikacjach i wstawianiu droższych części nie wspomnę, żeby jakoś grało - wstyd .

Pozdrawiam

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, artdm napisał:

Niestety jest partia z wadliwymi napędami. Moi dwaj kumple mieli ten sam problem, a mój śmiga bezproblemowo. Te, które były na gwarancji miały wymieniane całe napędy zgodnie z rekomendacją  producenta. Słabo, jak nie buczące trafa, to wadliwe napędy.

A to mnie w sumie pocieszyłeś, że nie jest to przypadek odosobiony 😉 

1 godzinę temu, misiek x napisał:

Tylko potwierdzają się moje ( i nie tylko) słowa o awaryjności hegli. O modyfikacjach i wstawianiu droższych części nie wspomnę, żeby jakoś grało - wstyd .

Pozdrawiam

Modyfikacja to zdecydowanie nie moj temat 😉 A kwestia grania - jak dla mnie H300 i H390 brzmia doskonale. H200, ktore mialem wczesniej odstawalo mocno od wyzszych modeli, ale porownywalem ze sprzetem w podobnej cenie (Roksan K3) i h200 zjadlo go calkowicie. 

 

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, misiek x napisał:

O modyfikacjach i wstawianiu droższych części nie wspomnę, żeby jakoś grało - wstyd .

Tak, wiemy że Tobie Hegle ledwo co grają, a dźwięk z nich niskiej klasy😜 U mnie H200 i bez modów by został🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panom od sansuja nic po za nim nie gra. Nie ma co ich brać na poważnie. Było porównanie sansuja 907 Mr do hegla h200 inie bo żadnej przepasci. Co więcej hegel brzmiał bardziej rozdzielczo.Wlasciciel hegla nie padł na kolana przed sansui ani nie wyrzucił hegla i od razu polecial kupić sansuja. Wiec nie powiedziałbym że hegel jest niskiej jakości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Prewwit napisał:

Tak, wiemy że Tobie Hegle ledwo co grają, a dźwięk z nich niskiej klasy😜 U mnie H200 i bez modów by został🙂

To nie mnie nie gra,tylko kolegom z heglami ,którzy je modyfikują.Można sprawdzić w tym klubie.To nie są pojedyńcze przypadki.

Pozdrawiam

25 minut temu, Audio.Japan napisał:

Panom od sansuja nic po za nim nie gra. Nie ma co ich brać na poważnie. Było porównanie sansuja 907 Mr do hegla h200 inie bo żadnej przepasci. Co więcej hegel brzmiał bardziej rozdzielczo.Wlasciciel hegla nie padł na kolana przed sansui ani nie wyrzucił hegla i od razu polecial kupić sansuja. Wiec nie powiedziałbym że hegel jest niskiej jakości. 

A ja Hegla wyrzuciłem i kupiłem co innego .A więc nie ma reguły.Zres,tą z tobą to nawet pisać mi się nie chce.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, misiek x napisał:

modyfikują.Można sprawdzić w tym klubie.To nie są pojedyńcze przypadki.

Dam Ci przykład z innej dziedziny .

Silniki grupy Vag kultowe silniki ( bez podtekstów do Hegla 😉 ) 1.8T   2.7 biturbo są uważane za jedne z lepszych, mają dość imponujące osiągi ale jednak mnóstwo ludzi je modyfikuje .

 Jak myślisz dlaczego  ? 

Edytowane przez Klecha86

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odp. na Twoje pytanie .Silniki te ,jak mniemam, modyfikuje się aby uzyskać lepsze osiągi . Kultowe być może ,dlatego że bezawaryjne. 

Nawiązując do Hegla, kultowy nie będzie bo raczej z usterkowością nie najlepiej.Co do modyfikacji, jest analogia ,niektórzy chcą uzyskać lepsze osiągi. 

I nie na problemu,tylko dlaczego jak o tym napiszę (modyfikacje,usterkowość) niektórym zaraz otwiera się nóż w kieszeni i zaczyna się obrona Częstochowy.

Wiem że to wymażone,wycackane modele i trudno czytać niepochlebne (prawdziwe) wpisy.Najlepiej nie dopuszczać takich do głosu albo ignorować,przymykać na to oczy i poklepywać się po plecach .

Pozdrawiam

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co nikt na świecie jeszcze nie wymyślił bezawaryjnej elektroniki, która służyła by nam na wieki wieków....

i dotyczy to  niestety wszystkich firm jaki wszystkich klubów na audiostereo.

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, misiek x napisał:

To nie mnie nie gra,tylko kolegom z heglami ,którzy je modyfikują.Można sprawdzić w tym klubie.To nie są pojedyńcze przypadki.

Pozdrawiam

Widać lubimy się męczyć z Heglami😜

Pozdrawiam

4 godziny temu, PanAntoni napisał:

Póki co nikt na świecie jeszcze nie wymyślił bezawaryjnej elektroniki, która służyła by nam na wieki wieków....

Jesteś w wielkim błędzie, jest taka elektronika po nazwą "Sansui" , a w kwestii brzmienia nic nie dorasta jej do pięt😜

9 godzin temu, Klecha86 napisał:

Jak myślisz dlaczego  ? 

Widać samochody z nimi nie jadą, a jak jadą to bardzo kiepsko😜

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pisałem o żadnej innej marce ,lepszej czy gorszej , to klub hegla i na tym sie skupiałem. Wy piszecie o sprzęcie którego nawet na oczy nie widzieliście, ja chociaż miałem i porównywałem pisze tylko o heglu ...o jego usterkowości,modach , przebarwieniach ( tak,tak) przebarwieniach sprzętu za grube tysiące.

No ale klepcie sie dalej po pleckach , miejcie klapki na oczach i udawajcie że wszystko jest ok. Nie mam czasu na przepychanki. Pozdrawiam.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by ci to tak prosto wytłumaczyć żebyś skumał hmm ,może tak,  modzi się coś co już na starcie jest dobre i ma jakiś potencjał  i można to jeszcze bardziej  ulepszyć ,  jak to mówią z gówna już nic więcej nie urzezbisz bo jak sama nazwa mówi gówno to produkt odpadowy i lepiej tego nie ruszać 🤣 Hegel pomimo swoich ułomności i wad , ma właśnie taki potencjał i moim zdaniem warto go doinwestować kumasz misiek x ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.