Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Jager napisał:

Dawno temu słuchałeś ?

W sensie, że  Pan Albecki szykuje nam jakieś kolumny na ellipticor ? Słuchałem jego prawie podstawowych kolumn na AVS 2017 i w tym budżecie wow... a co może być na ellipticor... ?

A coś więcej o tym projekcie ? Coś więcej o tych głośnikach ? Wiesz jako jeden z niewielu miałes okazję w ogóle posłuchać tych przetworników.  Dla mnie to i tak nie mały szok...

Ja mam już drugi projekt od Pana Witolda .

Jego kolumny grają tak jak by żyły?

Przesiadłem się z Bowersów 805 diamond na kolumny w OZ na Scanach revelatora i to jest przepaść w dzwięku.Wzmacniacze,generalnie elektronika to sprawa drugorzędną, kolumny grają wybitnie.

Elipticory czy jego kolumny na Duelundach grają jeszcze poziom wyżej.

Edytowane przez malvern1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, paul klacska napisał:

Raczej tak, znając mnie to cały zestaw 5.1 zrobię na tych elementach.

Ja też kiedyś będę zlecał projekt na tych głośnikach,ale teraz muszę jeszcze nacieszyć się moimi.

Jak raz usłyszysz takie kolumny na Elipticorach to cieżko później żyć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Ja w planach jeszcze na ten rok mam jeszcze głośnik centralny i może Hegel H360. Strasznie mi się podoba połączenie Scanów z Heglem. Mam H190 i CG Signature, u kolegi @zoromoto słuchałem S16HZ z H300 . Jak dla mnie rewelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, paul klacska napisał:

Ja w planach jeszcze na ten rok mam jeszcze głośnik centralny i może Hegel H360. Strasznie mi się podoba połączenie Scanów z Heglem. Mam H190 i CG Signature, u kolegi @zoromoto słuchałem S16HZ z H300 . Jak dla mnie rewelka.

Ja z Hegla H200 przeszedłem na Naima Nap 250 bardziej mi pasuje prezentacja Naima ,ale to kwestia gustu.

S16Hz to też bardzo dobre kolumny,szczególnie ta seria sygnature z kopułką morela.Bardzo fajne,sprytne granie,dość szybkie,zero buły.Fajnie grały z lapowcem Amplifona WT 40 u mojego kolegi.

Edytowane przez malvern1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, paul klacska napisał:

Ja w planach jeszcze na ten rok mam jeszcze głośnik centralny i może Hegel H360. Strasznie mi się podoba połączenie Scanów z Heglem. Mam H190 i CG Signature, u kolegi @zoromoto słuchałem S16HZ z H300 . Jak dla mnie rewelka.

360ka Ci się spodoba, gra przestrzenniej, z większym rozmachem i potężniejszym basem. Do Twojej muzyki na pewno się sprawdzi, a i nowe paczki raczej nie idą w minimalizm ?  

 

7 godzin temu, malvern1 napisał:

Ja mam już drugi projekt od Pana Witolda .

Jego kolumny grają tak jak by żyły?

Chciałem kiedyś się umówić na odsłuchy, ale jakoś nie było odzewu. Gdzie można podjechać posłuchać?

Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale zdaje się że wspópracował z QBA Sobieski? Czaiłem się na te paczki dawno temu, monitory z przezroczystymi membranami polipropylenowymi, ale wtedy ta cena była dla mnie zaporowa ?

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zoromoto napisał:

360ka Ci się spodoba, gra przestrzenniej, z większym rozmachem i potężniejszym basem. Do Twojej muzyki na pewno się sprawdzi, a i nowe paczki raczej nie idą w minimalizm ?  

 

Chciałem kiedyś się umówić na odsłuchy, ale jakoś nie było odzewu. Gdzie można podjechać posłuchać?

Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale zdaje się że wspópracował z QBA Sobieski? Czaiłem się na te paczki dawno temu, monitory z przezroczystymi membranami polipropylenowymi, ale wtedy ta cena była dla mnie zaporowa ?

Pan Witold prowadzi firmę Akkus i Loudspeakershop.

Czy miał przygodę z QBA tego nie wiem.

Qba kiedyś było w Spocie ,ale chyba zniknęli z rynku.

Te monitory co piszesz QBA sobieski ,były robione na tych samych głośnikach Seasa co masz w swoich Amphionach.Seas prestige,też fajne głośniki.Dawno temu miałem 3 drogi na nich....godny sound kreowały?

Jesteś z okolic Gdańska to jak będziesz w kraju to zapraszam na odsłuch u mnie moich Scanów od Pana Witolda i możemy podjechać do Akkusa do Wejcherowa i posłuchamy sobie jego projektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, malvern1 napisał:

Pan Witold prowadzi firmę Akkus i Loudspeakershop.

Czy miał przygodę z QBA tego nie wiem.

Qba kiedyś było w Spocie ,ale chyba zniknęli z rynku.

Te monitory co piszesz QBA sobieski ,były robione na tych samych głośnikach Seasa co masz w swoich Amphionach.Seas prestige,też fajne głośniki.Dawno temu miałem 3 drogi na nich....godny sound kreowały?

Jesteś z okolic Gdańska to jak będziesz w kraju to zapraszam na odsłuch u mnie moich Scanów od Pana Witolda i możemy podjechać do Akkusa do Wejcherowa i posłuchamy sobie jego projektów.

Firmę AKKUS znam i coś mi świta że zanim powstała z QBA majstrowali. 

Zgadza się na moich Prestigach też wychodziły późniejsze konstrukcje. Mnie chodziło o te z końca lat 90-tych ?

Do Polski (Tczew) wpadam w lipcu na urlop, także trzymam za słowo ? chętnie skorzystam z zaproszenia

qba1.jpg

quba2.jpg

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zoromoto napisał:

Firmę AKKUS znam i coś mi świta że zanim powstała z QBA majstrowali. 

Zgadza się na moich Prestigach też wychodziły późniejsze konstrukcje. Mnie chodziło o te z końca lat 90-tych ?

Do Polski (Tczew) wpadam w lipcu na urlop, także trzymam za słowo ? chętnie skorzystam z zaproszenia

qba1.jpg

quba2.jpg

A to tego modelu Sobieskiego nie znam z tymi głośnikami,ale pamiētam je z Seasem Prestige,kiedyś byłem na odsłuchu tych kolumn i innego modelu o nazwie Mieszko.Bardzo mi się podobały pamiętam, ale w tamtych czasach to byłem "goły i wesoły" i słuchałem muzyki na Tonsilach?.Fajne czasy bo się wtedy naprawdę słuchało muzyki a nie brzmienia...

Oczywiście zapraszam,daj znać kiedy będziesz to z chęcią Cię ugoszczę i zrobimy wypad do Akkusa.

1 godzinę temu, zoromoto napisał:

Firmę AKKUS znam i coś mi świta że zanim powstała z QBA majstrowali. 

Zgadza się na moich Prestigach też wychodziły późniejsze konstrukcje. Mnie chodziło o te z końca lat 90-tych ?

Do Polski (Tczew) wpadam w lipcu na urlop, także trzymam za słowo ? chętnie skorzystam z zaproszenia

qba1.jpg

quba2.jpg

Te białe na basowcu 22cm Prestige miałem ,moje pierwsze tzw.z prawdziwego zderzenia kolumny?

Screenshot_20190508-000936_Gallery.jpg

Edytowane przez malvern1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, malvern1 napisał:

Te białe na basowcu 22cm Prestige miałem ,moje pierwsze tzw.z prawdziwego zderzenia kolumny

Screenshot_20190508-000936_Gallery.jpg

Wygladaja zacnie ? Na dole, to szczelinowy BR?

Zdaje sie ze proac i spendor tez chetnie uzywali tych glosnikow, tak jak nasza rodzima Harpia ? Amphion wciaz uzywa aluminiowych membran...

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zoromoto napisał:

Wygladaja zacnie ? Na dole, to szczelinowy BR?

Zdaje sie ze proac i spendor tez chetnie uzywali tych glosnikow, tak jak nasza rodzima Harpia ? Amphion wciaz uzywa aluminiowych membran...

No ,szczelinowy BR to byl.Bardzo fajny bas mialy i czysta,przezroczysta srednica.Prestige ma szybka odpowiedz na basie i ladna barwe.Ogolnie bardzo przyzwoity dzwiek generowaly,ale byly za duze do moich 25 metrow ,za glosne i zmienilem na monitory MA platinum ,pozniej BW 805 diamond a finalnie na projekt Akkusa i jest pieknie ,lecz Elipticory siedza w glowie ?

Sorki ,ze bez polskich znakow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompatybilny z Roon? ? Jeśli taki slogan ma decydować o zakupie, to co będzie dalej? A tak odnośnie Roon, zainstalowałem z ciekawości. No i szału nie ma. ISO nie potrafi podzielić na utwory gdzie jriver nie ma z tym problemów. Nie czyta z folderów znacznej części okładek. No i wyszukiwanie masakra. Ten program potrzebuje jeszcze dużo pracy. Ja tam wolę jriver. Nie muszę się denerwować w poszukiwaniu plików. Roon, jak dla mnie oczywiście, to duży bałagan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak. 

A tak na inny temat, to jak ktoś używa zasilacza impulsowego, a urządzenie nie pobiera więcej niż 1A, to znalazłem coś takiego:

https://www.megascena.pl/palmer-mi/palmer-mi-purifier-kondycjoner-sieciowy.html

Właśnie podłączyłem do RME ADI-2 DAC i jest nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
12 minut temu, zoromoto napisał:

Z danych co czytam to bedzie rzeźnik! Juz go chce ?

Norki piszą , że będzie w sierpniu za 49000 nok. 

https://www.lydogbilde.no/nyheter/hi-fi/hegel-lanserer-ny-integrert-forsterker

Edytowane przez paul klacska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Poczekamy aż będzie promocja w swsg.

Potem będziemy się martwić. Tyle co oni chcą to nie dam, wolałbym już chyba kupić p20 i H20, do tego hd25 i jest ok .

W sumie to jestem ciekaw tego rozwiązania MQA i dsd po spdif. 

Podłączę np. malinę po coaxialu i będę miał to co po USB? Ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MarekP. napisał:

Kompatybilny z Roon? ? Jeśli taki slogan ma decydować o zakupie, to co będzie dalej? A tak odnośnie Roon, zainstalowałem z ciekawości. No i szału nie ma. ISO nie potrafi podzielić na utwory gdzie jriver nie ma z tym problemów. Nie czyta z folderów znacznej części okładek. No i wyszukiwanie masakra. Ten program potrzebuje jeszcze dużo pracy. Ja tam wolę jriver. Nie muszę się denerwować w poszukiwaniu plików. Roon, jak dla mnie oczywiście, to duży bałagan.

Ciekawo to może być bo to Hegel a Roon to dodatkowy jego atut a że ogólnie jest to przyszłość to dla mnie nie ulega wątpliwości.

Nie wiem Marku jak testowałeś roona bo przecież wiesz, że docelowo najlepiej gra przy konfiguracji remote + server + endpoint i nie wiem jak można porównać granie z jrivera do roona ale OK, ważne żeby zadowolenie było.

.....o użytym sprzęcie wspominać chyba też nie trzeba ?

 

Odpal sobie roona z poziomu Euphony albo Win 2012 Server i skonfiguruj wszystko jak należy to myślę, że szybko zmienisz zdanie.

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisałem z czym ma Roon kłopoty. Plik ISO odtwarza jako jeden utwór. Jriver podzieli na utwory z tytułami. Wyszukiwanie w ROON też słabo, bardzo słabo. No i te okładki z którymi sobie nie potrafią poradzić. Wymienione problemy jak sprawdziłem w klubie ROON były od początku i nic się nie zmieniło. Nie mówię, niektóre rzeczy są przyjne dla oka, ale chyba nie o to chodzi. A jeśli chodzi o sprzęt, to nie wiem co masz na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.