Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no ale widzisz, w tej chwili rozmawiamy o sposobie dystrybucji a nie o samym produkcie. i zakładając, że produkt jest dobry, to w ten sposób tzw. dystrybutorzy szkodzą mu.

Nie. W tej chwili rozmawiamy o tym, że w Polsce Hegel jest, a w Anglii - jak piszesz - nie ma.

Ja dodałem od siebie, że mimo iż jest, to i tak znajdą się malkontenci, którym nie podoba się, że jest.

 

 

P.S.

Sposób dystrybucji to domena dystrybutora.

I jeśli ja mogę się z produktem zapoznać, posłuchać, wypożyczyć, kupić, to nic mi do dystrybutora.

Dystrybutor zapewnił dostępność urządzeń w sklepach i to jest to, co mnie - klienta - interesuje.

 

W sytuacji, kiedy dystrybutor spełnia powyższe warunki, może sobie chodzić w majtkach na głowie i w różowych butach. Nie interesuje mnie to.

Edytowane przez Filut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może wróćmy do dyskusji na temat... i na początek podpytam klubowiczów jeszcze raz o różnicę między H100 a H200?

 

Foni, mam nadzieję, że Koledzy wyjaśnili już Ci różnicę pomiędzy H100, a H200. Mogę się jedynie pod ich wypowiedziami podpisać.

 

Co do mojej opinii, to jest ona zawarta w postach na moim audio-blogu. Starałem się tam w miarę dokładnie opisać trzy wzmacniacze Hegla.

Mnie najbardziej przekonuje H100. I to nie tylko kapitalną proporcją jakość/cena, ale także nieprawdopodobną muzykalnością, plastycznością planów, namacalnością głosów i instrumentów oraz piękną barwą. A to całkiem sporo jak na jeden wzmacniacz.

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filut mi chodziło, że Supernait to niżej niż te pozostałe co wymieniłeś. Bryston czy końcówka Hegla to zdecydowanie lepsze klocki. Supernait zaczyna znośnie grać z dodatkowym zasilaczem. Bez niego dzwięk nie chce wychodzic na boki i jest lekko zapiaszczony brakuje mu gładkości. Hegla H100 nie słyszałem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, Z tego co widze to Hegel musi naprawde dobrze w Polsce schodzic skoro nawet handlarze vintage sie oburzaja;) Cieszy mnie ten sukces, poniewaz zdaje sie, bylem osoba ktora pierwsza wpadla na pomysl dystrybucji tej marki w Polsce. Tego pewnie nawet dystrybutor nie wie:) Ludzie ja rozumiem, ze konkurencja ale nie robcie smietnikia w tym klubie. Ktos bedzie chcial czegos sie dowiedziec o produktach a bedzie sie musial przedzierac przez syf wziety rodem z watkow kablarskich.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, Z tego co widze to Hegel musi naprawde dobrze w Polsce schodzic skoro nawet handlarze vintage sie oburzaja;) Cieszy mnie ten sukces, poniewaz zdaje sie, bylem osoba ktora pierwsza wpadla na pomysl dystrybucji tej marki w Polsce. Tego pewnie nawet dystrybutor nie wie:) Ludzie ja rozumiem, ze konkurencja ale nie robcie smietnikia w tym klubie. Ktos bedzie chcial czegos sie dowiedziec o produktach a bedzie sie musial przedzierac przez syf wziety rodem z watkow kablarskich.

 

+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek,

dobry produkt. zwłaszcza odpowiednio promowany, obroni się sam. Sukces hegla mnie również cieszy.

 

BTW spojrzałem na H20, wychodzi na to, że jest to pozbawiony preampu H200. Wymontowanie PRE kosztuje 4k:)

 

.

 

Spojrzałem też na zdjęcia H100 - wzmacniacz nie jest zbalansowany, na wejściu XLR jest dysymetryzator. Lepiej korzystać z wejść RCA.

post-2919-0-81689000-1332947208_thumb.jpg

post-2919-0-60893300-1332947226_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość partick

(Konto usunięte)

A niby jak mu szkodzą? Dobry produkt sam się obroni.

 

pomijając ten, niby niesponsorowany watek, być może...

 

Nie. W tej chwili rozmawiamy o tym, że w Polsce Hegel jest, a w Anglii - jak piszesz - nie ma.

 

no popatrz, aż taki zajebisty jest, że go w Anglii nie dostrzegają.

 

Ludzie ja rozumiem, ze konkurencja ale nie robcie smietnikia w tym klubie.

 

z tym, że to nie wygląda na klub, a raczej na Wątek Sponsorowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym, że to nie wygląda na klub, a raczej na Wątek Sponsorowany

 

Powiedz mi, w którym miejscu to wygląda na wątek sponsorowany? Może entuzjastyczne wpisy użytkowników Hegla to sugerują? Ale zaraz zaraz - przecież to klub miłośników marki. Na zgodę proponuję, aby wszyscy zgodnie razem zakrzyknęli: "Precz z dystrybutorem Hegla!", wtedy kilka osób będzie usatysfakcjonowanych i będzie można wrócić do rozmowy o sprzęcie. Paranoja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam propozycję, aby pisać w temacie wątku, czyli o sprzęcie firmy Hegel. Wszelkie odstępstwa i wycieczki osobiste będą tępione :)

 

Nie wiem, o co niektórym chodzi? Hegel jak Hegel, firma jak firma. Są wyznawcy Accuphase, Luxmana, Technicsa, zwolennicy NADa, gorący fani tego, czy tamtego. Mi bardzo do gustu przypadł Hegel - czy to coś złego?

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

P.S. Jak już wcześniej pisałem, nie jestem wrogiem Hegla, tak jak to kilka postów wyżej imputował pewien obesraniec próbując odwrócić kota ogonem po swoim przegięciu.

Irytuje mnie tylko, i nie tylko mnie, ten gwałtowny i nachalny marketing dystrybutora hegla w Polsce.

I przyznajcie Panowie, w miarę obiektywnie, przecież to może budzić i budzi mieszane uczucia i pewne podejrzenia.

Ale chyba taki był cel, aby zrobić duuuuużo szumu ... ?

 

proponuje czytać ze zrozumieniem - odniosłem sie do ogólnej sytuacji w której ludzie pretensjonalnie podchodzą do marki Hegel zarzucając jej jako największą wadę sam marketing, a nie odnosiłem się do konkretnej osoby....czasami trzeba patrzeć na różne rzeczy z przymróżeniem oka, a jak whiter1'owi nie podoba się to już jego problem i lepiej się tak nie napinaj panie whiert1 bo ci żyłka (tętniczka) pęknie i wtedy będziesz miał prawdziwy problem...coca-coli pewnie też nie pijesz bo jest reklamowana, a to już jest podejrzane?...

 

sorry za offtop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corradolcious, bądź łaskaw i nie urągaj inteligencji forumowiczów.

Violet odwala dla Ciebie kawał dobrej roboty, krojąc jedna po drugiej wspaniałe, obszerne laurki, wrzucając linka do Twojego salonu, robiąc Ci tym darmową reklamę, więc pls daj już spokój z tym "wypożyczaniem", no nie jesteśmy dziećmi. Za takie "wypożyczenie" to się generalnie płaci, tzn zeby dostać taką reckę w prasie, to musiałbyś kupić reklamę albo dwie.

 

ps. handlujesz Heglem, ale rozumiem że Twój udział w klubie tej marki nie ma z tym absolutnie nic wspólnego, wynika wyłącznie z głębokiego szacunku dla jakości tych produktów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ostatnio coś gorąco w Klubie!

Tytułem wyjaśnienia kilka słów.

 

Piszę, bo lubię. Wypożyczam sprzęt do moich opisów z wielu miejsc. Trudno by mi było wszystko kupować, to co mnie interesuje, by to zrecenzować na Stereo i Kolorowo. Prawdopodobnie podobnie czynią periodyki audio, choć, jak jak przypuszczam, one są związane dodatkowo umową reklamową z danym dystrybutorem (albo i nie). Natomiast moja strona jest całkowicie spontaniczna i niezależna, co nie oznacza, że zupełnie bujająca w kosmosie, bo przecież "coś" trzeba opisać :)

 

Powtórzę jeszcze raz. Do niedawna byłem podobnie jak co niektórzy Koledzy z forum wielkim sceptykiem a'propos marki Hegel. Byłem dopóki nie posłuchałem tych klocków we własnym systemie. Choć prawdopodobnie najpewniej trudno w to będzie co niektórym uwierzyć, ale to czysta prawda i tu nic do rzeczy nie ma ani polski dystrybutor, ani lokalny salon audio. Zalecam Kolegom najpierw posłuchać Hegla, a dopiero później wieszać na nim psy :)

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę raz kolejny co koledzy wspomnieli. To jest Klub Hegla, a nie jakaś akcja "kto coś powie, że Hegel...."

 

Jest to chyba jeden z najszybciej rozwijających się klubów (ilość postów), a posty pisane przez osoby, które nie mają nic ciekawego do napisania na temat bardzo proszę o własną analizę.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violet tylko prosze Cie Ty juz lepiej zadnych klubow nie zakladaj bo Cie ukamieniuja a szkoda by bylo. Narazie jest posad o lapowkarstwo....No coz kazdy sadzi wobec siebie. Szkoda, wieka szkoda. Musze przyznac, ze wiele osob zaskoczylo mnie tutaj w bardzo negatywny sposob.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do mojego ostatniego postu -

jak ktoś będzie miał przyjemność słuchać H100 z Focusami 160 - będę wdzięczny za kilka słów.

Bo byłem dzisiaj u lokalnego dystrybutora, miał H100, ale tych Dynek niestety nie.

Edytowane przez whiter1

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście wcześniej założyłem też na AS kluby firm audio SABA, Radmor i Nakamichi, w których trudno ewentualnym interlokutorom o potencjalne niecne podejrzenia przekupstwa mojej skromnej osoby z prostej przyczyny, że te marki już ...nie istnieją :)

Lub produkują coś zupełnie innego jak wiele lat temu w audio.

 

To do Wojteka76

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co sie tlumaczy. NIektorzy tutaj wkladaja wiecej wysilku w akcje przeciw temu klubowi niz klubowicze zachwalajac marke. NIe wiadomo o co im chodzi..a jak nie wiadomo to najpewniej rozchodzi sie o kase.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cecha desymetryzowania wcale nie oznacza, ze lepiej uzywac jest RCA. Jest jeden, prosty sposob - wypozyczyc ten sam kabel z roznymi terminatorami i voilla - najlepsze porownanie :)

 

O ile wzmacniacz jest niesymetryczny i źródło również (czyli sygnał dla XLR jest symetryzowany - tak to jest zrobione w DACach Hegla) to bezpieczniej IMO korzystać z RCA. Oczywiście na pewno znajdą się tacy co będą woleli brzmienie po takich "zrobionych" XLR, ale od strony technicznej sprawa jest prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Ja słuchałem tylko H200. Moje wrażenie było właśnie takie, że cechowała go rewelacyjna umiejętność budowania przestrzeni, stereofonia pełną gębą, wyraźnie choć nie męcząco podane wysokie i do prawdy zaskakująco schodzący bas. Niestety... pozostawiał wrażenie delikatnego niedociążenia średnicy. Fortepianowi brakowało masy, skrzypce były mniejsze niż w rzeczywistości, a wokaliści troszkę nie trafiali w tonację (śpiewając ciut za wysoko). Stąd też pomimo olbrzymiego "wow" na początku, po paru dniach z przyjemnością wróciłem do swojego ECI-5. Tym samym nie powołuje się na odsłuchy sklepowe ale na doświadczenie z kilku dniowego obcowania z tym wzmacniaczem.

 

Z tego co piszecie może być tak, że to właśnie H100 jest bliższy temu co mi odpowiada (jednego ideału przecież nie ma) i może warto w tym kierunku się zwrócić...

 

Ja z H-100 przesiadłem się na ECI-5, poważnie zastanawiałem sie nad H-200, ale przeważyły względy ergonomiczne (inny rozkład gniazd na tylnej ściance i ilość wejść zbalansowanych);-)

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, H200 nie poraża ilością wejść :)

Dziwię się firmie, że w tym modelu tak cienko z tym w porównaniu do H100, czy do rewelacyjnej ilości wejść w H70.

Nietypowa polityka.

Ale H200 ma tak kapitalny dźwięk, że jestem w stanie powyższą niefortunność jej wybaczyć.

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franz jak wypada ECI 5 z H100?

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Franz jak wypada ECI 5 z H100?

 

ECI gra potężniejszym, bardziej masywnym dźwiękiem. H100 był za to bardziej transparentny, bardziej precyzyjny. Poza tym stęskniłem się za akrylem ;-) (przed Heglem grał u mnie Densen DM10)

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.