Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

To ogłoszenie "sprzedam prawie nowy Hegel H100 za 6,5 tysiąca" to jakaś podpucha. Napisałem list do tego żartownisia, że jestem poważnie zainteresowany kupnem. Zero odpowiedzi. Nr telefonu też nie ma w ogłoszeniu.

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VIOLET

 

To ogłoszenie "sprzedam prawie nowy Hegel H100 za 6,5 tysiąca" to jakaś podpucha. Napisałem list do tego żartownisia, że jestem poważnie zainteresowany kupnem. Zero odpowiedzi. Nr telefonu też nie ma w ogłoszeniu.

 

Ja trzy dni temu napisałem w sprawie Hegel100 ogłoszenia i do dziś zero odzewu. Więc chyba coś nie tak....

 

pzdr.

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie może być Hegel....Hegle nie bywają na rynku wtórnym.....

http://www.hifi.pl/gielda/cdtrdac/96565.php

 

Zyzio czy ty słuchałeś w ogóle jakiegoś Hegla? Bo po twoich postach (nie tylko w tym temacie) odnoszę wrażenie, że jesteś bardzo uprzedzony do tej marki. Po co to bicie piany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest uprzedzony chociaz przyzyznal, ze jest bardzo dobry ale nie lepszy od Majik CD. Ja tam bym jednak stawial na HD20 tak w ciemno zaryzykuje:)

Ale z tego co widze to EMIL jest dopiero wrogo nastawiony, bardzo mocno natomiast obaj Panowie chwala Audiolaba...przyczyn moze byc kilka, moz poprostu lubia chudy dzwiek jak jaki oferuje zarowno Audiolab jak i Linn. A moze to poprostu biznes?

 

Emil sluchales H100 lub H70?

Edytowane przez Wojtek76

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ogłoszenie "sprzedam prawie nowy Hegel H100 za 6,5 tysiąca" to jakaś podpucha. Napisałem list do tego żartownisia, że jestem poważnie zainteresowany kupnem. Zero odpowiedzi. Nr telefonu też nie ma w ogłoszeniu.

 

Oj Panowie, Panowie,

że to niby kolejny wróg Hegla podpuszcza ?

Bez przesadyzmu.

 

Otóż w sobotę do gościa pisałem i od razu mi odpisał, że poszedł w piątek.

Nawet pomimo wszystko fotkę mi przysłał, którą, jeśli jest w koszu poczty, wkleję, jeśli to kogoś może uszczęśliwić.

 

P.S. Nie jestem wrogiem Hebla

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wroga Hegla mi daleko, ale widzę, że co poniektórzy wyjątkowo się obruszają na cokolwiek nie po ich myśli o Heglu :-)))

P.S. MOżna powiedzieć, że Bronię m.in. Audiolaba, Asusa, Styleaudio itd., bo to ta sama klasa jest, choć Heglo-maniacy nie dopuszczają tego do świadomości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu dla mnie dziwne jest, ze Ty ajk i Emil nie posiadajac zadnego urzadzenia tej marki prawic wpisy i to w jakby nie bylo fanklubie tej marki:) Rozumiem, jeszcze, ze dowalacie sie do wszelkich recenzji na temat marki, ze w watkach o Heglu tez wrzucacie swoje nieprzychylne glosy ale w fanklubie? Cos musi byc na rzeczy. Mysle, ze produkty sa tak dobre, ze trzeba im dowalic! Niemniej ilosc ludzi zadowlonych przybywa i Wasze wpisy raczej tego nie zmienia wiec zastanowcie sie jak to wyglada z boku...

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łooo matko...ja się dowalam jak już jedynie do tego, że Hegla nie ma rynku wtórnym wg pewnego recenzenta...poza tym jaja sobie robię a wam żyłka skacze :D

P.S. Hegel sam się prosił o złośliwości po zagrywkach z dystrybutorem i jakby nie było zbyt agresywną reklamą, ale to zabawa jest, Heglowcy też są złośliwi, wiec jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie ;-))))

Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie popadajmy w paranoję. Myślę, że Violet pisząc o ogłoszeniu, że to podpucha miał na myśli jakiegoś naciągacza ale jak widać wzmak szybko się sprzedał i bez sensu pisać każdemu z osobna, ze ogłoszenie juz nieaktualne. Zyzio, każdy klub ma swoich maniaków wieć nie ma co wyolbrzymiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyzio Ty sie za duzo w Boga nie baw, tylko postaraj sie byc bardziej obiektywny a mniej zlosliwy.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek,

masz rację! Postaram się nie żartować z hegla w klubie hegla:)

 

Jeżeli chodzi o powiązania biznesowe to punkt dla Ciebie. Jako (chyba) jedyny zauważyłeś, że takowe istnieją. Jestem opłacany przez hegla (tak, tak!) i gram "złego policjanta". Po tych wszystkich wspaniałych recenzjach na łamach prasy kolorowej i forum, ochach i achach, potrzebna jest osoba, która trochę pokrytykuje. Cel tego zabiegu jest prosty - aby kampania marketingowa była bardziej realistyczna a nie taka nieznośnie cukierkowa.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie popadajmy w paranoję. Myślę, że Violet pisząc o ogłoszeniu, że to podpucha miał na myśli jakiegoś naciągacza ale jak widać wzmak szybko się sprzedał i bez sensu pisać każdemu z osobna, ze ogłoszenie juz nieaktualne. Zyzio, każdy klub ma swoich maniaków wieć nie ma co wyolbrzymiać.

 

Ok. Mea culpa. Zasugerowałem tu coś, co jak się okazało - nie miało miejsca. Tak, czy inaczej, chętnie kupię H100 w podobnej cenie :)

 

Z drugiej strony, te ciut wysiłku odpowiedzi na mail z zapytaniem o ofertę, by napisać, że ogłoszenie jest nieaktualne by się jednak przydało. Przynajmniej ja tak robię.

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek,

masz rację! Postaram się nie żartować z hegla w klubie hegla:)

 

Jeżeli chodzi o powiązania biznesowe to punkt dla Ciebie. Jako (chyba) jedyny zauważyłeś, że takowe istnieją. Jestem opłacany przez hegla (tak, tak!) i gram "złego policjanta". Po tych wszystkich wspaniałych recenzjach na łamach prasy kolorowej i forum, ochach i achach, potrzebna jest osoba, która trochę pokrytykuje. Cel tego zabiegu jest prosty - aby kampania marketingowa była bardziej realistyczna a nie taka nieznośnie cukierkowa.

 

:)

 

To napisz jeszcze czy sluchales jakiego s Hegla, bo jak mozesz przeczytac powyzej jest mnostwo zadowolonych nabywcvow. Daj juz na luz z ta cukierkowa kampania, jaka kampania nie jest cukerkowa?? Tutaj sie wypowiadaj uzytkownicy maja te urzadzenia i tak sie sklada, ze pisza pozytywnie. Natomiast 2 osoby ktore nie maja tych produktow jak to ktos juz zauwazyl jedynie bija piane.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie porównywał ktoś może Hegel H70 z Roksan Kandy K2 ? Zastanawiam się co kupić , zaletą Hegla jest przetwornik z którego bym na pewno skorzystał , a do Roksana musiał bym jakiś dokupić. Zastanawiam się która opcja da mi lepszą jakość dźwięku. Kolumny już wybrałem , będą to Minas Anor IIIs . Jakieś porady ?

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem, ale nie wiem czy moja opinia będzie wiarygodna, jeżeli napiszę, że Hegel H70 szybko rozprawił się z Roksanem Kandy K2, którego zresztą bardzo lubię i cenię, ale to klasa (albo półka, jak to sugeruje Kolega Mikson) - niżej.

 

MInasów nie znam, więc nie wypowiadam się.

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym te różnice polegały jeśli można wiedzieć ? Kolumn szukałem długo i do 6,5k nie znalazłem nic lepszego niż Minasy. Teraz pora na wzmacniacz ... Muzyka będzie grana z MacBooka poprzez USB lub Aiport Express , a optyczny chcę wykorzystać do podłączenia dekodera N. Także przetwornik jakiś musi być.

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, zachęcam do przeczytania opisu H70 na moim audio-blogu.

 

Roksan Kandy K2 to świetny wzmacniacz, ale przynależący do klasy C, wg standardu Audio-Video, a Hegel H70 - śmiało predysponujący do B. Co tu więcej pisać?

 

Chyba nie myślisz, że wszyscy na świecie "piejący" nad sprzętem Hegla "jadą/chodzą na jego pasku" i "są jego tajnymi płatnymi agentami"? Jak to sugeruje pewien użytkownik tego forum, którego niniejszym pozdrawiam i życzę mu wszystkiego najlepszego. Oraz tego, aby wreszcie posłuchał sprzętu Hegla, zamiast pisać tu czcze głupoty i jałowe insynuacje wyssane z palca.

 

MacBook fajnie zgrywa się z H70 - podobało mi się to zestawienie, pomimo tego, że nie jestem entuzjastą słuchania z komputera.

Edytowane przez Violet

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violet, czy Ty się nie nazbyt rozpędziłeś? Posypałem głowę popiołem i obiecałem nie robić tu zamętu...

 

Odnośnie słuchania hegla to nie odczuwam takiej potrzeby, kupić i tak go z całą pewnością nie kupię a nie lubię zawracać tyłka dla sportu. Drugi ważniejszy powód jak taki, że bardzo lubię granie swojego wzmacniacza.

 

Również pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie , że tak nie myślę ... Ja się po prostu nie znam i dlatego pytam. Myślałem , że Roksan to ta sama klasa wzmacniacza co Hegel. Za Heglem przemawia do mnie ten wbudowany przetwornik, do Roksana musiałbym coś dokupić. Powiedz mi jeszcze czy Hegel to ciepło czy zimno grający wzmacniacz? bo raczej wole cieplejsze brzmienie.

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej neutralnie, ciepla szukalbym gdzie indziej.

 

Violet, czy Ty się nie nazbyt rozpędziłeś? Posypałem głowę popiołem i obiecałem nie robić tu zamętu...

 

Odnośnie słuchania hegla to nie odczuwam takiej potrzeby, kupić i tak go z całą pewnością nie kupię a nie lubię zawracać tyłka dla sportu. Drugi ważniejszy powód jak taki, że bardzo lubię granie swojego wzmacniacza.

 

Również pozdrawiam

 

Ale chyba warto wiedziec o czym sie pisze, bo ogladanie bebechow to nie wszystko.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie porównywał ktoś może Hegel H70 z Roksan Kandy K2 ? Zastanawiam się co kupić , zaletą Hegla jest przetwornik z którego bym na pewno skorzystał , a do Roksana musiał bym jakiś dokupić. Zastanawiam się która opcja da mi lepszą jakość dźwięku. Kolumny już wybrałem , będą to Minas Anor IIIs . Jakieś porady ?

 

Napisz do użytkownika WuMike. Porównywał Kandy K2 do H70 z "setkami" ProAc'a i rDakiem. Z tego co wiem to Hegel nie dał szans Roksanowi. Ja słuchałem tylko modelu H100 i podzielam opinię, że to świetny wzmak.

Edytowane przez Aero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przypominam sobie, żebym pisał cokolwiek o dźwięku. Co najwyżej pisałem o otoczce i jakości wykonania...

Ale z dwojga zlego doradzales 100 zamiast cieniasa 70...to na podstawie czego takie doradzctwo?

 

MOzesz nie odpowiadac. Niech uzytkownicy sie wypowiadaja.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br>

Napisz do użytkownika WuMike. Porównywał Kandy K2 do H70 z &quot;setkami&quot; ProAc&#39;a i rDakiem. Z tego co wiem to Hegel nie dał szans Roksanowi. Ja słuchałem tylko modelu H100 i podzielam opinię, że to świetny wzmak.<br>

Dzieki Aero. Wysłałem już prv do WuMike

Edytowane przez Piotr83

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co poniektórzy to jak gwardia przyboczna Hegla :D

Miałem HD 20 - dźwiek bardzo dobry, wykonanie np. gniazda rca przeciętne. Nie rzucił mnie na kolana, ale też nie zniesmaczył - gra świetnie obiektywnie. Mam nadzieję, że gwardia zadowolona :D

P.S. Dwa Hegle HD20 sprzedawali bardzo doświadczeni forumowicze, a więc pewnie też nie rzucił ich na kolana, bo nie ma wyższego modelu w cenniku Hegla, tak więc nie przechodzili na niego - od razu to zaznaczam by gwardia jak dzikie hieny na mnie się nie rzuciła ;-)

A co do złośliwości to dementowałem jedynie jawną prowokację Fr@ntza w recenzji popełnioną, a dodatkowo jątrzącą ;-)

 

Chyba nie myślisz, że wszyscy na świecie "piejący" nad sprzętem Hegla "jadą/chodzą na jego pasku" i "są jego tajnymi płatnymi agentami"? Jak to sugeruje pewien użytkownik tego forum, którego niniejszym pozdrawiam i życzę mu wszystkiego najlepszego. Oraz tego, aby wreszcie posłuchał sprzętu Hegla, zamiast pisać tu czcze głupoty i jałowe insynuacje wyssane z palca.

 

Nikt czegoś takiego nie insynuował jak już to pisał o rabatach dla "niezależnego blogera" w czym nie ma nic niesmacznego, bo to normalne i każdy wie jak to wygląda, normalnym niestety nie jest już tchórzostwo "niezależnego blogera" i paniczny strach przed publicznym ujawnieniem pewnego znanego DAC-a, który się mu nie spodobał...manipulacje...usuwanie wpisów itp. zagrywki po prostu mnie już mdlą na tym zakłamanym forum....i piszę o tym wprost, a cały lukrowy blog jest taką wisieńką na torcie - ot i całe insynuacje :-)

Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.