Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze żadną dziurka z takich sprzętów wzmacniacz zintegrowany, czy CD player nie zagrała porządnie, żeby wykorzystać możliwości takich HD600 lub HE400i, zawsze lepiej sprawdzał się wzmacniacz słuchawkowy ten w HD12 jest bardzo dobry i słoik niejeden dedykowany.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
37 minut temu, sir.jax napisał:

 

Model h300 ma chyba wyjście coxial.

Chyba nie ma innej opcji jak oddzielny wzmacniacz słuchawkowy pod te wyjście.

2 minuty temu, sir.jax napisał:

Jeszcze żadną dziurka z takich sprzętów wzmacniacz zintegrowany, czy CD player nie zagrała porządnie, żeby wykorzystać możliwości takich HD600 lub HE400i, zawsze lepiej sprawdzał się wzmacniacz słuchawkowy ten w HD12 jest bardzo dobry i słoik niejeden dedykowany.

Czy ja wiem czy dobry. Umnie pracował on z wzmacniaczem od Feliksa. Wiele razy przepinalem kabel, uwierz mi HD12 wypada blado przy Feliksie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, paul klacska napisał:

Model h300 ma chyba wyjście coxial.

Chyba nie ma innej opcji jak oddzielny wzmacniacz słuchawkowy pod te wyjście.

Czy ja wiem czy dobry. Umnie pracował on z wzmacniaczem od Feliksa. Wiele razy przepinalem kabel, uwierz mi HD12 wypada blado przy Feliksie. 

Ha.

Mówisz o FeliksAudio Espressivo?

?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, paul klacska napisał:

No to pech.

Oczywiście ,że tak.

No to mamy bardzo bardzo odmienne zdanie, Espressivo miałem i jak dla mnie  leżał k kwiczał przy HD12. 

Espressivo może robi efekt WOW na początku, ale gra bardzo do środka głowy w przeciwieństwie do HD12,  który lepiej separuje źródła pozorne, scena jest szersza, góra aksamitna, powietrze i audiofilskie spokój. Gra dojrzałej i dostojnie od Espressivo. 

Tutaj znaczenie może mieć na czym stoi HD12, jakim kablem jest zasilany i jeszcze coś, czego wolałbym głośno nie mówić,  bo to grząski temat.

Mam 3 wzmacniacze i jakoś najczęściej wpinam się w HD 12.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz?

Espressivo został sprzedany, jak myślisz dlaczego?

Obecnie Cayin HE-3 to bardzo fajny dac/amp powiedział bym, że może nawet lepszy od Feliksa, ale jednak znów częściej słuchawki lądują u mnie w HD12, jest to też opinia osłuchanego kolegi (muzyka amatora), który słucha w domu na Espressivo, a jednak u mnie stwierdził, że HD12 lepszy od Cayina i od Feliksa. 

Oboje mamy HD600 zrekablowane, on innym kablem ja innym, wnioski te same.

HE400i były w tych porównaniach tylko jako ciekawostka, myślę, że ktoś kto przerobił już troche słuchawek, wzmacniaczy sluchawkowych, posiada jakieś osłuchanie zawsze wybierze liniowe równiejsze brzmienie, spokojniejsze i bardziej poukładane z lepszą przestrzenią niż,  coś co gra może efektownie na pierwszą chwilę, ale z podbitym zakresem np. basu. (Espressivo)

Tutaj HD12 ma więcej do powiedzenia niż Espressivo,  które w lepszych czasach kosztowało 650zl, ale wystarczyło kilka recenzji i ceny Feliksa odleciały. 

Na efekt końcowy brzmienia ma wpływ zasilanie (kondycjoner, listwa, kable), okablowanie toru audio w szerokim rozumieniu, to na czym stoi sprzęt (wibroakustyka) i na końcu my sami. Czy to się komuś podoba, czy nie tak właśnie jest.

P.S.

Od wczoraj goszczą u mnie Audeze LCD X i historia się powtarza, ale jak to mówią, każdy ma coś swojego.

Pzdr

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
4 minuty temu, sir.jax napisał:

Na efekt końcowy brzmienia ma wpływ zasilanie (kondycjonera, listwa, kable), okablowanie toru audio w szerokim rozumieniu, to na czym stoi sprzęt (wibroakustyka) i na końcu my sami. Czy to się komuś podoba, czy nie tak właśnie jest.

To połóż sobie kable na poduszce, będziesz miał miękki bas. ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, paul klacska napisał:

To połóż sobie kable na poduszce, będziesz miał miękki bas. ?????

Z tym nie bede dyskutował, natomiast powyższe to efekt twojej ignorancji i niewiedzy. 

Lub słabo zestrojonego systemu ?

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

To chyba tobie gra ht razem z przedwzmacniaczem, nie odwracaj kota ogonem. 

Czasami ręce opadają o czym tacy jak ty wypisujcie. Wymienicie kondensator , bezpiecznik za 5 złotych i uważacie się  za lepszych od Holtera. Dlaczego jeszcze nikt z was nie pracuje w Heglu skoro tacy z was eksperci. Bezpieczniki i kondy, moim zdaniem na tyle was stać i tyle w temacie. Dla mnie liczy się klocek i nic więcej, albo mi on pasuje albo nie. Wiem na co mnie stać i na jakim pułapie się znajduję. Szkoda czasami nawet tu zaglądać.

Edytowane przez paul klacska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, paul klacska napisał:

To chyba tobie gra ht razem z przedwzmacniaczem, nie odwracaj kota ogonem. 

Czasami ręce opadają o czym tacy jak ty wypisujcie. Wymienicie kondensator , bezpiecznik za 5 złotych i uważacie się  za lepszych od Holtera. Dlaczego jeszcze nikt z was nie pracuje w Heglu skoro tacy z was eksperci. Bezpieczniki i kondy, moim zdaniem na tyle was stać i tyle w temacie. Dla mnie liczy się klocek i nic więcej, albo mi on pasuje albo nie. Wiem na co mnie stać i na jakim pułapie się znajduję. Szkoda czasami nawet tu zaglądać.

Ręce opadają jak się ciebie czyta, piszesz, żeby pisać nie mając zielonego pojęcia o czym piszesz. Znalazł się odkrywca nowych zastosowań wyjścia HT i oczywiście nie słyszy różnic w dźwięku kondensatorów. Zabierz swoje "klocki" i idź do piaskownicy.

Edytowane przez MarekP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, paul klacska napisał:

Zapomniałeś dodać coś na temat kierunkowych bezpieczników,to też poprawia jakość? Kable w jakiej mają być optymalnej temperaturze ? Nakrecajcie ten biznes dalej.

 

 

A czy ja coś pisałem o kablach albo bezpiecznikach???? Coś ci się chyba pomyliło. O kablach nie dyskutuje, mam na ten temat swój punkt widzenia i zachowam go dla siebie. Trudno żebym z kimś dyskutował o przewodach których nie słyszałem na przykład.

Edytowane przez MarekP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, paul klacska napisał:

Czasami ręce opadają o czym tacy jak ty wypisujcie. Wymienicie kondensator , bezpiecznik za 5 złotych i uważacie się  za lepszych od Holtera. 

Bezpiecznik za 5 zł?

Znajdź mi taki w tej cenie, który poprawi mi brzmienie i biorę każdą ilość ?

Mam nadzieję,  że te za 5zl skrojone na miarę Synergistic Research RED lub Verictuma.

Swoją drogą podniecanie się brzmieniem sprzętu za kilka/kilkanaście tysi i spinanie tego kabelkami z Obi, albo innej Castoramy, no dobra z Media Markt ?to jest dopiero osiągnięcie i umiejętność dobierania systemu. ? :D:D

Zadam tylko pytanie retoryczne, a jak u kolegi z adaptacją akustyczną?

;D

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Nie pisałeś ale do tego poziomu sprawdzasz dyskusję. Sprzęt jest do słuchania a nie do grzebania w nim. Nie pasuje ,to kupuje inny. Droższy, tańszy, nie ważne, chcę zmiany to zmieniam klocek a nie udaję , że jestem mądrzejszy niż konstruktor. Nie jestem i nigdy nie będę, szukam zestawu dla siebie poprzez eliminację a nie szukanie i dłubanie w sprzęcie. Potem jest cokolwiek strach kupić od takiego usera.

Temat ht poruszyłem tylko dlatego, że widzę też inne zastosowanie niż końcówka w samym kinie. Dla mnie osobiście tu powinna być dyskusja,a nie na temat jakiś kondensatorów.

Teraz, sir.jax napisał:

Bezpiecznik za 5 zł?

Znajdź mi taki w tej cenie, który poprawi mi brzmienie i biorę każdą ilość ?

Mam nadzieję,  że te za 5zl skrojone na miarę Synergistic Research RED lub Verictuma.

Swoją drogą podniecanie się brzmieniem sprzętu za kilka/kilkanaście tysi i spinanie tego kabelkami z Obi, albo innej Castoramy, no dobra z Media Markt ?to jest dopiero osiągnięcie i umiejętność dobierania systemu. ? :D:D

Zadam tylko pytanie retoryczne, a jak u kolegi z adaptacją akustyczną?

;D

 

Nie będę dyskutował z tobą na temat bezpieczników. Wybacz ale szukaj równych sobie gdzie indziej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dajcie już spokój. Nie polegajcie na wierze tylko na własnych doświadczeniach, bo audio nie raz potrafi zaskoczyć. Siedzę już w tym trochę i dalej wiem, że wiem za mało... ?

7 godzin temu, sir.jax napisał:

Jeszcze żadną dziurka z takich sprzętów wzmacniacz zintegrowany, czy CD player nie zagrała porządnie, żeby wykorzystać możliwości takich HD600 lub HE400i, zawsze lepiej sprawdzał się wzmacniacz słuchawkowy ten w HD12 jest bardzo dobry i słoik niejeden dedykowany.

No jasna sprawa, temat słuchawek to oddzielny i rozległy dział, ale patrząc pod kątem Hegla to był taki całkiem fajny dodatek jak ktoś sporadycznie z tego korzysta...

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Nikt tu nie szaleje @zoromoto , dobrze wiesz że jak chce się coś poprawić to trzeba dużo zainwestować czasu i pieniążków. Miałeś GC sprzedałeś , kupiłeś droższe lepsze ( czy lepsze?)  Nie ważne, ale to jest szukanie swojego i tu pełen szacun a nie jakieś kondy czy bezpieczniki. Litości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, paul klacska napisał:

Nie pisałeś ale do tego poziomu sprawdzasz dyskusję. Sprzęt jest do słuchania a nie do grzebania w nim. Nie pasuje ,to kupuje inny. Droższy, tańszy, nie ważne, chcę zmiany to zmieniam klocek a nie udaję , że jestem mądrzejszy niż konstruktor. Nie jestem i nigdy nie będę, szukam zestawu dla siebie poprzez eliminację a nie szukanie i dłubanie w sprzęcie. Potem jest cokolwiek strach kupić od takiego usera.

Temat ht poruszyłem tylko dlatego, że widzę też inne zastosowanie niż końcówka w samym kinie. Dla mnie osobiście tu powinna być dyskusja,a nie na temat jakiś kondensatorów.

Nie będę dyskutował z tobą na temat bezpieczników. Wybacz ale szukaj równych sobie gdzie indziej.

 

Słuchaj, nie twoja sprawa co kto sobie wymienia w swoim wzmacniaczu. Ty rób ze swoim co chcesz. A ty już mądrzejszy chyba faktycznie nie będziesz, bo do tego trzeba mieć otwarty umysł na wiedzę.

Edytowane przez MarekP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Dziwne że jeszcze nic nie wyprodukowales, może bym i kupił by ocenić czy mi twój tok myślenia odpowiada. Udowodnij jaki jesteś naprawdę mądry i zrób mi wzmacniacz taki za 1 tys ale żeby był lepszy niż kolegi h360. Wierzę w ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, paul klacska napisał:

Dziwne że jeszcze nic nie wyprodukowales, może bym i kupił by ocenić czy mi twój tok myślenia odpowiada. Udowodnij jaki jesteś naprawdę mądry i zrób mi wzmacniacz taki za 1 tys ale żeby był lepszy niż kolegi h360. Wierzę w ciebie.

Nie stać cie na takie komponenty i tłmaczysz sobie że to nie działa.

Ale z resztą ty i tak nie usłyszysz różnicy w dźwięku pomiędzy komdensatorem za 15 a 300 zł czy 450 zł, dla ciebie wszystkie brzmią tak samo.

Pozostaje laryngolog.

Edytowane przez MarekP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.