Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, paul klacska napisał:

Po to byś mi udowodnił jaki jesteś naprawdę mądry.

Dawaj na PW. Spiszemy prawną umowę na budowę wzmacniacza. Wpłacę ci zaliczkę i działamy. Szczegóły omówimy osobiście. 

Nie mam czasu na takie osoby jak ty. No i ty mi nie będziesz dyktował co mam robić. Takie teksty to z kolegami z gimnazjum. Albo z kolegami kibicami.

Edytowane przez MarekP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, paul klacska napisał:

Nie jestem i nigdy nie będę, szukam zestawu dla siebie poprzez eliminację a nie szukanie i dłubanie w sprzęcie. Potem jest cokolwiek strach kupić od takiego usera.

Strach przed czym, że ten "user" używał z danym sprzętem innego kabla zasilającego niż sznurowadło od producenta?

?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
5 minut temu, sir.jax napisał:

Strach przed czym, że ten "user" używał z danym sprzętem innego kabla zasilającego niż sznurowadło od producenta?

?

Nie kolego, co tam zmajstrowal w środku. Tu jest jeden kwiatek od kolegi z forum który kupił CD.

received_449094455631482.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, paul klacska napisał:

Sprzęt jest do słuchania a nie do grzebania w nim. Nie pasuje ,to kupuje inny. Droższy, tańszy, nie ważne, chcę zmiany to zmieniam klocek.

To największy błąd jaki popełniają początkujący lub nie mający pojęcia, czasem wystarczy zadbać o akustykę, a w zasadzie to podstawa, żeby o nią zadbać, potem o dobre zasilanie, a ze sprzetem można zostać na długo, a bywa że na zawsze.

No, ale jak to mówią  "każdy orze, jak może "

 

 

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, paul klacska napisał:

Nie kolego, co tam zmajstrowal w środku. Tu jest jeden kwiatek od kolegi z forum który kupił CD.

received_449094455631482.jpeg

W rozsądnym "majstrowaniu" nie ma nic złego, zwłaszcza takim odwracalnym nie ingerujacym znacząco w konstrukcję, domyśl się jakie to zabiegi można poczynić bez szkody dla samego sprzętu i ewentualnego następnego nabywcy.

 

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zoromoto napisał:

No jasna sprawa, temat słuchawek to oddzielny i rozległy dział, ale patrząc pod kątem Hegla to był taki całkiem fajny dodatek jak ktoś sporadycznie z tego korzysta...

No właśnie troche w Heglu tego nie przemyśleli. Ben wypowiadał się, że nie daje "dziury" na słuchawki bo jak ktoś chce słuchawek to ma osobny wzmacniacz do nich...wszystko fajnie ale jakieś wyjście by sie przydało żeby to wszystko pod jeden system wpiąć...najlepiej jakieś wyjście ze stałym wzmocnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bronx99 napisał:

No właśnie troche w Heglu tego nie przemyśleli. Ben wypowiadał się, że nie daje "dziury" na słuchawki bo jak ktoś chce słuchawek to ma osobny wzmacniacz do nich...wszystko fajnie ale jakieś wyjście by sie przydało żeby to wszystko pod jeden system wpiąć...najlepiej jakieś wyjście ze stałym wzmocnieniem.

Ale w takim H90 dziurka jest ?

Nie sprawdzałem kiedy miałem na testach 90kę, ale dla co poniektórych taka dziurka to miły dodatek, a skoro konstruktor i producent w jednym dał, to z pewnością musi być "dobre" ?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sir.jax napisał:

Ale w takim H90 dziurka jest ?

Nie sprawdzałem kiedy miałem na testach 90kę, ale dla co poniektórych taka dziurka to miły dodatek, a skoro konstruktor i producent w jednym dał, to z pewnością musi być "dobre" ?

Ale we "flagowych" nie dał właśnie ze względu na to co napisałem. W niższych modelqch to rynek na nim wymógł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, paul klacska napisał:

W H190 też mam ale jakoś szału nie ma. 

Miałem H190 jakiś czas (testy), jakoś H90 mi bardziej leżał brzmieniowo.

Na ta chwilę już nie myślę o wzmacniaczu Hegla (można lepiej), co innego DAC, tutaj Hegel zawsze mile widziany.

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Nie wisi, luźna propozycja. Narazie sobie gra. Ze wzmacniaczem nie pomogę bo umnie jeden system to końcówki mocy a drugi to H190( w pracy). W niej raczej nic nie będę zmieniał ,niech sobie gra z CG Signature ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, paul klacska napisał:

Ze wzmacniaczem nie pomogę bo umnie jeden system to końcówki mocy

Eee tam ja już mam jedną końcówkę ?

Ale zachciało mi się integry stoi już, tylko trzeba będzie zapłacić za jakiś czas ?

HD25 był w kręgu moich zainteresowań, gdyby cena była atrakcyjna, kto wie ...

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, sir.jax napisał:

Eee tam ja już mam jedną końcówkę ?

Ale zachciało mi się integry stoi już, tylko trzeba będzie zapłacić za jakiś czas ?

HD25 był w kręgu moich zainteresowań, gdyby cena była atrakcyjna, kto wie ...

HD25 to naprawde bardzo dobry dac.

Im lepszy sygnal do niego dostarczysz tym wiekszym szacunkiem go darzysz. Dla mnie to klasa i wewnetrzny spokoj jezeli chodzi o daca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, CEzAR21 napisał:

HD25 to naprawde bardzo dobry dac.

Im lepszy sygnal do niego dostarczysz tym wiekszym szacunkiem go darzysz. Dla mnie to klasa i wewnetrzny spokoj jezeli chodzi o daca.

Wiem wiem, ostatnio krążyły na giełdzie za ok 4tys ?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to słuchawki i wzmacniacz słuchawkowy kupiony - zobaczymy co z tego wyjdzie. Podłącze go w końcu do dac HD20 pod rca. Co prawda wzmacniacz też bedzie musiał być włączony ze względu na dac-loop ale chociaż wieczorem będzie można posłuchać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, bronx99 napisał:

No to słuchawki i wzmacniacz słuchawkowy kupiony - zobaczymy co z tego wyjdzie. Podłącze go w końcu do dac HD20 pod rca. Co prawda wzmacniacz też bedzie musiał być włączony ze względu na dac-loop ale chociaż wieczorem będzie można posłuchać ?

Bronx, rozumiem, że korzystasz jeszcze z innych źródeł poza dakiem, bo inaczej mógłbyś puścić np. po xlr na wzmak stacjonarny, a z HD20 po rca na słuchawkowca. Zrób też eksperyment, że ustaw wzmacniacz słuchawkowy dość głośno, a głośność reguluj dakiem. U mnie niższy sygnał z daka daje dobre rezultaty.

Pozdrawiam

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PolTor, o ile wiem, to nie ma różnic zewnętrznych, tylko na tabliczce przyklejonej z tyłu jest adnotacja model H200A. A na zdjęciu tak ma, więc powinno to być to.

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zoromoto napisał:

Co tam kupiłeś? Pochwal się ?

Nie ma się czym chwalić - słuchawki to taki dodatek jak dzieci śpią a żona marudzi ? ?

Lehmann Rhinelander (oryginał) i do tego Beyerdynamic DT880 wersja 600 Ohm (wiem, że powinny wybrać słuchawki zamknięte ale w takich bym się chyba zamęczył ?

1 godzinę temu, Stachu19 napisał:

Bronx, rozumiem, że korzystasz jeszcze z innych źródeł poza dakiem, bo inaczej mógłbyś puścić np. po xlr na wzmak stacjonarny, a z HD20 po rca na słuchawkowca. Zrób też eksperyment, że ustaw wzmacniacz słuchawkowy dość głośno, a głośność reguluj dakiem. U mnie niższy sygnał z daka daje dobre rezultaty.

Pozdrawiam

Ale ja tak właśnie puszczam ? Wszystkie źródła cyfrowe idą do H300 jako DAC-Loop wychodzą cyfrowo do HD20 i wracają analogowo po XLR do H300.

Jak podłącze po RCA wzmacniacz słuchawkowy to wzmacniacz słuchawkowy będę wyciszał przy odsłuchu z H300 przez PL100

Niestety, ale gramofon nie bedzie na słuchawki puszczony...jakoś będę musiał to wytrzymać ?

Edytowane przez bronx99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bronx99 napisał:

Lehmann Rhinelander (oryginał) i do tego Beyerdynamic DT880 wersja 600 Ohm (wiem, że powinny wybrać słuchawki zamknięte ale w takich bym się chyba zamęczył ?

Ale ja tak właśnie puszczam ? Wszystkie źródła cyfrowe idą do H300 jako DAC-Loop wychodzą cyfrowo do HD20 i wracają analogowo po XLR do H300.

Aha, rozummiem. Czyli wzmak musi być włączony , bo źródła podłączasz do jego daca, a masz ich za dużo, by korzystać tylko z HD20, tak?

Wybór słuchawek doskonale rozumiem, bo sam byłem parę lat temu w podobnej sytuacji. Szedłem po jakieś zamknięte, a wyszedłem z DT880. ?Mega wygodne słuchawki i mam nadal. Teraz mam jeszcze zamknięte beyery T70, ale to ostry zawodnik i nie do końca uniwersalny. U mnie pracują również ze wzmacniaczem Beyerdynamica A20. 

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.