Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się nie zgodzę. S300i to najbardziej przereklamowany wzmak ostatnich lat. W dodatku brzmi jakoś mało "krellowo"

Możesz napisać jaka była reszta toru? Bo aż nie mogę uwierzyć. Różnica była tak wielka, że ciężko się pomylić.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD2 - HD11

- ta sama tendencja przetwarzania

- roznice slychac na korzysc HD11 (z pamieci z grudnia - moglem cos zapomniec)

- HD11 - roznica miedzy USB a SPDIF

---------------------------------------------

Krotki test HD11 (trzy ustawienia)

1. Laptop USB - HD11 USB

a) niskie: jakies niedorobione; b) srednie wyzsze: bardzo ladnie, az za ladnie, jakby dzwoneczki; c)wysokie: czyzby talerze chcialy na mnie syczec

- jednak bardzo przyjemnie sie slucha

2. Laptop USB - interface M-Audio - HD11 Coax

a) niskie: witamy bas z bliska; b) srednie wysokie: dzwoneczki zamienily sie w vibraphone c) wysokie: talerze nie sycza

- ale,ale czy ja stoje za zaslona czy chyba, nie to moze firanka

3. WiFi 5GHz - HD11 Optic

jak opcja druga, ale gdzie firanka, jest bas, jest czysto, sama przyjemnosc

 

Wlasnie skonczyl sie wymagajacy Creedence Clearwater Revival 24 96, czysto i ladnie.

Teraz midi chca rozwalic glosniki.

W kolejce koncert Dixi na dobranoc, za free

 

http://www.cardas.com/content.php?area=music&content_id=8&pagestring=Digital Downloads&album_id=26

 

powodzenia

 

dzięki za rzeczową odpowiedź (coraz trudniej o takie na forum)

 

Bardzo obawiam się o niskie tony, niedługo wybiorę się na odsłuch HD11 no i może HD20 - chciałbym kupić DAC raz a dobrze. HD2 zostawię sobie jako konwerter USB/COAX.

 

Wiem, że to może zabrzemieć głupio ale na ile % oceniasz poprawę przy HD11 w stosunku do HD2

Edytowane przez kil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kil HD11 jest przedewszystkim bardziej wyrafinowany, plyny, analogowy z obszerniejsza scena. Lepsze wybrzmienia. itd. Wszystko jest sporo lepsze a do tego przyjemniejsze w odbiorze.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli H100 zostaje u Ciebie na stanie ?

 

Na 90% tak!

H100 to świetny dźwięk plus rewelacyjna funkcjonalność - jest tu nawet pętla magnetofonowa! Poza tym najlepiej zgrywa się z moim gramofonem Clearaudio Emotion. H70 trochę tego brakowało, a H200 był "za szybki" i zbyt dosłowny by łączyć go z gramofonem. H100 jest, zdaje się, najbardziej muzykalny i "analogowy" z tego towarzystwa.

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kil, odpowiedź o HD11

 

W % nie powiem, do tego trzeba mieć zero i sprzęt tu i terez.

Z tego co pamiętam (grudzień) to różnicę słychać już po kilkunastu sekundach, na korzyść HD11, w wielu parametrach.

To może zmylić w %.

Nie powinno być problemów z odróżnieniem, ale na ile i czy są inne lepsze, nie odpowiem, za mała moja baza.

 

Z niskimi to inna sprawa, one są wyraźne (zwlaszcza na SPDIFF) ale nie przytłaczające, wg mnie lepiej jak HD2. Nieraz jakby mało, a w łazience ściany chodzą.

To zależy od oczekiwań.

Nie należy mylić prawdy z opinią większości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel H100 a Dynaudio 2/7 w 16m2

 

Proszę wziąść poprawkę, o kolumnach (głośnikach) mam małe pojęcie.

 

Subiektywnie, zależy też od muzyki.

Wzmocniene:

10-15: do spania

20: wybija sie bass z odcieniem bębna, akustyczna w stronę piły

30: jak wyzej trochę lepiej

40: w odczuciu zaczyna grać

50: dobrze się słucha, jest przestrzeń, ale to już głośnio, mocne niskie, wyraźne srednie, słychać wysokie, vocal w naturalnej głośności

60: jak powyżej, jest dobrze, inpreza dance, club.

 

Ogólnie:

Dzwięki mało czyste, złagodzone, mniej ostra dynamika, z przewagą niskich.

Przy większych wzmocnieniach dobrze się słucha jako całość, poszczególne instrumenty nie wybijają się ponad koncert.

 

Ja preferuję jednak czyste instrumenty, dynamikę.

Teraz podłączyłem kolumienki Yamaha NS-BP400 z wieży MCS1330, słabsze niskie ale czysto i gitara basowa brzmi z odcieniem gitary a nie bębna. Jednak za słabe.

 

Myślę o zamianie Dynaudio na Klipsch. Czy może ktoś podać jakieś info, propozycje czysto grających kolumn z zakresu cen poniżej HiFi?.

Nie należy mylić prawdy z opinią większości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamieniłem DM 2/7 na Excite X16 też Dynaudio. Jest czyściej, lepiej. Bas schodzi dużo niżej nie tracąc kontroli a wysokie są dobrze rozróżnialne, nie irytując. Więcej szczegółów.

 

Lasmas,

a te cyferki od 10 do 60 to co ?

Mógłbyś to jakoś odnieść do popularnych godzin na gałce potencjometru głośności (porównanie do tarczy zegara) ?

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 90% tak!

H100 to świetny dźwięk plus rewelacyjna funkcjonalność - jest tu nawet pętla magnetofonowa! Poza tym najlepiej zgrywa się z moim gramofonem Clearaudio Emotion. H70 trochę tego brakowało, a H200 był "za szybki" i zbyt dosłowny by łączyć go z gramofonem. H100 jest, zdaje się, najbardziej muzykalny i "analogowy" z tego towarzystwa.

 

Co Cię jednak powstrzymuje przed zakupem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H100 nie ma godzin, potencjometrem można kręcić w około, jeden obrót to około 20.

Wzmocnienie jest na wyświetlaczu od 0 (nic nie słychać) do 99. Na 1 jest już cichy dźwięk.

Czyli coś jak %.

Wejście z ampli HT ma stałe wzmocnienie równe 75 (bez regulacji).

Granica 18 - 30 to tak że słychać w sąsiednim pomieszczeniu i praktycznie cicho w trzecim (w zależności od sygnału).

 

Sorry, to co poprzednio podałem było dla cichszego koncertu. Można obniżyć o około 1/10 dla zwyklego CD i 1/5 dla midi z dobrym soundfont.

 

Boję się tych Dynaudio, iść w wyższą cenę i ryzyko, w sklepie mam kłopoty z dobrą oceną.

Teraz znowu podłączyłem Dynaudio i idzie koncert na 36% ładnie, jak to człowiek się przyzwyczaja.

Jak będę miał czas to sprawdzę instrumenty z VSTi Native Instruments.

Nie należy mylić prawdy z opinią większości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Cię jednak powstrzymuje przed zakupem?

 

No właśnie te pozostałe 10% :)

 

Mam duży dylemat, bo bardzo podoba mi się Hegel H100, zarówno wizualnie, jak i dźwiękowo. Mam jednak w tej chwili Accuphase E-213 i ta integra ma umiejętność bardziej szczegółowego grania niż H100, choć z drugiej strony jest ona czasami okrutnie męcząca i denerwująca (choć, niestety prawdziwa). Natomiast Hegel H100 jest niesłychanie plastyczny, eksplikuje wszystkie tony, czyni to bardzo obrazowo, a jednocześnie nie nachalnie, agresywnie. Zastanawiam się już kilka dni. Słucham obu wzmacniaczy i szala wagi coraz to bardziej przechyla się na "norwega". Hegel ma coś w sobie z lampowego soundu - piszę to na podstawie równoległych odsłuchów wzmacniaczy Yaqin MC-100B i Xindak MT-3. Tę elektronową słodycz, ten ciepły czar, to wspaniałe zaangażowanie.

post-17176-0-72736300-1332702933_thumb.jpg

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądziłem, że można z basem zejść niżej niż S300i, a tu Hegel to czyni i to jeszcze ładnie prezentuje te rejestry.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krell s300i nie jest zły, ale w porównaniu z Hegel H100 nie ma szans.

 

Opisałem już integrę Hegel H100 na swoim audio-blogu. Zainteresowanych zapraszam tu: http://stereoikolorowo.blogspot.com/2012/03/wzmacniacz-hegel-h100.html

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cienki nie jest, ale H100 jest rewelacyjny. Różnią się te dwa wzmacniacze, ale moim zdaniem H100 gra zdecydowanie lepiej od bardzo dobrego S300i.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tylko troche dziwne, ze wczesniej prawie nic nie bylo slychac o heglu.....

 

Właśnie, skoro H100 na rynku od 4 lat, a H200 i inne dłużej, to czemu u nas dopiero od pół roku ?

 

Wojtek76,

 

Ty tyle wiesz o Heglu, to może znasz przyczynę

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Hegel to hermetyczna marka, założenie sprzedaży to spójna polityka cenowa i zapewnienie podobnych warunków sprzedaży w sieci sprzedaży w całej europie. Dystrybutor musiał się sporo nagimnastykować i naudowadniać, że jest w stanie to zapewnić zanim dostał dystrybucję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystrybutor musiał się sporo nagimnastykować i naudowadniać, że jest w stanie to zapewnić zanim dostał dystrybucję.

Ba, był tak przerażony, że na początku nawet bał się ujawniać jako dystrybutor :-)))

 

Do wszystkiego dorabia się powłoczkę marketingową...a wystarczyło napisać, że po prostu nie było w Polsce dystrybucji marki i ani słowa więcej.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.