Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, freju napisał:

Gorzej dzwiękowo czy obsługowo ?

Dźwiękowo, plusem jest możliwość wprowadzenia korekt które mu zrobiłem z Rew. Są to ponoć niuanse, ale na pewno mconnect nie jest gorszy 😉

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach dsp i urządzenia trzeba troche posiedzieć i posłuchać na starcie ale uważam że są kluczowe w roon  ,bo tutaj dsp jest bardzo fajnie przemyślane i zrobione z głową żadnych paseczków suwaczków tylko same konkrety i zmiany są napewno słyszalne ,i co jest fajne w końcu podoba mi sie DSD gdzie wcześniej nie trawiłem tej konwersji 😉 jak juz stawiamy Roona na nucu to tez niestety trzeba zainwestowac w obudowe pasywną np; Akasa bo wiatrak w nuc skutecznie zniechęca  do odsłuchu ;)) O zasilaczu liniowym to juz nawet nie wspominam bo bez tego nawet nie warto w to wchodzić.

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jeden dylemat. Głównym moim źródłem jest TIDAL i ich format MQA, H190 nie obsługuje MQA. Czy jest to na tyle duża strata, żeby rozważyć dopłatę do H390, bądź dokupić np. Node ze wsparciem MQA... jednak wtedy pójdzie dźwięk przez BluOS, który jest niższej jakości dźwiękowo niż mconnect. 🤯 Czy są jakieś inne, warte zachodu sposoby?

 

Czy wtedy opcją jest Qobuz 🙂 ? Można sprawdzić ich bibliotekę?

Edytowane przez Masziah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero Hegel H390 i H590 ma MQA i DSD. Oba formaty są dość kosztowne w implementacji i w ocenie projektantów mniej istotne w tym zakresie cenowym (H95, H120, H190).

 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Masziah napisał:

Mam jeszcze jeden dylemat. Głównym moim źródłem jest TIDAL i ich format MQA, H190 nie obsługuje MQA. Czy jest to na tyle duża strata, żeby rozważyć dopłatę do H390, bądź dokupić np. Node ze wsparciem MQA... jednak wtedy pójdzie dźwięk przez BluOS, który jest niższej jakości dźwiękowo niż mconnect. 🤯 Czy są jakieś inne, warte zachodu sposoby?

 

Czy wtedy opcją jest Qobuz 🙂 ? Można sprawdzić ich bibliotekę?

Kup sam goły porządny piec  bez żadnych pseudo daców na pokładzie  które tylko mogą mu zaszkodzić ,odradzam także streamery typu node2i czy auralic mini to bardzo przeciętne granie ,juz dużo lepiej uderzyć w maline dobrze zrobioną ,mam taką na sprzedaż ;)) dac na upartego też mam lks004 i jestem pewny że to razem zagra zdecydowanie lepiej niz wbudowane streamery .

https://allegrolokalnie.pl/oferta/streamer-malina-rpi4-zasilacz-muzg-audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona wyniosłaby mnie z kolejnym urządzeniem 😄 

O MQA krążą legendy, jedni słyszą lepiej, a większość obecnie woli Qobuz. Nie chciałbym podejmować decyzji na podstawie dwugodzinnego odsłuchu, gdzie jak dla mnie Tidal i Qobuz brzmiały podobnie na tych utworach, których przesłuchałem, a to też nie był TIDAL MQA, tylko sam FLAC. 

  Jeśli macie odczucia, że przeskok np. na HD390 ma sens, bo MQA i lepsza jakość dźwięku samego wzmacniacza???, to wtedy jest sens dołożyć. Jednak nie chciałbym "przekombinować", żeby doszukiwać się niuansów w każdym utworze i stwierdzić, że " o, to tu w 0:49 sekundzie utworu góra była chyba lepsza" Z doświadczenia "słuchawkowego" wiem, że temat audio to ocean i zawsze może dla kogoś lepiej coś brzmieć jak dołożysz 8 kolejnych nowych rzeczy... jednak obecnie wystarczy mi to 95% efektu WOW, nie muszę gonić za brakującymi 5% 😄 

HEGEL H190 brzmi świetnie na TIdal/Qobuz bez MQA, pytanie czy warto dopłacić 7 tys. do H390, czy na salon 30m2 to będzie już przerost formy nad treścią ? 

 

  

35 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

dopiero Hegel H390 i H590 ma MQA i DSD. Oba formaty są dość kosztowne w implementacji i w ocenie projektantów mniej istotne w tym zakresie cenowym (H95, H120, H190).

 

Pewnie w salonie nie raz słuchaliście H190 i H390, czy Waszym zdaniem jest sens dopłacić do H390?

Edytowane przez Masziah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Masziah napisał:

H190 nie obsługuje MQA.

Słuchałem Smsl M500 z mkuła, dla mnie brzmi to gorzej niż flace z Deezer. Odnowiłem subskrypcję Tidala tylko pod malinę, ale mam dac bez mqa i słucham hifi nie master. Ta część plików których nie zdążyli skonwertowac do mqa brzmi dobrze przez mconnect. 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Masziah napisał:

Pewnie w salonie nie raz słuchaliście H190 i H390, czy Waszym zdaniem jest sens dopłacić do H390?

Moim zdaniem lepiej dołożyć zewnętrzny dac do H190 np Denafrips Ares2... 

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, marcinmarcin napisał:

Słuchałem Smsl M500 z mkuła, dla mnie brzmi to gorzej niż flace z Deezer. Odnowiłem subskrypcję Tidala tylko pod malinę, ale mam dac bez mqa i słucham hifi nie master. Ta część plików których nie zdążyli skonwertowac do mqa brzmi dobrze przez mconnect. 

Czyli to, że H190 nie obsługuję MQA, brać za pozytyw ? 😄 

14 minut temu, zoromoto napisał:

Moim zdaniem lepiej dołożyć zewnętrzny dac do H190 np Denafrips Ares2... 

W miarę możliwości chciałbym ograniczyć liczbę urządzeń. Jedynie jak dodatkowe urządzenie spowoduje ogromną poprawę w brzmieniu, to miałoby dla mnie sens jego dokładanie. Dlatego też myślałem o H390, jeśli ten Hegel miałby mi zapewnić "spokój na lata". Choć po odsłuchach wydaję mi się, że H190 jest w zupełności wystarczającym zestawem (ale po 2 h odsłuchu i braku znajomości H390, ciężko być decyzyjnym).

Dla siebie i tak mam już słuchawki, sprzęt stereo ma grać porównywalnie dobrze, ale być łatwy w obsłudze dla wszystkich domowników, nie tylko dla mnie 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Masziah napisał:

Czyli to, że H190 nie obsługuję MQA, brać za pozytyw ? 😄 

W miarę możliwości chciałbym ograniczyć liczbę urządzeń. Jedynie jak dodatkowe urządzenie spowoduje ogromną poprawę w brzmieniu, to miałoby dla mnie sens jego dokładanie. Dlatego też myślałem o H390, jeśli ten Hegel miałby mi zapewnić "spokój na lata". Choć po odsłuchach wydaję mi się, że H190 jest w zupełności wystarczającym zestawem (ale po 2 h odsłuchu i braku znajomości H390, ciężko być decyzyjnym).

Dla siebie i tak mam już słuchawki, sprzęt stereo ma grać porównywalnie dobrze, ale być łatwy w obsłudze dla wszystkich domowników, nie tylko dla mnie 😉

 

zapraszam raz jeszcze na odsłuch Vela 407 z H190 vs H390 i wszystko będzie jasne. Jedne i drugie konfiguracje się sprzedają. Klienci różnie wybierają. Różnica w cenie nie jest mała, więc trzeba samemu zweryfikować 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Masziah napisał:

Jedynie jak dodatkowe urządzenie spowoduje ogromną poprawę w brzmieniu, to miałoby dla mnie sens jego dokładanie.

Mam h390 i nawet w jego przypadku dołożenie zewnętrznego daca sporo wnosi. Którego daca to już rzecz gustu. Uważam H190 za bardzo dobry model ale tutaj dołożenie zewnętrznego daca ma Jeszce więcej sensu... 

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Masziah napisał:

Czyli to, że H190 nie obsługuję MQA, brać za pozytyw ? 😄 

Ironicznie w przypadku daców brak MQA może być zaletą... Wersje MQA niektórych dac albo używają filtru mqa do wszystkiego, albo robią upsampling wszystkiego do 384kHz 🙄 ciekawe jak wybitny w dacach Hegel 🤪 rozwiązał temat

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zoromoto napisał:

Mam h390 i nawet w jego przypadku dołożenie zewnętrznego daca sporo wnosi. Którego daca to już rzecz gustu. Uważam H190 za bardzo dobry model ale tutaj dołożenie zewnętrznego daca ma Jeszce więcej sensu... 

W przypadku chęci grania obecnie tylko na jednym urządzeniu, mimo wszystko polecałbyś H390 w porównaniu do H190? Obecnie nie mam wystarczającej siły przetargowej na zakup kolejnego urządzenia, wolałbym dołożyć do jednego urządzenia i w przyszłości móc go rozbudować, ale nie mieć z tyły głowy "muszę to zrobić".

Jak wspomniałem H190 gra dla mnie bardzo dobrze, jednak jeśli jest spora korzyść i większe możliwości rozbudowy (gdyby zaszła taka chęć) na H390 to wolę teraz dopłacić, niż później zmieniać zestaw 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masziah, tu Koledzy przeszli z niższych Heńków na h390 i raczej nie robili tego w ciemno. Widać całościowo warto było dołożyć do H390.

A jeżeli chcesz trochę pieniędzy zaoszczędzic to warto poszukać na giełdzie HiFi człowieka, który sprzedaje nowe! Hegle ( wszystkie obecnie produkowane modele ) duuużo taniej jak Top-y po rabatach. 

Przy Heglu 190 polecam Ci zwrócić uwagę na trzy elementy jego brzmienia, czy nie brakuje Ci trochę więcej uderzenia na średnim i górnym basie, czy góra jest wystarczająco otwarta i czy wokale za często nie są oddane za mało namacalnie (jak w tunelu). Ja na upartego tu widziałbym pole do poprawy w Heglu H190. Poza tym to świetny wzmacniacz. 

I jeszcze jedno, każdy model Hegla gra trochę inaczej. Kolega  namiętnie testuje różne obecnie produkowane modele porównując je bezpośrednio u siebie i są różnice w sposobie oddania niskich tonów, w akcentach na średnicy czy charakterze wysokich tonów. I niestety każdy model ma jakąś cechę brzmienia wyróżniającą się na plus, której nie mają inne 🙂

Powodzenia w wyborze swojego idealnego brzmienia. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adam 38 napisał:

Przy Heglu 190 polecam Ci zwrócić uwagę na trzy elementy jego brzmienia, czy nie brakuje Ci trochę więcej uderzenia na średnim i górnym basie, czy góra jest wystarczająco otwarta i czy wokale za często nie są oddane za mało namacalnie (jak w tunelu). Ja na upartego tu widziałbym pole do poprawy w Heglu H190. Poza tym to świetny wzmacniacz. 

Dla tego spomniałem o Denafrips Ares2. Jakbyś miał okazję to sprawdź koniecznie

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zoromoto napisał:

Dla tego spomniałem o Denafrips Ares2. Jakbyś miał okazję to sprawdź koniecznie

Oddałem Henia. Jednak bliżej mi do Naima. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Masziah napisał:

Jak wspomniałem H190 gra dla mnie bardzo dobrze, jednak jeśli jest spora korzyść i większe możliwości rozbudowy (gdyby zaszła taka chęć) na H390 to wolę teraz dopłacić, niż później zmieniać zestaw 🙂

Jak nie posłuchasz/porównasz nie będziesz tego wiedział. Mnie  590ka "chodzi po głowie" chociaż po ostatnich doświadczeniach z DACami trochę mniej 😁

18 minut temu, Adam 38 napisał:

Oddałem Henia. Jednak bliżej mi do Naima. 

Chyba się odkoleguję 😄

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Adam 38 napisał:

Oddałem Henia. Jednak bliżej mi do Naima. 

2 godziny temu, Adam 38 napisał:

Przy Heglu 190 polecam Ci zwrócić uwagę na trzy elementy jego brzmienia, czy nie brakuje Ci trochę więcej uderzenia na średnim i górnym basie, czy góra jest wystarczająco otwarta i czy wokale za często nie są oddane za mało namacalnie (jak w tunelu). Ja na upartego tu widziałbym pole do poprawy w Heglu H190. Poza tym to świetny wzmacniacz. 

Moje doświadczenie z kolumnami jest  - odsłuchowe, nigdy nie posiadałem i nie do końca wiem czego mogę się po kolumnach stereo spodziewać.

Oczywiście w porównaniu do "mojego dźwięku" brakowało mi trochę bardziej zaznaczonego basu i bliżej grającej średnicy, rzeczywiście wokale odbierałem trochę "tunelowo".

Myślałem, że stereo musi iść w tą stronę i muzykalnością oraz intymnością grania nijak da się porównać z LCD3. Nie lubuję się w analitycznym i zbyt otwartym graniu i odsłuch H190 jako pierwszy pokazał mi jak fajnie może brzmieć muzyka z kolumn. Jeśli H390 mają mocniejsze uderzenie i wokal brzmi pełniej/bliżej to może uda się kupić już "zajączka" 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem chwilę Pontusa. DAC ma wielkość H80 obudowę wręcz pancerną i wagę koło 10kg. Od samego początku jest efekt Wow. Dynamika, rozmach, przestrzeń, scena, detaliczność, potęga basu, wszystko jak na sterydach. Nagle zaczęły mi dzwonić jakieś graty w meblach jak w oku cylkonu normalnie. Taki jeden element a potrofi wywrócić cały system dogóry nogami. Tylko że ten efekt wow często bywa zgubny. Zamiast nadepnąć króliczkowi na ogon można zasądzić mu solidnego kopa i dalej gonitwa od nowa... Jak przełączyłem spowrotem na Aresa to świat zwolnił a ja odetchnąłem z ulgą 😄

 

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zoromoto super, że masz możliwość dwóch modeli na raz 🙂 uważasz, że warto dołożyć cenę razy dwa do Pontusa, czy przy H190 wystarczający będzie Ares? Tak jak napisałeś efekt WOW może być zgubny i przy dłuższym słuchaniu uszy odpadają, jak jest w tym przypadku? 🙂 Łączysz Hegla do DACa po RCA, czy lepiej brzmi po XLR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, maciej_z napisał:

@zoromoto super, że masz możliwość dwóch modeli na raz 🙂 uważasz, że warto dołożyć cenę razy dwa do Pontusa, czy przy H190 wystarczający będzie Ares? Tak jak napisałeś efekt WOW może być zgubny i przy dłuższym słuchaniu uszy odpadają, jak jest w tym przypadku? 🙂 Łączysz Hegla do DACa po RCA, czy lepiej brzmi po XLR?

Właściwie to 3 testowałem na raz bo mam jeszcze toppinga D90. Wszystko kwestia preferencji. Jeśli ktoś szuka rozmachu, koncertowej namacalnej wręcz prezentacji to Pontus jak najbardziej ale tutaj wszystko musi być tip top bo przy super źródle i realizacjach będzie super a przy gorszych to krew z uszu pójdzie. Do misiowatego systemu brałbym Toppinga żeby sfokusować, nieco odchudzić dodać naturalności. Do mojego dość neutralnego systemu Ares wniósł odrobinę dociążenia, analogowego brzmienia nie tracąc przy tym detalicznisci, wygładzenia, ocieplenia co wypchnęło nieco vokale jest najbardziej w mój gust... 

Gram po XLR

Edytowane przez zoromoto

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2021 o 13:07, zoromoto napisał:

Moim zdaniem lepiej dołożyć zewnętrzny dac do H190 np Denafrips Ares2... 

A jak widział byś go w porównaniu do HD20 Hegel ?

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ps39 napisał:

Jeśli ma być neutralnie i nie męczyć na dłuższą metę to HD25 będzie dobrym wyborem.

Jest teraz wysyp różnych dacków, zastanawiam się jak wypada na tym tle dość leciwa już konstrukcja mojego HD20 ? Nie śledzę nowości i nie dokonuję żadnych odsłuchów porównawczych więc zostałem trochę z tyłu jeżeli chodzi o przetworniki a technologie galopują do przodu, HD25 na pewno lepiej od mojego aktualnego (model wyżej) ale dostępność zerowa 😞

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PanAntoni napisał:

A jak widział byś go w porównaniu do HD20 Hegel ?

Przeceniasz mnie Panie Antoni aż takiej pamięci słuchowej nie mam, poza tym miałem hd25 😁 ale pierwsze skojarzenie jakie miałem po wpięciu Aresa że kultura grania jest podobna tylko nieco barwniej, dynamiczniej. Jak by ktoś mi powiedział że to gra hd30 to pewnie bym uwierzył 😄

Kolega grał z H300 i powiedział że jest "oczarowany"

Edytowane przez zoromoto

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zoromoto napisał:

po wpięciu Aresa że kultura grania jest podobna tylko nieco barwniej, dynamiczniej. Jak by ktoś mi powiedział że to gra hd30 to pewnie bym uwierzył 😄

Kolega grał z H300 i powiedział że jest "oczarowany"

To już jest jakiś konkret a zatem może i kierunek ? kto wie....

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, PanAntoni napisał:

To już jest jakiś konkret a zatem może i kierunek ? kto wie....

Bardzo dobre granie (mówie o Denafrips). Kolega miał Aresa, zmienił szybko na Pontusa, teraz myśli z kolei o Terminatorze 😉 mój RME ADI u niego się nie sprawdził, dlatego jest mój (było trochę sucho, u mnie wręcz przeciwnie). 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2021 o 15:48, Masziah napisał:

W przypadku chęci grania obecnie tylko na jednym urządzeniu, mimo wszystko polecałbyś H390 w porównaniu do H190? Obecnie nie mam wystarczającej siły przetargowej na zakup kolejnego urządzenia, wolałbym dołożyć do jednego urządzenia i w przyszłości móc go rozbudować, ale nie mieć z tyły głowy "muszę to zrobić".

Jak wspomniałem H190 gra dla mnie bardzo dobrze, jednak jeśli jest spora korzyść i większe możliwości rozbudowy (gdyby zaszła taka chęć) na H390 to wolę teraz dopłacić, niż później zmieniać zestaw 🙂

Jak już bardzo chcesz wydawać takie pieniądze, to porównaj sobie H390 do KINKI STUDIO EX-B7. Na skandynawskich stronach kosztuje coś koło 16 000pln chyba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, MarekP. napisał:

Jak już bardzo chcesz wydawać takie pieniądze, to porównaj sobie H390 do KINKI STUDIO EX-B7. Na skandynawskich stronach kosztuje coś koło 16 000pln chyba. 

Rzeźnik  😉

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.