Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, freju napisał:

Wybaczcie mi apostołowie żem sie zachował jak nie wierny Judasz i chciał sprzedać wiarę naszą za kilka srebrników , sam sobie wymierzam karę chłosty o panie  błagam o wybaczenie  ??, a te pińcet srebrników pozwolę sobie przeznaczyć na rozwój i wzmocnienie mojej wiary w Henia ?

Zostają  Ci zatem odpuszczone owe herezyje coś poczynił idź i nie grzesz więcej jeno chwalę i potęgę Hegla teraz masz głosić ?

Głowa innowiercy nadziana na pal jako dowód skrochy będzie mile widziana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacm napisał:

Zostają  Ci zatem odpuszczone owe herezyje coś poczynił idź i nie grzesz więcej jeno chwalę i potęgę Hegla teraz masz głosić ?

Głowa innowiercy nadziana na pal jako dowód skrochy będzie mile widziana ?

Niech wszystkie złe treści zostaną wam odpuszczone i nie błądźcie już ? I już tylko Hegel. 

Czy słyszał ktoś na żywo Henia z herbatnikami czy może ktoś posiada takie zestawienie? Czy gra jest warta zachodu? Chodzi mi czy takie zestawienie będzie dobre do każdego gatunku muzycznego i nie tylko do jazzu. Słucham raczej wszelakiej maści rodzajów muzycznych. Choć chyba Henio jest kameleonem to z głośnikami niekoniecznie. Jak twierdzi właściciel firmy herbatników poleca zestawienie z Heniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, shiver07 napisał:

Niech wszystkie złe treści zostaną wam odpuszczone i nie błądźcie już ? I już tylko Hegel. 

Czy słyszał ktoś na żywo Henia z herbatnikami czy może ktoś posiada takie zestawienie? Czy gra jest warta zachodu? Chodzi mi czy takie zestawienie będzie dobre do każdego gatunku muzycznego i nie tylko do jazzu. Słucham raczej wszelakiej maści rodzajów muzycznych. Choć chyba Henio jest kameleonem to z głośnikami niekoniecznie. Jak twierdzi właściciel firmy herbatników poleca zestawienie z Heniem. 

Ktory Hegel? H200? Posłuchaj z AP Tempo. U mnie z szóstką jest zdecydowanie dobrze ?

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Prewwit napisał:

To H390 czy H590? Jak nówka to daj mu trochę czasu na wygrzanie elementów?  U mnie trzeci dzień nowe kondensatory w H200 i stopniowe zmiany w dźwięku. Jakie kolumny będzie napędzać?

Nie przylukałem tego ? jak tam pierwsze dzwięki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, freju napisał:

Nie przylukałem tego ? jak tam pierwsze dzwięki ?

Pierwsze trzy dni  zmieniał się ich wpływ na granie, dziś czwartego już jakby się stabilizowało, myślę że do weekendu powinno się ustabilizować. Na razie zaaplikowałem 5 kondów AN Kaisei 50uf/16 tak jak radził Klecha86, bo wiem że nie wsadził ich przypadkowo, a kosztowało to jego sporo testów różnych marek kondów. Mam jeszcze sprzęgające, ale czekają w kolejce, bo chcę robić zmiany stopniowo aby widzieć jaki jest wpływ na dźwięk.

Ogólnie od razu po założeniu z pozytywów poprawiły się wokale, dają jeszcze więcej emocji i są żywsze. Z minusów od razu czułem, że wysokie wychodzą przed szereg, było ich za dużo, momentami nie przyjemne. Ale tym się nie przejmowałem, bo tak jak pisałem, wiem że elementy czasami wymagają dłuższego wygrzania. To było pierwszego dnia. Potem przez trzy dni były zmiany zwłaszcza z wysokimi.

Dziś po 4 dniach, mogę więcej powiedzieć, choć myślę że pewnie jeszcze jakieś zmiany będą z czasem i dopiero będzie widać ich pełny potencjał. Tak jak pisałem wokalne dalej czarują, dodatkowo jeszcze bardziej czyste, może lekko wypchnięte do przodu, takie mam wrażenie, ale to mi odpowiada, bo dobre wokale to dla mnie podstawa w brzmieniu, duży plus?. Tutaj jest jak na razie największa zmiana. Wysokie się uspokoiły i całe szczęście wróciły do szeregu, choć jeszcze czasem potrafią być ciut za ostre w pojedynczych utworach, myślę że potrzebują jeszcze czasu. Za to jeszcze  trochę poprawiła się ich separacja i jakby czystsze, wyraźniejsze dźwięki. Niskie bez zmian, trudno mi ocenić czy lepiej, ale na pewno nie gorzej, w weekend może sprawdzę na moich paru testowych kawałkach. Scena w szerz dalej taka sama, czyli bardzo dobra(już chyba szerzej nie może być?), za to poszła  w głąb,  czuć jeszcze lepiej różnicę w odległościach między dźwiękami, też przez te 4 dni się to stopniowo zmieniało. Ogólnie jestem zaskoczony jak te maleństwa wpłynęły na granie. Myślę że w następnym tygodniu, będzie finał mojego sprawdzania i wrzucę do środka dwa sprzęgające. Jak potrafiłem to opisałem co słyszę?

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Prewwit napisał:

Pierwsze trzy dni  zmieniał się ich wpływ na granie, dziś czwartego już jakby się stabilizowało, myślę że do weekendu powinno się ustabilizować. Na razie zaaplikowałem 5 kondów AN Kaisei 50uf/16 tak jak radził Klecha86, bo wiem że nie wsadził ich przypadkowo, a kosztowało to jego sporo testów różnych marek kondów. Mam jeszcze sprzęgające, ale czekają w kolejce, bo chcę robić zmiany stopniowo aby widzieć jaki jest wpływ na dźwięk.

Ogólnie od razu po założeniu z pozytywów poprawiły się wokale, dają jeszcze więcej emocji i są żywsze. Z minusów od razu czułem, że wysokie wychodzą przed szereg, było ich za dużo, momentami nie przyjemne. Ale tym się nie przejmowałem, bo tak jak pisałem, wiem że elementy czasami wymagają dłuższego wygrzania. To było pierwszego dnia. Potem przez trzy dni były zmiany zwłaszcza z wysokimi.

Dziś po 4 dniach, mogę więcej powiedzieć, choć myślę że pewnie jeszcze jakieś zmiany będą z czasem i dopiero będzie widać ich pełny potencjał. Tak jak pisałem wokalne dalej czarują, dodatkowo jeszcze bardziej czyste, może lekko wypchnięte do przodu, takie mam wrażenie, ale to mi odpowiada, bo dobre wokale to dla mnie podstawa w brzmieniu, duży plus?. Tutaj jest jak na razie największa zmiana. Wysokie się uspokoiły i całe szczęście wróciły do szeregu, choć jeszcze czasem potrafią być ciut za ostre w pojedynczych utworach, myślę że potrzebują jeszcze czasu. Za to jeszcze  trochę poprawiła się ich separacja i jakby czystsze, wyraźniejsze dźwięki. Niskie bez zmian, trudno mi ocenić czy lepiej, ale na pewno nie gorzej, w weekend może sprawdzę na moich paru testowych kawałkach. Scena w szerz dalej taka sama, czyli bardzo dobra(już chyba szerzej nie może być?), za to poszła  w głąb,  czuć jeszcze lepiej różnicę w odległościach między dźwiękami, też przez te 4 dni się to stopniowo zmieniało. Ogólnie jestem zaskoczony jak te maleństwa wpłynęły na granie. Myślę że w następnym tygodniu, będzie finał mojego sprawdzania i wrzucę do środka dwa sprzęgające. Jak potrafiłem to opisałem co słyszę?

Dzięki fajnie to opisałeś i dobrze pisać o tym w etapach bo pamięć jest ulotna , o górę  sie nie martw raczej to standard z wyostrzeniami na poczatku wygrzewania ,  rozumiem że mundorfy czekają na swój dzień tak ? bo to raczej one mają spowodować zmiany w dolnych rejestrach ;)) tak mi. sie wydaje ? czyli czujesz progress i niczego nie żałujesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, freju napisał:

Dzięki fajnie to opisałeś i dobrze pisać o tym w etapach bo pamięć jest ulotna , o górę  sie nie martw raczej to standard z wyostrzeniami na poczatku wygrzewania ,  rozumiem że mundorfy czekają na swój dzień tak ? bo to raczej one mają spowodować zmiany w dolnych rejestrach ;)) tak mi. sie wydaje ? czyli czujesz progress i niczego nie żałujesz ?

Kondy zasilające Mundorfa na pewno będą za jakiś czas. Na razie będą sprzęgające, nie Mundorfy, ale Auricap XO 1uF moja decyzja na własne ryzyko? , po tym jak Klecha86 powiedział mi że są montowane w H30. Jak to się dobrze nie zgra to dam polecanego przez niego Mundorfa Supreme, ale jestem dobrej myśli, że do H30 badziewia by nie wstawili? Dodam że kondy lutowane były cyną Cardas Quad Eutectic.

Progres jest i to w kierunku, w którym chciałem, więc nie ma czego żałować?

Fotka H30 z Auricapem

h30.jpg

Foty po montażu

IMG_20200731_144114988.jpg

IMG_20200730_231629475.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Prewwit napisał:

Kondy zasilające Mundorfa na pewno będą za jakiś czas. Na razie będą sprzęgające, nie Mundorfy, ale Auricap XO 1uF moja decyzja na własne ryzyko? , po tym jak Klecha86 powiedział mi że są montowane w H30. Jak to się dobrze nie zgra to dam polecanego przez niego Mundorfa Supreme, ale jestem dobrej myśli, że do H30 badziewia by nie wstawili? Dodam że kondy lutowane były cyną Cardas Quad Eutectic.

Progres jest i to w kierunku, w którym chciałem, więc nie ma czego żałować?

Fotka H30 z Auricapem

h30.jpg

Foty po montażu

IMG_20200731_144114988.jpg

IMG_20200730_231629475.jpg

Auricap XO 1uF ile volt gdzie kupowałeś możesz podać linka ?

I takie szybkie pytanko widzę że masz idefender 3.0 z ifi  jak ci sie to wpasowało gdzie go stosujesz  czy zasilasz je zasilaczem od ifi ? Pytam bo ma tego ze 4szt i mam mieszane uczucia co do tego ?

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, shiver07 napisał:

Niech wszystkie złe treści zostaną wam odpuszczone i nie błądźcie już ? I już tylko Hegel. 

Czy słyszał ktoś na żywo Henia z herbatnikami czy może ktoś posiada takie zestawienie? Czy gra jest warta zachodu? Chodzi mi czy takie zestawienie będzie dobre do każdego gatunku muzycznego i nie tylko do jazzu. Słucham raczej wszelakiej maści rodzajów muzycznych. Choć chyba Henio jest kameleonem to z głośnikami niekoniecznie. Jak twierdzi właściciel firmy herbatników poleca zestawienie z Heniem. 

Też słucham wszelkiej muzyki, koniecznie odsłuchaj u mnie nie przeszły testu, przy większej ilości instrumentów strasznie się gubiły i zlewały poszczególne instrumenty w jedną niezrozumiałą całość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, freju napisał:

Auricap XO 1uF ile volt gdzie kupowałeś możesz podać linka ?

I takie szybkie pytanko widzę że masz idefender 3.0 z ifi  jak ci sie to wpasowało gdzie go stosujesz  czy zasilasz je zasilaczem od ifi ? Pytam bo ma tego ze 4szt i mam mieszane uczucia co do tego ?

Auricapy mam 600V https://www.hificollective.co.uk/content/axo-440-1uf-600v-auricap-xo-capacitor

idefendera mam razem z ipower, wpięte jest to u mnie w PC, jakichś zmiana na plus czy minus nie zaobserwowałem, mi się wydaje że może w laptopach lub PC ze słabszym zasilaniem bardziej to by się sprawdziło. W swoim PC mam bardzo dobry zasilacz z niskimi tętnieniami napięć, seryjnie w kablach zasilających są kondy, które jeszcze redukują zakłócenia. Z perspektywy czasu stwierdzam, że w moim zestawie w sumie niepotrzebny zakup, ale chciałem sam się przekonać.

 

3 minuty temu, Klecha86 napisał:

Do h4SE w te miejsce dali nichicon muses es bp za 1zł ? .

Kurcze, no to zaszaleli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Klecha86 napisał:

Na bogato.....

Ale najważniejsze, że kasa się zgadza  ?

Takie czasy, że się oszczędza gdzie się da, ale i tak szacun dla nich że skonstruowali tak dobrze grające wzmacniacze na takich podzespołach? Reszta montuje na taniźnie, więc nie ma co się wychylać. Niektórzy nawet na radiatorach oszczędzają, że dają jakieś malutkie lub zamiast aluminium z blachy wyginają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Prewwit napisał:

Takie czasy, że się oszczędza gdzie się da, ale i tak szacun dla nich że skonstruowali tak dobrze grające wzmacniacze na takich podzespołach? Reszta montuje na taniźnie, więc nie ma co się wychylać. Niektórzy nawet na radiatorach oszczędzają, że dają jakieś malutkie lub zamiast aluminium z blachy wyginają.

Obstawiam, że nie tylko o kasę chodziło wkładając w te miejsce musesa  .

Podmienią parę kondów i mam nowy lepszy model  . 

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacm napisał:

Też słucham wszelkiej muzyki, koniecznie odsłuchaj u mnie nie przeszły testu, przy większej ilości instrumentów strasznie się gubiły i zlewały poszczególne instrumenty w jedną niezrozumiałą całość. 

Dobrze wiedzieć, czyli krótko mówiąc zamulają trochę. Napewno jak będę miał okazję posłucham. Jeśli tak jest jak mówisz to raczej nie moja bajka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, freju napisał:

Nie przylukałem tego ? jak tam pierwsze dzwięki ?

H120 to bardzo przyjemny wzmacniacz gra jeszcze lepiej jak jego poprzednicy czyli H80, H90, Rost. Posiada dac jak w H190 może ma 2x75w ale słucha się go naprawdę przyjemnie. Choć jak ktoś słuchał wcześniej H390 nie ma odwrotu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sir.jax napisał:

Możesz z łaski swojej podać link gdzie takiego konda kupię za 1zł.

Będę wdzięczny. 

?

Tam gdzie wszystkie podzespoły hegla aliexpres  ? .

A w pl 

https://amptone.pl/p/500/4441/nichicon-es-muse-1uf-50v-bipolarny-nichicon-es-bipolar-nichicon-elektrolityczne-kondensatory.html  

? .

A zapewne cena przy hurtowym zakupie jest kilka razy tańsza    ?

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że na ali można trafić podróbki?. Ja kupuję tylko w sprawdzonych sklepach.

Ogólnie kondy w Heglu są w miarę dobrych marek Nippony co wylutowaneł, Rubycony, Nichicon. Tylko te Novery to tylko jakiś wynalazek? W cenie jak wychodził H200 moim zdaniem i tak powinny być lepsze, ale mało kto zagląda do środka tak jak my i wie co tam siedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że na ali można trafić podróbki. Ja kupuję tylko w sprawdzonych sklepach.
Ogólnie kondy w Heglu są w miarę dobrych marek Nippony co wylutowaneł, Rubycony, Nichicon. Tylko te Novery to tylko jakiś wynalazek W cenie jak wychodził H200 moim zdaniem i tak powinny być lepsze, ale mało kto zagląda do środka tak jak my i wie co tam siedzi.
Eee tam trzeba mocno wierzyć to cie wzmocni , musisz chyba przejść szkolenie ,nauki u jacma , szybko zapomnisz o słabych kondach

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, freju napisał:

A co tu rozkminiać ? po prostu łacha ciągne ,nie z ciebie Prewwit luzik ? co tak ciężko kumasz ;)) żart ironia ?

Spoko, ja cały czas wyluzowany?

Co do montowanych kondów w innych wzmakach Electrocomapniet ECI5 ma Nippony, Musical Fidelity m6 ma Jamicony, więc też bez szału. Są firmy co zajmują się tuningiem sprzętu audio np. https://www.fidelityaudio.co.uk/musical-fidelity-m6i-amplifer-level-1-4144-p.asp

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Prewwit napisał:

Spoko, ja cały czas wyluzowany?

No chyba że nie chcesz uczestniczyć w naszej ostatniej wieczerzy ;))

 Panowie Ile teraz trzeba dać za h20 w używce oczywiście ? bo coraz bardziej myśle o tym rozwiązaniu ,końcówka i ją zmodzić ,lub zamienię h200A na h20 z dopłatą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.