Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, paul klacska napisał:

Wyślę wam swój grafik to może jakoś się uda umówić. Wiesz dobrze że będzie ciężko ze względu na moje weekendy w pracy. Pozdrawiam 

Spoko. wystarczy że podrzucisz piec ;D 

Żarcik...   Mam nadzieję że uda się spotkać, może jakiś piątek by przypasował?

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście ja tylko jako przjezdny delektowałem.się kilka lat Motoareną i jazdą Warda , mówię na szczęście bo mogę bez zbędnej  spiny oglądać z radością jako fan sportu każdy mecz. A jest na co popatrzeć. 

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście ja tylko jako przjezdny delektowałem.się kilka lat Motoareną i jazdą Warda , mówię na szczęście bo mogę bez zbędnej  spiny oglądać z radością jako fan sportu każdy mecz. A jest na co popatrzeć. 

Ja w momencie kontuzji Warda czułem się jakbym coś wielkiego stracił, osobistego. Fakt że go nie znałem raz miałem okazję z nim się na gokartach pościgach . Ale to był najlepszy zawodnik jaki był - będzie w przeciągu 20 lat.

Wspaniała trasa nie spotykana od czasów Tomka Golloba, szkoda że tak się potoczyła jego kariera

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W praktyce H 100 w porównaniu do H 70 będzie sporo silniejszy? Potrzebuję więcej mocy do spendor s8e. Tak na marginesie szukam do kupienia H 100 i przy okazji sprzedam H 70. Słyszałem/czytałem że H 200 jest już mniej muzykalany od poprzedników. Może ktoś jest z miasta Łodzi lub okolic żeby pokazać jak gra H 100? I jeszcze jedno. Te wersje wczesne H 100 bez daca są naprawdę lepsze/na lepszych komponentach od tych późniejszych z dacami? Pozdrawiam 

Edytowane przez Sofasurfer01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jeden z forumowiczów kiedyś napisał:

"Spendor to przede wszystkim barwa, emocje i bajkowa średnica. Kiedyś przeczytałem taki tekst: jeśli ten sposób prezentacji przypadnie Ci do gustu, to później będziesz zmieniał wyłącznie elektronikę. (...) W pełni się z tym zgadzam. Są czułe na elektronikę. Jak zasilisz je czymś lepszym, to od razu to pokażą."

W związku z powyższym zachęcam rozważyć, czy neutralny, a więc mocno przejrzysty H200 nie będzie lepszym partnerem dla Twoich Spendorów. Dodatkowo w tym pułapie cenowym na jego korzyść przemawia olbrzymia moc oraz wydajność prądowa niewątpliwie rzutująca na dynamikę i jakość basu.  

Nie słyszałem, ani Spendorów, ani H100. Mam, jednak znajomego bardzo dobrze rozeznanego w Heglach i według niego H200 prezentuje bardziej dojrzały dźwięk pod każdym względem aniżeli H100, dlatego dużo zależy czego oczekujesz i co chciałbyś osiągnąć. Zdecydowanie osobisty odsłuch rozwiałby wszelkie wątpliwości, jeśli jednak nie ma takiej możliwości to ponownie proponuję dobrze zastanowić się na wyborem, tym bardziej, że różnica w cenie pomiędzy H100 i H200 nie jest wygórowana.

Pozdrawiam.

Edytowane przez kocurro

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam honor h80 ,tydzień trzymałem go pod prądem bez grania, dzisiaj wróciłem z delegacji , zapodałem muzykę,i przeżyłem jeden z większych szoków w swojej przygodzie z audio .Nieprawdopodobne jakie czuła na zmiany jest ta maszyna.

Jak dla mnie wzmacniacz docelowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, kocurro napisał:

Cześć.

Jeden z forumowiczów kiedyś napisał:

"Spendor to przede wszystkim barwa, emocje i bajkowa średnica. Kiedyś przeczytałem taki tekst: jeśli ten sposób prezentacji przypadnie Ci do gustu, to później będziesz zmieniał wyłącznie elektronikę. (...) W pełni się z tym zgadzam. Są czułe na elektronikę. Jak zasilisz je czymś lepszym, to od razu to pokażą."

W związku z powyższym zachęcam rozważyć, czy neutralny, a więc mocno przejrzysty H200 nie będzie lepszym partnerem dla Twoich Spendorów. Dodatkowo w tym pułapie cenowym na jego korzyść przemawia olbrzymia moc oraz wydajność prądowa niewątpliwie rzutująca na dynamikę i jakość basu.  

Nie słyszałem, ani Spendorów, ani H100. Mam, jednak znajomego bardzo dobrze rozeznanego w Heglach i według niego H200 prezentuje bardziej dojrzały dźwięk pod każdym względem aniżeli H100, dlatego dużo zależy czego oczekujesz i co chciałbyś osiągnąć. Zdecydowanie osobisty odsłuch rozwiałby wszelkie wątpliwości, jeśli jednak nie ma takiej możliwości to ponownie proponuję dobrze zastanowić się na wyborem, tym bardziej, że różnica w cenie pomiędzy H100 i H200 nie jest wygórowana.

Pozdrawiam.

Jeszcze nie widziałem żeby ktoś sprzedawał swojego H 200. 100-ki czasem się zdarzają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Sofasurfer01 napisał:

Witam. W praktyce H 100 w porównaniu do H 70 będzie sporo silniejszy? Potrzebuję więcej mocy do spendor s8e. Tak na marginesie szukam do kupienia H 100 i przy okazji sprzedam H 70. Słyszałem/czytałem że H 200 jest już mniej muzykalany od poprzedników. Może ktoś jest z miasta Łodzi lub okolic żeby pokazać jak gra H 100? I jeszcze jedno. Te wersje wczesne H 100 bez daca są naprawdę lepsze/na lepszych komponentach od tych późniejszych z dacami? Pozdrawiam 

Porównywałem kiedyś w salonie Hegla H100 (tego też użytkowałem przez trzy lata) z Heglem H200 na Spendorach (modelu nie pamiętam) ale były to te duże skrzynie prawie jak Harbeth 40. Nie ma o czym dyskutować, H200 zagrał zdecydowanie lepiej.

Kontrola dzwięku, dynamika, rozmach i swoboda w porównaniu do H100 były po prostu lepsze. O jakiejś tam mniejszej muzykalności w zględem H100 nie ma mowy, H100 po prostu jest bardziej stonowany w całym paśmie, delikatniejszy ale i też mniej prawdziwy względem wzorców; czyli wzmacniaczy dzielonych za np; 80 - 100 tyś. zł. które miałem okazje słuchać.

H100 będzie lepszy od H70 (te oba modele też ze sobą porównywałem), ale to będzie tylko chwilowa ulga, po kilku miesiącach grania na H100 zaczną wychodzić jego ograniczenia i wtedy będziesz chciał czegoś więcej. H200 znacznie wydłuży ten okres, albo kto wie, zostanie na lata..

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam spendory i tak właśnie jest jak kolega napisał są czułe na elektronikę pokażą cały charakter brzmienia wzmacniacza plusy i minusy  albo ci pasuje albo nie. U mnie wzmacniacz idzie do wymiany na hegla oczywiście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mariush74 napisał:

Porównywałem kiedyś w salonie Hegla H100 (tego też użytkowałem przez trzy lata) z Heglem H200 na Spendorach (modelu nie pamiętam) ale były to te duże skrzynie prawie jak Harbeth 40. Nie ma o czym dyskutować, H200 zagrał zdecydowanie lepiej.

Kontrola dzwięku, dynamika, rozmach i swoboda w porównaniu do H100 były po prostu lepsze. O jakiejś tam mniejszej muzykalności w zględem H100 nie ma mowy, H100 po prostu jest bardziej stonowany w całym paśmie, delikatniejszy ale i też mniej prawdziwy względem wzorców; czyli wzmacniaczy dzielonych za np; 80 - 100 tyś. zł. które miałem okazje słuchać.

H100 będzie lepszy od H70 (te oba modele też ze sobą porównywałem), ale to będzie tylko chwilowa ulga, po kilku miesiącach grania na H100 zaczną wychodzić jego ograniczenia i wtedy będziesz chciał czegoś więcej. H200 znacznie wydłuży ten okres, albo kto wie, zostanie na lata.. 

 

Hmm Dobrze powiedziane ,,,  mam podobne zdanie i podobną historię i tu bym sę podpisał pod tym , z h100 bardzo szybko odczułem niedosyt kilka miesięcy , z h200A nie rozstaję sie już 4lata a słuchało się tu i tam różne klocki droższe tańsze  ,nic na razie nie zdeklasowało go tak abym odczuł że może to już czas na niego ? :))

jak dla mnie genialny piecyk i tyle w temacie :)

Edytowane przez freju
bo tak :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Sofasurfer01 napisał:

Jeszcze nie widziałem żeby ktoś sprzedawał swojego H 200. 100-ki czasem się zdarzają. 

Na ten moment jest jedna atrakcyjna cenowo oferta:

https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/06/318399.php 

Edytowane przez kocurro

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że nikt nie sprzedaje h200 to gruba przesada :) pojawiają się na alledrogo żadko ale są oferty , wystarczy dać w obserwowane tą kategorie ja mam ją cały czas i obserwuję na bieżąco jak tylko sie coś pojawi z klocków hegla  , wiadomo że nie wiadomo czy to handlarz czy wyznawca :) ale oferty są , kilka miesięcy temu był h200Anniwersary za 6tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.