Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, MarekP. napisał:

Zoro, tobie to się wydaje że tylko ty jesteś taki mądry, a inni to głupi są ?

Tak wygląda mój H200, guma od spodu, guma od góry plus docisk i nie ważne jak bardzo dociągasz pomaga tylko dc blocker. Jakbyś poczytał jak zbudowane są trafa i co w nich wydaje dźwięki, to nie pisałbyś takich frazesów. Jak sprzedawca idzie po taniości, to dociąganie nic nie daje. Nawiasem nic by się nie stało gdyby zalewali trafa w stalowej puszce biorąc pod uwagę ceny ich sprzętu.

20200811_160031.jpg

Czy jestem mądrzejszy tego nie wiem, radzę sobie w życiu i na pewno jestem większym optymistą niż Ty ?

Temat trafa wraca jak bumerang jak już nie ma na co ponarzekać. Już nie raz było pisane że zdarza się brumienie, ale nie wszyscy mają z tym problemy. Ja nie miałem w nowych Heglach. Jak bym miał to bym reklamował i tyle...  Musze przyznać że wytrwałości Ci nie brakuje, bo jak by mnie tak sprzęt wkrewiał to bym go przez okno wyrzucił i przeklął markę na wieki, a nie budował go na nowo ?

 

Edytowane przez zoromoto

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, MarekP. napisał:

Zoro, tobie to się wydaje że tylko ty jesteś taki mądry, a inni to głupi są ?

Tak wygląda mój H200, guma od spodu, guma od góry plus docisk i nie ważne jak bardzo dociągasz pomaga tylko dc blocker. Jakbyś poczytał jak zbudowane są trafa i co w nich wydaje dźwięki, to nie pisałbyś takich frazesów. Jak sprzedawca idzie po taniości, to dociąganie nic nie daje. Nawiasem nic by się nie stało gdyby zalewali trafa w stalowej puszce biorąc pod uwagę ceny ich sprzętu.

20200811_160031.jpg

Widzę, że masz modyfikacje porobione, jak Audyny się sprawdzają? Coś jeszcze pozmieniałeś?

U mnie obecnie wpadły AuriCap XO jako sprzęgające, trwają testy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, zoromoto napisał:

Czy jestem mądrzejszy tego nie wiem, radzę sobie w życiu i na pewno jestem większym optymistą niż Ty ?

Temat trafa wraca jak bumerang jak już nie ma na co ponarzekać. Już nie raz było pisane że zdarza się brumienie, ale nie wszyscy mają z tym problemy. Ja nie miałem w nowych Heglach. Jak bym miał to bym reklamował i tyle...  Musze przyznać że wytrwałości Ci nie brakuje, bo jak by mnie tak sprzęt wkrewiał to bym go przez okno wyrzucił i przeklął markę na wieki, a nie budował go na nowo ?

 

Sam sobie zoro zaprzeczasz. Chyba nie jestem takim pesymistą skoro się go nie pozbyłem, stwierdzam tylko fakty.

13 minut temu, Prewwit napisał:

Widzę, że masz modyfikacje porobione, jak Audyny się sprawdzają? Coś jeszcze pozmieniałeś?

U mnie obecnie wpadły AuriCap XO jako sprzęgające, trwają testy?

Mam Audio Note wrzucone tam gdzie Klecha oprócz tego piątego i wywalone gniazda. Przewody dociśnięte na plastikowej śrubie i nakrętce bezpośrednio. Gra to lepiej niż wersja standardowa.

No i jak auricap, powinno być lepiej niż te scry?

Edytowane przez MarekP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MarekP. napisał:

Mam Audio Note wrzucone tam gdzie Klecha oprócz tego piątego i wywalone gniazda. Przewody dociśnięte na plastikowej śrubie i nakrętce bezpośrednio. Gra to lepiej niż wersja standardowa.

Jakie największe zmiany w graniu zaobserwowałeś? Masz może zdjęcie jak wygląda takie zamontowanie tą śrubą plastikową, bo pierwsze o takim patencie słyszę?

13 minut temu, MarekP. napisał:

No i jak auricap, powinno być lepiej niż te scry?

Na razie jeden dzień mam, po zamontowaniu od razu w pierwszych utworach, nastąpiła poprawa przestrzenności grania, niskie mają więcej dociążenia, brzmią potężniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MarekP. napisał:

Raczej nie spodziewałbym się, że będzie gorzej, bo te kondy dzielą lata świetlne ?

To na pewno?. Oprócz tego że są montowane do H30, to i w konstrukcjach dużo droższych http://highfidelity.pl/@main-3592&lang= w tym wzmacniaczu też robią za sprzęgające.

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, MarekP. napisał:

Moje wrażenia na świeżo możesz przeczytać na stronie 300.

W sumie to i by pasowało do opisu zmian jakie u mnie zaszły po wstawieniu AN i Auri? Chociaż myślę, że jeszcze coś Auri pokażą jak lepiej się wygrzeją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MarekP. napisał:

Audio Note wstawiłem po namowach Klechy i muszę przyznać, że to bardzo dobre kondy.

Tutaj moje podsumowanie wpływu Kasei na dźwięk, kondy pierwsza klasa.

Jak się wygrzeją kondy, to jeszcze spróbuję polecanego przez Klecha86 puszczenia sygnału bezpośrednio na końcówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Prewwit napisał:

Dzięki, ale ja to naśladowca, bo sam bym nawet nie wiedział co powymieniać?A że uwielbiam takie mody,  jak tylko się dowiedziałem co i jak, to już poszła iskra zapalna?

Ja jutro wiozę swój, jednak robie moda h200 a końcówka  h20 jak wpadnie w dobrych pieniądzach to pomyślę i o niej ;))

Trochę mnie wkerwiaja te buczące trafa i czasami mam piane na hegla i ich twórce i są momenty że mam ochotę to pogonić i zapomnieć o tej firmie ? ale z drugiej strony  wiem że będe za tym dzwiękiem tęsknił bo się dziada już trochę nauczyłem i polubiłem tą charakterystykę pomysł hee , słabi mnie tylko podejście firmy bo jest żenujące zakrawa o typową pazerność , śmieszny tekst był tam z wczesniejszego linka o tym brumieniu na zachodnim forum ,że ktoś napisał do  supportu hegla o tym i oczywiście stara słaba śpiewka że prund chujewy haa , a i nowa śpiewka że już od następnych nowych modeli ten problem będzie rozwiązany ??

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwus, 

Hegel ma przełącznik 220/240V ?

Jeśli ma , być może trzeba przełączyć na 240V. W Accu miałem ustawione 220V i toroid się ciut grzał i boruczał , po przełączeniu na 240V temp spadła i po cichym brumie ślad zaginął.

(w gniazdku bywa nawet  244V , blisko budynku stoi budka z trafem)

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Prewwit

Mam tylko porównanie do końcówki mocy klasy D Audiomatus AS100 (moduł ice power ASX 125) więc nie będzie to może zbyt pomocna opinia. W każdym razie Hegel Röst prezentuje szerszą i głębszą scenę niż AS100 z lepszą separacją instrumentów. Ponadto to co mi się rzuciło w uszy to głębszy i lepiej akcentowany bas, a także góra pasma (np. blachy perkusji) brzmi naturalniej niż w audiomatusie. Fajny jest pilot RC8, ponieważ działa w każdym miejscu w pomieszczeniu - niby taka prosta rzecz, a bardzo cieszy. Generalnie jestem bardzo zadowolony, razem z Harbethami P3esr moim zdaniem zgrywa się bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam tylko porównanie do końcówki mocy klasy D Audiomatus AS100 (moduł ice power ASX 125) więc nie będzie to może zbyt pomocna opinia. W każdym razie Hegel Röst prezentuje szerszą i głębszą scenę niż AS100 z lepszą separacją instrumentów. Ponadto to co mi się rzuciło w uszy to głębszy i lepiej akcentowany bas, a także góra pasma (np. blachy perkusji) brzmi naturalniej niż w audiomatusie. Fajny jest pilot RC8, ponieważ działa w każdym miejscu w pomieszczeniu - niby taka prosta rzecz, a bardzo cieszy. Generalnie jestem bardzo zadowolony, razem z Harbethami P3esr moim zdaniem zgrywa się bardzo dobrze.

Niech się wygrzeje to będzie jeszcze lepiej. A jak się sprawuje wbudowany DAC u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niech się wygrzeje to będzie jeszcze lepiej. A jak się sprawuje wbudowany DAC u Ciebie?

Jeszcze nie testowałem, ale podzielę się opinią jak tylko go sprawdzę.

 

Nie chwal dnia przed zachodem słońca emoji1.pngemoji6.pngemoji23.png

No właśnie, żeby czasem mu się coś nie odwidziało, ale mam DC Blocker ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@Prewwit

Mam tylko porównanie do końcówki mocy klasy D Audiomatus AS100 (moduł ice power ASX 125) więc nie będzie to może zbyt pomocna opinia. W każdym razie Hegel Röst prezentuje szerszą i głębszą scenę niż AS100 z lepszą separacją instrumentów. Ponadto to co mi się rzuciło w uszy to głębszy i lepiej akcentowany bas, a także góra pasma (np. blachy perkusji) brzmi naturalniej niż w audiomatusie. Fajny jest pilot RC8, ponieważ działa w każdym miejscu w pomieszczeniu - niby taka prosta rzecz, a bardzo cieszy. Generalnie jestem bardzo zadowolony, razem z Harbethami P3esr moim zdaniem zgrywa się bardzo dobrze.

Dobry zestaw do spokojnej relaksującej muzyki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba żartujesz, czytałeś dokładnie recenzje, raczej zbyt szczegółowy nie jest, neutralny też nie. Wystarczy popatrzeć na bebechy i wszystko jasne. 

Indeed, this new Hegel sounds similar to the considerably more expensive H120, but just a little softer and more rounded around the edges, as well as a tad lacking in punch. 

The Hegel doesn’t present itself as a super-fast and forensic amplifier that starts and stops at the blink of an eye..

Such thoughts did, however, draw my attention to the H95’s bass, which is good but lacks the weight and grip of some rivals.

caused the amp to sound a little bit tired when played at high volumes

in absolute terms, it lost a little midband definition and there was a slight diminution of dynamics

Hegel’s entry-level

All in one szafa grająca z pseudo dac

You don’t get a vast cathedral-like soundstage – this is one notable aspect where the H95 falls behind its bigger brothers

lacks the weight and grip of some rivals.

Edytowane przez MarekP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.