Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Audio Physic Sitara i Hegel H80 do tego, co myślicie o tym połączeniu? Pomieszczenie 15m2, muzyka każda prócz metalu. Myślałem też nad H90 ze względu na LAN, ale czytałem , że brzmi gorzej? Czy wbudowany DAC daje radę? Czy dokupienie np Topping E30 coś poprawi czy to ta sama klasa?

 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, _Kamol_ napisał:

Audio Physic Sitara i Hegel H80 do tego, co myślicie o tym połączeniu? Pomieszczenie 15m2, muzyka każda prócz metalu. Myślałem też nad H90 ze względu na LAN, ale czytałem , że brzmi gorzej? Czy wbudowany DAC daje radę? Czy dokupienie np Topping E30 coś poprawi czy to ta sama klasa?

 

Pozdrawiam. 

Tego zestawienia nie słuchałem ale H80 grał u mnie prawie rok. Biorąc pod uwagę dość wysoką skuteczność podanych kolumn, H80 powinien dać radę. Jest to wzmacniacz, który kładzie nacisk na brzmienie, a nie na ilość szczegółów. DAC raczej słaby w mojej ocenie, traktowałbym jako dodatek do podmiany przez DAC zewnętrzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, _Kamol_ napisał:

Audio Physic Sitara i Hegel H80 do tego, co myślicie o tym połączeniu? Pomieszczenie 15m2, muzyka każda prócz metalu. Myślałem też nad H90 ze względu na LAN, ale czytałem , że brzmi gorzej? Czy wbudowany DAC daje radę? Czy dokupienie np Topping E30 coś poprawi czy to ta sama klasa?

 

Pozdrawiam. 

Miałem H-80 i Sitary 25 ,grałem ok.2 lata. Nie mam już ani hegla ani sitar,znalazłem coś lepszego dla mnie. Sitary 25 (tak jak wcześniej pisałem) miały dla mnie wysokie tony jak pod kocykiem , ale ogólnie w skrócie to dobre zestawienie. Dynamika,lokalizacja ,przestrzeń ,bas były bardzo dobre. Grałem w 18m ,sitary odsunięte po 0,5 m od sciany tylnej i bocznych. Jak chcesz więcej basu to mozna przysunąć prawie do samej ściany i nic nie podbijało (przynajmniej u mnie).

Pozdrawiam.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie moich AP Yara z Hegelem u mnie bardzo udane, najpierw było H80, ale wzrósł apetyt i jest H200? Słyszałem też z H200 Tempo 6, też grało super.

15 minut temu, marcinmarcin napisał:

Topping E30, to przepaść do tego wbudowanego w H80, na korzyść Toppinga

Koniecznie do dokupienia, DAC w H80 grać gra, ale przeciętnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, marcinmarcin napisał:

H80 słuchałem i zupełnie mi się nie spodobał. Topping E30, to przepaść do tego wbudowanego w H80, na korzyść Toppinga

Myślę że może tak być , mam teraz  takiego chinczyka INNTAK-HIFI Premium dac na sabre 9038pro 2tys pln na aliexpress dwa trafa r-core i jestem zdziwiony jak to dobrze gra ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ps39 napisał:

Tego zestawienia nie słuchałem ale H80 grał u mnie prawie rok. Biorąc pod uwagę dość wysoką skuteczność podanych kolumn, H80 powinien dać radę. Jest to wzmacniacz, który kładzie nacisk na brzmienie, a nie na ilość szczegółów. DAC raczej słaby w mojej ocenie, traktowałbym jako dodatek do podmiany przez DAC zewnętrzny.

 

2 godziny temu, marcinmarcin napisał:

H80 słuchałem i zupełnie mi się nie spodobał. Topping E30, to przepaść do tego wbudowanego w H80, na korzyść Toppinga

A możecie coś jeszcze polecić? Coś właśnie grającego detalicznie? Jednak nie ostro, raczej neutralnie, ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, _Kamol_ napisał:

 

A możecie coś jeszcze polecić? Coś właśnie grającego detalicznie? Jednak nie ostro, raczej neutralnie, ciepło.

https://mp3store.pl/wzmacniacze-dac/wzmacniacze-sluchawkowe/smsl/2018430773081152510/6970141853213/smsl-d1-dac

Jutro go będe miał ,ponoć właśnie detalicznie nie ostro i dużo filtrów np granie w stylu lampowym i na Hamerykańskich forach ? bardzo go chwalą .

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, freju napisał:

https://mp3store.pl/wzmacniacze-dac/wzmacniacze-sluchawkowe/smsl/2018430773081152510/6970141853213/smsl-d1-dac

Jutro go będe miał ,ponoć właśnie detalicznie nie ostro i dużo filtrów np granie w stylu lampowym i na Hamerykańskich forach ? bardzo go chwalą .

Chodziło mi o wzmacniacz ? Chociaż DACi też mogą być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, _Kamol_ napisał:

Chodziło mi o wzmacniacz ? Chociaż DACi też mogą być. 

Upss 

Ciepłe wzmaki a fuj ... he .Chyba z Heńka będzie trudno , ale jedyny który mi się nasuwa na myśl o zbliżonej sygnaturze to h300 

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem H200 z Tempo 6 i byłem zadowolony. W pewnych nagraniach naprawę fantastycznie dźwięk środkiem dociążony był. Jednak trafił jakiś czas temu H300 i chyba na dłużej zagości jest bardziej uniwersalny choć może trochę mięsa z H200 by mu się przydało, prędzej AP T6 zmienię. Trochę mi się osłuchały ale za bardzo nie mam pomysłów na co więc tak sobie słucham na tych klamotach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, PolTor napisał:

Miałem H200 z Tempo 6 i byłem zadowolony. W pewnych nagraniach naprawę fantastycznie dźwięk środkiem dociążony był. Jednak trafił jakiś czas temu H300 i chyba na dłużej zagości jest bardziej uniwersalny choć może trochę mięsa z H200 by mu się przydało, prędzej AP T6 zmienię. Trochę mi się osłuchały ale za bardzo nie mam pomysłów na co więc tak sobie słucham na tych klamotach ?
 

Zmień na Amphion Xenon i zapomnisz już o zmianach możliwe że na zawsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba śledzić na bieżąco najlepiej ustawić sobie przypomnienie na hifi shark. Samo Wpadnie na mail jak się pojawią. Kwestia czasu. 

Zdążają się nieczęsto ale bywają w Finlandi i Szwecji. 

Trzeba tylko pamiętać że będzie też już trzeba powymieniać kondy w modelach  mk1 napewno a i mk2 pewnie juz też. 

https://www.hifishark.com/search?q=Amphion+xenon

Jedne stoją obecnie we Włoszech a drugie w Finlandii. 

We Włoszech mk2 a w Finlandi mk3. Te obicia łatwo da się naprawić. 

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Trzeba śledzić na bieżąco najlepiej ustawić sobie przypomnienie na hifi shark. Samo Wpadnie na mail jak się pojawią. Kwestia czasu. 
Zdążają się nieczęsto ale bywają w Finlandi i Szwecji. 
Trzeba tylko pamiętać że będzie też już trzeba powymieniać kondy w modelach  mk1 napewno a i mk2 pewnie juz też. 
https://www.hifishark.com/search?q=Amphion+xenon
Jedne stoją obecnie we Włoszech a drugie w Finlandii. 
We Włoszech mk2 a w Finlandi mk3. Te obicia łatwo da się naprawić. 
Muszę się tam zarejestrować, może coś wpadnie powiedzmy w promieniu 1kkm ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko poszło do przodu teraz komórką można zrobić zdjecia bardzo dobre , można poprosić o zdjęcia porozmawiać o stanie . Im bardziej cywilizowany kraj tym ludzie mniej ściemniają i wymieniają wszystkie wady . Problemem jest bardziej kontakt bo mi wyszło że 1 na 5 Finów odpowie na naszą chęć zakupu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Wszystko poszło do przodu teraz komórką można zrobić zdjecia bardzo dobre , można poprosić o zdjęcia porozmawiać o stanie . Im bardziej cywilizowany kraj tym ludzie mniej ściemniają i wymieniają wszystkie wady . Problemem jest bardziej kontakt bo mi wyszło że 1 na 5 Finów odpowie na naszą chęć zakupu .
Mam nadzieję, że kiedyś się uda kupić :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, jacm napisał:

Koszty przewozu nawet miedzybarodowe nie są jakieś zaporowe. 

Dokladnie tak. W moim przypadku kurier odebral od dunczyka kolumny o godzinie 18:00 w sobote a dnia nastepnego o godzinie 16:00 staly juz u mnie na podworku. Sam bylem w szoku ?

Cena 400 pln.

Kumplowi jak fote wyslalem to powiedzial zebym jaj nie robil bo to niemozliwe ze dowiezli w 22h ?

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dokladnie tak. W moim przypadku kurier odebral od dunczyka kolumny o godzinie 18:00 w sobote a dnia nastepnego o godzinie 16:00 staly juz u mnie na podworku. Sam bylem w szoku
Cena 400 pln.
Kumplowi jak fote wyslalem to powiedzial zebym jaj nie robil bo to niemozliwe ze dowiezli w 22h 
Może macie rację. To daje szersze pole poszukiwań :). W końcu to nie paczki za 20 czy 30 dychy aby się tak tarabanić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się naczekalem ponad miesiąc :D Z południa Włoch były. Już myślałem że kasa przepadła. Okazało się że Andrea źle wypełnił kwity przewozowe, czegoś tam zabrakło. Śledzenie pokazało że pojechały dalej na południe aż pod Sycylię i tam utknęły na tydzień potem zniknęły. Włoch okazał się uczciwy, dwoił się i troił żeby wyprostować sprawę w końcu odnalazły się w Niemczech i dotarły do Norwegii. Obudowy były dość sponiewierane, co widziałem wcześniej na kilkunastu zdjęciach i filmikach ?ale głośniki w idealnym stanie. Po całkowitej renowacji cieszą mnie do dziś i wcale nie mam ciśnienia na zmianę...

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem najłatwiej bo sam guru Jacm je transportował z No?rwegii i dobrze że Zorro zrobiłeś  te fotki przed wysyłką ,bo by sie Jacmowi dostało i ranga by nie pomogła ?

Rozumiem że Krzysiek postawił Whysky jakieś duże ??

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, jacm napisał:

Na góry to ja lubię wchodzić i to na te przez ó z kreską ?

Dobrze ze kolumny cieszą nowego właściciela. 

Guru przez u" otwarte się pisze ?

https://www.google.com/search?q=guru&rlz=1C5GCEA_en&oq=guru&aqs=chrome..69i57j0l3j0i433j46j0j46.3753j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, freju napisał:

A tak zapomniałem na tace dziś musicie dać i ofiary z młodych dziewic złożyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.10.2020 o 06:58, jacm napisał:

Zmień na Amphion Xenon i zapomnisz już o zmianach możliwe że na zawsze. 

Bzdura ....i nie dla tego że xenony i hegel to złe połączenie. Dlatego że Tobie się podoba to nie znaczy że Kowalskiemu czy Nowakowi też się spodoba. Wszystko zależy od osobistyvh preferencji, gustu , pomieszczenia,akustyki , żródła,kabli itp. Nie można z góry zakładać że dla każdego takie połaczenie bedzie odpowiednie- każdy lubi co innego.

Pozdrawiam.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, misiek x napisał:

Bzdura ....i nie dla tego że xenony i hegel to złe połączenie. Dlatego że Tobie się podoba to nie znaczy że Kowalskiemu czy Nowakowi też się spodoba. Wszystko zależy od osobistyvh preferencji, gustu , pomieszczenia,akustyki , żródła,kabli itp. Nie można z góry zakładać że dla każdego takie połaczenie bedzie odpowiednie- każdy lubi co innego.

Pozdrawiam.

Zgadza się dlatego czytamy ze zrozumieniem a napisano,, możliwe,, ?. Prawdopodobieństwo że te kolumny nie spasują są znikome bo 

1 nie posiadają własnego charakteru, można je dowolnie dostroić dźwiękowo 

2 są bardzo ale to bardzo łatwo ustawne w pomieszczeniach. Bardzo dużo wybaczają akustyce. 

3 kto docenił szkołe grania Hegla nie będzie miał problemu z tymi kolumnami. 

 

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.