Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, skoro miałeś i niczym specjalnym nie zachwycił, to chyba masz prawo to napisać w wątku klubowym, przecież poświęconym marce a nie towarzystwu wzajemnej adoracji? Faktycznie na tym forum pojawiła się pewna maniera (nie tylko zresztą w tym wątku), że wątek klubowy = z definicji tylko POZYTYWNE wpisy.

 

BTW: Zyzio, a jak ogólna jakość wykonania w odniesieniu do np. Primare?

Edytowane przez Staszek_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj zyzio widze, ze jedynie sluszne musi byc zawsze Twoje zdanie. Ilez to razy podnicales sie CD Audiolaba czy Styleaudio, ale jezeli ktos inny uwaza, ze rdac lub Hegel jest dobry to juz jest cukierkowa kampania. Spoko Twoje zdanie, ale mysle, ze niepotrzebnie jatrzysz. o anty kablach rowniez duzo pisales i sie zachwycales i tutaj musze przyznac Ci racje. Ale pamietaj, ze nie masz monopolu na wyrazanie pozytywnych opini i uszanuj czyjas opinie rowniez.Troche obiektywizmu Panowie i bedzie ok.

Edytowane przez Wojtek76

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW: Zyzio, a jak ogólna jakość wykonania w odniesieniu do np. Primare?

Stare Primare - PRE 30, A 30.5 jest wykończone wzorcowo, nowsze np. A 31.2 niby też, ale to szczotkowane aluminium nie do końca takie jak w A 30.5, ba - nawet sam wyłącznik sieciowy jakiś taki bardziej badziewny ;-), a i gniazda głośnikowe udają jedynie WBT, no i produkcja już nie w Szwecji....troszkę to widać..... :(

 

.Troche obiektywizmu Panowie i bedzie ok.

To się do obu stron odnosi ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można to się dopiszę.

Hegel HD11

Hegel H100 NU (dummy USB)

był też jakiś czas HD2

 

Przy okazji:

Pilot H100 - tylko wzmacniacz i chyba CD (nie mam - nie sprawdze)

Pilot HD11 - obsługuje DAC, prawie wszystko co dla H100, dodatkowo przewijania w komputerze (start/stop, poprzedni,nastepny - np w Foobar2000), i prawdopodobnie niewiele dla CD

 

Co do 6500 PLN to może H100 NU - normalnie w Soundgarden to 7500 w przeliczeniu ale Hegel co jakis czas ma prezentacje gdzie mozna miec upust,

tak normalnie nie chca dawac upustu na Hegel.

Edytowane przez lasmas

Nie należy mylić prawdy z opinią większości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie postępują z audiofilami w Norwegii.

 

7500 za H100 bez wbudowanego pseudo Daca to nie 10500 za ten wzmacniacz z czymś a'la dac.

Tym bardziej, że i tak wszystkim polecają swoje zewnętrzne Daci. Zresztą słusznie, bo to wewnątrz to pic.

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3-miesięczny norweski zasiłek dla Polaka powracającego do Polski po legalnej pracy w Norwegii to w przeliczeniu na pln kwota 10 000 - 20 000 pln.

Zasiłek jest wypłacany prze Polaków, później Norwegia to zwraca.

 

Zatem, jak łatwo policzyć,

bezrobotny Polak z w Norwegii (czy tym bardziej Norweg) może sobie kupić takiego H100 za równowartość 1, góra 2-miesięcznego zasiłku dla bezrobotnych !!!

 

P.S. Proszę nie podważać tych informacji, gdyż wiadomość w 100% pewna. Moja żona pracuje w placówce rozliczającej Polakom takie zasiłki po powrocie z Norwegii.

Coraz częściej spotykane jest zjawisko regularnego rejestrowania się Polaków w Pl, którzy robią sobie takie 3-miesięczne urlopy w rodzinnym kraju.

 

A u nas zasiłek to max 660 pln.

Aż chce się krzyknąć QRVA MAĆ !!!

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tam pensja kilka razy wieksza jak u nas

a u nas posiadacze hegla i nie tylko dumni bo maja wzmacniacz za 10tys- tylko, ze nowy w Polsce powinien kosztowac 40% mniej...

Podziel to przez 5 i wyjdzie realna cena w PL jako stosunek dochodu do ceny H100. W Norwegii roczna używka to 2 tygodnie pracy i to wersji H200.

Edytowane przez Scout
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

whiter,

bo w normalnym kraju wysokość zasiłku jest uzależniona od wysokości płacy. U nas natomiast czy dyrektor czy sprzątaczka (z całym szacunkiem do wykonujących ten niewdzięczny zawód) dostaje tyle samo.

 

Podziel to przez 5 i wyjdzie realna cena w PL jako stosunek dochodu do ceny H100. W Norwegii roczna używka to 2 tygodnie pracy i to wersji H200.

 

Tak to wygląda w normalnych krajach. U nas, w imię pogoni za możliwościami konsumpcyjnymi wzorem z Zachodu, ludzie się zadłużają na potęgę na dosłownie wszystko. Zapytaj swoich kolegów Norwegów czy by kupili np. h100 jeżeli musieliby rok na niego oszczędzać kosztem przyjemności:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EMiL

Norweg sie nie będzie śmiał, bo dla niego coś takiego będzie niezrozumiałe. Co najwyżej popuka się w czoło, jeśli zna taki gest i nie będzie to dla niego zbyt niegrzeczne.

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ogłoszenie "sprzedam prawie nowy Hegel H100 za 6,5 tysiąca" to jakaś podpucha. Napisałem list do tego żartownisia, że jestem poważnie zainteresowany kupnem. Zero odpowiedzi. Nr telefonu też nie ma w ogłoszeniu.

Do mnie delikwent sie odezwal, ze juz sprzedal, a napisalem okolo 3 godziny po ukazaniu sie ogloszenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny Off-top, podejrzewałem to ale nie w klubie.

Ale tak to wzmacniacz polski w Polsce:

- cena cześci taka sama

- zarobki 5 razy niższe (jak powyżej napisano)

średnio wychodzi cena podobnego, polskiego, wzmacniacza 2 razy taniej

 

Tak licząc to, pytanie:

Czy może mi ktoś polecić polski wzmacniacz o porównywalnych parametrach który gra lepiej lub tak samo dobrze jak Hegel H100

w cenie poniżej 4000 PLN (w Polsce), wtedy sprzedam swojego H100 za 6500 PLN i kupię lepszy i tańszy polski.

Edytowane przez lasmas

Nie należy mylić prawdy z opinią większości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Dlaczego? Nie mozna rozpatrywac tego w takich kategoriach. Hegel sprzedaje sie na calym swiecie, a obroty generuja zyski. Polskiego wzmacniacza nie kupi wiecej, niz garstka ludzi - najczesciej rodakow nawet, gdyby kosztowal 4 tysiace i gral przyzwoicie.

 

Znam osobiscie inzyniera, ktory pracowal dla Hegla w przeszlosci i wiem, ze ich R&D to naprawde niezly team, majacy za cel stworzenie drutu wzmacniajacego - nie znieksztalcajacego - zamiast wdrazania rozwiazan kompromisowych. To wciaz rzadkosc.

Edytowane przez WuMike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam na myśli pojedyńczych sztuk, umawianych na telefon, z czekaniem 6 miesięcy.

Tylko posłuchać (bez dojazdów 500 km), kupić lub dostawa max. 1 miesiąc.

Bardzo dobrze wiem że można zrobić dobry wzmacniacz, tylko dostępność, powtarzalność i cena.

 

Wracajac do Hegla, może troche niedostatków dla lubiących ten temat.

- H100 - gra bardzo dobrze, jednak dla mnie jest kompromisowy, ma lekką odchyłkę w stronę tzw. muzykalności, jednak w tej cenie nie znalazłem nic lepszego.

- HD11 - tu jestem jeszcze bardziej zadowolony, w tej cenie pokonuje wszystko co słyszałem, jednak wejście przez USB coś gorzej i tylko 24 96, nie jest źle

ale to nie to co Coax, wstawiłem pomiędzy kartę M-Audio jest trochę inaczej, bardziej w stronę instrumentów klawiszowych, na razie nie wiem co lepiej.

Kupowanie EVO wydaje się zbyt drogo, może coś z polskich produktów opisywanych na forum? Szkoda że nie w sprzedarzy?.

 

Chcemy dobre info. Dla mnie taka uwaga odnośnie forum: Co znaczy "branża" (obuwnicza, metalowa a może inna), tam powininna być nazwa firmy i adres www.,

Producenci nie piszą o swoich produktach, to powinno być wskazane i doceniane, rozumiem płatne reklamy ale można jakiś kompromis.

Nie należy mylić prawdy z opinią większości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lasmas,

 

z czym u Ciebie gra ten zestaw H100+HD11 ?

(jakie kolumny, transport, kable)

I w ilu m2 ?

 

P.S.

Czy podłączając HD11 z H100 kablami XLR można bez problemu użyć RCA OUT w HD11 do podłączenia wzmacniacza słuchawkowego ?

 

Bo seklektora wyjść przecież nie ma. Czy działa tylko jedno wyjście, a drugie jest tym momencie nieaktywne?

Wydaje mi się, że takie roziązanie powinno być bezproblemowe, ale wolę się zapytać.

 

Czy któryś użytkownik HD11 mógłby to sprawdzić ?

 

P.S.2

Jak (w miarę obiektywnie) odniesiecie się do tego artykułu;

http://www.hfc.com.pl/artykuly/92/ ?

Edytowane przez whiter1

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD10, HD11, HD20 oraz H70 i H100 to jedne z bardziej muzykalnych produktow jakie sluchalem. HD2 i H200 troche mniej ale jest i tak niezle.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomieszczenie, kolumny, raczej kiepsko - 16 m2 (mało zagracone) i monitory Dynaudio.

Na razie nie bedzie zmian, aż do przeprowadzki. Przy tych warunkach, jak dla mnie, to wysterowanie 24 do max. 60% (zależy od utworu i potrzeb).

 

Źródła: laptop VAIO, Blu-Ray Sony S580 (testowałem 4 inne Blu-Ray i CD i na tych samych utworach jakichś większych zmian nie słyszałem), AppleTV + iPad

Połaczenia:

Laptop-DAC - kabel USB Belkin

Laptop-Karta M-Audio-DAC - kabel USB M-Audio + kabel RCA SPDIF Coax 75 Om (ważne SPDIF i 75 - za drugim razem trafiłem na dobry - nie jakiś z najwyższej półki)

Blu-Ray-DAC - kabel SPDIF jak wyżej

DAC-H100 - kabel XLR Nordost Blue (kupiony z wielką zniżką przy zakupie łączonym) - ważne: XLR zwłaszcza lepsza przestrzeń - słychać

H100-głośniki - testowałem różne kable 2,4,8 żyłowe, okrągłe, płaskie, owalne i u mnie najlepiej jest na zwykłym Eagle-cable 2.5mm2 (dostałem szpólkę 25m za free)

Są jeszcze opcje przez WiFi ale to za dużo na raz

 

HD11 out - Nie mam osobnego wzmacniacza słuchawkowego ale podłaczając drugi wzmacniacz oba grają.

 

Odnośnie artykułu: ogólnie się zgadzam, chociaż jakieś niedociągnięcia są - np. na zdjęciu jest pilot z H100 a nie HD11.

Trzy uwagi:

1. proszę zwrócić uwage na ten cytat:

'Owo "niemal" wynika z tego, że przydałoby się jeszcze nieco więcej dociążenia na samym dole pasma - stąd miłośnicy (przede wszystkim) elektronicznego, bardzo niskiego basu bądź fani organów mogą nie być do końca usatysfakcjonowani.'

2. według mnie coax1,coax2 i optic są porównywalne, USB trochę gorzej

3. jak pisałem kiedyś, gra inaczej i pierwsze przybliżenie tego to porównanie do programów:

Normalny CD (zwykła klasa nie wyszukany HiFi) - gra jak WinAmp

HD11 - bardziej jak JRiver lub Breakaway - tylko że te playery psują przestrzeń, wyrównuję dźwięk, psują dynamikę - jednak HD11 tego nie psuje.

 

Uf

Nie należy mylić prawdy z opinią większości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie na odsłuchu Hegla H70. Jako źródło posłużył cd exposure 2010S, kolumny podłogowe dynaudio dm 3/7.

Wzmacniacz naprawdę warty zainteresowania. Porównując go do wzmacnaicza 2010s zagrał bardziej szczegółową średnicą o lepszej barwie i wypełnieniu, posiadał również większą głębię, przestrzeń. W dźwięku było dużo powietrza. Dynamika mikro/makro na bardzo dobrym poziomie. Gra wyraźnie i dynamicznie przy niskich poziomach głośności. Nawet przy wyższych poziomach głośności trzymał dynki za "mordę". Ale...mi zabrakło trochę mięska na dole. Bas był dobrze prowadzony, punktowy, jednak brakowało mi obfitości i zejścia w najniższe rejony.

Są to moje odczucia w porównaniu do systemu exposura. Prawdopodobnie złotym środkiem (lepsze wypełnienie niskich częstotliwości) byłby H100 lecz to już inny przedział cenowy..

Jeszcze kilka słów o wykonaniu. Solidny ciężki kloc-12kg. Jakość na bardzo wysokim poziomie-spasowanie elementów, praca potencjometru i przekaźników - jak w szwajcarskim zegarku. Trafo jak na 250VA wygląda nad wyraz okazale. Mimo prostego wyglądu przy bliższym kontakcie integra Hegla sprawia bardzo dobre wrażenie.

Edytowane przez peter250
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.