Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, freju napisał:

Ten kawałek to nie jest wrzucony ot tak z czapki tylko rozumiem  przekaz ;))))

Nie no... Skoro można poprawić samego Benta Holtena, to trzeba się tym podzielić.
Szczegóły w wątku - wraz z opisem, co zrobić, aby ten wzmacniacz zagrał, jak trzeba. Zwłaszcza, jeżeli chodzi o bas, który w H100 był dosyć mizerny. Dodatkowo jest bardzo dobra średnica (dzięki analogowo grającym Audyn Cap True Copper).

Fajnie jest się dowiedzieć po latach, że głos Grzegorza Turnaua, czy Alicia Keys, nie wspominając o Ray Charlesie ma fajną chrypkę w pewnych zakresach, czego się nigdy wcześniej nie słyszało ?

Bierzcie i korzystajcie - jest podana pełna specyfikacja zmian ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, lete napisał:

Nie no... Skoro można poprawić samego Benta Holtena, to trzeba się tym podzielić.
Szczegóły w wątku - wraz z opisem, co zrobić, aby ten wzmacniacz zagrał, jak trzeba. Zwłaszcza, jeżeli chodzi o bas, który w H100 był dosyć mizerny. Dodatkowo jest bardzo dobra średnica (dzięki analogowo grającym Audyn Cap True Copper).

Fajnie jest się dowiedzieć po latach, że głos Grzegorza Turnaua, czy Alicia Keys, nie wspominając o Ray Charlesie ma fajną chrypkę w pewnych zakresach, czego się nigdy wcześniej nie słyszało ?

Bierzcie i korzystajcie - jest podana pełna specyfikacja zmian ?

Robiłeś to sam czy ktoś i jakie to koszta tak w skrócie ?  bo myślę o moim h200A tam mam kondy nover to taka srednia póła wiem tylko mam zawsze jakieś obawy ;(

od h100 zaczynałem przygodę i na tamten czas był to dla mnie pełny hi-0end :)) ,miałem wersje bez dac 

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, freju napisał:

Robiłeś to sam czy ktoś i jakie to koszta tak w skrócie ?  bo myślę o moim h200A tam mam kondy nover to taka srednia póła wiem tylko mam zawsze jakieś obawy ;(

Sam, ale przy sporej pomocy @Klecha86, który też ma H200 i modyfikował praktycznie to samo (elektronik mu pomagał).
Ja nie bawię się w modyfikacje na zlecenie - zrobiłem to dla siebie i temat zamknąłem ?
Poczytaj ten mój wątek, ale najlepiej od końca, bo początek to czasem wprowadzanie w błąd i poszukiwania, które nie zgadzają się z ostatecznymi wnioskami ?
Koszt zmian w moim przypadku to 1000 zł (części). Robocizna: 0 zł (sam to robiłem). Jeżeli jednak nie masz doświadczenia z lutownicą precyzyjną (+odsysaniem starej cyny za pomocą topnik żelu i plecionki z miedzi), to nie polecam robić samemu - szkoda ścieżek i potem kombinowania, jak sobie poradzić z "wyrwanymi" tulejkami z PCB w przypadku małych elektrolitów. No i uwaga na nierozładowane dobrze kondensatory 10000uF/80V, bo potrafią nieźle walnąć w trakcie lutowania! ?

Jak chcesz eksperymentować z małymi elektrolitami, to warto wlutować podstawki precyzyjne, złocone (na 2 piny - są do kupienia w sklepach elektronicznych). Wtedy nie będziesz za każdym razem musiał lutować i rozbierać wzmacniacza, tylko kupisz nowe kondy i włożysz w podstawkę. Ale... jeżeli skorzystasz z gotowej recepty, jak w wątku, to w sumie można lutować od razu stan docelowy. Ja testowałem trochę kondów i najlepiej jednak z tych przy SM sprawdzają się Nichicon Muse ES BP - stosuje je też Hegel w wyższych wzmacniaczach, więc nie ma chyba sensu szukać więcej.

H200 jak najbardziej warto zmodyfikować. Przynajmniej te kondy Nover, czy sprzęgające "Hegel by SCR", które są wąskim gardłem (wzmak sporo przez nie traci), a jako wisienka na torcie to wymiana kilku kondensatorów 47uF/25V na Nichicon Muse ES BP.

W H200 można to wszystko zrobić analogicznie. Jedynie jest nieco więcej kondensatorów Nover (8 zamiast 6), to i koszt o około 180 zł będzie wyższy. Ale warto.

Edytowane przez lete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabierać się do tego sam na pewno nie bedę ale może brat by mi to ogarnął tylko cza posiąść jakąś wiedzę i doświadczenia innych żeby nie zmoczyć te 1200zł to nie jest aż taki kosmos a wierzę ci że progrees jest napewno słyszalny i nie jest to precepcja ;))

A próbowaliście  testowaliście może kondy duelund ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, lete napisał:

jeżeli chodzi o bas, który w H100 był dosyć mizerny.

Nie żebym miał coś teges do moda, który zrobiłeś ? 

Miałem kiedyś h100 parę lat i grał z łeb w łeb z wieloma innymi piecami samego Hegla jak i innych marek - w moim pomieszczeniu po wyrównaniu poziomu Volume z mikem za każdym razem, różnicę po wielu testach kładłem raczej na słabsza moc końcówki h100 niż słabość basu wynikającą ze słabości samej topologii układów. Jednak to tylko moje doświadczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, freju napisał:

A próbowaliście  testowaliście może kondy duelund ?

Dla mnie Duelund za drogie. Nie w H100 ?

2 minuty temu, will66 napisał:

Nie żebym miał coś teges do moda, który zrobiłeś ? 

Miałem kiedyś h100 parę lat i grał z łeb w łeb z wieloma innymi piecami samego Hegla jak i innych marek - w moim pomieszczeniu po wyrównaniu poziomu Volume z mikem za każdym razem, różnicę po wielu testach kładłem raczej na słabsza moc końcówki h100 niż słabość basu wynikającą ze słabości samej topologii układów. Jednak to tylko moje doświadczenia. 

Mundorf M-Lytic rozwiązuje sporo. Pojawia się impuls i dynamika na basie. Novery grają za mało energetycznie. Końcówka jest co do mocy wystarczająca. Chyba, że podpinasz jakieś naprawdę wyjątkowo ciężkie do wysterowania kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, lete napisał:

ciężkie do wysterowania kolumny.

No grała na rożnych Bowersach....

Raz jeden H100 „odpadła” w testach na kolumnach PMC Twenty.5 24, ale imo problemem była długa  linia transmisyjna, bo na mniejszych 23 juz sobie swietnie radziła.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, will66 napisał:

No grała na rożnych Bowersach....

Raz jeden H100 „odpadła” w testach na kolumnach PMC Twenty.5 24, ale imo problemem była długa  linia transmisyjna, bo na mniejszych 23 juz sobie swietnie radziła.  

Ja bym porównał H100 na Noverach i H100 na M-Lytic obrazowo do panny na studniowce tańczącej poloneza (Nover) i - przepraszam za porównanie - lekko szalonego cadyka z długimi pejsami, wywijającego dziarsko w rytm ciętej nuty kapeli klezmerskiej ?

Może nie do końca to... Ale porównanie bliskie ?

 

 

Edytowane przez lete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, will66 napisał:

A podpinałeś może do h300 np. dac h25 albo w ogóle coś ze stajni Hegla? 
Jest dac Hegla, który da kopa w górę? 

Chodził mi po głowie hd25, ale skończyło się na czym innym, poszedłem w stronę rozdzielczości ? do kompletu Dynaudio-Hegel mam wrażenie pasują lepiej źródła szybkie i rozdzielcze niż tzw. "muzykalne"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lete napisał:


W H200 można to wszystko zrobić analogicznie. Jedynie jest nieco więcej kondensatorów Nover (8 zamiast 6), to i koszt o około 180 zł będzie wyższy. Ale warto.

Warto ? po modyfikacji to już nie ten wzmacniacz ? fajnie było by się spotkać z kimś kto ma wyższy model i porównać ?

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, lete napisał:

Fajnie jest się dowiedzieć po latach, że głos Grzegorza Turnaua, czy Alicia Keys, nie wspominając o Ray Charlesie ma fajną chrypkę w pewnych zakresach, czego się nigdy wcześniej nie słyszało ?

A może ta chrypka,  to zniekształcenia które spowodowaleś tym tuningiem?

???

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, sir.jax napisał:

A może ta chrypka,  to zniekształcenia które spowodowaleś tym tuningiem?

???

Dźwięk jest jak kryształ ? Chrypka to kwestia barwy, której wcześniej tak H100 nie pokazywał. Trochę jak z dobrą whiskey - ma "to coś", czego tania nie ma. To samo jest z basem - wiele odmian pokazuje obecnie (zasługa Audynow). Nie wspomnę już o szybkim "ataku" dźwięku, który wreszcie fajnie rysuje stopę. A przestrzeń... miodzio ? Referencyjne płyty z Q-Sound to takie efekty, że z kapci wyskakuję - dźwięk jest wszędzie, choć warunki odsłuchu badziewne jeszcze ? Przykładowo, Mike Oldfield i niektóre kawałki - nie do opisania (burza i pioruny nad głową na 11-tej, potem z prawej daleko na 15-stej, deszcz leje i słychać pluski pod stopami na 6-stej, itd.).

Edytowane przez lete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wcześniej tego wszystkiego nie było?

Tak chciał realizator nagrania i jak jest dobrze skrojone akustyka w pomieszczeniu, to takie rzeczy bez modów słychać. 

Wcześniej może były, tylko mniej zaznaczone, albo nie zwracałemś tak uwagi jak przed modem.

Oczywiście nie neguję modu, bo sam mam jedno z urządzeń po modzie, inne to tylko pierdoły i dodatki, które można w każdej chwili zmienić lub wyjąć. ?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, sir.jax napisał:

A wcześniej tego wszystkiego nie było?

Pewnie było, ale na innym poziomie. Bas mnie nie satysfakcjonowal (stopa miękka, kontur nie tak wyrazisty, barwowo dosyć podobnie), wokale nie były tak "dowazone" na średnicy (raczej lekkie i "chuchane", bez takiego wypełnienia), a szczególnie grand piano - kto nie słyszał w oryginalne GP Yamaha, to może H100 w oryginale by mu odpowiadało. Teraz jest barwa mloteczkow i potęgą, jak trzeba. Nie wspomnę o strunowych - wtedy trochę się zlepialy i brzmiały mało wiarygodnie. Teraz az miło. Słowem - wszystko nabrało charakteru i wiarygodności.

Wiadomo, pewnie można lepiej. Ale wystarczyło użyć elementów premium (i to wcale nie dowolnych, bo np. Mundorf Supreme jako sprzedające się zupełnie nie sprawdził, podobnie jak Muses ES w innych miejscach), aby ten wzmacniacz wycisnąć niemal na maksa.

Edytowane przez lete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, lete napisał:

 Przykładowo, Mike Oldfield i niektóre kawałki - nie do opisania (burza i pioruny nad głową na 11-tej, potem z prawej daleko na 15-stej, deszcz leje i słychać pluski pod stopami na 6-stej, itd.).

Mogę prosić o lepsze naprowadzenie na ten utwór?

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.02.2020 o 08:50, worms napisał:

Mogę prosić o lepsze naprowadzenie na ten utwór?

Sprawdzę, kiedy będę w domu. Ale o ile się nie mylę, to "Tubular Bells 2" - np. utwór nr 1 "Sentinel".
Fajne brzmienia 3D są też u Richarda Wright'a - "Broken China".
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 17.02.2020 o 22:27, zoromoto napisał:

Wymieniał ktoś może kondy w CDP4 mk2?

Chodzi o te duże Nover'y (RT38) 10000uF 50vdc 

 

Nie mam CDP4 mk2 Ale w h200 i w hd25 wymina zasilających Nover na Mundorfy m-lytic dała bardzo duży progres. Warto sprawdzić  ?

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Klecha86 napisał:

Nie mam CDP4 mk2 Ale w h200 i w hd25 wymina zasilających Nover na Mundorfy m-lytic dała bardzo duży progres. Warto sprawdzić  ?

Właśnie te brałem pod uwagę. Dobrze wiedzieć że dają radę ? U mnie 2 novery są lekko podejrzane, wymienię całą 5ke i temat zamknięty... 

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, freju napisał:

Ja się odważę z h200A ;))

To zapraszam  zejdziesz na ziemię:-) 

3 minuty temu, zoromoto napisał:

Właśnie te brałem pod uwagę. Dobrze wiedzieć że dają radę ? U mnie 2 novery są lekko podejrzane, wymienię całą 5ke i temat zamknięty... 

Nover względem mundorf słabo to wypada ?

Do h200A szkoda czasu i prądu ?

Ale zapraszam:) 

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Klecha86 napisał:

To zapraszam  zejdziesz na ziemię:-) 

Nover względem mundorf słabo to wypada ?

Do h200A szkoda czasu i prądu ?

Ale zapraszam:) 

Masz rację szkoda czasu;) zważywszy że już raz się umawialiśmy na coś i jakoś średnio u ciebie z realizacją , więc masz rację szkoda czasu ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, freju napisał:

Masz rację szkoda czasu;) zważywszy że już raz się umawialiśmy na coś i jakoś średnio u ciebie z realizacją , więc masz rację szkoda czasu ;))

Haha to Ty się nie określiłeś do tej pory ?

Jak dzwoniłeś do mnie i chciałeś żebym Ci zmodyfikował h200A to powiedziałem przyjedź pierw i sam posłuchaj i co cisza.......... A teraz piszesz bzdury. Tak na marginesie nie mój problem, że nie odczytujesz wiadomości sprawdź whatsapp i zerknij na datę wysłania pozdrawiam ?

Edytowane przez Klecha86

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Klecha86 napisał:

Haha to Ty się nie określiłeś do tej pory ?

Jak dzwoniłeś do mnie i chciałeś żebym Ci zmodyfikował h200A to powiedziałem przyjedź pierw i sam posłuchaj i co cisza.......... A teraz piszesz bzdury. Tak na marginesie nie mój problem, że nie odczytujesz wiadomości sprawdź whatsapp i zerknij na datę wysłania pozdrawiam ?

Ok zwracam honor faktycznie mam info na whatsap ale mogłeś napisać na priv albo tel  , whatsapp traktuje po macoszemu ? nie zawsze tam zaglądam i mam wyłączone powiadomienia , co do porównań to mówiłem ci wyraznie pustych przebiegów nie będę robił i jak mam lecieć do ciebie to od razu zostawiam h200 do moda ?

Teraz, freju napisał:

Ok zwracam honor faktycznie mam info na whatsap ale mogłeś napisać na priv albo tel  , whatsapp traktuje po macoszemu ? nie zawsze tam zaglądam i mam wyłączone powiadomienia , co do porównań to mówiłem ci wyraznie pustych przebiegów nie będę robił i jak mam lecieć do ciebie to od razu zostawiam h200 do moda ?

Bo to że zgra lepiej to ja juz wiem od dawna i nie musze jak by tego weryfikować porównywać, tylko tak dla twojej satysfakcji chciałem to zrobić :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.02.2020 o 23:04, Klecha86 napisał:

Jest ktoś z okolic dolnośląska z h300 h360 i chciałby porównać h200 po modzie w względem  swojego modelu ? Z chęcią się spotkam na test w wlasnym sytemie badz w waszym :-). Odważy się ktoś ? ?

Ciekawe co zagrałoby lepiej, H200 po modzie czy H360.

Takie bezpośrednie porównanie H200 vs H200 mod, leży w kręgu moich zainteresowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.