Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.01.2019 o 11:26, MarekP. napisał:

Problem tylko w tym czy znajdziesz kogoś kto to polutuje nie uszkadzając ścieżki. Tak samo wygląda chyba sytuacja z hd12, też chyba ma NE5532.

Innym wyjściem jest wysłać do bursona i oni ci to mogą wymienić.

A co jest kapryśnego w H200, bo nie zauważyłem :))??

 

W dniu 7.01.2019 o 19:35, shiver07 napisał:

W pozytywnym tego słowa znaczeniu. Kupując H200 musimy zwrócić uwagę jakim sprzętem dysponujemy, bo może okazać się, że reszta naszego toru nie domaga znaczy hegel jest wymagający i jeżeli podłączymy do niego słabe źródło efekt będzie od razu słyszalny. Z tego względu nie wspomożemy się dackiem którego nie ma na pokładzie. Dlatego musimy posiadać dobre źródło wtedy to ma sens. Mam tu na myśli źródła za 5 tys. nie koniecznie nowe głównie z rynku wtórnego np. Cdpa2. W przypadku H160 jak coś się nie zagra możesz zawsze podepszeć się dackiem. 

Ja mam wpięte głośnikowe tellurium q black i tellurium q ultra black i jest

 

2 godziny temu, Vikingman napisał:

Po długim oczekiwaniu dotarły do mnie kable Albedo Monolith Monolith głosnikowe oraz sygnałowe XLR. Hegel H360 plus CDP4. Kable głośnikowe porównuje z Tellurium Q Black I i w moim przypadku ucho cieszą bardziej kable Tellurium Q. Albedo bardzo poprawne, bardzo dobra separacja instrumentów, muzyka podana bardzo czysto, kable doskonałe do analitycznego słuchania jednak Tellurium Q bardziej muzykalne , dociążone, aksamitniejsze, poprostu muzyka przyjemniejsza w odbiorze. Nie mam porównania z XLR, ale wydaje mi się, że trzymanie samego XLR Albedo nie ma sensu. Chyba trzeba szukać dalej lub zostawić głośnikowy Tellurium Q i dokupić sygnałowy XLR z Tellurium Q. Zastanawiam się jeszcze nad Harmonix? Podobno dobrze gra z Heglem? Ktoś słuchał? W Harmonix tak jak Tellurium przetwornikiem jest miedź. Srebro jednak nie dla mnie ( a może nie dla Hegla).

Ja mam wpięte tellurium q black II głośnikowe i sygnałowy  xlr ultra black i jestem zadowolony, nie myślę o zmianie na coś innego. No może kiedyś wymienię głośnikowe na ultra black. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ach coraz bardziej mi się podobają te Albedo, to naprawdę dobre kable. Wokale są niesamowite, takie krystalicznie czyste. Może ucho się przestawia, nie wiem sam o co chodzi? Jedyne co mi delikatnie brakuje to wypełnienia w średnicy a może to Tellurium Q ma jej za dużo? Teraz mam wrażenie, pomimo fajnej średnicy TQ to ona jakby zlewa trochę ze sobą instrumenty. Może ucho się przyzwyczaiło do TQ, nie wiem sam o co chodzi? Audio to jednak piękne hobby :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Vikingman napisał:

ach coraz bardziej mi się podobają te Albedo, to naprawdę dobre kable. Wokale są niesamowite, takie krystalicznie czyste. Może ucho się przestawia, nie wiem sam o co chodzi? Jedyne co mi delikatnie brakuje to wypełnienia w średnicy a może to Tellurium Q ma jej za dużo? Teraz mam wrażenie, pomimo fajnej średnicy TQ to ona jakby zlewa trochę ze sobą instrumenty. Może ucho się przyzwyczaiło do TQ, nie wiem sam o co chodzi? Audio to jednak piękne hobby :)  

Daj im czas na wygrzanie. U mnie bylo tak ze najpierw bylo ok, pozniej dziwnie źle, a teraz jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Vikingman napisał:

ach coraz bardziej mi się podobają te Albedo, to naprawdę dobre kable. Wokale są niesamowite, takie krystalicznie czyste. Może ucho się przestawia, nie wiem sam o co chodzi? Jedyne co mi delikatnie brakuje to wypełnienia w średnicy a może to Tellurium Q ma jej za dużo? Teraz mam wrażenie, pomimo fajnej średnicy TQ to ona jakby zlewa trochę ze sobą instrumenty. Może ucho się przyzwyczaiło do TQ, nie wiem sam o co chodzi? Audio to jednak piękne hobby :)  

żadne ucho sie nie przestawia :) to jest albedo świetnie gadają te kable bez dwóch zdań , a jak masz nowe to ohoho jeszcze poczekaj z miesiąc dwa hee , zrobiłem sobie taki powrót nie dawno do tellurium głośnikowego to że ci sie zlewa to jedna przypadłość i nie domaganie  ,ale do tego u mnie dochodziła wyostrzona lekko góra i lekko wycięty detal zarówno jak to sie mówi po audiofilsku w skali macro i micro , w albedo dzwięk jest pociachany pięknie i jak jest atak to jest atak że aż skóra cierpnie :)) mam w duecie z rca monokrystale i jak narazie już długo nie myślałem że to np może być moje wąskie gardło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, freju napisał:

:)) bez przesady aż takim fanem nie jestem ,ale dzięki jak ty wszystko pamiętasz he ?

:)))

1 godzinę temu, Vikingman napisał:

freju dzisiaj premiera 

Znalezione obrazy dla zapytania lebowski galactica

Tak już pomijając świetna okładka ,świetna dziewczyna prawie identyko jak brata córa tak samo piegowata zastanawiam sie czy to nie ona :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Vikingman napisał:

zgadzam się w 100%, dziewczyna jest świetna, zresztą jak też ich muzyka. Oczywiście, żeby nie było odsłuchiwana z Hegla :) 

No i namówiłeś mnie musiałem włączyć juz teraz :)  i przerwałeś mi the voice kids  :)) , pierwszy kawałek obiecujący  ,to nara odpadam na chwilę :))

Rozumiem że na tidalu atakujesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Vikingman napisał:

mam jeszcze cieplutki cd:) 

Ale ty archaiczny jesteś cd ::)))

żartuję :) 

no przeleciałem ją wstępnie  , płyta jak zwykle bardzo dobrze zrealizowana  , nie wiem mam wrażenie mocno napowietrzona z głębokim oddechem z resztą wcześniejsze realizacje bardzo podobnie brzmiały czyli dobrze ,pare kawałków się odpływa dosłownie  , nie wiem ale świetne te doły mają instrumenty też brzmią naprawdę tłusto słychać to dobrze nawet na tidalu :)  , choć tak odkrywczo twórczo to nie jestem zdeptany :)) ale płytka warta grzechu i trzeba jescze parę razy posłuchać , a ty jak vikingman skrobnij bo ty to już ją pewnie sponiewierałeś dobrze w cd :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, freju napisał:

Ale ty archaiczny jesteś cd ::)))

żartuję :) 

no przeleciałem ją wstępnie  , płyta jak zwykle bardzo dobrze zrealizowana  , nie wiem mam wrażenie mocno napowietrzona z głębokim oddechem z resztą wcześniejsze realizacje bardzo podobnie brzmiały czyli dobrze ,pare kawałków się odpływa dosłownie  , nie wiem ale świetne te doły mają instrumenty też brzmią naprawdę tłusto słychać to dobrze nawet na tidalu :)  , choć tak odkrywczo twórczo to nie jestem zdeptany :)) ale płytka warta grzechu i trzeba jescze parę razy posłuchać , a ty jak vikingman skrobnij bo ty to już ją pewnie sponiewierałeś dobrze w cd :))

staram się kupować płyty tylko artystów których cenię, przeważnie CD a czasami jeszcze dubluje te płyty na vinylu:). Bardzo lubię muzykę niszową, taką underground. Mamy bardzo fajnie rozwiniętą tą scenę w Polsce, bardzo dobre zespoły. Polecam nowe płyty Millenium, Lizard czy inne ze stajni https://www.lynxmusic.pl/. Co do nowego Leb to też uważam, że realizacje są robione po mistrzowsku. Nowa płyta jest zamknięciem pewnego etapu zespołu, niedawno zmienił się basista. Słyszałem na koncercie kilka nowych gotowych kawałków odbiegających od tych znanych nam z trzech wydanych płyt. Płyt jak to sami mówią z muzyką do nieistniejącego filmu. 

Słucham też z Tidala, plików a nawet kupiłem ostatnio Spotify na trzy miesiące ( za 1 zł:)), bo mam w samochodzie Spotify Connected( ale słabo to wypada, dźwięk płaski i często przerywa).  Tidal oczywiście wygrywa ma dużo fajniejszą barwę, nasycenie dźwięku. Mam słaby tor pod strumieniowanie. Słucham z Dac-a wbudowanego w H360 z chromecasta lub laptopa. W tym roku pomyślę nad rozwinięciem tego toru. Na razie wymieniłem interkonekt na Monolith i zbieram na kable głośnikowe. A właśnie Freju a bawiłeś się w wymianę bezpiecznika w Heglu? Ostatnio byłem namawiany na wymianę bezpiecznika na XFuse firmy Verictum, ale jakoś sceptycznie do tego podchodzę. Nie jest to jakiś duży koszt i można go zwrócić producentowi jeśli nie podejdzie, więc może warto spróbować?    

Qrdę jadę dziś na narty, pakuje moje drugie po Heglu ulubione zabawki ( Chord Mojo i AQ Nighthawk) i ruszam w drogę:)  ciekawe czy coś sobie połamię:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lebowski to bardzo zjawiskowy zespół i cieszę się, że mamy na naszej scenie takie perełki. Nie mogę się doczekać kiedy zawita do mnie nabyty kilka dni temu H200 i włączę ten mega album. Dzięki @Vikingman i jeśli mogę uraczyć równie dobrą realizacją to zachęcam ;)

martin_pat__formidable.thumb.jpg.ff1a208643bfa9acc0b1122b0671cff3.jpg

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Vikingman napisał:

staram się kupować płyty tylko artystów których cenię, przeważnie CD a czasami jeszcze dubluje te płyty na vinylu:). Bardzo lubię muzykę niszową, taką underground. Mamy bardzo fajnie rozwiniętą tą scenę w Polsce, bardzo dobre zespoły. Polecam nowe płyty Millenium, Lizard czy inne ze stajni https://www.lynxmusic.pl/. Co do nowego Leb to też uważam, że realizacje są robione po mistrzowsku. Nowa płyta jest zamknięciem pewnego etapu zespołu, niedawno zmienił się basista. Słyszałem na koncercie kilka nowych gotowych kawałków odbiegających od tych znanych nam z trzech wydanych płyt. Płyt jak to sami mówią z muzyką do nieistniejącego filmu. 

Słucham też z Tidala, plików a nawet kupiłem ostatnio Spotify na trzy miesiące ( za 1 zł:)), bo mam w samochodzie Spotify Connected( ale słabo to wypada, dźwięk płaski i często przerywa).  Tidal oczywiście wygrywa ma dużo fajniejszą barwę, nasycenie dźwięku. Mam słaby tor pod strumieniowanie. Słucham z Dac-a wbudowanego w H360 z chromecasta lub laptopa. W tym roku pomyślę nad rozwinięciem tego toru. Na razie wymieniłem interkonekt na Monolith i zbieram na kable głośnikowe. A właśnie Freju a bawiłeś się w wymianę bezpiecznika w Heglu? Ostatnio byłem namawiany na wymianę bezpiecznika na XFuse firmy Verictum, ale jakoś sceptycznie do tego podchodzę. Nie jest to jakiś duży koszt i można go zwrócić producentowi jeśli nie podejdzie, więc może warto spróbować?    

Qrdę jadę dziś na narty, pakuje moje drugie po Heglu ulubione zabawki ( Chord Mojo i AQ Nighthawk) i ruszam w drogę:)  ciekawe czy coś sobie połamię:) 

Tak bezpieczniki zawsze wymieniam wszędzie w h200A mam padis 10A w hd25 aucharm tani ale moim zdaniem dobra bezpieka jescze do przed wczoraj miałem synergistic research red 1A ale zmieniłem na ten aucharm mam więcej blasku na nim na red coś moim zdaniem przesadzili z tą neutralnością z pewnością nie pasuje do hd25 jak dla mnie , choć wiem że ten bezpiecznik był wybierany w ślepym teście jako najlepszy na świecie :) w swoim czasie ,tak czy inaczej warto zmienić nie słychać tego tak ewidentnie ale jest duża percepcja :) tam masz zwykły szklany to napewno coś zawęża może minimalnie ale zwęża gardziel na pewno , padis jest taki jak by go nie było nic nie wnosi :) warto tez dać odrobinę większy ja zaszalałem i dałem 10A a juz mi dwa razy korki wysadziło i Heniu cały :)) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, PolTor napisał:

Twój wzmacniacz ;)?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

:)) Nie nie no co ty , ja mam Anniversary rozumiesz hee jestem jednym z 70 na świecie bo ponoć tylko tyle wyprodukowano ,ja sobie poczekam aż będzie obiektem kultu  , na razie jesteśmy tylko mali wyznawcy :)) 

4 minuty temu, freju napisał:

:)) Nie nie no co ty , ja mam Anniversary rozumiesz hee jestem jednym z 70 na świecie bo ponoć tylko tyle wyprodukowano ,ja sobie poczekam aż będzie obiektem kultu  , na razie jesteśmy tylko mali wyznawcy :)) 

Czekam aż kondy powysychają i wtedy jak mu zajebiem  tiunnig  :)) to to będzie taka petarda że znowu zrezygnuje pewnie ze sprzedaży na kilka lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
:)) Nie nie no co ty , ja mam Anniversary rozumiesz hee jestem jednym z 70 na świecie bo ponoć tylko tyle wyprodukowano ,ja sobie poczekam aż będzie obiektem kultu  , na razie jesteśmy tylko mali wyznawcy :)) 

Mam nadzieję, że potwarzy nie było :). To pewnie jesteś na światowej liście dziedzictwa HeglESCO. :)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, freju napisał:

To ja szukałem, ale już słucham takiego od kilku godzin i wszystko pięknie gra, ale powiem Wam, że gdy wyjąłem go z pudła musiałem go oczyścić i oczywiście odczekać, aby złapał temperaturę i gdy go tak chwyciłem, aby postawić go na tylną ściankę to poczułem jak coś w środku poruszyło się delikatnie, niewątpliwie było to trafo. Ruch na oko około 2mm i ku mojemu niezadowoleniu buczy sobie niestety. Oczywiście przykręciłem z wyczuciem, ale niesmak pozostaje, bo dziwnie sobie buczy. Przez jakiś czas nic nie słychać, a to znowu przez chwilę głośniej.. czy to norma? można temu jakoś zaradzić i wyeliminować? 

Słyszałem o DC-blocker i chciałbym go spróbować, jeśli jednak nie pomoże to jestem zdecydowany go oddać.

Edytowane przez kocurro

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kocurro napisał:

To ja szukałem, ale już słucham takiego od kilku godzin i wszystko pięknie gra, ale powiem Wam, że gdy wyjąłem go z pudła musiałem go oczyścić i oczywiście odczekać, aby złapał temperaturę i gdy go tak chwyciłem, aby postawić go na tylną ściankę to poczułem jak coś w środku poruszyło się delikatnie, niewątpliwie było to trafo. Ruch na oko około 2mm i ku mojemu niezadowoleniu buczy sobie niestety. Oczywiście przykręciłem z wyczuciem, ale niesmak pozostaje, bo dziwnie sobie buczy. Przez jakiś czas nic nie słychać, a to znowu przez chwilę głośniej.. czy to norma? można temu jakoś zaradzić i wyeliminować

Słyszałem o DC-blocker i chciałbym go spróbować, jeśli jednak nie pomoże to jestem zdecydowany go oddać.

DC-blocker pomoże. Niestety księgowy w Heglu ma decydujące zdanie i takie są skutki. To powszechny problem we wzmakach tej firmy. Tak to jest jak ktoś chce zaoszczędzić pare groszy. Szkoda słów. Nie tylko twój tak ma :) choć to cię pewnie nie pocieszy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kocurro napisał:

To ja szukałem, ale już słucham takiego od kilku godzin i wszystko pięknie gra, ale powiem Wam, że gdy wyjąłem go z pudła musiałem go oczyścić i oczywiście odczekać, aby złapał temperaturę i gdy go tak chwyciłem, aby postawić go na tylną ściankę to poczułem jak coś w środku poruszyło się delikatnie, niewątpliwie było to trafo. Ruch na oko około 2mm i ku mojemu niezadowoleniu buczy sobie niestety. Oczywiście przykręciłem z wyczuciem, ale niesmak pozostaje, bo dziwnie sobie buczy. Przez jakiś czas nic nie słychać, a to znowu przez chwilę głośniej.. czy to norma? można temu jakoś zaradzić i wyeliminować? 

Słyszałem o DC-blocker i chciałbym go spróbować, jeśli jednak nie pomoże to jestem zdecydowany go oddać.

Ja nie wiem czemu ale miałem i H80 i od dłuższego czasu H300 i żadnego buczenia nie ma i nie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj macie w wywiadzie  z szefem business development Andersem Ertzeidem o buczeniu Hegli, choć śledząc internet problem ma z tym znacznie więcej osób niż chce to przyznać pytany.

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2014/11/hegel-audio-systems-na-audio-show-w.html?m=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.