Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szacuje się, że najniższe wynagrodzenia chińskich pracowników prześcignie polską płacę minimalną już w 2023 roku. Tak więc to najwyższy moment, aby zakopać mit miski ryżu. A że place rosną tam w tempie 10 % rocznie to za 10 lat będą Polacy emigrować do Chin Ci wykształceni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, jacm napisał:

Szacuje się, że najniższe wynagrodzenia chińskich pracowników prześcignie polską płacę minimalną już w 2023 roku. Tak więc to najwyższy moment, aby zakopać mit miski ryżu. A że place rosną tam w tempie 10 % rocznie to za 10 lat będą Polacy emigrować do Chin Ci wykształceni. 

Tylko pamiętaj, że w Chinach nie płacą składek na emerytury i ich nie dostają, są na utrzymaniu dzieci? też gdzieś czytałem że państwo pokrywa połowę leczenia, za resztę muszą sami płacić, to nie jest tam tak super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak w Polsce praktycznie ze wszystkim idzie się prywatnie jeśli chodzi o leczenie a sorry jak płacą połowę to w Chinach mają nawet lepiej. Emerytury u nas też są narazie na papierze ale nikt tego nie rusza póki można się zadłużać. 

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, jacm napisał:

To jak w Polsce praktycznie ze wszystkim idzie się prywatnie jeśli chodzi o leczenie a sorry jak płacą połowę to w Chinach mają nawet lepiej. 

Gorzej jak trafi się do szpitala z jakimś poważnych schorzeniem i wyjdzie np. taki rachunek https://www.o2.pl/informacje/wyleczyli-go-z-koronawirusa-rachunek-ze-szpitala-prawie-go-zabil-6521102708763360a to i mało pocieszające by było pokrycie połowy kosztów.

Cytat z artykułu:

"W rzeczywistości Michael Flor może mówić o szczęściu, że zachorował akurat na koronawirusa. Dzięki specjalnemu prawu uchwalonemu przez Kongres, utworzono ponad 100-miliardowy fundusz, który pokrywa koszty leczenia choroby. W przypadku innej przypadłości, jego ubezpieczenie nie pokryłoby kosztów.

Takie działanie budzi sprzeciw wielu chorych np. na raka czy białaczkę, którzy zmuszeni są do opłacania leczenia, a w przypadku gdy nie mają pieniędzy, często są wypisywani ze szpitala."

Nie masz kasy radź sobie sam☹️

Ja tam większości korzystam z państwowej opieki zdrowotnej, zęby leczę zawsze prywatnie.

22 minuty temu, jacm napisał:

Emerytury u nas też są narazie na papierze ale nikt tego nie rusza póki można się zadłużać. 

Chyba żaden kraj nie ma ich zabezpieczonych np. złotem ?

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Prewwit napisał:

Gorzej jak trafi się do szpitala z jakimś poważnych schorzeniem i wyjdzie np. taki rachunek https://www.o2.pl/informacje/wyleczyli-go-z-koronawirusa-rachunek-ze-szpitala-prawie-go-zabil-6521102708763360a to i mało pocieszające by było pokrycie połowy kosztów.

Cytat z artykułu:

"W rzeczywistości Michael Flor może mówić o szczęściu, że zachorował akurat na koronawirusa. Dzięki specjalnemu prawu uchwalonemu przez Kongres, utworzono ponad 100-miliardowy fundusz, który pokrywa koszty leczenia choroby. W przypadku innej przypadłości, jego ubezpieczenie nie pokryłoby kosztów.

Takie działanie budzi sprzeciw wielu chorych np. na raka czy białaczkę, którzy zmuszeni są do opłacania leczenia, a w przypadku gdy nie mają pieniędzy, często są wypisywani ze szpitala."

Nie masz kasy radź sobie sam☹️

Ja tam większości korzystam z państwowej opieki zdrowotnej, zęby leczę zawsze prywatnie.

Chyba żaden kraj nie ma ich zabezpieczonych np. złotem ?

W pełni się z Tobą zgadzam. Dla wielu to może jest śmieszne, ale mamy chyba najlepsza opiekę zdrowotna na świecie. Przypomnę zamach na maraton w USA, gdzie zbiórki robiono na ratowanie kończyn biegaczy bo usłyszeli f... k off

Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 a tak w ogóle co to za podwyżka, 33ooo koron szwedzkich to tylko 13900zł, a to nadal wyraźnie taniej niż w Polsce (katalogowo)

pewnie dystrybutor w Szwecji dostał prikaz urealnienia cen do EU; po prostu kończy się kolejna tania meta.... ? 


 

Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, bronx99 napisał:

Gdyby ktoś szukał chcę sprzedać swojego h300. Narazie tylko tutaj w klubie. Cena...myślę, że bedzie ok 6700 zł. Sorki, że pisze tutaj a nie w ogłoszeniach ale chciałbym, żeby trafił w dobre ręce.

Planuje sz zmianę na coś nowszego z oferty hegla? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana podyktowana jest tym, że coraz więcej słucham gramofonu, a że czas na to mam tylko wieczorami to muszę używać słuchawek - a niestety ale H300 nie pozwala podłączyć wzmacjiacz słuchawkowy (w grę wchodzi tylko digital out) a przez to gramofonu nie posłucham ?. A co będze następne...naturalnym następcą jest h360 żeby nie wchodzić w duże koszta albo zaszaleje i trafie h30 i p30 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, zoromoto napisał:

Jak u Audio physic kluczowe są odsłuchy, i jedni i drudzy mieli pomysł na dźwięk i się go trzymają. 

Mi to odpowiada nawet bardzo. 

No i jak robisz coś z pasji to wszystko przychodzi łatwiej i są tego lepsze efekty . 

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.08.2020 o 21:48, bronx99 napisał:

Gdyby ktoś szukał chcę sprzedać swojego h300. Narazie tylko tutaj w klubie. Cena...myślę, że bedzie ok 6700 zł. Sorki, że pisze tutaj a nie w ogłoszeniach ale chciałbym, żeby trafił w dobre ręce.

Skad odbior ewentualnie? 

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, m4tech napisał:

Recenzja budująca również dla właścicieli H300, że to jeszcze nie taki staroć, jak to recenzent napisał, prawda się zawsze obroni ? 

To akurat się zgadza przed 360 spokojnie się broni, dopiero 390 powoduje chęć zmiany z 300. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, zoromoto napisał:

Co do współczynnika tłumienia to w pomiarach do 1000 nie dobija, tutaj testy https://www.soundstagenetwork.com/index.php?option=com_content&view=article&id=17&Itemid=141  ale i tak jest bardzo dobrze na tle konkurencji w podobnym przedziale cenowym. Co do połączenia DACa z regulacją głośności zamiast przedwzmacniacza, zgadzam się z tym co napisane w recenzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, m4tech napisał:

Czy zauważyliście w swoich Heńkach, że po rca wzmacniacz się mniej nagrzewa niż po xlr?

Nigdy na to nie zwrocilem uwagi a dluzszy czas gram juz na xlr bo powrotu do rca nie da sie zaakceptowac.

Tak przy okazji tematu h300 to fajnym darmowym progresem w graniu jest dac-loop. U siebie np wychodze z transportu usb/spdif swiatlowodem, wchodze w H300, tam wbudowany dac filtruje sygnal zmniejszajac jitter i leci coaxialem do daca HD25 a z tamtad wraca znowu xlrami do h300.

Trzeba aktywowac ta funkcje na pilocie  kombinacja przyciskow a warunkiem jest granie tylko po xlr co juz calkowicie odstawia rca na bok.

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj test porównawczy D50s z D90 MQA. 

Źródło - Tidal z  Raspberry (Volumio) + Allo Digi One SE połączone do DACA kablem Wireworld Starlight 8 Coax. Dac połączony do wzmaka XLR Nordost Purple flare (D90) oraz RCA Wireworld Solstice 8 (D50s). Wzmacniacz Hegel h200, czysty bez żadnych modów. Połączony z kolumnami kablami Wireworld Luna 8. Kolumny Audio Physic Tempo 6.

Na start odpaliłem Abbey Road w wersji MQA (48 kHz) - oglądałem wczoraj akurat film Yesterday z 2019 i mam ochote na Beatlesów. 

Pierwsze co się rzuciło w uszy to bardziej sprężysty bas i przejrzystość dźwięku - w stosunku do d50s ten dac wyciągnał sporo nawierzch. Spójny. Z d50s czasami miałem wrażenie, że nie słucham muzyki, a masy różnych szczegółów. Tutaj mamy spójność tego i zdecydowanie słucha się muzyki.

Jakieś większe wnioski może wieczorem - daca mam na tydzień, wiec troche można posłuchać ?

 

 

IMG_20200906_161014.jpg

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.