Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, andre77 napisał:

Jakie są różnice w dźwięku pomiędzy wzmacniaczami Hegla: h200 i h200 anniversary?

Różnica w budowie, to płytki na wejściu z kondami sprzęgającymi, są zmienione, takie same jakie występują w H300.Chyba  @freju chyba posiadał wersję anniversary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Prewwit napisał:

Różnica w budowie, to płytki na wejściu z kondami sprzęgającymi, są zmienione, takie same jakie występują w H300.Chyba  @freju chyba posiadał wersję anniversary.

Nadal go posiadam ale nigdy nie miałem h200 standardowego więc porównania nie mam, a koledze juz tam skrobłem na priv ,po za tym temat przemielony tysiąc razy 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, freju napisał:

Nadal go posiadam ale nigdy nie miałem h200 standardowego więc porównania nie mam, a koledze juz tam skrobłem na priv ,po za tym temat przemielony tysiąc razy 😉

Wmontowałeś już Kaisei do sprawdzenia? Mlytici wstawiłeś jak pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam to większy klar  i gładkość ale  mundki zrobiły większa robotę bo robiłem to etapami dwoma ,i mundki były pierwsze i tutaj bas dostał fajnego zróznicowania barw warstw ,ale od kiedy siadłem przy końcówce mocy h4se z pre p4a mk2 nie mam odwagi wracać do niego na ta chwilę ,choc nie powiem jest czasami ciężko tą energię okiełznać ,ale juz jestem bardzo blisko bo gąbki są już wyciągnięte z amphionów 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki a mierzycie chociaż te wzmacniacze przed i po modach? Bo pamiętam taka jedna wydumke forumową, która błyskawicznie poszła na sell po wiadrze "modów" a jak właściciel wkleił pomiar 2 wzmacniaczy to w tym modzonym były dziury jak ser szwajcarski... Gdzie normalnego wzmacniacza charakterystyka płaska jest jak deska

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, marcinmarcin napisał:

Chłopaki a mierzycie chociaż te wzmacniacze przed i po modach? Bo pamiętam taka jedna wydumke forumową, która błyskawicznie poszła na sell po wiadrze "modów" a jak właściciel wkleił pomiar 2 wzmacniaczy to w tym modzonym były dziury jak ser szwajcarski... Gdzie normalnego wzmacniacza charakterystyka płaska jest jak deska

Mój był ,mam całą dokumentacje na papierze i płycie cd taka mała książka ,tak samo każdy kondensator był sprawdzany pojemności starych i nowych ,ale z reszty tych wykresów i tak nie kumam 🤔,wiem też  ze ten mój fachman całą historie sobie dokumentuje u siebie  ,pewnie sobie myślicie że furmanka pieniędzy mnie to kosztowało to absolutnie nie bo za wszystko chyba z 350pln dałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, marcinmarcin napisał:

Chłopaki a mierzycie chociaż te wzmacniacze przed i po modach? Bo pamiętam taka jedna wydumke forumową, która błyskawicznie poszła na sell po wiadrze "modów" a jak właściciel wkleił pomiar 2 wzmacniaczy to w tym modzonym były dziury jak ser szwajcarski... Gdzie normalnego wzmacniacza charakterystyka płaska jest jak deska

Ja mierzę pojemność kondów przed montażem, wartości mam powstawiane takie same jak w oryginale, więc "dziur" na pewno nie będzie, nie staram się poprawiać konstruktorów, można powiedzieć że montuję elementy wyższej jakości, bo konstruktorzy zostali ograniczeni przez księgowych. Kondy jakie mam w odprzęganiu Auricap XO dopiero pojawiły się w H30, te kondensatory są też wstawiane przez Abrahamsena, przy ich fabrycznym upgradzie, dodatkowo wstawiają w zasilanie Mundorfy Mlytic. Auricap XO nawet wylądował w tym wzmaku http://highfidelity.pl/@main-3592&lang=

Godzinę temu, freju napisał:

Z tego co pamietam to większy klar  i gładkość ale  mundki zrobiły większa robotę bo robiłem to etapami dwoma ,i mundki były pierwsze i tutaj bas dostał fajnego zróznicowania barw warstw ,ale od kiedy siadłem przy końcówce mocy h4se z pre p4a mk2 nie mam odwagi wracać do niego na ta chwilę ,choc nie powiem jest czasami ciężko tą energię okiełznać ,ale juz jestem bardzo blisko bo gąbki są już wyciągnięte z amphionów 🤣

To żeś zrobił niezłe przejście z H200 na H4👍 Też takie mam w planach🙂 Jakie pozytywy czy też może i jakieś minus  w dźwięku po przejściu na H4?

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80% to plusy 20% to walka z energia w mniejszym pomiesczeniu i dużymi kolumnami ,ale to jest trochę juz inny pułap w przekazie i trudno to porównywać , dzwięki sa bardzo referencyjne każda nutka gra pełnym dzwiękiem niesamwita kontrola każdego zakresu ,barwa ,oddech separacja to jest miodzio dla ucha nie do osiagnięcia przez h200A po nie wiem jakich modach 😉 od wczoraj mam new kabelek usb tellurium q ultra silver usb i bardzo duzo dobrego ten kabelek tez wniósł od siebie zjadając mojego albedo tez niby nie tani , tellurium Q to jest magia polecam te wyższe serie bo  q black głosnikowy który wisi na ścianie hm no jak by tu powiedziec dupy nie urywa 😙

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@freju jakby to nie było nie audiofilskie powalcz z korekta. Co bym nie robił mam mod pomieszczenia na 50Hz. I wszystkie kolumny mają tam podbicie 10-12dB. Z EQ jest po prostu pięknie 🙂

Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mi jeden Norweg wytłumaczył różnice pomiędzy h200 a h200A. H200A było robione w ograniczonej ilości dwa lata po zaprzestaniu produkcji h200, na 20 lecie jakiejś firmy i tylko na rynek norweski. Miało podobno też lepsze podzespoły jak h300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.05.2021 o 10:50, Prewwit napisał:

Lepsze na pewno nie a zapożyczone z H300, sakcja wejściowa z H300 i 100% nie jestem pewien czy nie przedwzmacniacz. Tranzystory  i trafo zostało takie same jak w H200.

A tak z czystej ciekawości to miał ktoś może przyjemność porównać bezpośrednio oba modele ?

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam hegla h100 połączonego ze spendorami a5. Brzmi to super. Jednak ktoś mi powiedział, że powinienem mieć grubsze kable głośnikowe. Teraz mam qed silver anniversary o grubości 1.5 mm. Zmieniać to, rzeczywiście przy takiej mocy wzmacniacza warto mieć coś grubszego?

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sadof1 napisał:

Hej, mam hegla h100 połączonego ze spendorami a5. Brzmi to super. Jednak ktoś mi powiedział, że powinienem mieć grubsze kable głośnikowe. Teraz mam qed silver anniversary o grubości 1.5 mm. Zmieniać to, rzeczywiście przy takiej mocy wzmacniacza warto mieć coś grubszego?

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

Jak brzmi super, to po co zmieniać 👍 1,5 wystarczy chyba że masz bardzo długie te kable

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, sadof1 napisał:

Hej, mam hegla h100 połączonego ze spendorami a5. Brzmi to super. Jednak ktoś mi powiedział, że powinienem mieć grubsze kable głośnikowe. Teraz mam qed silver anniversary o grubości 1.5 mm.
 

Tu nie chodzi o ilość tylko o dobrą synergie i twoje preferencje, jeżeli masz wątpliwość to najlepiej pożycz/wypożycz kilka kabelków do porównania bezpośredniego.

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, sadof1 napisał:

Hej, mam hegla h100 połączonego ze spendorami a5. Brzmi to super. Jednak ktoś mi powiedział, że powinienem mieć grubsze kable głośnikowe. Teraz mam qed silver anniversary o grubości 1.5 mm. Zmieniać to, rzeczywiście przy takiej mocy wzmacniacza warto mieć coś grubszego?

Brzmi ci super, to nie ruszaj, 1,5mm2 w zupełności starcza. Przy okazji powiem, że okablowanie kolumn w środku, zazwyczaj jest tej grubości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Prewwit napisał:

Brzmi ci super, to nie ruszaj, 1,5mm2 w zupełności starcza. Przy okazji powiem, że okablowanie kolumn w środku, zazwyczaj jest tej grubości.

Albo cieńsze 😉

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A musze sie pozalic na hegla mohicana - wrocil wczoraj z serwisu. Laser wymieniony, ale ciezko mi stwierdzic czy dziala, bo szufladka otwiera sie od razu po zamknieciu. Polecial znowu na reklamacje (ostatnio przelezal w sklepie ponad tydzien przed wysylka do serwisu...), ale generalnie niesmak jest coraz wiekszy (na ten moment 4 tygodnie minely, a teraz pewnie kolejne 3 dojda). Przy zakupie cdka w tej cenie spodziewalbym sie jednak lepszej obslugi niz naprawa jednego elementu psujac drugi. Szczegolnie ze wychodzi na to, ze sprzet nie zostal sprawdzony po wymianie lasera - skoro przy kazdej probie wlozenia plyty otwiera sie sam. 

 

 

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, aliengbl napisał:

A musze sie pozalic na hegla mohicana - wrocil wczoraj z serwisu. Laser wymieniony, ale ciezko mi stwierdzic czy dziala, bo szufladka otwiera sie od razu po zamknieciu. Polecial znowu na reklamacje (ostatnio przelezal w sklepie ponad tydzien przed wysylka do serwisu...), ale generalnie niesmak jest coraz wiekszy (na ten moment 4 tygodnie minely, a teraz pewnie kolejne 3 dojda). Przy zakupie cdka w tej cenie spodziewalbym sie jednak lepszej obslugi niz naprawa jednego elementu psujac drugi. Szczegolnie ze wychodzi na to, ze sprzet nie zostal sprawdzony po wymianie lasera - skoro przy kazdej probie wlozenia plyty otwiera sie sam. 

 

 

Serwis polski, czy zagraniczny?

Pytam, bo ogólnie to jest firma Hegel, ale poziom kultury technicznej, w tym przestrzegania procedur, zależy głównie od oddziałów lokalnych. Serwis Mercedesa w Polsce, to nie to samo co w Niemczech. Płacąc dużo za Mercedesa możesz się spodziewać lepszej obsługi w serwisie, ale w Polsce na oczekiwaniach się kończy.

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Robert_72465 napisał:

Serwis polski, czy zagraniczny?

Pytam, bo ogólnie to jest firma Hegel, ale poziom kultury technicznej, w tym przestrzegania procedur, zależy głównie od oddziałów lokalnych. Serwis Mercedesa w Polsce, to nie to samo co w Niemczech. Płacąc dużo za Mercedesa możesz się spodziewać lepszej obsługi w serwisie, ale w Polsce na oczekiwaniach się kończy.

Robert

Wiadomo. Kupiony w Polsce 😉

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, shiver07 napisał:

Dlatego ja już dawno temu zrezygnowałem z napędów CD pod kątem mechanizmów które się często psują. 

Niemniej jednak ciężko uzyskać taka sama jakość (przynajmniej u mnie)

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.05.2021 o 11:57, aliengbl napisał:

A musze sie pozalic na hegla mohicana - wrocil wczoraj z serwisu. Laser wymieniony, ale ciezko mi stwierdzic czy dziala, bo szufladka otwiera sie od razu po zamknieciu. Polecial znowu na reklamacje (ostatnio przelezal w sklepie ponad tydzien przed wysylka do serwisu...), ale generalnie niesmak jest coraz wiekszy (na ten moment 4 tygodnie minely, a teraz pewnie kolejne 3 dojda). Przy zakupie cdka w tej cenie spodziewalbym sie jednak lepszej obslugi niz naprawa jednego elementu psujac drugi. Szczegolnie ze wychodzi na to, ze sprzet nie zostal sprawdzony po wymianie lasera - skoro przy kazdej probie wlozenia plyty otwiera sie sam. 

Kupując taki sprzęt liczy się na wysoką jakość serwisu, jak widać coś tam szwankuje😕 Zwłaszcza brak dobrego sprawdzenia przed oddaniem razi w oczy.

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Prewwit napisał:

Kupując taki sprzęt liczy się na wysoką jakość serwisu, jak widać coś tam szwankuje😕 Zwłaszcza brak dobrego sprawdzenia przed oddaniem razi w oczy.

Generalnie już się mocno zastanawiamy nad napisaniem do Hegla czy wiedza co sie w Polsce dzieje 😉

 

 

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.