Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.05.2021 o 21:24, Robert_72465 napisał:

Hegel H300 ma dumping factor/współczynnik tłumienia równy 1000. Wiadomo, że im więcej tym lepiej.

Witam!

1. Od duszenia bo to współczynnik tłumienia , a nie od śmiecenia.

Czyli - damping , a nie "dumping"

2. Nie wiadomo. 

Nie wiadomo ile Ω to lepiej. Dla mnie raczej ilość Ω czyli impedancja (a raczej ich proporcje) to mit. Przesadą jest koncentracja na tym parametrze.

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Nadir napisał:

Przeczytałem kilkadziesiąt stron do tyłu i zorientowałem się, że co najmniej  kilku kolegów mieszka w Norwegii. Stąd też moje pytanie o renomę portalu https://www.finn.no/. Czy uchodzi on za w miarę bezpieczny, jakie są opinie w samej Norwegii. Chociaż może to być mniej miarodajne, ponieważ we własnym kraju trochę inaczej traktuje się klienta, który może on wybrać odbiór osobisty, co w moim wypadku jest raczej niemożliwe teraz.

A przy okazji jakie firmy spedycyjne z Norwegii  możecie polecić do przesyłki ubezpieczonej dla przedmiotu o wadze 20-30 kg.?

 

Tak jak kolega powyżej napisał zakupy są dość bezpiecznie. Polecam sprawdzić opinie o sprzedającym. Sporo sprawdzonych firm przewozowych kursuje także też nie problem... 

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2021 o 21:24, Robert_72465 napisał:

Hegel H300 ma dumping factor/współczynnik tłumienia równy 1000.

Ma czy nie ma ważne jak będzie kontrolował kolumny i zagra całość w pomieszczeniu.
 

ja zostałbym na h300 i dobrał dac+streamer - ja tam zrobiłem i jest super git👍
w moim pomieszczeniu h360  nie odnalazł się - miałem wrażenie monotonnego pogrubionego basu, na tym samym ustawieniu gały - większa moc/wydajność. 

Edytowane przez will66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, artdm napisał:

Ja akurat w tej chwili mam do dyspozycji kilka wzmacniaczy i kilka źródeł, które testuję w różnych konfiguracjach i rezultaty są zaskakujące i kompletnie nieprzewidywalne.  Wydawałoby się, że znam charakterystykę danego urządzenia, ale w różnych konfiguracjach gra ono za każdym razem inaczej, w zależności od aktualnego zestawienia. Dlatego nie grają pieniądze i parametry a przede wszystkim właściwa konfiguracja, i niestety nie jest to łatwe

Tak z ciekawości chciałem zapytać na jakiej muzyce (próbkach dźwięku) dokonujesz porównań. Interesują mnie tylko instrumenty akustyczne, które dają się jakoś porównywać w skali w miarę obiektywnej, bo jestem przed pielgrzymką po salonach, aby wykonać odsłuchów i porównań.

Daj jakiś przykłady, ale takie gdzie sprawa staje się jasna w max pierwszych 3 minutach utworu (wiadomo, że ograniczony czas odsłuchu w takiej sesji). Mam wprawdzie swój wybór, ale dobrze zapytać też kogoś bardziej doświadczonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępną selekcję można zrobić w salonach, ale potem sprzęt trzeba wypożyczyć i sprawdzić w swoich warunkach akustycznych. Przy kupnie nowych jest jeszcze problem niewygrzanego egzemplarza. Co do muzyki, szukanie neutralnego (naturalnego) brzmienia instrumentów jest utopią. Najlepiej zabrać taką muzykę, którą się zna na pamięć, zarówno dobrze jak i słabiej zrealizowane rzeczy i ma się po prostu podobać, wciągać, nie męczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca zgadzam się, że neutralne brzmienie jest utopią.

Zacznę od końca - muzyk klasyczny, a dokładniej pianista, wybiera przed koncertem, lub nagraniem płyty instrument w sposób bardzo świadomy i przemyślany. Będzie to jeden z następujących: Steinway, Yamaha, Bösendorfer, lub Shigeru Kawai. Będzie to też ściśle określony model danej marki (np. model D w przypadku pierwszego). Każdy z tych instrumentów wymieniony przeze mnie brzmi inaczej, czasami zupełnie inaczej.

Na dobrym systemie odsłuchowym słychać to od pierwszych taktów. Rozumiem, że wymaga to pewnej znajomości i osłuchania tych instrumentów w realu, ale każdy poczuje różnicę niekoniecznie kojarząc to z określonymi markami. Na złym systemie, trudno odróżnić fortepian średniej wielkości, czy gabinetowego od typowo koncertowego. Dlatego celowo podaję przykład muzyka klasycznego bo w rozrywce, czy jazzie to grają na tym co im dają.

Był tutaj na forum wcześniej pewien praktykujący perkusista, który uważał, że co do jego instrumentu Hegel nie spełnia wymagań i daleki jest od prawidłowej reprodukcji. Ja bardzo szanuję tego typu opinie. Moje jedyne zastrzeżenie związane jest z tym, że dźwięk wydobywa się z głośników, a wzmacniacz może im w tym pomóc, albo nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ten poziom, nie ten budżet. Hegel nigdy nie będzie mistrzem barwy, jego atuty są gdzie indziej. Na pytanie odpowiedziałeś sobie sam. Najpierw osłuchanie z instrumentami na żywo, potem idealne warunki akustyczne, potężny budżet i wtedy można się bawić w barwy, wybrzmienia, wielkości brył itp. Dlatego uważam, że dla większości z nas naturalne (neutralne) brzmienie to czysta utopia. Jednak każdemu wolno marzyć...

Edytowane przez artdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda.

Dlatego konieczne są kompromisy. Oznacza to jednak, że przy określonym i ograniczonym budżecie można zrobić to z efektywnością 60%, lub 80%, a to różnica spora i warta zachodu. Wcale nie wykluczone, że z Heglem można się zbliżyć do akceptowalnego poziomu. Dlatego jest sens pisać o mocnych i słabych stronach wzmacniaczy, czy w ogóle elektroniki Hegla. Ja jestem jeszcze przed odsłuchami (salony mają kłopot ze skompletowaniem tego co potrzebuję do tego celu - wszyscy narzekają, że nie ma tego co zamawiają), dlatego nie wypowiadam się, a tylko "rozczytuje" wrażenia innych na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się cofać tyle stron, ale wspominałem o awarii mohicana - dzisiaj informacja zwrotna, że tak jak ktoś już tutaj wspominał sklep zadba o wymianę napędu 😉

 

A ja sam aktualnie robię remont i słucham glownie ze swoich sennheiserow momentum m3. Brakuje mi stereo 😄

Po remoncie bede dopasowywał trochę adaptacje akustyczna, więc liczę na pomoc w tej sprawie 😉

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2021 o 21:24, Robert_72465 napisał:

Hegel H300 ma dumping factor/współczynnik tłumienia równy 1000

Być może tak jak zmierzysz to metodą jaką stosuje Hegel, w praktyce żaden test takich wyników nie potwierdza czy to przy H300 czy innych modelach tego producenta.

https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/948-h300

Poza tym jak to już inni pisali nie ma to aż takiego dużego znaczenia co widzimy po wzmacniaczach lampowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, zoromoto napisał:

Takie pytanko:

Kolega właśnie kupił H300, teraz szuka DACa. Roważa HD25, Denafrips Ares2 albo Topping d90. Porównywał ktoś może? 

Jak kolega z okolic Szczecina to mam taki zestaw (h300  + topping d90) i moze sobie posluchac 😉 

 

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, aliengbl napisał:

Jak kolega z okolic Szczecina to mam taki zestaw (h300  + topping d90) i moze sobie posluchac 😉 

 

Heh bardzo chętnie ale do Szczecina mamy 600km lądem i 400km przez morze 🙂 może kolega opisze co wniosło wpięcie d90 i czy były jakieś inne porównania? (Może być na PW) HD25 jest mi dobrze znany...

Pozdrawiam

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zoromoto napisał:

Heh bardzo chętnie ale do Szczecina mamy 600km lądem i 400km przez morze 🙂 może kolega opisze co wniosło wpięcie d90 i czy były jakieś inne porównania? (Może być na PW) HD25 jest mi dobrze znany...

Pozdrawiam

Może jednak poproszę na forum.Yeż jestem ciekaw wniosków.Sam zastanawiam się czy HD 25 czy może coś z tych nowych Chińczyków d90 może coś Gustarda.

Użytkuję H300 i jestem ze Szczecina za transport kupiłem Audiolab 6000cdt i teraz naturalnym jest kolejny krok to dać.

Czy dać wH300 a d90 to już duża różnica czy rozpatrywać to tylko w kategorii niuansów. Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście poleciłbym ci coś na kościach sabre ,najlepiej 9038pro w dualu np LKS 004 czy smsl d1 te posiadam ,kolega ma RME i to jest ponoć także bardzo dobre granie w tym budżecie ale nie wiem na jakich kościach jest ;

https://www.google.com/search?q=rme+dac&oq=rme+dac&aqs=chrome..69i57j0j0i22i30l5j69i60.2032j0j9&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Topping d90 ponoć zbyt cyfrowe granie bezduszne bbardzo szybko mija zachwyt i bardzo dużo jest ich na rynku wtórnym , i nie jaraj sie MQA to troche pic na wodę ,nie łączył bym też hd25 z h300 bo tutaj się moim zdaniem nakładają dwa te same charaktery ,lepiej to mieszać ogień z wodą , nie wierz też w te dyrdymały że kości sabre krzyczą to nie prawda , wszystko zależy od adaptacji dlatego jak sabre to nie może być bardzo tanio bo implementacja dobra kosztuje ,ale w 5tys można już coś sensownego znalezć .

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ci Freju za twój głos w sprawie.

Osobiście ,przeglądając recenzje pojawiające sië na YT brałem pod uwagę dwa tańsze dac'i na Sarbre Gustard x16 i SMSL su9 .Jeden z nich na ESS 9038 kolejny ESS 9068. Gustard wygląda na lepiej zbudowanyI tak jak mówisz , podobno nie ma tam tej ostrości. Ewentualnie droższy SMSL m 400 ale ten jest na AKM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, freju napisał:

Osobiście poleciłbym ci coś na kościach sabre ,najlepiej 9038pro w dualu np LKS 004 czy smsl d1 te posiadam ,kolega ma RME i to jest ponoć także bardzo dobre granie w tym budżecie ale nie wiem na jakich kościach jest ;

https://www.google.com/search?q=rme+dac&oq=rme+dac&aqs=chrome..69i57j0j0i22i30l5j69i60.2032j0j9&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Topping d90 ponoć zbyt cyfrowe granie bezduszne bbardzo szybko mija zachwyt i bardzo dużo jest ich na rynku wtórnym , i nie jaraj sie MQA to troche pic na wodę ,nie łączył bym też hd25 z h300 bo tutaj się moim zdaniem nakładają dwa te same charaktery ,lepiej to mieszać ogień z wodą , nie wierz też w te dyrdymały że kości sabre krzyczą to nie prawda , wszystko zależy od adaptacji dlatego jak sabre to nie może być bardzo tanio bo implementacja dobra kosztuje ,ale w 5tys można już coś sensownego znalezć .

 

Dzieki @freju! Mam te same spostrzeżenia co do hd25 o ile do H360 pasował idealnie i wręcz już nie dało się słuchać bez niego to z 300ka już było za "gęsto", fakt że wtedy miałem kolumny z mocno dociążonym dołem i średnicą, z Ampkami to też inna bajka...  Mam też świadomość że sabre pro to już nie te fajerwerki co wcześniejsze ;D w każdym razie kolega jutro kupuje toppinga i będziemy testować, jak nie przypasuje to szukamy dalej... 

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, schneck65 napisał:

Dziękuję ci Freju za twój głos w sprawie.

Osobiście ,przeglądając recenzje pojawiające sië na YT brałem pod uwagę dwa tańsze dac'i na Sarbre Gustard x16 i SMSL su9 .Jeden z nich na ESS 9038 kolejny ESS 9068. Gustard wygląda na lepiej zbudowanyI tak jak mówisz , podobno nie ma tam tej ostrości. Ewentualnie droższy SMSL m 400 ale ten jest na AKM.

 Aha czyli jednak mniejszy budżet  ,pogadaj z @byokaty wziął odemnie teraz konwerter singxer su-1 i właśnie też szukał dac do 2tys i poleciłem mu właśnie smsl su-9 już go ma na stanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, zoromoto napisał:

Heh bardzo chętnie ale do Szczecina mamy 600km lądem i 400km przez morze 🙂 może kolega opisze co wniosło wpięcie d90 i czy były jakieś inne porównania? (Może być na PW) HD25 jest mi dobrze znany...

Pozdrawiam

Porownania z podobnej jakosci sprzetem nie mialem okazji zrobic. Generalnie samo wpiecie d90 spowodowalo opad szczeki i spory efekt wow. Bez porownania do zintegrowanego daca w h300. 

 

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach testu jak bardzo wpłynie implementacja wysokiego modelu daca do mojego systemu,poprosiłem kolegę, który udziela się na forum BAT'a, aby przyniósł do mnie Gato CDD1 który jest i dobrym transportem i dac'iem.Do tego dostarczył dobre okablowanie.

Poprawił się wgląd w nagranie trochę większą separacja przy dobrze zrealizowanych utworach.Niestety nie wywołało to u mnie jakiegoś spektakularnego efektu.Dużo większy spowodowała u mnie ostatnio zmiana głośników.Dlatego też myślę na razie o konwreterze "średniopółkowym". Co prawda Gato jest na dobrze zaimplementowanych przetwornikach  Burr Browna, a te  dac o którym myślę to Sabre i AKM ale czy tu będzie taka różnica.

Chociaż doświadczenia kolegi@aliengbl świadczą że warto sparować h300 chociażby z d90.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, schneck65 napisał:

W ramach testu jak bardzo wpłynie implementacja wysokiego modelu daca do mojego systemu,poprosiłem kolegę, który udziela się na forum BAT'a, aby przyniósł do mnie Gato CDD1 który jest i dobrym transportem i dac'iem.Do tego dostarczył dobre okablowanie.

Poprawił się wgląd w nagranie trochę większą separacja przy dobrze zrealizowanych utworach.Niestety nie wywołało to u mnie jakiegoś spektakularnego efektu.Dużo większy spowodowała u mnie ostatnio zmiana głośników.Dlatego też myślę na razie o konwreterze "średniopółkowym". Co prawda Gato jest na dobrze zaimplementowanych przetwornikach  Burr Browna, a te  dac o którym myślę to Sabre i AKM ale czy tu będzie taka różnica.

Chociaż doświadczenia kolegi@aliengbl świadczą że warto sparować h300 chociażby z d90.Pozdrawiam

Po prostu - h300 to na tyle stara konstrukcja, ze DAC to nic specjalnego. Osobiscie toppinga doceniam, bo przy niewygorowanej cenie zrobil spora roznice. Moze nie do konca moj typ dzwieku (troche cyfra), ale warto sprawdzic. Mialem okazje rowniez sprawdzac dwa pozostale (nizsze) modele toppinga - d50s, ktorego uzywalem przez okolo rok ze swoimi poprzednimi wzmakami (h200 i fezz audio silver luna) i d10 (ciekawostka w ramach pokazania marki) i zaden z nich juz nie mial sensu jako osobne urzadzenie do h300.  

 

W/w przez ciebie GATO to z pewnoscia juz inna liga ;) Sam w blizszej niz dalszej przyszlosci bede polowal na lepszego CD, niz ten ktory uzywam obecnie. Mohican kusi, ale to cenowo za wysoka liga dla mnie na ten moment, wiec pewnie cdp4 albo znalezienie innej marki. 

 

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, aliengbl napisał:

Po prostu - h300 to na tyle stara konstrukcja, ze DAC to nic specjalnego.

Tu nie chodzi o jego starość, Hegel potrafi zrobić bardzo dobrego DACa, a tu widać był przewidziany w tym budżecie taki przeciętny, pozycjonowanie produktu. Dodatkowo w ofercie miał wtedy DACi zewnętrzne i trzeba było poczuć poprawę po ich podłączeniu.

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

czy ktoś orientuje się jak jest różnica między hegel h100 a hegel h100 nu? Wiem, że ten drugi jest teoretycznie lepszy i nie ma daca. Więcej różnic? Nie ma nigdzie informacji na ten temat. Czy ktoś porównywał oba urządzenia ? Dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.05.2021 o 03:01, zoromoto napisał:

już nie dało się słuchać bez niego to z 300ka już było za "gęsto", fakt że wtedy miałem kolumny z mocno dociążonym dołem i średnicą, z Ampkami to też inna bajka...

zgadzam się, że to kolumny - miałem h25 na h300 na Bowersach i nie było wcale za „gęsto”, miałem wręcz wrażenie ze było za „lekko” 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, sadof1 napisał:

Dobry wieczór,

czy ktoś orientuje się jak jest różnica między hegel h100 a hegel h100 nu? Wiem, że ten drugi jest teoretycznie lepszy i nie ma daca. Więcej różnic? Nie ma nigdzie informacji na ten temat. Czy ktoś porównywał oba urządzenia ? Dzięki za odpowiedzi

Cześć !

Miałem H100 w wersji NU - gdzie NU oznaczało po prostu No Usb ..

Ustaliłem, że te "lepsze" wersje - czyli bez wejście USB 🙂 - wychodziły tylko na rynek NO - bo nie wiedziałem ich w sprzedaży w EU...

Wewnętrznie - co jest dla jest ważniejsze - w wersjach z DAC dodana była tylko pojedyncza, mała płytka z gniazdem USB i tasiemką na płytę główną - do selektora wejść - co przecież wymuszało też inną konstrukcje i oprogramowania płyty głównej ... 

 

Szukam kontaktów w Elblągu i okolicach !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, cruse napisał:

NU oznaczało po prostu No Usb ..

Ustaliłem, że te "lepsze" wersje - czyli bez wejście USB 🙂 - wychodziły tylko na rynek NO - bo nie wiedziałem ich w sprzedaży w EU...

A te ''lepsze'' wersje często są droższe o 1k 😬 Zgroza.

Sam posiadam cd2 Special Edytion ale dlaczego ona jest taka ''special'' to nigdzie nie udało mi się znaleźć.

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.