Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

freju to ty nic nie kumasz,albo udajesz,albo jestes tak ...., zresztą z toba nie piszę i ciebie nie ruszam , wiesz dlaczego a jak nie wiesz to zobacz wyżej

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, misiek x napisał:

No ale klepcie sie dalej po pleckach , miejcie klapki na oczach i udawajcie że wszystko jest ok.

Ja tam nic nie udaję, delektuję się muzyką z mojego sprzętu🎵🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, freju napisał:

Jak by ci to tak prosto wytłumaczyć żebyś skumał hmm ,może tak,  modzi się coś co już na starcie jest dobre i ma jakiś potencjał  i można to jeszcze bardziej  ulepszyć ,  jak to mówią z gówna już nic więcej nie urzezbisz bo jak sama nazwa mówi gówno to produkt odpadowy i lepiej tego nie ruszać 🤣 Hegel pomimo swoich ułomności i wad , ma właśnie taki potencjał i moim zdaniem warto go doinwestować kumasz misiek x ?

Dokładnie to miałem na myśli  swoim wpisem ale cóż klapki na oczach 😉 .

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Prewwit napisał:

Jesteś w wielkim błędzie, jest taka elektronika po nazwą "Sansui" , a w kwestii brzmienia nic nie dorasta jej do pięt😜

 Jeszcze warto wiedzieć jak te "najlepsze legendy" sansuja byly recenzowane w latach 80 kiedy wyszły. Znalazłem blog byłego redaktora japońskiego pisma Stereo sound i ma tam recenzje różnych sprzetow z lat 80. Otóż było w latach 80 porównanie końcówek sansuja i innych wzmacniaczy. Sansui b2201l został oceniony niżej niż pioneer m90 pod względem dźwięku. Sansuj b2301l dostał taka sama ocenę jak Pioneer m90, ale inny recenzent uznał pioneera za lepszy pod względem dźwięku niż sansuj b2301l. Takie to legendy i giganty sansuja. Nawet w piśmie Stereo sound w tamtych czasach sansuj nie wykosil wszystkiego i żadnym najlepszym sprzetem nie jest. Ale misiek widac ciągle ma doła że komuś hegel brzmiał lepiej niz ten ich sansuj😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mimo wszystko szacun dla miśka ,podjął sie misji nauczania nas i trzeba mu przyznać jest w tym uparty dzielny i zaczynam go naprawdę trochę lubić 🙂 bo się nie poddaje , no przyznajcie sami chciało by wam się bawić w taką Don Kichotkę 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie napisałem o Sansui,nigdzie...problemy z czytaniem czy zrozumieniem tekstu. Piszę o heglu w klubie do tego przeznaczonym. Coś was to Sansui bardzo boli. Może napiszesz coś o Accu E-370 i E-450 które miałem a nie o Sansui? Zresztą AudioJapan ty ani sansuja nie wąchałeś ani Hegla i Accu.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, misiek x napisał:

No ale klepcie sie dalej po pleckach , miejcie klapki na oczach i udawajcie że wszystko jest ok. Nie mam czasu na przepychanki. Pozdrawiam.

Odnoszę wrażenie ze niektórzy się zgubili ?!

Dla tych co nie wiedzą gdzie są  - Przypominam to Hegel klub 😄

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, m4tech napisał:

Czy mógłbyś napisać , czy te Hegle grały u Ciebie po XLR czy SE?

To bez znaczenia, po XLR bedzie tylko głośniej i "inaczej" z racji użytego innego przewodu, Hegel nie ma budowy symetrycznej aby wykorzystać potencjał połączeń symetrycznych

Oczywiście to żadna wada, nawet aaccuphase za pierdyliard złotych nie są symetryczne.

Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, m4tech napisał:

Czy mógłbyś napisać , czy te Hegle grały u Ciebie po XLR czy SE?

Przyznam że grały po rca, ale tak jak napisał Bumpalump...

 

37 minut temu, Bumpalump napisał:

To bez znaczenia, po XLR bedzie tylko głośniej i "inaczej" z racji użytego innego przewodu, Hegel nie ma budowy symetrycznej aby wykorzystać potencjał połączeń symetrycznych

 

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, m4tech napisał:

 

A wg mnie to ma duże znaczenie, po rca Hegle grają delikatnie mówiąc nie najlepiej. 

 

nie wiem czy nie najlepiej; jak napisał Bumpalump, po xlr jest głośniej a głośniej odbiera się generalnie lepiej, prawda 🤔

proponuje, leżeli ktoś tego nie robił, wyrównać poziom polaczenia po xlr i potem po RCA np. umikiem i wtedy porównać - wg mnie różnica zaciera się praktycznie do zera....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto co KEF zaproponował mi do LS50 Meta. Hmmm …

Hello,

we do recommend the Hegel H95 or H120 in combination with LS50 Meta.
We don´t know your amp but it might be worth comparing.
Please understand that we are very much limited in regards to recommendations and we only recommend what we have tested.

Best regards
KEF Team

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2021 o 17:13, m4tech napisał:

Wg mnie to ogólnie prawdopodobnie grunt tak skrajnych opinii o tych wzmacniaczach,
są nie złe po XLR a po SE trochę kupa....

Wypróbuj kilka przewodów na własne ucho, to chyba najlepsza droga.

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Posiadam Hegel H300. Muzykę gram z Raspberry przed wbudowany w Hegla DAC. Zastanawiam się nad zmianą H300 na H360. Ogólnie jestem Z H300 zadowolony. W H360 kusi mnie wbudowany streamer. Sprawdziłem specyfikacje obydwu modeli i jestem nieco skołowany. Obydwa mają tę samą moc. Producent pisze, że H360 ma 50% większą wydajność prądową oraz lepszy damping factor. Wszystko ok, tylko jak spojrzę na wagę, to H300 waży 25kg, a H360 20,5kg. Czyli ubyło prawie 5kg, a parametry się polepszyły. Zastanawiam się, czy to jest pomyłka w specyfikacji Hegla (sprawdzałem na ich stronie www), czy H300 był zrobiony na wyrost, czy wynika to z postępu technologicznego? Masa 20,5kg i moc 250/420W (8/4 Ohm) w klasie AB - nie jest to trochę podejrzane? Żeby aż tak odchudzić wzmacniacz, to pierwsze co przychodzi mi do głowy, to zmniejszyć transformator. Mniejszy trafo, to gorsze zasilanie, co przekłada się na gorszą kontrolę nad głośnikami, a głównie nad basem.

Wiadomo, że w grę wchodzi tylko zakup używanego H360, więc wypożyczenie odpada. Trochę obawiam się, żeby nie wyszło jak w przysłowiu "Zamienił stryjek siekierkę na kijek".

Czy ktoś zrobił już taki upgrade i może podzielić się opinią?

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Robert_72465 napisał:

Cześć!

Posiadam Hegel H300. Muzykę gram z Raspberry przed wbudowany w Hegla DAC. Zastanawiam się nad zmianą H300 na H360. Ogólnie jestem Z H300 zadowolony. W H360 kusi mnie wbudowany streamer. Sprawdziłem specyfikacje obydwu modeli i jestem nieco skołowany. Obydwa mają tę samą moc. Producent pisze, że H360 ma 50% większą wydajność prądową oraz lepszy damping factor. Wszystko ok, tylko jak spojrzę na wagę, to H300 waży 25kg, a H360 20,5kg. Czyli ubyło prawie 5kg, a parametry się polepszyły. Zastanawiam się, czy to jest pomyłka w specyfikacji Hegla (sprawdzałem na ich stronie www), czy H300 był zrobiony na wyrost, czy wynika to z postępu technologicznego? Masa 20,5kg i moc 250/420W (8/4 Ohm) w klasie AB - nie jest to trochę podejrzane? Żeby aż tak odchudzić wzmacniacz, to pierwsze co przychodzi mi do głowy, to zmniejszyć transformator. Mniejszy trafo, to gorsze zasilanie, co przekłada się na gorszą kontrolę nad głośnikami, a głównie nad basem.

Wiadomo, że w grę wchodzi tylko zakup używanego H360, więc wypożyczenie odpada. Trochę obawiam się, żeby nie wyszło jak w przysłowiu "Zamienił stryjek siekierkę na kijek".

Czy ktoś zrobił już taki upgrade i może podzielić się opinią?

Robert

Ja na Twoim miejscu został bym przy h300 i kupił fajnego Daca a sygnał puścił przez dac-loop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Robert_72465 napisał:

Wszystko ok, tylko jak spojrzę na wagę, to H300 waży 25kg, a H360 20,5kg.

Hegel namieszał z podawaniem wagi, w H300 25kg to waga z opakowań, bez około 20kg tak samo jak H360. H200 u nich na stronie 25kg nie dopisali że opakowaniem, bo waga samego wzmaka coś koło 18kg jak pamiętam.

Godzinę temu, Robert_72465 napisał:

Zastanawiam się, czy to jest pomyłka w specyfikacji Hegla (sprawdzałem na ich stronie www)

Brak sprecyzowania, czy waga netto wzmaka, czy z całym opakowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Robert_72465 napisał:

Zastanawiam się nad zmianą H300 na H360.

Przejrzyj ostatnie strony tego wątku, bo pamiętam, że były oba urządzenia opisywane, jakie są różnice w brzmieniu tych wzmaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Robert_72465 napisał:

Zaraz zważę swojego H300 i napiszę.

Zważyłem. Masa H300 to 20,3 kg. Czyli zasadniczo konstrukcje H300, 360 i 390 to ta sama waga. Z ciekawości sprawdziłem, że H590 to "tylko" 22kg.

Dziwi tylko, że w oficjalnych danych Hegla występują takie, delikatnie mówiąc, nieścisłości.

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.