Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Audio.Japan napisał:

Akurat Pan misiek x jest z klubiku sansui gdzie pluja na inne marki I twierdza ze sansuj jest najlepszy. Wiec nie wiem co za pretensje ma do klubu hegla? Moze go boli ze w bezpierednim porównaniu sansui 907 Mr do hegla h200, Hegel nie tylko gral na podobnym poziomie ale nawet mial lepsza rozdzielczosc?? 

Akurat Pan misiek jest z różnych klubików i nie pluje na inne marki, pretensji do klubu hegla też nie mam . A Pan Audio Japan niech posłucha jakiegoś wysokiego modelu Sansui i wtedy sie wypowiada. Czy MR miał mniejszą rozdzielczość, polemizowałbym, miałem hegla przez 3lata ,w tym h200 i rozdzielczość była mniejsza (dużo) ale ok. niech tak zostanie.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Prewwit napisał:

Może wiesz jakie były mody i co w dźwięki na plus poszło.

Wymieniał kondensatory końcówek mocy i zasilanie poprawiał,coś tam jeszcze usunął.

Jak chcesz to wyciągnę od niego dokładnie to co zrobił.

Ogólnie względem orginału to po takim modzie dzwięk sie otworzył,wzmacniacz gra bardziej skupionym dzwiękiem,ale wszystko pieknie trzyma w ryzach.

Sam mam grzebniętego Naima XS i jest lepiej od Naima XS3 ktorego też mam?

To jakie orginalbe cześci dają konstruktorzy do elektroniki to czasem woła o pomstę do nieba.Ja sie zastanawiam czy czasem tego nie robią specjalnie żeby ograniczać możliwości sprzętu po to by ludzie szli w wyższe modele.

Edytowane przez malvern1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, malvern1 napisał:

Wymieniał kondensatory końcówek mocy i zasilanie poprawiał,coś tam jeszcze usunął.

Jak chcesz to wyciągnę od niego dokładnie to co zrobił.

Pewnie, bardzo mnie to ciekawi.

5 minut temu, malvern1 napisał:

Sam mam grzebniętego Naima XS i jest lepiej od Naima XS3 ktorego też mam?

Też mnie ciekawi jakie zmiany w środku i wpływ na dźwięk??

6 minut temu, malvern1 napisał:

Ogólnie względem orginału to po takim modzie dzwięk sie otworzył,wzmacniacz gra bardziej skupionym dzwiękiem,ale wszystko pieknie trzyma w ryzach.

Te skupienie dźwięku to chodzi Ci o lepszą separację dźwięków i ich kontrolę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Prewwit napisał:

Pewnie, bardzo mnie to ciekawi.

Też mnie ciekawi jakie zmiany w środku i wpływ na dźwięk??

Te skupienie dźwięku to chodzi Ci o lepszą separację dźwięków i ich kontrolę?

Kontrola jest zdecydowanie lepsza,dzwięk jest bliżej schuchacza,nic nie ucieka w przestrzeń,nie "leje"się.

Ja to tak po swojemu nazywam ,ze dzwięk jest skupiony?

Np.u mnie na 30cm.głośniku basowym ,ten H100 po modzie lepiej kontroluje bas ,troszeczkę go uszczuplając (w dobrym słowa znaczeniu) jak np.orginalny ,nie grzebnięty H300 już mi siał i lał tym basem i nieprzyjemnie przybuczał.

Głośnik basowy 30 cm.już nie wybavza błędów,obnaży niedoskonałości zasilania bez litości.

Ja to zawsze porównuje do tzw.pakera karka po sterydach do dobrze zbudowanego,wyrzeźbionego sportowca.

To H300 to taki właśnie kark po sterydach ,a H100 to ten drugi?

Edytowane przez malvern1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, m4tech napisał:

To raczej H100 był po sterydach, można sobie wyobrazić co  H300 wyczyniałby po takim modzie ? 

No może i też tak to można napisać?,ale ta potęga i hektary powietrza które wprowadzał H300 względem kultury,szybkości  i zwinności H100 akurat w przypadku ogólnej prezentacji brzmienia i wpasowania,zgrania z moimi kolumnami to H300 był tym karkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, m4tech napisał:

To raczej H100 był po sterydach, można sobie wyobrazić co  H300 wyczyniałby po takim modzie ? 

Ja takie mody bardziej bym porównał do odpowiedniej diety, która jest podstawą, nawet do sterydów? Dla H300 taka dieta też mogłaby podpasywać?

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, malvern1 napisał:

Np.u mnie na 30cm.głośniku basowym ,ten H100 po modzie lepiej kontroluje bas ,troszeczkę go uszczuplając (w dobrym słowa znaczeniu) jak np.orginalny ,nie grzebnięty H300 już mi siał i lał tym basem i nieprzyjemnie przybuczał.

Głośnik basowy 30 cm.już nie wybavza błędów,obnaży niedoskonałości zasilania bez litości.

Jakie kolumny masz, z tak dużymi wooferami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Prewwit napisał:

Jakie kolumny masz, z tak dużymi wooferami?

A mam Pioneer HMP100 po profesjonalnej rewitalizacji jako główne teraz,a monitory na Revelatorach przeszły drogę do sypialni i tam się teraz wykazują?

Edytowane przez malvern1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, malvern1 napisał:

To jakie orginalbe cześci dają konstruktorzy do elektroniki to czasem woła o pomstę do nieba.Ja sie zastanawiam czy czasem tego nie robią specjalnie żeby ograniczać możliwości sprzętu po to by ludzie szli w wyższe modele.

Szczerze powiem że też mam myśli, że jest duszony potencjał, aby potem zmianą komponentu na wyższej jakości, go uwolnić. Konstruktorzy na pewno są lepiej oblatani w tych częściach niż my i wiedzą co robią, wstawiając dany element?. Potem sprzedać nowy model lepiej grający.

Abrahamsen oferuje nawet serwis, polegający na wstawieniu lepszych komponentów. http://abrahamsenaudio.com/ Np. ten wzmacniacz po takim serwisie https://archiwum.allegro.pl/oferta/electrocompaniet-eci1-modyfikowany-abrahamsen-i8817242824.html

Wstawione Mundorfy M Lytic plus AuriCapy XO. Producent nawet się nie kryje że można lepiej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Prewwit napisał:

Szczerze powiem że też mam myśli, że jest duszony potencjał, aby potem zmianą komponentu na wyższej jakości, go uwolnić. Konstruktorzy na pewno są lepiej oblatani w tych częściach niż my i wiedzą co robią, wstawiając dany element?. Potem sprzedać nowy model lepiej grający.

Abrahamsen oferuje nawet serwis, polegający na wstawieniu lepszych komponentów. http://abrahamsenaudio.com/ Np. ten wzmacniacz po takim serwisie https://archiwum.allegro.pl/oferta/electrocompaniet-eci1-modyfikowany-abrahamsen-i8817242824.html

Wstawione Mundorfy M Lytic plus AuriCapy XO. Producent nawet się nie kryje że można lepiej?

 

Jak znajdę to podeślę zdjęcie środka Hegla H100 który użytkował sam Bent Holter.

Sam się kiedyś chwalił ,ze prywatnie używał H100.

Na zdjęciach wyraźnie było widać ,ze kondensatory w środku są koloru srebrnego,nie widać nazwy na nich.W orginalnym H100 są kondensatory czarne ,co świadczyć może że w wersji używanej przez samego właściciela Hegla były inne kondensatory jak w seryjnym produkcie.

Piztaram się odszukać to zdjęcie,były one na norweskim forum audio.

Edytowane przez malvern1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Prewwit napisał:

Szczerze powiem że też mam myśli, że jest duszony potencjał, aby potem zmianą komponentu na wyższej jakości, go uwolnić

ale zdaje się w H590 są te same co w H390 nie wspominając o H90, H190 itd, zmienia się tylko ilość, ewentualnie wielkość....

Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, malvern1 napisał:

Generalnie to większość elektroniki którą posiadałem lub testowałem daleko odbiegała od tego co o niej pisano w recenzjach.

Tak się dzieje pewnie dlatego że sprzęty grały w różnych pomieszczeniach , współpracowały z różnymi od Twoich komponentami i łączone były innymi przewodami nie mówiąc już o listwach etc. Nigdy sprzęt nie zagra tak samo w różnych zestawieniach . 

Może Twoje preferencje sa po prostu inne od tego co reprezentuje Hegel. 

Jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dogodził . ?

Szukasz gładkości i ciepła to tego u Hegla nie znajdziesz ale energetykę Hegel ma na wysokim poziomie i są tacy recenzenci i posiadacze sprzętów Hegla którzy to brzmienie lubią .

Sam fakt że Hegle dobrze poddają się modyfikacjom i grają jeszcze lepiej jest na plus i to mówi o sprzęcie że jest uniwersalny i plastyczny . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, m4tech napisał:

ale zdaje się w H590 są te same co w H390 nie wspominając o H90, H190 itd, zmienia się tylko ilość, ewentualnie wielkość....

Mi bardziej chodziło o poprawę całych serii, np. H80, H160, H360 ma bipolarne Muse BP, czy jakieś inne jeszcze powymieniali to nie wiem, bo nie mam fotek szczegółowych środka. Dwa tak jak Klecha86 pisał, H200 dodatkowo ograniczona preampem, co sam przetestuje?  Ja tam nie jestem jakiś specjalista elektronik,  aby analizować budowę i różnice H190,H390 i H590? Na pewno różnią się tafami, ilością tranzystorów, ilością kondensatorów plus jakieś jeszcze inne rozwiązania konstruktora. Moje modyfikacje nie miały by miejsca, gdyby nie wiedza przekazana mi przez Klecha86. Tak samo zmieniałem wzmacniacze operacyjne w Xonarze po przeczytaniu tematu na forum, z bardzo dobrym skutkiem dla dźwięku. Można powiedzieć że ze mnie taki naśladowca?, bo na elektronice kiepsko się znam i nie ukrywam, ale coś tam wiem?

Inna sprawa że Hegel mógł, zamiast lepszych kondensatorów,  wybrać inną drogę do poprawy, przez zmiany konstrukcyjne.

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Riczi75 napisał:

Tak się dzieje pewnie dlatego że sprzęty grały w różnych pomieszczeniach , współpracowały z różnymi od Twoich komponentami i łączone były innymi przewodami nie mówiąc już o listwach etc. Nigdy sprzęt nie zagra tak samo w różnych zestawieniach 

 

Ja oczywiście zdaję sobie z tego sprawę,ale chodzi mi o to ,że przeciętny "Kowalski" ,który kieruje się kupnem sprzętu na podstawie recenzji (od czegoś one wkońcu są) może się mocno rozczarować.

Wielu ludzi poprostu idzie i kupuje,nie analuzuje,ich cała wiedza opiera się na kolorowej prasie czy właśnie recenzji.

Po czasie dopiero się dochodzi o co chodzi w tej całej zabawie,że wiele czynników ma wpływ na to co ostatecznie usłyszymy i wtedy mając za sobą to doświadczenie możemy już mieć porównanie prasa-ucho.

Pamiętam jak mi kiedyś jeden pan ze sklepu audio w Gdańsku powiedział ,że dana firma która jest u nich w dystrybucji nie jest warta 30% ceny za jakość jaką oferuje ,ale ze jest to firma dobrze sprzedawalna i mocno popularna,z dobra "prasą" to rekomendują ich urządzenia bo recenzje to potwierdzają.

Oczywiście przyznał się ,że jest to nie uczciwe,ale cóż każdy z czegoś musi żyć....

Diler Opla nie powie ,że skoda jest lepsza i na wzjaem?

Edytowane przez malvern1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, malvern1 napisał:

Pamiętam jak mi kiedyś jeden pan ze sklepu audio w Gdańsku powiedział ,że dana firma która jest u nich w dystrybucji nie jest warta 30% ceny za jakość jaką oferuje ,ale ze jest to firma dobrze sprzedawalna i mocno popularna,z dobra "prasą" to rekomendują ich urządzenia bo recenzje to potwierdzają.

„Kiedyś” w tranzystorach wartość materiałowa wynosiła ok. 10%, w analogu około 30% - tak sie mówiło ?

Mój kolega Angol w N. Zelandii, jest elektronikiem i audiofilem, ma małą manufakturę analogowa i wkład u niego jest właśnie owe 30%...zależy jeszcze od lamp. 
 

Hegel robi tylko design, hardware ChRL, Emotiva podobnie, tylko firmware i finalne strojenie klocków w USA. Oppo to tez chiński hardware i w ogole firma jest ChRL, a wielu swojego czasu wydawało sie Oppo to Hi end z silikonowej doliny ? Można by długo wymieniać.

Jak to mówią prawo rynku i chodzi właśnie o te sprzedaż. Za dużo jest tego juz na rynku stad duży marketingu. Juz chyba każdy został producentem kabli - też pytanie jaki jest faktyczny wkład własny? 
 

P.S> teraz za parking w lesie nad morzem kasują 50 zł - gdzie wkład własny ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, will66 napisał:

„Kiedyś” w tranzystorach wartość materiałowa wynosiła ok. 10%, w analogu około 30% - tak sie mówiło ?

Mój kolega Angol w N. Zelandii, jest elektronikiem i audiofilem, ma małą manufakturę analogowa i wkład u niego jest właśnie owe 30%...zależy jeszcze od lamp. 

Obecnie podobnie z telefonami jeżeli chodzi o koszt wyprodukowania z cenami części, taki iPhone 11 Pro Max ma takie koszty na poziomie 30-35% ceny finalnej w sklepie https://boleslawbreczko.komorkomania.pl/37921,rozebrali-iphone-a-11-pro-max-na-czesci-i-sprawdzili-ile-kosztuja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, will66 napisał:

„Kiedyś” w tranzystorach wartość materiałowa wynosiła ok. 10%, w analogu około 30% - tak sie mówiło ?

Mój kolega Angol w N. Zelandii, jest elektronikiem i audiofilem, ma małą manufakturę analogowa i wkład u niego jest właśnie owe 30%...zależy jeszcze od lamp. 
 

Hegel robi tylko design, hardware ChRL, Emotiva podobnie, tylko firmware i finalne strojenie klocków w USA. Oppo to tez chiński hardware i w ogole firma jest ChRL, a wielu swojego czasu wydawało sie Oppo to Hi end z silikonowej doliny ? Można by długo wymieniać.

Jak to mówią prawo rynku i chodzi właśnie o te sprzedaż. Za dużo jest tego juz na rynku stad duży marketingu. Juz chyba każdy został producentem kabli - też pytanie jaki jest faktyczny wkład własny? 
 

P.S> teraz za parking w lesie nad morzem kasują 50 zł - gdzie wkład własny ??

Myślę, że coś tam od siebie do hardware dodają...chociaż by modół SoundEngine. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bronx99 napisał:

Myślę, że coś tam od siebie do hardware dodają...chociaż by modół SoundEngine. 

Dostęp do części każdy ma, ale skonstruować z nich urządzenie co zagra bardzo dobrze, nie każdy potrafi i  płaci się za pracę konstruktorów w cenie sprzętu np. jak piszesz za SoundEngine, teraz w wersji II. Też pamiętać trzeba o tym, że Hegel to nie Yamaha, i takie koszty musi rozłożyć na mniejszą ilość sprzedawanych urządzeń. Czym mniejsza produkcja to tym wyższy udział takich kosztów w cenie końcowej.

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem rynek audio jest źle wyceniony są za duże rozbieżności w jakości i w cenach. Nikt tego nie kontroluje i robią sobie co chcą i później ceny z kosmosu. Nieświadomy konsument kupuje coś przepłacając za dany produkt którego jakoś jest o wiele gorsza niż tańszego produktu i to jest oszustwo panowie powinno być karalne takie oszukiwanie człowieka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.