Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, artdm napisał:

Moja Heglowa droga to H200/H300/H20P20/H360. Każdy wzmacniacz gościł u mnie ponad rok i miałem okazję poznać je dogłębnie. Z tego co kojarzę Jacku, nigdy nie byłeś posiadaczem H360 na dłużej, dlatego dziwi mi tak kategoryczne i jednoznaczna opinia na jego temat. Po prostu się z nią nie zgadzam. Ja również słucham muzyki a nie sprzętu i wszelkie zmiany, odsłuchy, konfiguracje męczą mnie strasznie. Z ulgą wyczekuję momentu, kiedy to się kończy i będzie można spokojnie posłuchać muzyki. Chcąc jednak uzyskać jak najlepszy rezultat namęczyć się trzeba. Zapewniam Cię Jacku, że w odpowiedniej konfiguracji H360 potrafi zagrać tak, że opisywane przez Ciebie konturowe uwypuklenie skrajów pasma jest niezauważalne. Z resztą z tym uwypukleniem to też się nie zgadzam tak do końca. Bas jest trochę bardziej dominujący niż w H300, ale góra pasma na pewno nie. Za to szybkość, dynamika i przejrzystość H360 jest nie do zastąpienia, porównując 300 i 360. Oczywiści 300 też może się podobać, dla każdego co innego jest priorytetem.

H390 już słuchałeś? Jestem ciekaw jak ten modelem odniesiesz do wcześniej posiadanych. My niestety przejęliśmy Hegla dość niedawno i H360 na półce nie mieliśmy już. Mam tylko możliwość posłuchania go, jak ktoś z nim do nas przyjdzie na odsłuch.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

H390 już słuchałeś? Jestem ciekaw jak ten modelem odniesiesz do wcześniej posiadanych. My niestety przejęliśmy Hegla dość niedawno i H360 na półce nie mieliśmy już. Mam tylko możliwość posłuchania go, jak ktoś z nim do nas przyjdzie na odsłuch.

A jak się ma takie H390 Hegla do Accu E-380?  powiedzmy w odsłuchu na Dynkach... to wszystko chyba macie u siebie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, m4tech napisał:

do Accu E-380

do tej pory nie mieli Accu - chyba ze coś się teraz zmieni w temacie ?

 

Godzinę temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

H390 już słuchałeś?

a robiliście porównanie grając na H390/590 prosto z sieci np. Tidal używając jakiejś zewnętrznej apki, np. Linn’a vs. zewnętrzny DAC/Streamer np. z waszej oferty Moon 280 D Mind 2 ? Jeżeli tak to jak to „jakościowo” wypada ? 

Ciekawy jestem czy warto pchać się w dodatkowe klocki i okablowanie skoro h390/590 mogą się teoretycznie obyć bez peryferyjnych urządzeń - prostota połączeń i systemu ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, m4tech napisał:

A jak się ma takie H390 Hegla do Accu E-380?  powiedzmy w odsłuchu na Dynkach... to wszystko chyba macie u siebie....

Accu nie mamy, ale mamy Luxa, Dynek też nie mamy ? Accu z Dynkami to nie moja bajka, prędzej z Luxem albo właśnie z Heglem.

9 minut temu, will66 napisał:

a robiliście porównanie grając na H390/590 prosto z sieci np. Tidal używając jakiejś zewnętrznej apki,

tak, Hegel H390 najlepiej gra z własnego streamera.

Edytowane przez Top Hi-Fi & Video Design

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, will66 napisał:

To ciekawe; trzeba nausznie u siebie to przetestować ?

Gram cały czas przez streamer w heglu H390 i nie narzekam. Nie mam ochoty nawet kombinować czy myśleć o innym klocku. Dla mnie gra to wyśmienicie. Delektuje się muzyką 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, will66 napisał:

nie tylko w Heglach, ale generalnie są różnice w różnych klockach różnych marek...chodzi mi tylko o to, że czasami człowiek (piszę o własnym tylko doświadczeniu; nie generalizuję) czymś się zachwyca, a tak naprawdę jest tak samo ? 

 

 

Ciezko dyskutowac czemu u jednych slychac przewage xlr nad rca a u innych nie, ale jedno dla mnie jest pewne, lepiej gra przez xlr. Nie wiem czy to wskazowka od hegla czy przypadek ale np w H300 uzywajac funkcji dac loop czyli mowiac dokladniej odfiltrowujac sygnal plynacy do zewnetrznego daca przez wbudowanego daca w h300 (jitter) jestes zmuszony grac po xlr poniewaz ta funkcja nie dziala po rca.

To tylko jako ciekawostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, CEzAR21 napisał:

dac loop czyli mowiac dokladniej odfiltrowujac sygnal plynacy do zewnetrznego daca przez wbudowanego daca w h300 (jitter) jestes zmuszony grac po xlr poniewaz ta funkcja nie dziala po rca.

serio ktoś wierzy w to i tak podłącza?

Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Will, basu mi niedy w 360 nie brakowało, wręcz przeciwnie ?Wpięcie hd25 dało ogromną poprawę w każdym aspekcie brzmienia jednak bas wciąż wychodził przed szereg. Powiem szczerze że pomimo wyraźnej przewagi H360 nad H300, więcej rzeczy mnie uwierało w H360 dopiero hd25 wygładził, jakoś tak "uszlachetnił" dźwięk i to było już naprawdę fajne granie... 

Mam nadzieję że art się nie obraził? bo skoro pisze ze da się ten bas okiełznać to ja mu wierzę, ale jak ktoś nie ma adaptacji akustycznej, cierpliwości, wiedzy i nie potrafi trzymać głowy nieruchomo w określonym miejscu, to musi się liczyć, że ten typ tak ma... 

Ja nie mam adaptacji akustycznej w salonie, sytuację trochę ratuje drewniane wnętrze, w każdym razie z 390ka nie ma się absolutnie wrażenia tego wypychania dołu , jest liniowość, nasycenie i naturalność. Dopiero przy dość głośnym odsłuchu pomieszczenie podbija bas, aleee 

Wreszcie udało mi się namówić żonę a na adaptację akustyczną o ile design nie będzie zbytnio bił po oczach, także jaram się na maxa ?

 

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie po co ta spina który Hegel ma lepszy bass. Rachunek jest prosty 50% to akustyka pomieszczenia, 40% to kolumny to one tutaj dyktują warunki a 10% to reszta. Jak kolumna jest do bani to nici z takich porównań. Najgorszy Hegel w dobrej adaptacji zagra wtedy niesamowicie, nic go nie będzie ograniczać bo tu końcówka systemu czyli głośnik ma najwięcej do powiedzenia. Nasze piece Hegla ograniczają kolumny które niestety pozostawiają wiele do życzenia kropka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ce

4 minuty temu, shiver07 napisał:

Głośniki są ograniczeniem jakości sygnału, to one generują najwięcej zniekształceń i strat. 

pisałem o tym w poście #13163 - wymagające wycisną wzmacniacz niczym cytrynę

 

27 minut temu, shiver07 napisał:

Panowie po co ta spina który Hegel ma lepszy bass.

nikt się przecież nie spina ? ja mam pełną adaptację w pomieszczeniu, szeroki sweet spot więc spoko sobie pogrywam muzę ? tak sobie gadamy

 

40 minut temu, zoromoto napisał:

udało mi się namówić żonę a na adaptację akustyczną

 ? warto; zniwelowanie głównych mankamentów pomieszczenia juz sporo zmieni. Nie zobaczysz, a usłyszysz ? 

A adaptacja może być i dyskretna i atrakcyjna również, to niekoniecznie worek PT80....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, will66 napisał:

 ? warto; zniwelowanie głównych mankamentów pomieszczenia juz sporo zmieni. Nie zobaczysz, a usłyszysz ? 

A adaptacja może być i dyskretna i atrakcyjna również, to niekoniecznie worek PT80....

Zdaję sobie z tego sprawę ? 

Spoko Shiver, nikt się nie spina, każdy ma po prostu swoje zdanie, swoje uszy i wie co najlepiej mu gra i trzeba to uszanować... Każdy znajdzie odpowiedniego Hegla dla siebie ? 

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, m4tech napisał:

serio ktoś wierzy w to i tak podłącza?

Co do wiary to zgadza się, jestem osobą wierzącą ale w Boga. Jeżeli chodzi o dac loop, tak jest to rozwiązanie które poprawia jakość dźwięku i gram tak od około 8 miesięcy a najciekawsze jest to, że nie mam zamiaru tego ODŁĄCZAĆ :)

15 godzin temu, shiver07 napisał:

Panowie po co ta spina który Hegel ma lepszy bass. Rachunek jest prosty 50% to akustyka pomieszczenia, 40% to kolumny to one tutaj dyktują warunki a 10% to reszta. Jak kolumna jest do bani to nici z takich porównań. Najgorszy Hegel w dobrej adaptacji zagra wtedy niesamowicie, nic go nie będzie ograniczać bo tu końcówka systemu czyli głośnik ma najwięcej do powiedzenia. Nasze piece Hegla ograniczają kolumny które niestety pozostawiają wiele do życzenia kropka. 

Z nas takie gadajne chłopaki po prostu i inaczej się nie da bo jak dać się może skoro my z klubu Hegla jesteśmy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, m4tech napisał:

serio ktoś wierzy w to i tak podłącza?

Cały czas tak grałem i wg mnie było lepiej niż bezpośrednio z dac zewnętrznego a do tego od strony praktycznej to już rewelacyjnie (miałem dodatkowo 2 wejścia optycze i 2 coax)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.10.2020 o 13:34, artdm napisał:

A dla staruszków to jest właśnie H300, ładnie, grzecznie i spokojnie, bo jeszcze pikawa siądzie.

Artdm wierze ci na slowo ze H300 moglo zagrac wolno bez emocji ale sam wiesz ze mozliwosci zestawiania ze soba poszczegolnych elementow systemu jest ilosc nieskonczona. 

Mi H300 dalo spokoj na tyle ze moge sluchac nawet slabych realizacji np z YT i system mimo to przelewa na mnie mase emocji. Furtka do muzyki zostala szeroko otwarta bo nie wszystko jak wiemy mozna znalezc na tidalu czy qobuzie co dla mnie jest ogromnym plusem trzysetki. 

Nagrany kartoflem kawalek z yt tak na luzno? ?

 

Zreszta sam powiedz, sprzedalbys trzysetke jak by ci tak spiewala??

 

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Adam 38 napisał:

Kurde, trochę suszy... 

Na żywo nie ma absolutnie żadnej suchosci a jest za to mnóstwo informacji którą niektórzy przyzwyczajeni do lampy moga odbierać jako suchość. Dlatego Hegel łączy ogien i wodę dając wybitny wgląd w nagranie zachowując przy tym płynny analogowy dźwięk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, m4tech napisał:

też bym czegoś się napił ? 

....może laptop ale H300 na pewno nie winny

Kiedyś grało się i z laptopa ale to dawne dzieje. Masz racje H300 generuje piękny nasycony dźwięk dlatego nie mam już ciśnienia na zmiany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, CEzAR21 napisał:

 

?

 

Zreszta sam powiedz, sprzedalbys trzysetke jak by ci tak spiewala??

 

Dobre Hifi

Teraz, malvern1 napisał:

Dobre Hifi.

Znam ten kawałek dobrze ,trochę pudełkowaty bas słychać,ale to pewnie wina jakości nagrania z komórki?

 

Edytowane przez malvern1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, malvern1 napisał:

Znam ten kawałek dobrze ,trochę pudełkowaty bas słychać,ale to pewnie wina jakości nagrania z komórki?

 

Tak bas przenosi pelno informacji dlatego system potrafi prawidlowo odwzorowac instrumenty pudlowe nie dodajac nic od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, m4tech napisał:


dobre hifi -  tak można określać sobie średniaki NADa czy Yamahy w dobrej akustyce

Hegel H300 w dobrym systemie i akustyce to jednak wyraźnie coś więcej ?

Hifi - High fidelity to wysoka wiernosc wiec w sumie to tez pasuje do H300 ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, m4tech napisał:

Hegel H300 w dobrym systemie i akustyce to jednak wyraźnie coś więce

 

2 godziny temu, shiver07 napisał:

 

Hegle to kapitalne wzmaki problem leży tylko po stronie akustyki i głośników. 

 

mogę tylko potwierdzić ??

u mnie H300 wpięty jest w dobre towarzystwo i kontrolowaną akustykę pomieszczenia, zapierdziela jak ta lala? generalnie od 20 w górę pasmo jest całe i niczego nie brakuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, malvern1 napisał:

Dobre Hifi

 

Daj Cezarowi spokój i tak brakuje mu dnia i zarywa noce na słuchanie z zadowoleniem więc zajął się słuchaniem muzyki, może już mieć równo wylane na bawienie się w kategorie i nazywnictwo sprzętu. 

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jacm napisał:

Daj Cezarowi spokój i tak brakuje mu dnia i zarywa noce na słuchanie z zadowoleniem więc zajął się słuchaniem muzyki, może już mieć równo wylane na bawienie się w kategorie i nazywnictwo sprzętu. 

Tak jest Cezary jest bardzo dobrze obcykany w temacie ,ja to wiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedac szczerym to fakt, czasu zawsze malo a pozniej w pracy walka bo oczy same sie zamykaja.

Co do haijendow i hajfifow to mysle ze jezeli system potrafi wzbudzic we mnie takie uczucia jak niepokoj, smutek, radosc czy euforie a nawet doprowadzic do placzu to albo ja jestem tak rozchwiany emocjonalnie albo tak dobrze to gra ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, CEzAR21 napisał:

Bedac szczerym to fakt, czasu zawsze malo a pozniej w pracy walka bo oczy same sie zamykaja.

Co do haijendow i hajfifow to mysle ze jezeli system potrafi wzbudzic we mnie takie uczucia jak niepokoj, smutek, radosc czy euforie a nawet doprowadzic do placzu to albo ja jestem tak rozchwiany emocjonalnie albo tak dobrze to gra ?

 

Heglowcy tak mają nie przejmuj się nie tylko Ty. Znaczy, że system gra prawdziwie i naturalnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.