Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, Silver_85 napisał:

Zestawienie z Vienną całkiem dobrze szczególnie w spokojniejszym klimacie. W mocniejszych kawałkach trochę słabiej , ale nadal na + .Zgrabne kolumny. Dawno ich nie słuchałem. 

Też je dobrze wspominam. Genialne do jazzu,  no i ten czarny połysk pasował do klimatu ?

DSC_0066mini.JPG

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ps39 napisał:

U mnie H160 grał z F260, bardzo fajne zestawienie. Jedna uwaga, ten zestaw wymaga dobrej akustyki i przestrzeni. H160 podkreśla nieco niskie rejestry, a F160 też.

Dzięki za odpowiedź dobry człowieku.

A jak wysokie tony i przestrzeń, trójwymiarowość sceny?

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wybrałem się na odsłuch 390ki do HiFiKlubben. Był tam już od półtora tygodnia więc już wygrzany egzemplarz. Grał z kolumnami B&W 802 D3. Pomieszczenie około 40m2, odstawiliśmy kolumny ponad 1m od ściany, odczekałem pół godziny aż się nagrzeje i kolejne 1,5 godz już tylko słuchałem muzyki najróżniejszej... 

Co tu dużo pisać. Potwierdziły się moje wcześniejsze wrażenia. Bas szybki zwinny, obszerny, ale nie przytłaczający. Świetna dynamika. Aksamitna średnica, co przekłada się na urzekające wokale. Bardzo przyjemna góra, wyrazista, ale nie natarczywa. Równowaga tonalna jest po prostu w mój gust. Także tego...

We wtorek odbieram mojego Heńka ?

Hifikl.jpg

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wybrałem się na odsłuch 390ki do HiFiKlubben. Był tam już od półtora tygodnia więc już wygrzany egzemplarz. Grał z kolumnami B&W 802 D3. Pomieszczenie około 40m2, odstawiliśmy kolumny ponad 1m od ściany, odczekałem pół godziny aż się nagrzeje i kolejne 1,5 godz już tylko słuchałem muzyki najróżniejszej... 
Co tu dużo pisać. Potwierdziły się moje wcześniejsze wrażenia. Bas szybki zwinny, obszerny, ale nie przytłaczający. Świetna dynamika. Aksamitna średnica, co przekłada się na urzekające wokale. Bardzo przyjemna góra, wyrazista, ale nie natarczywa. Równowaga tonalna jest po prostu w mój gust. Także tego...
We wtorek odbieram mojego Heńka
Hifikl.thumb.jpg.846f468839074c875e7b4ae3465af5c1.jpg
Gratulacje. Jest to rozwinięcie grania 360 czy bardziej 300 Twoim zdaniem ?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, PolTor napisał:

Gratulacje. Jest to rozwinięcie grania 360 czy bardziej 300 Twoim zdaniem ?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Hmmm Wydaje mi się że jeżeli umieścić 300 po lewej a 360kę po prawej to 390ka będzie pośrodku i w górę, a od niej w prawo i w górę będzie 590ka. Jest w czym wybierać ?

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zoromoto napisał:

Dzisiaj wybrałem się na odsłuch 390ki do HiFiKlubben. Był tam już od półtora tygodnia więc już wygrzany egzemplarz. Grał z kolumnami B&W 802 D3. Pomieszczenie około 40m2, odstawiliśmy kolumny ponad 1m od ściany, odczekałem pół godziny aż się nagrzeje i kolejne 1,5 godz już tylko słuchałem muzyki najróżniejszej... 

Co tu dużo pisać. Potwierdziły się moje wcześniejsze wrażenia. Bas szybki zwinny, obszerny, ale nie przytłaczający. Świetna dynamika. Aksamitna średnica, co przekłada się na urzekające wokale. Bardzo przyjemna góra, wyrazista, ale nie natarczywa. Równowaga tonalna jest po prostu w mój gust. Także tego...

We wtorek odbieram mojego Heńka ?

Hifikl.jpg

Zoromoto gratuluje. Sam jestem ciekaw wrażeń i chętnie bym posłuchał w zacnym gronie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
13 godzin temu, zoromoto napisał:

Hmmm Wydaje mi się że jeżeli umieścić 300 po lewej a 360kę po prawej to 390ka będzie pośrodku i w górę, a od niej w prawo i w górę będzie 590ka. Jest w czym wybierać ?

Gratulacje, mi się zdawało czy kupiłeś znów te same monitory które mi sprzedałeś z myślą pod tego nowego Hegla????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, paul klacska napisał:

Gratulacje, mi się zdawało czy kupiłeś znów te same monitory które mi sprzedałeś z myślą pod tego nowego Hegla????????

Zgadza się @Paul, są identyczne ? żeby było śmieszniej wyrwał em je razem ze stundami 20%taniej niż sprzedałem Tobie ??? Nie mogłem się oprzeć bo to idealna para do mojej lampy i pomieszczenia. W między czasie przerobiłem Sonus Faber Cremona i System Audio saxo2, ale CG są sporo łatwiejsze do wysterowania więc docelowo zostają z lampą. Do H390ki mam Amphiony, ale jak będę zmieniał to tylko na Arcady 2,5 od Studio 16 Hertz ?

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2019 o 19:24, zoromoto napisał:

Dzisiaj wybrałem się na odsłuch 390ki do HiFiKlubben. Był tam już od półtora tygodnia więc już wygrzany egzemplarz. Grał z kolumnami B&W 802 D3. Pomieszczenie około 40m2, odstawiliśmy kolumny ponad 1m od ściany, odczekałem pół godziny aż się nagrzeje i kolejne 1,5 godz już tylko słuchałem muzyki najróżniejszej... 

Co tu dużo pisać. Potwierdziły się moje wcześniejsze wrażenia. Bas szybki zwinny, obszerny, ale nie przytłaczający. Świetna dynamika. Aksamitna średnica, co przekłada się na urzekające wokale. Bardzo przyjemna góra, wyrazista, ale nie natarczywa. Równowaga tonalna jest po prostu w mój gust. Także tego...

We wtorek odbieram mojego Heńka ?

Hifikl.jpg

Wtorek zorro to bedzie twoj szczęśliwy dzien ? Gratuluje zacnego pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
W dniu 1.12.2019 o 11:21, zoromoto napisał:

Zgadza się @Paul, są identyczne ? żeby było śmieszniej wyrwał em je razem ze stundami 20%taniej niż sprzedałem Tobie ??? Nie mogłem się oprzeć bo to idealna para do mojej lampy i pomieszczenia. W między czasie przerobiłem Sonus Faber Cremona i System Audio saxo2, ale CG są sporo łatwiejsze do wysterowania więc docelowo zostają z lampą. Do H390ki mam Amphiony, ale jak będę zmieniał to tylko na Arcady 2,5 od Studio 16 Hertz ?

Wpadnę kiedyś posłuchać jak kupisz sobie bardzo dobre kolumny a nie tylko dobre ????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, paul klacska napisał:

Wpadnę kiedyś posłuchać jak kupisz sobie bardzo dobre kolumny a nie tylko dobre ????????

Przestań bo się poryczę ;D Te bardzo dobre na których nie słychać różnicy w kablach? ?

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem tak subtelny, używam betonowych płyt chodnikowych. Można więc śmiało powiedzieć że ma to fundamentalny wpływ na brzmienie ;D

Zamiast tyle gadać to wpadnij z Twoimi paczkami żeby mnie oświecić ?

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Ty dalej nic nie rozumiesz, kupuj kable,pumeksy, przerabiaj zwrotnice . Za 10 lat może zrozumiesz co tu gra tak naprawdę.

Żaden Hegel 390 czy nawet jak powstanie 1090 nie da ci progresu jak topowe kolumny. 

No ale na razie ratuj się kablami, betonami, kondami , jak byś miał topowe kolumny to byś nie miał tego problemu.

Zresztą widziałem twoje kabelki którymi tak chętnie wymachujesz w każdym poście, jak znajdę gdzieś fotkę to wrzucę na forum.

Zobaczymy co wtedy powiesz, fotka z aukcji która wisiała z twoimi super kolumnami przez pół roku na finnie i w końcu jak nikt nie chciał kupić ,to sprzedałeś a może dałeś za darmo kolesiowi co kupił od ciebie h360. A wszystko to po to by wrócić do tego co miałeś rok temu.

Bez obrazy ale ty nie masz kompletnie pojęcia co robisz. Chcesz się mierzyć z Elipticorami,nie bądź śmieszny ,to nie ta liga.

A tak na marginesie, ja się nie muszę ratować kabelkami itp ,nie ważne czym to zepnę biję cię o kilka klas z tymi monitorkami.

Miałeś hajs za kolumny plus to co wydałeś na wzmacniacz ,trzeba było wydać z 30 tys i kupić naprawdę dobre paczki znowu te same monitory. Szczerze mówiąc nie znam tutaj nikogo,kto by sprzedał kolumny a za rok kupił te same. Naprawdę świetny jesteś ,albo jeszcze lepiej zmień doradcę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
2 minuty temu, zoromoto napisał:

Buhaahaa Ty to musisz być dopiero sfrustrowany. Męcz się dalej sam ze sobą. Szkoda prądu...

Nic ci więcej nie pozostaje tylko się śmiać.Problem w tym że śmiejesz się z własnej głupoty. 

Czy ty tego nie widzisz , że masz naprawdę problem ze sobą. Kupujesz, sprzedajesz i tak w kółko, znawca się znalazł .

Usiądź na dupie i zacznij słuchać muzyki a nie urządzeń. Wyjdzie ci to na zdrowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, paul klacska napisał:

Nic ci więcej nie pozostaje tylko się śmiać.Problem w tym że śmiejesz się z własnej głupoty. 

Czy ty tego nie widzisz , że masz naprawdę problem ze sobą. Kupujesz, sprzedajesz i tak w kółko, znawca się znalazł .

Usiądź na dupie i zacznij słuchać muzyki a nie urządzeń. Wyjdzie ci to na zdrowie.

eL Kozako Den PAulo, polfawore :)....nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale właśnie udowodniłeś wszystkim, że najzwyczajniej w świecie ci nie gra i nawet hiper przetworniki nie pomogły ?

Nikt nie mówił, że będzie łatwo więc spokojnie ochłoń i pomyśl.

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
6 godzin temu, CEzAR21 napisał:

eL Kozako Den PAulo, polfawore :)....nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale właśnie udowodniłeś wszystkim, że najzwyczajniej w świecie ci nie gra i nawet hiper przetworniki nie pomogły ?

Nikt nie mówił, że będzie łatwo więc spokojnie ochłoń i pomyśl.

Jak ty widzisz w s16hz CG hiper przetworniki ,to kolego ale bez obrazy. Nie mamy nawet o czym rozmawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, paul klacska napisał:

Jak ty widzisz w s16hz CG hiper przetworniki ,to kolego ale bez obrazy. Nie mamy nawet o czym rozmawiać.

eL PauLitO piszesz o tym o czym chcesz pisać próbując omijać drzewa gdzie na co drugie wpadasz ?

Szczerze to zabawne jest ocenianie i wmawianie komuś czegokolwiek negując jednocześnie wpływ kabli na brzmienie.

Dalej śmigasz na fioletowej Melodice ?

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
12 godzin temu, CEzAR21 napisał:

że najzwyczajniej w świecie ci nie gra i nawet hiper przetworniki nie pomogły

O przetwornikach ,to chyba ty coś wspomniałeś? Chyba że ślepy jestem, dość że głuchy ,to teraz jeszcze to. 

Tak kolego, mam melodike ale mam też i różne nordosty. Co z tego?  

Wezmę ze sobą kable, pumeksy,płyty betonowe ( ja akurat mam gdzieś granitowe)/ i będziemy słuchać do woli.

To jest wasz hi End ???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, paul klacska napisał:

O przetwornikach ,to chyba ty coś wspomniałeś? Chyba że ślepy jestem, dość że głuchy ,to teraz jeszcze to. 

Tak kolego, mam melodike ale mam też i różne nordosty. Co z tego?  

Wezmę ze sobą kable, pumeksy,płyty betonowe ( ja akurat mam gdzieś granitowe)/ i będziemy słuchać do woli.

To jest wasz hi End ???????

Widzę, że strasznie stresuje cię ta rozmowa , ale spokojnie grunt to się dogadać :)

Poczekaj poczekaj, pryyyyy, hi End co to jest ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, zoromoto napisał:

Daj spokój Cezar bo będziecie się kopać po jajach przez następne 20 stron. Przytakuj... 

Oby tylko przez 20 ?

ok, pora kończyć tylko powiem co to ten hi End jest.

Paulito Hi End to jest wtedy jak Iśka ugotuje pomidorową, a dlaczego ? Dlatego, że MI smakuje najbardziej ?

... co ciekawe talerz zawsze stoi na masywnym dębowym stole, przypadek ??? ?

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, CEzAR21 napisał:

Paulito Hi End to jest wtedy jak Iśka ugotuje pomidorową, a dlaczego ? Dlatego, że MI smakuje najbardziej

ale tylko dla Ciebie, bo dla mnie to biały barszczyk ?

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.