Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe technologie wdrażane są wszędzie do produkcji kabli również. Słowo klucz to jednak to skręcanie. Jedni skręcają gotowe elementy, a inni kupują surowce (miedź, srebro) i robią wszystko sami, zaczynając od ciągnienia gołego druta (jakkolwiek to brzmi), projektowania wtyków filtrów, ekranów itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, artdm napisał:

Neel to firma zajmująca się automatyką kolejową, kabli i kondycjonerów które kiedyś wytwarzała nie robi już od sześciu lat. Ich kable to konstrukcje na dzień dzisiejszy mocno archaiczne, czy warto tego szukać na rynku wtórnym, szczerze wątpię.

Miałem kiedyś wszystkie wersje Neela, fakt że wtyki nie budziły zaufania, ale ja sobie zarobiłem do nich wtyki Furutecha FI 11/E11g.

Na wtórnym można dostać nawet za 600zł Neela 14 N gold to bdb przewód, jak nikt nie boi sie jego budowy i ciężaru (zdublowany po srodku), to warto.

7ki wypadają slabo na tle konkurencji, troche lepiej od Enerra Blue,  ale ogólnie można lepiej.

Wszystkie miałem na wtykach Furutecha.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.11.2019 o 05:05, artdm napisał:

Firm produkujących lub składających kable w naszym kraju jest znacznie więcej. Jeśli o jakiejś zapomniałem to bardzo proszę przypomnieć.

Albedo, Amparo, AriniAudio, Artech, Audiomica Lab, Audionova, Avatar Audio, Bazodrut, Dubiel Acoustics, Enerr, GigaWatt, Helion, KBL Sound, Melodica, Neel, Nuda Veritas, Sonus Oliva, Velum, Verticum.

 

 

 

Jest jeszcze firma Argentum zastanawiam się nad kupnem kabla sieciowego z tej firmy. Podobno robią konkretnie i na temat. Seria extreme  Su – 2,5/5E  Gold Nokaut –  2080 zł.

Lub seria exlusive

Su-2,5/3 Silver    1010 zł/ m

Su – 2,5/3 Gold     1250 zł/m

Pytanie czy ktoś miał styczność z jakimiś kabel kami tej firmy? 

Edytowane przez shiver07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja niesłychana ?...zostałem dodany do klubu BMN bez mojej wiedzy i myślę trudno wejdę i wypiszę się, ale niestety mam bana w tym klubie i nie mogę tego zrobić ?

Rafałkuuuu bądź tak dobry i wypisz mnie z tego klubu a ban może zostać, przecież słusznie dany za brak zgodności poglądów na temat naszego hobby ? ....kłócił bym się, ale po co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko tak informacyjnie, bo miałem pierwszą awarię H80, na szczęście tylko na moment.

Była chwilowa przerwa w dostawie energii 230V, może 0,5 - 1sek. ciężko określić. Hegel po tym "wydarzeniu" wszedł na dosyć wysoki poziom głośności, i gałka volume nie dawała żadnych efektów, nie dało się ściszyć ani pogłośnić, natomiast cyferki poziomu głośności działały. Wybór źródła też działał. Dopiero wyłącznie hegla na taki czas, że zgasły wszystkie zielone diody na płycie głównej, przywróciło normalną pracę.

Tak czy inaczej trochę ciepło mi się zrobiło?

------------------------

Poza tym H80 spisuje się znakomicie. Oprócz Altusów 300 miałem okazję testować już kilkanaście konstrukcji znanych firm. Były też 2 konstrukcje DIY. Wszystko na zasadzie testowania pożyczamy sobie wśród znajomych. Niesamowitego doświadczenia nabiera się po takich testach,. Powoli myślę jednak o H190 i będę za jakiś rok szukał używek w ogłoszeniach. H80 wraz z Dai Concept 2 wędruje do sypialni, ten zestaw doskonale potrafi umilić czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.11.2019 o 14:02, shiver07 napisał:

Panowie a jak ma się sprawa z bezpiecznikami przy gnieździe sieciowym w heglu? Warto wymienić na coś lepszego daje zdecydowaną poprawę jakości brzmienia? 

Koniecznie w zestawie z kablem zasilającym w kolorze obudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.11.2019 o 09:30, robercik77 napisał:

Koniecznie w zestawie z kablem zasilającym w kolorze obudowy.

Tak jak mówisz, gwarancja że nie będziesz miał przerw w dostawie energii 230V i wysokich poziomów głośności.

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, pytanie do znawców tematu. Hegel h300 + CD hegla cdp2 obecnie połączone zwykłym przewodem chinch pozlacanym. Czy warto zastąpić kablem xlr Tellurium Q Black??? czy może nie pchać się w takie koszty i kupić tańszy  xlr?np blue tej samej Firmy. A może polecicie inny xlr? Pytam się bo chyba pieniądze nie grają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypożycz oba, porównaj który będzie Ci bardziej leżał. 

Nie rób tych porównań łeb w łeb, tylko posłucha na jednym kilka dni, może być określonych kawałków, które dobrze znasz, a póżniej wepnij się następnym. Będziesz wiedział, które brzmienie bardziej ci się spodoba.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, pytanie do znawców tematu. Hegel h300 + CD hegla cdp2 obecnie połączone zwykłym przewodem chinch pozlacanym. Czy warto zastąpić kablem xlr Tellurium Q Black?? czy może nie pchać się w takie koszty i kupić tańszy  xlr?np blue tej samej Firmy. A może polecicie inny xlr? Pytam się bo chyba pieniądze nie grają

Spróbuj taniej np. xlr Mogami 2534.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Custom999 napisał:

Witajcie, pytanie do znawców tematu. Hegel h300 + CD hegla cdp2 obecnie połączone zwykłym przewodem chinch pozlacanym. Czy warto zastąpić kablem xlr Tellurium Q Black??? czy może nie pchać się w takie koszty i kupić tańszy  xlr?np blue tej samej Firmy. A może polecicie inny xlr? Pytam się bo chyba pieniądze nie grają?

Mam na zbyciu Tara Labs Spectrum 3A XLR, 1 metr.Stan doskonały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, zoromoto napisał:

Był ktoś na AS w Warszawie? Jak się Hegel  zaprezentował wiadomo? 

Bieda aż piszczy, panowie z TopHifi połączyli to z B&W seri 700 i szału nie było. Winię kolumny ,nie pierwszy raz słyszę  nową serię 700 i nową 600. Z każdym razem myślę po co one w ogóle powstały. ????

Co gorsza ,nikt nie był w stanie cokolwiek powiedzieć o dacu i jego nowych funkcjach. 

Jeden mi powiedział krótko, "a na co to Panu" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.11.2019 o 07:11, whiter1 napisał:

Pytanie :

Jak Hegel H160 zgrywa się z Dynaudio Focus 160?

Ma ktoś?

Słuchał ktoś?

U mnie H160 grał z F260, bardzo fajne zestawienie. Jedna uwaga, ten zestaw wymaga dobrej akustyki i przestrzeni. H160 podkreśla nieco niskie rejestry, a F160 też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.11.2019 o 07:11, whiter1 napisał:

Pytanie :

Jak Hegel H160 zgrywa się z Dynaudio Focus 160?

Ma ktoś?

Słuchał ktoś?

Na oficjalnym forum Hegla przeprowadzono ankietę wśród użytkowników, z jakimi kolumnami łącza swoje Hegle. 

1. Dynaudio (63)

2. Kef (54)

3. B&W  (21)

Taka ciekawostka...

4 godziny temu, paul klacska napisał:

Bieda aż piszczy, panowie z TopHifi połączyli to z B&W seri 700 i szału nie było. Winię kolumny ,nie pierwszy raz słyszę  nową serię 700 i nową 600. Z każdym razem myślę po co one w ogóle powstały. ????

Co gorsza ,nikt nie był w stanie cokolwiek powiedzieć o dacu i jego nowych funkcjach. 

Jeden mi powiedział krótko, "a na co to Panu" 

 

3 godziny temu, bronx99 napisał:

Jak co roku...słabo ? jak bym Hegla słyszał tylko na AS to bym go w życiu nie kupił. Lepiej wypadł z Vienna Acoustic niż z B&W.

W Norwegii na AS  była lipa z pomieszczeniem, ale Dynki całkiem fajnie zagrały. W zeszłym tygodniu były specjalne prezentacje w niektórych sklepach HiFi Klubben z B&W 802 D3. 

W Holandii na AS każdy model miał osobny pokój, tak się postarali. 590ka grała z Kef Blade...

 

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W Norwegii na AS  była lipa z pomieszczeniem, ale Dynki całkiem fajnie zagrały. W zeszłym tygodniu były specjalne prezentacje w niektórych sklepach HiFi Klubben z B&W 802 D3. 
W Holandii na AS każdy model miał osobny pokój, tak się postarali. 590ka grała z Kef Blade...
 
Ciekawe jakie konkretnie dynki przeważają ? Może warto byłoby spróbować ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
45 minut temu, PolTor napisał:

Ciekawe jakie konkretnie dynki przeważają ? Może warto byłoby spróbować ?

Te które były na AS szału czy jakiegoś efektu woooow na mnie nie zrobiły.

W sumie może z 5 zestawów mi się podobało, Grobel Audio,Sveda, aktywne fine Audio ,Akkus i pewna firma z Poznania która miała coś na Accutonach. Nie pamiętam nazwy kolumn i firmy. To mi się podobało najbardziej.

@zoromoto jak masz jakieś pre w domu ,to możesz mieć okazję posłuchać w nie długim czasie nowych Elipticorów.

Zjadą za jakiś czas do Norge. Oczywiście pod warunkiem ,że twoja żona zrobi pierogi jak ostatnio.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, zoromoto napisał:

Był ktoś na AS w Warszawie? Jak się Hegel  zaprezentował wiadomo? 

Byłem nawet 2 razy w pokoju. 

Zestawienie z Vienną całkiem dobrze szczególnie w spokojniejszym klimacie. W mocniejszych kawałkach trochę słabiej , ale nadal na + .Zgrabne kolumny. Dawno ich nie słuchałem. 

hegelve.jpg

 

Zestawienie z B&W już mi się nie podobało. 

 

hegel.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, paul klacska napisał:

@zoromoto jak masz jakieś pre w domu ,to możesz mieć okazję posłuchać w nie długim czasie nowych Elipticorów.

Zjadą za jakiś czas do Norge. Oczywiście pod warunkiem ,że twoja żona zrobi pierogi jak ostatnio.?

Ja mam teraz system "w budowie" ale jak już się ogarnę to bardzo chętnie. Pierogi też się znajdą ?

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.