Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Czy mogę prosić o treściwy komentarz jak klocki Hegel zgrywają się z głośnikami Dynaudio, najlepiej z serią Focus? Interesują mnie modele wzmacniaczy H100 / H200 przede wszystkim. Na Polskim rynku Hegel zaistniał w sumie od niedawna i informacji jest jak na lekarstwo... Z góry dzięki!

 

ps. czy ktoś w Krakowie rozprowadza spęt Hegel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie ponownie, jeszcze raz powrocilem do HD10, tym razem za znacznie lepszymi kolumnami;) Zapomnialem juz jak fajny jest to przetwornik;)

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phast Anniversary w tej chwili dobieram lampy do tej konfiguracji wiec moze byc tylko lepiej, kolumny diy konstrukcja na scan speakach revelatorach 2.5 drogi, linia transmisyjna.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zacny zestawik.

Phast to set pre+końcówka?

Ile zapłaciłeś, jeśli można widzieć ?

 

Rozumiem, że brzmienie lampki bardziej do kolegi przemawia od tranzystorowych wzmaków Hegla ?

 

Oczywiście to było do Wojtka76, bo mi się Violet wciął ;)

 

Violet,

Ja widzę na na drewnianych standach coś ciekawszego od H100 ;)

 

P.S.

Po testach napisz, którą integrę Hegla decydujesz się wziąć do siebie na stałe.

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Dołączam się do klubu,

słucham ja u siebie od kilku dni hegel h70+spendor s5e,

Nie pieje jak na razie z zachwytu bo ostatnio ze spendorami mialem sugdena a21 na odsłuchu...teraz w tym zestawieniu jest bardziej muzykalnie ale gdzieś mi poznikało tego czystego namacalnego dzwięku,

Czy korzystając z daca h70 i transportu zwyklego dvd oraz przewodu cyfrowego za 50zł klotz będą duże ograniczenia??

też mi sie wydaje że średnica z daca jest bardziej wypchnięta do przodu,nie to że zła,poprostu jest na 1 planie...

Macie jakieś uwagi?

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wiecej mozliwosci z lampkami. Phasta kupilem z tego wzgledu, ze z ww kolumnami zagral poprostu bajecznie. Hegel H100 to rowniez bardzo dobry wzmacniacz niemniej zdeydowanie wole cieplejsze brzmienie pozatym jak pisalem wczesniej, lampki daja duze pole do popisu i przy ewentualnej zmianie zrodla nie trzeba zmieniac wzmacniacza.

Tak pre i koncowka. Dzisiaj odbieram Sylvanie 6sl7wgta, no i jeszcze bede musial czekac na nowy IC, wiec wrazenia pozniej.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem posiadaczem od kilku dni Hegla h70,sprzęt mu towarzyszący to spendory s5e i jako transport narazie tanie dvd z tanim przewodem cyfrowym...

Wcześniej miałem na odsłuchu u siebie sugdena a21a i muszę przyznac że dzwięk w a21 był bardziej przemawiający do mnie...bardziej czysty i otwarty,w h70 jest bardzo czytelna średnica..taka bardziej zaznaczona.ale górny i dolny zakres wydaje się być schowany..blachy nie brzmią jak prawdziwe.....zastanawiam się jaki bedzie wpływ dzwięku po ew zmianie przewodu cyfrowego albo korzystania z dobrego cd i wzmacniacza h70 zamiast daca.

No i hegel gra dopiero 4dni,może poprostu musi sie wygrzac??

 

pozdrawiam,

Wojtek

 

Przepraszam za dwa podobne wpisy,myślalem że coś żle zrobiłem i nie wysłało...a to jakieś opóżnienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie licz, ze z wbudowanego daca bedziesz mial niewiadomo jaki dzwiek. juz bylo o tym pisane. To poziom CD za 2-3k, nic wiecej.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Phasta a Hegel, tylko nie myslcie, ze Phast na jakis tanszych lampach lepiej zagra niz H100;) Nie ma szans! Dopiero dobre NOSy sa w stanie pokazac co potrafi ten wzmak. Tyle off topu:)

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli H100 jest chyba w tym momencie najlepszą propozycja za ok 10K zł.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś opisać (w miarę możliwości) jak duża jest różnica w dźwięku między HD2 a HD10 lub HD11. Obecnie mam HD2 z którego generalnie jestem zadowolony, ale chciałbym żeby mój zestaw pokazał "max" możliwości i dlatego rozważam dokupienie dodatkowego DAC'a. NIe wiem czy celować w coś klasy HD10 czy może HD20, rozważałem jeszcze Rega DAC (tylko byłby to zakup w ciemno - hegla miałbym możliwość posłuchać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli H100 jest chyba w tym momencie najlepszą propozycja za ok 10K zł.

 

Moim zdaniem - tak. Chyba, że jako konkurent stanie jakaś ciekawa chińska lampa w porównywalnej cenie.

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Phasta a Hegel, tylko nie myslcie, ze Phast na jakis tanszych lampach lepiej zagra niz H100;) Nie ma szans! Dopiero dobre NOSy sa w stanie pokazac co potrafi ten wzmak. Tyle off topu:)

 

Chcesz powiedzieć, że lampy ważniejsze od samego Phasta ?

Że bez tych najlepszych (tylko dobrych NOSów) zagra gorzej od H100 ?

Oj Wojciechu, Wojciechu :/

 

Moim zdaniem - tak. Chyba, że jako konkurent stanie jakaś ciekawa chińska lampa w porównywalnej cenie.

 

Czyli H100 zostaje u Ciebie na stanie ?

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD2 - HD11

- ta sama tendencja przetwarzania

- roznice slychac na korzysc HD11 (z pamieci z grudnia - moglem cos zapomniec)

- HD11 - roznica miedzy USB a SPDIF

---------------------------------------------

Krotki test HD11 (trzy ustawienia)

1. Laptop USB - HD11 USB

a) niskie: jakies niedorobione; b) srednie wyzsze: bardzo ladnie, az za ladnie, jakby dzwoneczki; c)wysokie: czyzby talerze chcialy na mnie syczec

- jednak bardzo przyjemnie sie slucha

2. Laptop USB - interface M-Audio - HD11 Coax

a) niskie: witamy bas z bliska; b) srednie wysokie: dzwoneczki zamienily sie w vibraphone c) wysokie: talerze nie sycza

- ale,ale czy ja stoje za zaslona czy chyba, nie to moze firanka

3. WiFi 5GHz - HD11 Optic

jak opcja druga, ale gdzie firanka, jest bas, jest czysto, sama przyjemnosc

 

Wlasnie skonczyl sie wymagajacy Creedence Clearwater Revival 24 96, czysto i ladnie.

Teraz midi chca rozwalic glosniki.

W kolejce koncert Dixi na dobranoc, za free

 

http://www.cardas.com/content.php?area=music&content_id=8&pagestring=Digital Downloads&album_id=26

 

powodzenia

Nie należy mylić prawdy z opinią większości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
lepszą od krella s300i? :)

 

Wg mnie tak. Ten Krell w ogóle nie przypadł mi do gustu. Kiedyś w gazetach peany, na forum same ochy i achy "branżowców", a teraz rocznego S300i można kupić w cenie starszego 400xi. Polecam odsłuch H100 mikson, z Twoimi dynkami to może być fajne granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie tak. Ten Krell w ogóle nie przypadł mi do gustu. Kiedyś w gazetach peany, na forum same ochy i achy "branżowców", a teraz rocznego S300i można kupić w cenie starszego 400xi. Polecam odsłuch H100 mikson, z Twoimi dynkami to może być fajne granie.

Oj kolego Krell S300i to bardzo dobry wzmacniacz, który deklasuje chociażby Roksana Caspiana, ale to co usłyszałem z Hegla H100 to magia. Za te pieniądze zrobić taką maszynę. Prędzej myślałem, że Krell jest nie do pobicia w tym przedziale, ale jednak się myliłem, a szukałem wzmacniacza ładnych kilka miesięcy. Polecam wszystkim H100, a ja już się domyślam jak gra końcówka od Hegla.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedzieć, że lampy ważniejsze od samego Phasta ?

Że bez tych najlepszych (tylko dobrych NOSów) zagra gorzej od H100 ?

Oj Wojciechu, Wojciechu :/

 

 

 

Czyli H100 zostaje u Ciebie na stanie ?

 

Ale to prawda. Slabe lampy zwyczajnie ograniczaja mozliwosci Phast. Wymien wszystkie lampy z ruskich na dobre NOSy i nie uwierzysz, ze to ten sam wzmacniacz gra. Phast z ruskimi lampami od Woldymira nie ma najmniejszych szans z H100.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto jeszcze może potwierdzić że krell s300i deklasuje caspiana?

sam jestem ciekaw takiego porónania tak samo caspian - hegel h100

Trochę OT, ale co mi tam. Mam krella S300i i chętnie zapraszam kolegów z Caspianem lub Heglem H100 na porównanie do siebie (Warszawa).

Edytowane przez buble_corp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikson, najlepiej posłuchaj Krella i Caspiana jednocześnie. Zobaczysz, że jest różnica. A jak podłączysz Hegla to hohohoho. Bawię się jednym od wczoraj i jestem mega zadowolony.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że może to w sporej mierze zależeć od zestawionych z każdym z wzmacniaczy kolumn. S300i jest wydajniejszy prądowo od Caspiana, z drugiej strony H100 jest podobno bardziej przejrzysty niż S300i i lepiej separuje instrumenty tzn. nie gubi się na skomplikowanej muzyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.