Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

obecnie testuję sobie Hegla H120 jako rozwiązanie all in one i ew. zastąpienie mojej AS-2100 i Lumina D2.

Podłączyłem Lumina do wejść XLR i zauważyłem, że po przejściu na inne wejścia w Heglu z głośników slychać bardzo delikatnie myzykę z Lumina. Nawet na poziomie głośności 0. Oczywiście trzeba przyłożyć ucho do głośnika. Tak jakby dźwięk z wejścia XLR „przeciekał” na inne wejścia. Dodam, że poziom głośności w Lumin jest ustawiony na fixed, czyli na maksymalny poziom.

Czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.03.2020 o 23:26, LUKAS 84 napisał:

Pewne cechy tego wzmacniacza wg mnie ocierają się o hi -end .Czystość ,przejrzystość,mikro dynamika ,bardzo dobry bas .

Zaczynam żałować że go sobie nie zostawiłem ,chociaż by jako grajka do sypialni.

Tym bardziej w kontekście ceny za jaką go sprzedałem.Jeśli weżniesz go na testy to bierz na niego tygodniową poprawkę ,kupiłem używany egzemplarz a tyle czasu układał się w systemie ,na początku dzwięk to tragedia była.

Przychylam się do przedmówcy. 

Poza mniejsza mocą i wynikających z niej ograniczeń ma całościowo najwięcej cech wspólnych z H300. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, jacm napisał:

Poza mniejsza mocą i wynikających z niej ograniczeń ma całościowo najwięcej cech wspólnych z H300.

To ,że ma dużo wspólnego z H300 to prawda ,co nie znaczy że można go nazywać hi-end (ani 80 ,ani 300) .Jeżeli ktoś tak pisze ,to nie słyszał jeszcze czegoś naprawdę dobrze grającego. Są to tylko przeciętne grajki w swojej cenie.

Pozdrawiam.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, misiek x napisał:

To ,że ma dużo wspólnego z H300 to prawda ,co nie znaczy że można go nazywać hi-end (ani 80 ,ani 300) .Jeżeli ktoś tak pisze ,to nie słyszał jeszcze czegoś naprawdę dobrze grającego. Są to tylko przeciętne grajki w swojej cenie.

Pozdrawiam.

Niestety dla firm na szczęście dla mnie pozycjonowanie powiązane z marketingiem, ułuda przynależności do pewnej grupy, zdanie innych przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie gdy wiesz czego chcesz i do tego dążysz, a nie ma kompletnie znaczenia gdy to już osiągnołeś pozostając szczery ze sobą. 

Sprzętu jest kilka tysięcy marek każdy tworzący w końcu osiąga swój najwyższy poziom i jakoś dalej różnią się od siebie dźwiękowo. I na całe szczęście fakt że niektórzy dla których jest to interes lubią się z powodu tych różnic klepać między sobą zamiast poświęcić czas na i rozwijać swoją szkołe. 

Od strony swojej pozostaje mi mieć nadzieję że Hegel będzie kontynuował zamysł  H80, H300, H390 czy 590. I jest całkowicie zrozumiałe i słuszne ze inni wybiorą inne modele lub marki. 

 

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie . Ktoś ma lub miał może doświadczenia z  końcówką mocy H2 ?

Mam możliwość zakupienia takiej . Stan wizualny jak z salonu . Niestety jak jest zimna w prawym kanale słychać szumy i trzaski które mijają po rozgrzaniu . Potem mozna już grać godzinami . 

Pytanie do znajacych sie na zawiłosciach technicznych : Czym może to być spowodowane i czy koszty obsługi Hegla powalają ? Może znacie jakiś godny polecenia serwis w małopolsce ? 

Dodam tylko że dla porównania grałem na końcówce Meridian 557 . Meridian w doskonałej kondycji . Jednak brzmienie dynamika i ilość powietrza lepsza w Heglu . Mogę go kupić za dobrą cene ale obawiam się jedynie kosztów serwisu . Serwis Meridiana którego doprowadziłem do stanu  tip top kosztował sporo .

Goraco pozdrawiam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Riczi75 napisał:

Witajcie . Ktoś ma lub miał może doświadczenia z  końcówką mocy H2 ?

Mam możliwość zakupienia takiej . Stan wizualny jak z salonu . Niestety jak jest zimna w prawym kanale słychać szumy i trzaski które mijają po rozgrzaniu . Potem mozna już grać godzinami . 

Pytanie do znajacych sie na zawiłosciach technicznych : Czym może to być spowodowane i czy koszty obsługi Hegla powalają ? Może znacie jakiś godny polecenia serwis w małopolsce ? 

Dodam tylko że dla porównania grałem na końcówce Meridian 557 . Meridian w doskonałej kondycji . Jednak brzmienie dynamika i ilość powietrza lepsza w Heglu . Mogę go kupić za dobrą cene ale obawiam się jedynie kosztów serwisu . Serwis Meridiana którego doprowadziłem do stanu  tip top kosztował sporo .

Goraco pozdrawiam ?

Stawiam na zimny lut w 90% skoro gra już po rozgrzaniu , także nawet serwisu nie trzeba wystarczy dobry znajomy z lupą a znajomy jak nie potrafisz sam sie posługiwac lutownicą , ja mam teraz większy problem bo kupiłem hydra z z asilaniem dedykowanym ZPM i cos mi sie nie chciał przełaczać po naładowaniu na zasilanie zewnętrzne i hydra wylądowałą w Premium sound , a kolega od lutownicy i lupy zaglądał i niby znalazł ale nie bardzo sie chciał podjąć i nie był pewien czy po wymianie będzie problem rozwiązany i kto wie czy hydra nie pojedzie do Rumunii ?  

Cezary ty masz hydrę miałeś taki problem że po nałądowaniu juz tych kondów nie przełaczyła ci sie na zasilanie zewnętrzne tzw ext" ? bo w Premium sound dzwonili że im sie przełaczyła ale czy to jest powtarzalne to muszą sprawdzić dogłębnie nie lubię nie toleruje loteriady ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.04.2020 o 15:59, sojer2005 napisał:

Podłączyłem Lumina do wejść XLR i zauważyłem, że po przejściu na inne wejścia w Heglu z głośników slychać bardzo delikatnie myzykę z Lumina. Nawet na poziomie głośności 0. Oczywiście trzeba przyłożyć ucho do głośnika. Tak jakby dźwięk z wejścia XLR „przeciekał” na inne wejścia. Dodam, że poziom głośności w Lumin jest ustawiony na fixed, czyli na maksymalny poziom.

Czy to normalne?

Czy ktoś zechciałby zrobić taki test u siebie? Podłączyć jakiś streamer po analogu (xlr lub rca) i włączyć na maksymalnym poziomie głośności muzykę, jakiś głośny kawałek (ale na Heglu oczywiście na zero lub jeden poziom głośności). Przełączyć Hegla na inne wejście, nie przerywając muzyki ze streamera i podejść do kolumny, czy słyszycie wtedy coś z kolumny? Ja bardzo, bardzo felitanie słyszę wtedy to co podłączone jest do innego, nieaktywnego teoretycznie wejścia (czyli bardzo delikatnie słyszę streamer, na każym wejściu).

I podajcie proszę którego Hegla posiadacie.

Aktualnie testuje sobie H120.

dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, sojer2005 napisał:

....

dzięki

 

Stwierdzam, że występuje to tylko jeśli mój streamer jest podłączony do wejścia XLR. Poprzez zwykłe RCA nie stwierdzam tego, więc ma to pewnie związek z wyższym napięciem XLR, zresztą nie ważne tak naprawdę.

A myślicie, że nowszy H120 jest lepszy niż nieco starszy H190?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.04.2020 o 11:42, misiek x napisał:

To ,że ma dużo wspólnego z H300 to prawda ,co nie znaczy że można go nazywać hi-end (ani 80 ,ani 300) .Jeżeli ktoś tak pisze ,to nie słyszał jeszcze czegoś naprawdę dobrze grającego. Są to tylko przeciętne grajki w swojej cenie.

Pozdrawiam.

A co gra naprawdę dobrze ? Wszystko zależy od punktu odniesienia i perspektywy ,czasami warto wziąć głębszy oddech i się zastanowić Przykładowo przyjmijmy że mamy taką sytuację ,bardzo dobry ,topowy wzmacniacz za powiedzmy 50 tys plus jakiekolwiek kolumny pasywne za 20 tys. I drugi system gdzie za amplifikacje robi h 80 i steruje Avantgarde Acoustic uno G2 , h80 do takich kolumn to z pewnością lekki mezalians ale całościowo efekt byłby zdecydowanie lepszy niż w pierwszym przykładzie 

80 według mnie ma potencjał ,nie jest do wszystkiego i dla każdego,brak jej dociążenia i wydajności prądowej ale potencjał ma .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.04.2020 o 18:25, freju napisał:

Stawiam na zimny lut w 90% skoro gra już po rozgrzaniu , także nawet serwisu nie trzeba wystarczy dobry znajomy z lupą a znajomy jak nie potrafisz sam sie posługiwac lutownicą , ja mam teraz większy problem bo kupiłem hydra z z asilaniem dedykowanym ZPM i cos mi sie nie chciał przełaczać po naładowaniu na zasilanie zewnętrzne i hydra wylądowałą w Premium sound , a kolega od lutownicy i lupy zaglądał i niby znalazł ale nie bardzo sie chciał podjąć i nie był pewien czy po wymianie będzie problem rozwiązany i kto wie czy hydra nie pojedzie do Rumunii ?  

Cezary ty masz hydrę miałeś taki problem że po nałądowaniu juz tych kondów nie przełaczyła ci sie na zasilanie zewnętrzne tzw ext" ? bo w Premium sound dzwonili że im sie przełaczyła ale czy to jest powtarzalne to muszą sprawdzić dogłębnie nie lubię nie toleruje loteriady ;))

Powiem ci ze mialem taki problem z raz ale okazalo sie ze wtyczka od zasilania nie laczyla, docisnelem i po problemie ?

Roznica jest taka tylko ze ja mam pierwsza wersje czyli X gdzie wszystko to co jest rozbite w wersji Z ja mam w jednej obudowie. Sterowniki do obu wersji identyczne ale to juz tylko tak informacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
6 godzin temu, CEzAR21 napisał:

Powiem ci ze mialem taki problem z raz ale okazalo sie ze wtyczka od zasilania nie laczyla, docisnelem i po problemie ?

Ja nie mam tego problemu, przełącza mi dobrze. Powiem szczerze , że zrobiło to tylko raz ,bo Hydra jest podłączona do synology które chodzi 24h. Nie wyłączam jej bo niby po co miałbym to robić. Zresztą mam złe doświadczenia z połączenia Hegla z synology po USB. Po pierwszym połączeniu było ok ale jak wyłączyłem Hegla i włączyłem , to nie widział mi on synology. Musiałem je zrestartować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, LUKAS 84 napisał:

A co gra naprawdę dobrze ? Wszystko zależy od punktu odniesienia i perspektywy ,czasami warto wziąć głębszy oddech i się zastanowić Przykładowo przyjmijmy że mamy taką sytuację ,bardzo dobry ,topowy wzmacniacz za powiedzmy 50 tys plus jakiekolwiek kolumny pasywne za 20 tys. I drugi system gdzie za amplifikacje robi h 80 i steruje Avantgarde Acoustic uno G2 , h80 do takich kolumn to z pewnością lekki mezalians ale całościowo efekt byłby zdecydowanie lepszy niż w pierwszym przykładzie 

80 według mnie ma potencjał ,nie jest do wszystkiego i dla każdego,brak jej dociążenia i wydajności prądowej ale potencjał ma .

Okazuje się, że tak nie zawsze jest : /

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, LUKAS 84 napisał:

A co gra naprawdę dobrze ? Wszystko zależy od punktu odniesienia i perspektywy ,czasami warto wziąć głębszy oddech i się zastanowić Przykładowo przyjmijmy że mamy taką sytuację ,bardzo dobry ,topowy wzmacniacz za powiedzmy 50 tys plus jakiekolwiek kolumny pasywne za 20 tys. I drugi system gdzie za amplifikacje robi h 80 i steruje Avantgarde Acoustic uno G2 , h80 do takich kolumn to z pewnością lekki mezalians ale całościowo efekt byłby zdecydowanie lepszy niż w pierwszym przykładzie 

80 według mnie ma potencjał ,nie jest do wszystkiego i dla każdego,brak jej dociążenia i wydajności prądowej ale potencjał ma .

Dobrze trafiłeś. 

Mam kolumny gdzie część średnicy i wysokie tony są oparte na tubie tak jak w Avantgarde Acoustics i faktycznie po zmianie z H300 na H80 ten drugi daje naprawdę radę co rzadko się zdarza bo nawet mocniejsze i droższe piece grały gorzej kontrolowanym basem i mniej zróżnicowanym a o równowadze pasm i barwie można było zapomnieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.04.2020 o 13:15, jacm napisał:

Dobrze trafiłeś. 

Mam kolumny gdzie część średnicy i wysokie tony są oparte na tubie tak jak w Avantgarde Acoustics i faktycznie po zmianie z H300 na H80 ten drugi daje naprawdę radę co rzadko się zdarza bo nawet mocniejsze i droższe piece grały gorzej kontrolowanym basem i mniej zróżnicowanym a o równowadze pasm i barwie można było zapomnieć. 

Jestem zwolennikiem konstrukcji tubowych ,szybkość ,precyzja ,namacalność i obecność lepsza niż w konwencjonalnych konstrukcjach. Amphion-ów wprawdzie nigdy nie słyszałem ale poleca je bardzo (Pantaleon) którego pytałem o kilka porad ,wg mnie bardzo doświadczony meloman i do którego mam bardzo duży szacunek .

Coś jest na rzeczy z Amphion-em skoro studia nagraniowe szturmują jego fabryki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.04.2020 o 21:51, LUKAS 84 napisał:

Jestem zwolennikiem konstrukcji tubowych ,szybkość ,precyzja ,namacalność i obecność lepsza niż w konwencjonalnych konstrukcjach. Amphion-ów wprawdzie nigdy nie słyszałem ale poleca je bardzo (Pantaleon) którego pytałem o kilka porad ,wg mnie bardzo doświadczony meloman i do którego mam bardzo duży szacunek .

Coś jest na rzeczy z Amphion-em skoro studia nagraniowe szturmują jego fabryki !

I Amphion jak na mój gust i preferencje dogaduje się znakomicie z Henkiem. 

Jakoś polubiły się te skandynawskie firmy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, jacm napisał:

I Amphion jak na mój gust i preferencje dogaduje się znakomicie z Henkiem. 

Jakoś polubiły się te skandynawskie firmy. 

Ja do Hegla polecę kolumny od Vienna Acoustics. Gra to całkiem nieźle ? Patrząc po sprzedaży u nas zestawów, klienci najczęściej wybierają właśnie takie połączenie. Poza tym kolumny od Vienny genialnie sprawdzają się w pomieszczeniach kulejących pod względem akustyki. One wręcz lubią płytki, szkło, pogłos itd ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Ja do Hegla polecę kolumny od Vienna Acoustics. Gra to całkiem nieźle ? Patrząc po sprzedaży u nas zestawów, klienci najczęściej wybierają właśnie takie połączenie. Poza tym kolumny od Vienny genialnie sprawdzają się w pomieszczeniach kulejących pod względem akustyki. One wręcz lubią płytki, szkło, pogłos itd ?

Podobnie jak Amphiony też lubią takie środowisko naturalne. Jacm jak to z nimi jest? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.04.2020 o 10:31, shiver07 napisał:

Podobnie jak Amphiony też lubią takie środowisko naturalne. Jacm jak to z nimi jest? 

Vienny same w sobie mają dużo miękkości. Połączenie z Heglem jest wybitne moim zdaniem. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.04.2020 o 10:31, shiver07 napisał:

Podobnie jak Amphiony też lubią takie środowisko naturalne. Jacm jak to z nimi jest? 

Xenony które posiadam mają olbrzymią akceptację na ponieszczenia, oczywiście żeby zagrały wybitnie należy im zapewnić dobra akustyke ale postawione w pierwszym lepszym pomieszczeniu grają bardzo dobrze, dotyczy to jie tylko samej akustyki ale i wielkość pomieszczeń jest akceptowana w dużym rozrzucie.

Dodam że wcześniejsze tradycyjne głośniki to była ciągła walka bo postawione gdzie bądź grały często tragicznie a w niektórych pomieszczeniach trzeba było zmieniać kolumny. W Ampkach na szczyscie nie trzeba takich radykalnych ruchów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
90% ekspresów z E61, w tej konfiguracji co na załącznikach, są nie stabilne temperaturowo, co oznacza niepowtarzalne. Czas rozgrzewania do osiągnięcia "prawidłowej" temperatury to min 30 min, zalecane 40min+.   


Po dlugich poszukiwaniach znalazlem odpowiedni produkt pasujacy do moich potrzeb: ECM Classika PID. Nagrzewa sie bardzo szybko (10-15 Min do osiagniecia 93 stopni) i sa stabilne (E61 + PID).
Ale w zasadzie chcialem o czym innym pisac. Wczesniej pytalem o filtrowanie wody. Po dluzszych „badaniach rynku“ znalazlem stosunkowo ciekawe rozwiazanie „rodem“ z gastronomii -> filtry BWT. Cenowo przystepne, i proste w instalacji. Jak narazie zabudowalem go „prowizorycznie“. Wystarcza na 1800 litrowIMG_2489.jpgIMG_2488.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, xajas napisał:

Nagrzewa sie bardzo szybko (10-15 Min do osiagniecia 93 stopni) i sa stabilne (E61 + PID).

Nie wiem na jakiej podstawie ten wpis... 93st. to wskazuje temp w bojlerze. Od tego dopiero momentu następuje recyrkulacja w E61 i trzeba kolejne 20min aby temperatura w miarę się ustaliła. Wszystkie tego typu sterowniki, wskazują to co klient chce zobaczyć, czyli nic. Stabilność i powtarzalność temperaturowa jest gorsza niż dowolnego "urządzenia kawowego" na kapsułki. 

Co do filtru, to takie rozwiązane jest stosowane powszechnie.  Ja mam teraz zrobione połączenie osmozy i czegoś na kształt BWT, ale z kontrolą na poziomie 90-100ppm w wodzie do użytku. Sama osmoza stwierdzam że jest beeee i bardzo mocno powoduje korozję z powodu b.szybkiej absorpcji azotu czyli, woda z RO pozostawiona nie zamknięta zamienia się z czasem w "kwas azotowy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Sama osmoza stwierdzam że jest beeee i bardzo mocno powoduje korozję z powodu b.szybkiej absorpcji azotu czyli, woda z RO pozostawiona nie zamknięta zamienia się z czasem w "kwas azotowy".


Tego nie zrozumialem. Co masz ma mysli piszac „pozostawiona nie zamknieta“?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pozostawisz RO o 0ppm oraz pH 7, czyli obojętne, ph przesuwa się potem w kierunku kwasowego, bo taka woda pochłania chociażby CO2 z powietrza (powstaje kwas węglowy). Woda destylowana naprawdę szybko pochłania zanieczyszczenia i zmienia swoje pH. Wystarczy kilka ppm CO2.

P.S.

Pomieszało mi się z azotowym. Mój błąd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, hi_aro napisał:

Jeżeli pozostawisz RO o 0ppm oraz pH 7, czyli obojętne, ph przesuwa się potem w kierunku kwasowego, bo taka woda pochłania chociażby CO2 z powietrza (powstaje kwas węglowy). Woda destylowana naprawdę szybko pochłania zanieczyszczenia i zmienia swoje pH. Wystarczy kilka ppm CO2.

P.S.

Pomieszało mi się z azotowym. Mój błąd. 

A ja mam filtry membranowe a'la  osmoza plus mineralizator. Z jednego kraniku 28ppm z drugiego (mineralna) ok 50ppm.

Nic mi nie kororoduje ?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli pozostawisz RO o 0ppm oraz pH 7, czyli obojętne, ph przesuwa się potem w kierunku kwasowego, bo taka woda pochłania chociażby CO2 z powietrza (powstaje kwas węglowy). Woda destylowana naprawdę szybko pochłania zanieczyszczenia i zmienia swoje pH. Wystarczy kilka ppm CO2.

Nie jestem fachowcem i nie jestem pewien, co to jest to RO, ale celem filtru BWT Bestmax Premium (sa rozne serie/profile) nie jest produkowanie „zdemineralzowanej“ wody o neutralnym PH.Wynikiem jest woda nie tylko o neutralnym pH ale i zdefiowanym optymalnym skladzie mineralnym“ (Ca, Na, Mg, Cl, Co,...) i optymalnej calkowitej „twardosci“, bedacymi podstawa jako „nosnik smakowy“ (nie znam Polskich fachowych zwrotow).  

Jak szybko „zakwasi“ sie woda w maszynie ze zbiornikiem bez stalego pdlaczenia do filtra?

Moj zbiornik ma pojemnosc 2,4l i jest conajmniej raz na dzien napelniany.

 

PS.

Stopien fitrowania/dozowania moge regulowac na glowicy filtra w zaleznosci od jakosci/typu/skladu wody z sieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, sir.jax napisał:

Nic mi nie kororoduje ?

Mylisz się, też tak myślałem. Dopóki nie zobaczyłem wżerów. Taka woda przyspiesza korozję galwaniczną jak i mechaniczną większości metali. Nawet gatunek 304 koroduje. Aluminium można powiedzieć zjada. Czy tlenek aluminium jest szkodliwy? Nie ma jednoznacznych badań. 

Druga sprawa to wydajność mineralizacji po RO. Trzeba by stosować znacznie większe złoża aby spełniały swoje zadania. Są normy mówiące, że woda do spożywania powinna mieć 120-150ppm. Tak samo woda do kawy powinna mieć takie wartości. 

Nie ma złotego środka, ja miałem RO7 przez wiele lat. Nie zauważyłem jakiś negatywnych objawów, ale wiedza o działaniu RO jest powszechna i RO ma swoje + jak i -. Teraz mam mix oczyszczonej kranówki czyli 5um i węgiej mieszany z czystą wodą mineralizowaną. Tak aby uzyskać te ppm-y. Jakiś czas temu myślałem o zrobieniu układu RO + dozowanie płynnych minerałów. Jednak zbyt wiele biorę sobie na głowę...

Nie ma co tu zaśmiecać. Jest pełno miejsc w sieci... EOT  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.