Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mogą być jakiekolwiek różnice brzmieniowe pomiędzy H100 a H100 SE ?

 

Bo skoro ten bez daca jest już i u nas za 7900 pln, to kto wie, czy się nie skuszę.

Tym bardziej, że mi nie potrzebny i że przy tej klasie wzmaka to i tak zewnętrzny preferowany.

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxi

(Konto usunięte)

słuchał ktoś moze Hegla HD 11 w konfiguracjI PC audio ? chodzi mi głownie o linie basową, bo zastanawiam sie nad kupnem dac'a z jego przedziału ceneowego i ciekaw jestem jaki ma basior,

 

Ja mam podpiętego HD 11 do SBT. Wcześniej miałem Stello Signature, przez jakiś czas Audio Note 1.1x. Hegel to na prawdę uczciwie grające i wycenione urządzenie. W stosunku do Audio Note nie ma aż tak pięknej barwy,choć jest na prawdę dobrze. Porównując go do Stello wydaje mi się, że jest bardziej zrównoważony, tzn ma więcej głębszego basu i więcej góry. Bas jest dobrze kontrolowany nawet z SBT. Jutro podepnę go do preampu xlr'ami, to zobacz, co się wydarzy:)

 

Niestety ale na Hegla jest bardzo ciężko z rabatem, chyba sklepy mają ustalone ceny przez głównego dystrybutora poniżej których nie moga zejść, z innym sprzętem sa bardziej elastyczni jeżeli chodzi o negocjacje cenowe

 

Hegel zrobił szczelną dystrybucję i łatwiej im kontrolować ceny detaliczne. Zawsze jednak łatwiej dostać rabat jako stały klient niż wchodząc z ulicy i "szarpać" się o kilka stówek:) Jednym słowem dobre relacje z zaprzyjaźnionym sprzedawcą mają swoje dobre strony:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowanych h100 pragnę poinformować, że forumowicz foni wystawił ogłoszenie na AS. Tylko coś spieprzonego w tym egzemplarzu jest z anodą:/

Dla osób preferujących klasyczną czerń - ogłoszenie na hifi.

Znowu kolejne oferty ? A Fr@ntz pisał, że nie ma wysypu Heglów w ogłoszeniach.....a tu już istna inwazja.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U foniego h100 jak widać przegrał w electrocompanietem. Żaden wstyd, tak bywa.

 

To co mnie od początku denerwowało w zmasowanym ataku marketingowym to wmawianie, że hegel to siódmy cud świata. Trzeba zrozumieć (!), że super produkt w dumpingowej cenie to takie rzeczy tylko w erze. Jedyną możliwością posiadania świetnego dźwięku za ułamek ceny to dobre DIY.

 

Znowu kolejne oferty ? A Fr@ntz pisał, że nie ma wysypu Heglów w ogłoszeniach.....a tu już istna inwazja.....

 

Pana Recenzenta, o nadszarpniętej reputacji, proszę w to nie mieszać. Cel sprzedażowy rzecz święta a więc musiał się przejechać po konkurencji i dopiec zyziowi.

Edytowane przez EMiL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EMiL Twoje wpisy tutaj sa w stylu, nie wiem czy to wazne ale Hegel to to, albo tamto...i tak do znudzenia. Narazie nie widzialem zadnego pozytywnego wpisu z Twojej strony...czyzby ta marka miala same wady? Co innego Audiolab...

Zaimponujesz mi niezmiernie jezeli odsluchacz ktorys ze wzmacniaczy Hegla lub Dacka tej firmy. Wtedy smialo pisz. Poki tego nie zrobisz, to kazdy Twoj wpis (przynajmniej przez mnie) jest odbierany jako niewiarygodny.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można polubić nie słuchając?

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest ktoś zainteresowany Heglem H100 to można śmiało pisać PW. Ja kupuję końcówkę mocy - ciekawe co to będzie.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.hifi.pl/gielda/szukaj.php

 

Wyniki wyszukiwania dla frazy: hegel

 

Województwo Miejscowość Rodzaj Nazwa Cena Data

Pomorskie Chojnice Sprzedam Hegel H100 na gwarancji 6700 2012-04-06

Wielkopolskie Poznań Sprzedam Hegel H100 - silver 6500 2012-04-02

Mazowieckie W-wa Sprzedam Wzmacniacz Hegel H100 6500 2012-03-21

Mazowieckie Warszawa Sprzedam Hegel HD2 USB DAC 900 2012-03-11

 

 

 

który Twój?

Edytowane przez mikson

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chojnice

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowanych h100 pragnę poinformować, że forumowicz foni wystawił ogłoszenie na AS. Tylko coś spieprzonego w tym egzemplarzu jest z anodą:/

 

Z założenia nie wypowiadam się publicznie na temat urządzenia, które sprzedaje (takie przyjąłem sobie zasady), jednakże tym razem muszę sprostować, że ze sprzedawanym przeze mnie Heglem wszystko jest OK ! ! ! Przy okazji dowiedziałem się, że nawet urządzenie stojące za szybą potrzebuje być odpowiednio czyszczone... :-)

Śmiać mi się chce z siebie samego....

 

Troszkę już poświątecznie ale...pozdrawiam klubowiczów!

Słuchając rozumu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16.000NOK DO TEGO KURS KORONY I WYCHODZI OKOLO 9000

 

kilka tygodni temu gdzies patrzylem i wychodzilo ok. 7.5k, no ale kursy i ceny lataja jak chca, 9 a 10k w Polsce, to juz nie taka wielka roznica.

 

w Soundgarden maja za 14000NOK http://www.soundgarden.no/hegel-h100-se-integrert-forsterker-sort.html

Edytowane przez Moon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli 7700 pln bez daca, który i tak jest tam tylko dla ozdoby.

 

Jak Panowie myślicie - czy u nas pojawi się oficjalnie H100SE w norweskiej cenie ?

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moon to cena za wersje bez dacka.

 

http://www.soundgarden.no/stereo/forsterker/hegel-h100-usb-integrert-forsterker-sort.html

 

Jednak cena 2000nok za wbudowanego dacka to moim zdaniem zbyt wiele. Dac nie jak sie ma jakoscia do wzmacniacza i nie wydaje mi sie by ktokolwiek wytrzymal z NIm zbyt dlugo.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.