Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.05.2021 o 15:05, aliengbl napisał:

Generalnie już się mocno zastanawiamy nad napisaniem do Hegla czy wiedza co sie w Polsce dzieje 😉

 

 

Hegel nie ogarnia dużo rzeczy min. Roon czy serwis urządzeń. Pewnie za chwilę wyjdzie kolejny model H3....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buczenie H300 i moje z tym perypetie.

 

Posiadam H300 i jestem ogólnie zadowolony. Męczyła mnie jednak pewna przypadłość, a mianowicie buczenie pochodzące od transformatora. Amatorsko zrobiłem sobie wcześniej DC blocker, który rzeczywiście zmniejszył buczenie, ale i tak było ono wyczuwalne z ponad metra, np. w przerwach między utworami. Wyczytałem w necie, że H360 i 390 też buczą - małe pocieszenie. Wczoraj postanowiłem rozkręcić wzmacniacz, żeby go odkurzyć. Jak już to zrobiłem, idąc za ciosem postanowiłem coś zrobić z buczeniem. Najpierw nasłuchiwałem buczenia z uchem przy wzmacniaczu, żeby zapamiętać jego natężenie i charakter. Potem przykładając rękę do transformatora sprawdziłem co drży w transformatorze i wyszło, że drży wszystko, zarówno śruba mocująca, jak i uzwojenia. Tutaj widać, że Hegel oszczędził na mechanice. Transformator jest słabo wytłumiony - czytaj wcale. Porozłączałem wszystkie kable, na szczęście wszystkie są zakończone konektorami i dobrze opisane – pomyłka przy ponownym podłączaniu raczej nie grozi. Odkręciłem transformator i okazało się, że  leży on na dnie obudowy na gumie grubości 1mm. Mimo, że guma ma średnicę około 10cm, trafo przylega jedynie środkiem, niewielką powierzchnią, tzn, przylega tylko epoksyd, uzwojenia wiszą i mogą się swobodnie kołysać w rytmie częstotliwości napięcia sieciowego i jego harmonicznych. Jaka powierzchnia przylega – patrz odciśnięcie na zdjęciu.

20210528_184050.thumb.jpg.425e7a839382659c950d4f9965719213.jpg

Zdziwiłem się, ale zaznaczam, że nie jestem specem od konstrukcji transformatorów, że śruba  mocująca M8, nakrętka, podkładki są ze zwykłej stali, czyli są podatne na zmienne pole magnetyczne, stąd wibrują (test ręki – patrz powyżej). Zrobiłem przegląd swoich klamotów i znalazłem nierdzewny (mniej podatny na pole magnetyczne) pręt gwintowany, nakrętki i podkładki (zastąpią oryginalną śrubę), resztki gumy 3mm oraz arkusz termopadu 3mm. Z termopadu wyciąłem okrąg o średnicy oryginalnej gumy i położyłem na gumę a na to trafo. Dlatego termopad, bo jest miękki, a jednocześnie dobrze odprowadza ciepło (chociaż trafo w H300 jest przewymiarowany ni się nie grzeje). Śrubę od spodu odizolowałem od obudowy podkładką gumową. Mocując trafo z powrotem, również od góry dałem przekładkę z gumy, pomiędzy epoksyd a nakrętkę. Podłączyłem kable, włączyłem wzmacniacz i zauważyłem, że mniej buczy. W teście ręki wibracje też się zmniejszyły, ale i tak czuć było, że uzwojenia drżą. Śruba mocująca przestała. Wypadało by uzwojenia czymś od góry docisnąć. Hegel dopiero w H390 coś z tym problemem zrobił i dał od góry talerzyk dociskowy. Skąd wziąć taki talerzyk w sobotę wieczorem? Żona już narzeka, że bałagan itp… Znowu szybki przegląd w garażu i jest! Znajduję grubą, wzmacnianą jakąś siatką, tarczę od szlifierki kątowej, która idealnie nada się na docisk od góry. Zatem nakładam od góry krążek z termpodu 3 mm, na to tarcza od szlifierki i dociskam nakrętką, przez kolejną przekładkę gumową. Robię kolejny test i jest jeszcze lepiej.

Efekty: Wytłumienie transformatora spowodowało, że jest ciszej. Nie mogą napisać, że jest absolutnie cicho, ale wyraźnie ciszej. Na oryginalnym kablu zasilającym, dźwięk przed zabiegiem przypominał buczenie dużego trzmiela, po zabiegu jest ciche bzyczenie. Zamiana kabla na DC blocker spowodowała, że ciche bzyczenie stało się jeszcze cichsze – słyszalne jedynie z odległości kilkunastu cm.

Miałem przez kilka dni na testach Luxman L-505uX II – ten buczał wyraźnie mniej. Japończyk poważniej potraktował mechanikę. Hegel elektronikę ma ok, ale mechanika stoi na słabym poziomie.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony ze zmiany sposobu montażu transformatora. Pół dnia improwizacji i po strachu. Trzeba uważać, żeby śruba, która musi dłuższa od oryginalnej, górą nie dotykała obudowy, bo zrobimy zwarcie magnetyczne i śruba zacznie się grzać.

Gdybym miał rozstrzygnąć co bardziej wytłumiło buczenie – DC blocker, czy zmiana sposoby montażu trafo, to powiedziałbym, że 50/50 %. Ale lepiej zacząć od poprawy montażu trafo, bo szybciej i taniej.

 

Robert

 

Edytowane przez Robert_72465
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Robert_72465 napisał:

Buczenie H300 i moje z tym perypetie.

Gdzieś widziałem, że do H360 ktoś dał, metalowy dysk z trzema nóżkami gumowymi https://allegro.pl/oferta/nozki-gumowe-pod-obudowy-kolumn-monacor-hf-50-4szt-9520680859 między dół obudowy a trafo, tak że nóżki były między obudową a dyskiem a na nim trafo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Robert_72465 napisał:

Buczenie H300 i moje z tym perypetie.

 

Posiadam H300 i jestem ogólnie zadowolony. Męczyła mnie jednak pewna przypadłość, a mianowicie buczenie pochodzące od transformatora. Amatorsko zrobiłem sobie wcześniej DC blocker, który rzeczywiście zmniejszył buczenie, ale i tak było ono wyczuwalne z ponad metra, np. w przerwach między utworami. Wyczytałem w necie, że H360 i 390 też buczą - małe pocieszenie. Wczoraj postanowiłem rozkręcić wzmacniacz, żeby go odkurzyć. Jak już to zrobiłem, idąc za ciosem postanowiłem coś zrobić z buczeniem. Najpierw nasłuchiwałem buczenia z uchem przy wzmacniaczu, żeby zapamiętać jego natężenie i charakter. Potem przykładając rękę do transformatora sprawdziłem co drży w transformatorze i wyszło, że drży wszystko, zarówno śruba mocująca, jak i uzwojenia. Tutaj widać, że Hegel oszczędził na mechanice. Transformator jest słabo wytłumiony - czytaj wcale. Porozłączałem wszystkie kable, na szczęście wszystkie są zakończone konektorami i dobrze opisane – pomyłka przy ponownym podłączaniu raczej nie grozi. Odkręciłem transformator i okazało się, że  leży on na dnie obudowy na gumie grubości 1mm. Mimo, że guma ma średnicę około 10cm, trafo przylega jedynie środkiem, niewielką powierzchnią, tzn, przylega tylko epoksyd, uzwojenia wiszą i mogą się swobodnie kołysać w rytmie częstotliwości napięcia sieciowego i jego harmonicznych. Jaka powierzchnia przylega – patrz odciśnięcie na zdjęciu.

20210528_184050.thumb.jpg.425e7a839382659c950d4f9965719213.jpg

Zdziwiłem się, ale zaznaczam, że nie jestem specem od konstrukcji transformatorów, że śruba  mocująca M8, nakrętka, podkładki są ze zwykłej stali, czyli są podatne na zmienne pole magnetyczne, stąd wibrują (test ręki – patrz powyżej). Zrobiłem przegląd swoich klamotów i znalazłem nierdzewny (mniej podatny na pole magnetyczne) pręt gwintowany, nakrętki i podkładki (zastąpią oryginalną śrubę), resztki gumy 3mm oraz arkusz termopadu 3mm. Z termopadu wyciąłem okrąg o średnicy oryginalnej gumy i położyłem na gumę a na to trafo. Dlatego termopad, bo jest miękki, a jednocześnie dobrze odprowadza ciepło (chociaż trafo w H300 jest przewymiarowany ni się nie grzeje). Śrubę od spodu odizolowałem od obudowy podkładką gumową. Mocując trafo z powrotem, również od góry dałem przekładkę z gumy, pomiędzy epoksyd a nakrętkę. Podłączyłem kable, włączyłem wzmacniacz i zauważyłem, że mniej buczy. W teście ręki wibracje też się zmniejszyły, ale i tak czuć było, że uzwojenia drżą. Śruba mocująca przestała. Wypadało by uzwojenia czymś od góry docisnąć. Hegel dopiero w H390 coś z tym problemem zrobił i dał od góry talerzyk dociskowy. Skąd wziąć taki talerzyk w sobotę wieczorem? Żona już narzeka, że bałagan itp… Znowu szybki przegląd w garażu i jest! Znajduję grubą, wzmacnianą jakąś siatką, tarczę od szlifierki kątowej, która idealnie nada się na docisk od góry. Zatem nakładam od góry krążek z termpodu 3 mm, na to tarcza od szlifierki i dociskam nakrętką, przez kolejną przekładkę gumową. Robię kolejny test i jest jeszcze lepiej.

Efekty: Wytłumienie transformatora spowodowało, że jest ciszej. Nie mogą napisać, że jest absolutnie cicho, ale wyraźnie ciszej. Na oryginalnym kablu zasilającym, dźwięk przed zabiegiem przypominał buczenie dużego trzmiela, po zabiegu jest ciche bzyczenie. Zamiana kabla na DC blocker spowodowała, że ciche bzyczenie stało się jeszcze cichsze – słyszalne jedynie z odległości kilkunastu cm.

Miałem przez kilka dni na testach Luxman L-505uX II – ten buczał wyraźnie mniej. Japończyk poważniej potraktował mechanikę. Hegel elektronikę ma ok, ale mechanika stoi na słabym poziomie.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony ze zmiany sposobu montażu transformatora. Pół dnia improwizacji i po strachu. Trzeba uważać, żeby śruba, która musi dłuższa od oryginalnej, górą nie dotykała obudowy, bo zrobimy zwarcie magnetyczne i śruba zacznie się grzać.

Gdybym miał rozstrzygnąć co bardziej wytłumiło buczenie – DC blocker, czy zmiana sposoby montażu trafo, to powiedziałbym, że 50/50 %. Ale lepiej zacząć od poprawy montażu trafo, bo szybciej i taniej.

 

Robert

 

Cześć. Miałem przez długi czas h300 i u mnie była absolutna cisza...nic w nim nie było grzebane ale umnie linia zasilająca do audio jest osobna i może to dzięki temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, bronx99 napisał:

Cześć. Miałem przez długi czas h300 i u mnie była absolutna cisza...nic w nim nie było grzebane ale umnie linia zasilająca do audio jest osobna i może to dzięki temu

To miałeś szczęście. Nawinięcia uzwojeń toroida, to proces wykonywany częściowo ręcznie i jego powtarzalność jest słaba. Jak będziesz mieć luźne druty w uzwojeniu, to osobna linia zasilająca nic nie pomoże. Wiele o tym czytałem i w Heglu to jest loteria, na jaki egzemplarz trafisz. Mowa o wzmacniaczach H3xx, posiadających duży trafo - wiadomo, duży może więcej... buczeć. Wszystko co opisałem w poprzednim poście, dotyczyło buczenia przy samego wzmacniacza, bez podłączonych kolumn, kabli itp.

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Robert_72465 napisał:

Buczenie H300 i moje z tym perypetie.

U mnie cisza (na szczęście) ale rzetelnie to opisałeś i być może będzie to bardzo pomocne w przyszłości lub dla kogoś innego z forum.

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w h300 zazwyczaj cisza. Nic co by moglo przeszkadzac - ot tyle, ze okazjonalnie jak nie gra muzyka to slychac jak zabuczy. Chociaz u siebie akurat podejrzewam zaklocenia z sieci. Teraz przy okazji remontu machnalem dodatkowa linie na same audio i zobaczymy z jakim efektem 😉 

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Robert_72465 napisał:

Buczenie H300 i moje z tym perypetie.

 

Posiadam H300 i jestem ogólnie zadowolony. Męczyła mnie jednak pewna przypadłość, a mianowicie buczenie pochodzące od transformatora. Amatorsko zrobiłem sobie wcześniej DC blocker, który rzeczywiście zmniejszył buczenie, ale i tak było ono wyczuwalne z ponad metra, np. w przerwach między utworami. Wyczytałem w necie, że H360 i 390 też buczą - małe pocieszenie. Wczoraj postanowiłem rozkręcić wzmacniacz, żeby go odkurzyć. Jak już to zrobiłem, idąc za ciosem postanowiłem coś zrobić z buczeniem. Najpierw nasłuchiwałem buczenia z uchem przy wzmacniaczu, żeby zapamiętać jego natężenie i charakter. Potem przykładając rękę do transformatora sprawdziłem co drży w transformatorze i wyszło, że drży wszystko, zarówno śruba mocująca, jak i uzwojenia. Tutaj widać, że Hegel oszczędził na mechanice. Transformator jest słabo wytłumiony - czytaj wcale. Porozłączałem wszystkie kable, na szczęście wszystkie są zakończone konektorami i dobrze opisane – pomyłka przy ponownym podłączaniu raczej nie grozi. Odkręciłem transformator i okazało się, że  leży on na dnie obudowy na gumie grubości 1mm. Mimo, że guma ma średnicę około 10cm, trafo przylega jedynie środkiem, niewielką powierzchnią, tzn, przylega tylko epoksyd, uzwojenia wiszą i mogą się swobodnie kołysać w rytmie częstotliwości napięcia sieciowego i jego harmonicznych. Jaka powierzchnia przylega – patrz odciśnięcie na zdjęciu.

20210528_184050.thumb.jpg.425e7a839382659c950d4f9965719213.jpg

Zdziwiłem się, ale zaznaczam, że nie jestem specem od konstrukcji transformatorów, że śruba  mocująca M8, nakrętka, podkładki są ze zwykłej stali, czyli są podatne na zmienne pole magnetyczne, stąd wibrują (test ręki – patrz powyżej). Zrobiłem przegląd swoich klamotów i znalazłem nierdzewny (mniej podatny na pole magnetyczne) pręt gwintowany, nakrętki i podkładki (zastąpią oryginalną śrubę), resztki gumy 3mm oraz arkusz termopadu 3mm. Z termopadu wyciąłem okrąg o średnicy oryginalnej gumy i położyłem na gumę a na to trafo. Dlatego termopad, bo jest miękki, a jednocześnie dobrze odprowadza ciepło (chociaż trafo w H300 jest przewymiarowany ni się nie grzeje). Śrubę od spodu odizolowałem od obudowy podkładką gumową. Mocując trafo z powrotem, również od góry dałem przekładkę z gumy, pomiędzy epoksyd a nakrętkę. Podłączyłem kable, włączyłem wzmacniacz i zauważyłem, że mniej buczy. W teście ręki wibracje też się zmniejszyły, ale i tak czuć było, że uzwojenia drżą. Śruba mocująca przestała. Wypadało by uzwojenia czymś od góry docisnąć. Hegel dopiero w H390 coś z tym problemem zrobił i dał od góry talerzyk dociskowy. Skąd wziąć taki talerzyk w sobotę wieczorem? Żona już narzeka, że bałagan itp… Znowu szybki przegląd w garażu i jest! Znajduję grubą, wzmacnianą jakąś siatką, tarczę od szlifierki kątowej, która idealnie nada się na docisk od góry. Zatem nakładam od góry krążek z termpodu 3 mm, na to tarcza od szlifierki i dociskam nakrętką, przez kolejną przekładkę gumową. Robię kolejny test i jest jeszcze lepiej.

Efekty: Wytłumienie transformatora spowodowało, że jest ciszej. Nie mogą napisać, że jest absolutnie cicho, ale wyraźnie ciszej. Na oryginalnym kablu zasilającym, dźwięk przed zabiegiem przypominał buczenie dużego trzmiela, po zabiegu jest ciche bzyczenie. Zamiana kabla na DC blocker spowodowała, że ciche bzyczenie stało się jeszcze cichsze – słyszalne jedynie z odległości kilkunastu cm.

Miałem przez kilka dni na testach Luxman L-505uX II – ten buczał wyraźnie mniej. Japończyk poważniej potraktował mechanikę. Hegel elektronikę ma ok, ale mechanika stoi na słabym poziomie.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony ze zmiany sposobu montażu transformatora. Pół dnia improwizacji i po strachu. Trzeba uważać, żeby śruba, która musi dłuższa od oryginalnej, górą nie dotykała obudowy, bo zrobimy zwarcie magnetyczne i śruba zacznie się grzać.

Gdybym miał rozstrzygnąć co bardziej wytłumiło buczenie – DC blocker, czy zmiana sposoby montażu trafo, to powiedziałbym, że 50/50 %. Ale lepiej zacząć od poprawy montażu trafo, bo szybciej i taniej.

 

Robert

 

Buczenie, o którym napisałem można usłyszeć tu (trzeba trochę podgłośnić😞

 

To nie jest mój post, ale buczenie jest to samo.

 

A tu na przykład ktoś narzeka, że z trzech metrów słychać buczenie H390:

https://pinkfishmedia.net/forum/threads/question-for-hegel-owners.247579/

 

Kiedyś nie zwracałem na to uwagi, ale z czasem zaczęło trochę przeszkadzać. Albo może po prostu się starzeję i robię się marudny...

 

Robert

 

Robert

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cześć,

Mam H190 do tego DAC Denafrips Ares II i kolumny Buchardt S400 + sub SVS SB-1000.

Jestem zadowolony jak to gra: duża przestrzeń, fajny zwarty bas, spora detaliczność.

Jako źródła używam (uwaga) Raspberry Pi 3B jako klienta Roon. Przez Roona pliki flac (95%) i HD (5%) + Tidal.

RPi z Denafripsem spięte po USB.

Kupiłem Allo Usbridge Signature, żeby zoptymalizować źródło ale..

- na początek uwaliło mi jedną kartę SD ( z roopie), na drugiej działało 

- chciałem sprawdzić czy będzie różnica pomiędzy softami i zainstalowałem też moode audio - działało ale któregoś poranka nagle bez powodu zniknęło z roon, kilka restartów, kombinacji, przepinania portów itp. itd. i słabo

Usbridge już spakowamy i będzie odsyłany. Nie mam problemu z grzebaniem w sofcie czy klikaniem przez ssh ale uważam to rozwiązanie (usbridge) za niestabilne i niedopracowane. I co najważniejsze, szczerze to nie miałem efektu wow po przejściu z RPi 3 na Usbridge.

I tu pytanie/rozterka. Może ktoś ma doświadczenia ze stramerami i podpowie gdzie szukać/co rozważać. 

Interesują mnie tylko urządzenia działające z Roon.

Obecnie zastanawiam się nad raspberry pi 4 (jednak upgrade w stosunku do 3 + dodatkowe opcje softu do sprawdzenia) lub coś pokroju Sotm SMS-200 (choć to też platforma na SBC tylko z własnym softem) lub coś na Daphile.

Ciekawy jestem waszych doświadczeń. Nie chcę w to włożyć więcej niż ok 3000 pln (osobiście uważam, że przy tym zestawie pudełek byłoby to marnotrawstwem).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.06.2021 o 00:27, bziukos napisał:

Obecnie zastanawiam się nad raspberry pi 4 (jednak upgrade w stosunku do 3 + dodatkowe opcje softu do sprawdzenia) lub coś pokroju Sotm SMS-200 (choć to też platforma na SBC tylko z własnym softem) lub coś na Daphile.

Zapytaj w dziale Hi-Fi tam więcej osób się przewija, tutaj masz dedykowany temat o Sotm https://www.audiostereo.pl/topic/134447-sotm-sms-200-transport-plików-usb/#comments

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.06.2021 o 00:27, bziukos napisał:

Obecnie zastanawiam się nad raspberry pi 4 (jednak upgrade w stosunku do 3 + dodatkowe opcje softu do sprawdzenia) lub coś pokroju Sotm SMS-200 (choć to też platforma na SBC tylko z własnym softem) lub coś na Daphile.

Z tego co czytałem pi4 jest gorsze od pi3+, jednak sam nigdy tego nie używałem.

USB Bridge Roon działa u mnie na Intel NUC i nigdy nie zawodzi, można na nim dodatkowo zainstalować HQPlayer, a to jest już inna jakość grania nawet w stosunku do Roon z którym współpracuje. Istnieje spory wybór NUC`ów i spokojnie zmieścisz się w założonym budżecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Koniec świata a jednak... 

Dziewiczy, gra swoje pierwsze 2 godzinki i mam nadzieję, że zostanie na długo. Najbardziej podobają mi się jego wysokie tony. Jest w nich wszystko co lubię i ten jego wyjątkowy spokój, gracja jak łabędzie na tafli jeziora wieczorową porą 🙂

IMG_20210913_222056.jpg

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Adam 38 napisał:

Koniec świata a jednak... 

Dziewiczy, gra swoje pierwsze 2 godzinki i mam nadzieję, że zostanie na długo. Najbardziej podobają mi się jego wysokie tony. Jest w nich wszystko co lubię i ten jego wyjątkowy spokój, gracja jak łabędzie na tafli jeziora wieczorową porą 🙂

IMG_20210913_222056.jpg

Hej Czy to H190? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.09.2021 o 22:40, marcinmarcin napisał:

Heh, jeszcze brakuje żebym ja sobie sprawił 🤪 na razie się zaczynam jarać powoli usbridge...

Hej! Do USBridge używasz zasilacz Shanti, czy jakiś inny? 

 

W dniu 13.09.2021 o 22:29, Adam 38 napisał:

Koniec świata a jednak... 

Dziewiczy, gra swoje pierwsze 2 godzinki i mam nadzieję, że zostanie na długo. Najbardziej podobają mi się jego wysokie tony. Jest w nich wszystko co lubię i ten jego wyjątkowy spokój, gracja jak łabędzie na tafli jeziora wieczorową porą 🙂

IMG_20210913_222056.jpg

No to gratki! 🙂

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.06.2021 o 00:27, bziukos napisał:

I tu pytanie/rozterka. Może ktoś ma doświadczenia ze stramerami i podpowie gdzie szukać/co rozważać.

Ciekawi mnie jak to poszukiwanie się skonczyło, bo już trochę czasu minęło?? Od USBridge podobno Allo Digione Signature jest zauważalnie lepsze, ale i tutaj zasilacz ma bardzo dużo do powiedzenia. Ja używam dedykowany Shanti do Usbridge... 

Edytowane przez zoromoto

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, zoromoto napisał:

Hej! Do USBridge używasz zasilacz Shanti, czy jakiś inny? 

W sumie to jest usbridge signature, bo widzę że była jeszcze wcześniejszą wersja nazwana usbridge. Mam taleme 25VA, ale na razie gra z impulsowa od pi 4. Ja kosmicznych różnic z zasilania nie słyszę. Jest trochę lepiej na talemie z którą docelowo będzie grać . Ale sama dobra konfiguracja moode czy dogranie sterowników do volumio wpływa już zauważalnie na jakość.

Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, marcinmarcin napisał:

W sumie to jest usbridge signature, bo widzę że była jeszcze wcześniejszą wersja nazwana usbridge. Mam taleme 25VA, ale na razie gra z impulsowa od pi 4. Ja kosmicznych różnic z zasilania nie słyszę. Jest trochę lepiej na talemie z którą docelowo będzie grać . Ale sama dobra konfiguracja moode czy dogranie sterowników do volumio wpływa już zauważalnie na jakość.

Właśnie zauważyłem że do Usbridge signature można dokupić płytkę allo digione signature w wyjściem bnc i s/pdif i obudowę nawet mają na ten sandwich. Hmm chyba się skuszę 🙂

Edytowane przez zoromoto

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ps39 napisał:

Też jestem w szoku, bo kilka lat temu Adam bardzo mnie ganił jak chwaliłem Hegla (H80 i H160).

Nie tylko Ty jesteś w szoku, ale jak widać tylko krowa nie zmienia poglądów.  Adamowi się udało, na jak długo się okaże 😉

Mnie 190ka nie podeszła, nie wiem, może była jeszcze nie wygrzana, wolałem H90.

Teraz doradźcie Adamowi okablowanie (zasilające też), żeby wycisnął jak najwięcej z tego pieca 😉

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, zoromoto napisał:

Właśnie zauważyłem że do Usbridge signature można dokupić płytkę allo digione signature w wyjściem bnc i s/pdif i obudowę nawet mają na ten sandwich. Hmm chyba się skuszę 🙂

Ale to po Usb całkiem nieźle gra i w sumie do tego jest zrobione 😉 pytanie czy będzie zauważalnie lepsze jako podstawka od np zwykłej maliny

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, marcinmarcin napisał:

Ale to po Usb całkiem nieźle gra i w sumie do tego jest zrobione 😉 pytanie czy będzie zauważalnie lepsze jako podstawka od np zwykłej maliny

Gra to bardzo dobrze, ale ostatnio w internetach znalazłem porównanie zwykłej rpi vs udbridge signature vs allo digione signature na rpi i ten ostatni najlepszy podobno. Wszystko zasilane z shanti było. Także ziarno niepewności zostało zasiane 😉 Rozbudowa do tej zwycięskiej wersji wyjdzie jakieś 1300pln razem z dedykowaną obudową. Sama podstawka usbridge signature jest teoretycznie lepsza od rpi. Shanti ma 2 wyjścia 5V 3A także obsłuży bez problemu, poza tym jednak s/pdif się przydaje do testowania różnych gratów kiedy nie ma możliwości po USB. Także już się sam namówiłem 😆

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, zoromoto napisał:

Także już się sam namówiłem 😆

Ja trochę z przekory kupiłem siga i powoli się przekonuje 😁 fajne granie, dużo opcji, niezależność od jednego dostawcy jak w przypadku gotowych streamerów. 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, marcinmarcin napisał:

W sumie to jest usbridge signature, bo widzę że była jeszcze wcześniejszą wersja nazwana usbridge. Mam taleme 25VA, ale na razie gra z impulsowa od pi 4. Ja kosmicznych różnic z zasilania nie słyszę. Jest trochę lepiej na talemie z którą docelowo będzie grać . Ale sama dobra konfiguracja moode czy dogranie sterowników do volumio wpływa już zauważalnie na jakość.

Wyślij linka do tych sterów volumio , bo gram teraz z Roon core na nucu a usbridge sig czasami gra mi jako taki odtwarzacz do Roona ale ma problem z dsd coś pyka na wyższych rozdzielczościach ?Na rpi4 z zasilaniem muzga tego nie ma , tak samo mini maca jest ok ,ale bridge to bridge ;))

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konieczne doinstalowanie po ssh dodatkowego drivera (ograniczenia maliny 3)

https://community.volumio.org/t/weird-noises-with-allo-usbridge-signature/44079/3

Tylko najpierw trzeba SSH odblokować w Dev volumio no i odpalić np putty na Pc

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.