Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, marcinmarcin napisał:

A mnie Vienny korca akurat ? może któreś zagoszczą u mnie...  A co do basu u mnie - mam dość dobra akustykę, dźwięk jest bardzo dynamiczny i głęboki. Bas schodzi do 30Hz bez problemu, ale jest go dużo. Żona jest zachwycona, ale ona mi zawsze rozkręcała subwoofer że 20 procent więcej. Ja bym czasem wolał trochę mniej basu 

Skąd wiesz, że schodzi do 30Hz-mierzyłeś?

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sir.jax napisał:

Skąd wiesz, ze schodzi do 30Hz-mierzyłeś?

Kolumny schodzą do 30 przy - 2dB według producenta. I slychać wyraźnie i głośno sygnał testowy 30Hz 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Marek K. napisał:

kupiłem Hegla ale ten znowu nie zagrał z Bowersami (i się zaczeło).

u mnie jest git z Bowersami ? H300 je wkręca i już od 30 jest dźwięk dociążony, przyjemnie się słucha i czuć dobrze niskie częstotliwości jeżeli akurat są w danym nagraniu  

 

7 minut temu, paul klacska napisał:

To że Hegel nie gra z Bowersami to już dawno było wiadomo, mało tego

zależy/zależało od serii - żółte kevlary miały tendencje do wyostrzania góry szczególnie przy cienkiej amplifikacji. W Polsce w latach 90 i wczesnych 2000, kiedy tak naprawdę ukuła się ta opinia, maniakalnie wręcz były oferowane z elektroniką  Denona, do tego słabą prądowo. do tego często sprzedawane były z amplitunerami jako zestawy kinowe - bo na to wtedy była kasa i parcie.


Tak naprawdę żeby ocenić stare Bowersy należało by je zestawić z Classe, mocnym Rotelem, Macintoshem. Dzisiejsze serie D3 świetnie zgrywają się np. z Moonem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, will66 napisał:

u mnie jest git z Bowersami ? H300 je wkręca i już od 30 jest dźwięk dociążony, przyjemnie się słucha i czuć dobrze niskie częstotliwości jeżeli akurat są w danym nagraniu  

 

zależy/zależało od serii - żółte kevlary miały tendencje do wyostrzania góry szczególnie przy cienkiej amplifikacji. W Polsce w latach 90 i wczesnych 2000, kiedy tak naprawdę ukuła się ta opinia, maniakalnie wręcz były oferowane z elektroniką  Denona, do tego słabą prądowo. do tego często sprzedawane były z amplitunerami jako zestawy kinowe - bo na to wtedy była kasa i parcie.


Tak naprawdę żeby ocenić stare Bowersy należało by je zestawić z Classe, mocnym Rotelem, Macintoshem. Dzisiejsze serie D3 świetnie zgrywają się np. z Moonem? 

Trochę źle się wyraziłem, jeśli chodzi o Bowersy to miałem na myśli te z nowszej produkcji . Osobiście je lubię no ale to nie to co SS. Te nowe to już całkiem porażka, gra to fajnie dopiero od serii 800. No ale tu trzeba mieć już wypchany portfel, no i nie Hegla.

Widziałem, że ktoś na forum sprzedawał Xaviany xn360. Z Heglem gra to super. W sumie to nie rozumiem tu co niektórych, jest sprawdzone połączenie hegel plus SS a większość pcha się w jakieś gówno. Sorry za wyrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, marcinmarcin napisał:

Kolumny schodzą do 30 przy - 2dB według producenta. I slychać wyraźnie i głośno sygnał testowy 30Hz 

To że słychać sygnał testowy to jedno, ale nie musi być jednoznaczne z tym co na papierze.

Na tą słyszalność nakłada się jeszcze rezonans pomieszczenia, a prawie każde ma mody w mniej więcej tym zakresie.

Moje monitory na papierze też schodzą do 30Hz ?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sir.jax napisał:

To że słychać sygnał testowy to jedno, ale nie musi być jednoznaczne z tym co na papierze.

Na tą słyszalność nakłada się jeszcze rezonans pomieszczenia, a prawie każde ma mody w mniej więcej tym zakresie.

Moje monitory na papierze też schodzą do 30Hz ?

Przy monitorach sygnał testowy słychać od 50-70 w zależności jaki monitor ? wielkość ma znaczenie ?

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, marcinmarcin napisał:

Przy monitorach sygnał testowy słychać od 50-70 w zależności jaki monitor ? wielkość ma znaczenie ?

Nie może być, przecież producent zapewnia pasmo od 30Hz do 30kHz ?

Rozumiesz, co chcę powiedzieć?

A pewno sygnał testowy 30Hz też usłyszę ?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, will66 napisał:

Powtórzę się: ja gram na 804 D3 i tez m.in. z Heglem H300, wiec nie rozumiem...??

Czego tu nie rozumiesz. Napisałem wyraźnie , że z obecnej serii dopiero seria 800 gra fajnie. Aczkolwiek z Heglem mi się ona nie podoba.

Nie obcowałem  na co dzień z twoim modelem. Słuchałem ich 2 lub 3 razy w salonie, był Hegel i był Rotel. To drugie połączenie bardziej mi odpowiadało. Salon rzucił cenę 30tyś za zestaw, mówiąc szczerze za tą kasę można mieć coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sir.jax napisał:

Nie może być, przecież producent zapewnia pasmo od 30Hz do 30kHz ?

Rozumiesz, co chcę powiedzieć?

A pewno sygnał testowy 30Hz też usłyszę ?

Ale co tu rozumieć? Możesz sobie słyszeć i od 12, twoja bajka. Słuchalem tych kolumn z monitorami do porównania. Są ich testy na necie. Dodatkowo Bowers podawał pomiary zgodnie ze starą norma. Mierzone do 2dB miały bodajże 32, a przy minus 6dB schodziły do 28. I to słychać. Różnica w zejściu w dół do np 601 BW przepaść. Preference 5 grają jak 601 z subwooferem, tylko lepiej, precyzyjniej, z większą kontrola i na dodatek wreszcie mam bas w stereo... ? Nie ma powrotu do monitorów ?

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, will66 napisał:

u mnie jest git z Bowersami ? H300 je wkręca i już od 30 jest dźwięk dociążony, przyjemnie się słucha i czuć dobrze niskie częstotliwości jeżeli akurat są w danym nagraniu  

 

zależy/zależało od serii - żółte kevlary miały tendencje do wyostrzania góry szczególnie przy cienkiej amplifikacji. W Polsce w latach 90 i wczesnych 2000, kiedy tak naprawdę ukuła się ta opinia, maniakalnie wręcz były oferowane z elektroniką  Denona, do tego słabą prądowo. do tego często sprzedawane były z amplitunerami jako zestawy kinowe - bo na to wtedy była kasa i parcie.


Tak naprawdę żeby ocenić stare Bowersy należało by je zestawić z Classe, mocnym Rotelem, Macintoshem. Dzisiejsze serie D3 świetnie zgrywają się np. z Moonem? 

Ja kupiłem Hegla w ciemno, zaryzykowałem (nie było moźliwości odsłuchu). Z Bowersami u mnie to była jakaś masakra. Niskich tonów kompletnie „0”.    I to nie piszcie mi o akustyce czy kablach, bo to, bo tamto.....Sprawdzałem na wszystkie sposoby z Bowersami,  które miałem i to jest dla mnie temat zakończony. Teraz mam Gato FM8 i do nich potrzebuję wzmacniacz. Z opisów wynika, że warto byłoby wypróbować H190. Czy coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Marek K. napisał:

Niskich tonów kompletnie „0”.    I to nie piszcie mi o akustyce

ja myślę, że to może być  jednak akustyka, szczególnie jak pomieszczenie jest małe; 12 m2 tak?

8 minut temu, Marek K. napisał:

kablach

kable mają być dobrze zrobione technicznie i przewodzić ? szczególnie jak mówimy o standardowej długości 2x 2,5 - 3 mtr.... 

8 minut temu, Marek K. napisał:

Czy coś jeszcze?

wprawdzie nie ten klub, ale polecam spr Moon’a - wydajne prądowo wzmaki. Nie patrz na moc na papierze, w realu są naprawdę mocne i wydajne ?

Edytowane przez will66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, sir.jax napisał:

Znaczy, że masz stereofoniczny bas?

? ? ? 

Nawet nie wiesz ile efektów tracisz ? wbrew prawdzie objawionej na forum, doskonale słychać z którego kanału dochodzi. A jak posłuchasz np Briana Bromberga to zobaczysz że bas jest nagrany w stereo dla przyjemniejszego odbioru... A przepraszam, nie usłyszysz, bo jak ?

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Nawet nie wiesz ile efektów tracisz ? wbrew prawdzie objawionej na forum, doskonale słychać z którego kanału dochodzi. A jak posłuchasz np Briana Bromberga to zobaczysz że bas jest nagrany w stereo dla przyjemniejszego odbioru... A przepraszam, nie usłyszysz, bo jak ?

Poszperaj jak nagrywane są poszczególne zakresy, na AS są takie wątki, gdzie wypowiadają się spece od realizacji nagrań.

Opowiadasz o efektach za konsolą , a nie o stereofoniczności basu. 

A nagrania/płyty Briana Bromberga mam nawet w wydaniach mono i o dziwo jest cudnie .

5 minut temu, will66 napisał:

wprawdzie nie ten klub, ale polecam spr Moon’a - wydajne prądowo wzmaki. Nie patrz na moc na papierze, w realu są naprawdę mocne i wydajne ?

Mogę tylko potwierdzić ?

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podlogowkach z niskim zejściem nie ma powrotu do monitorów w układzie 2.1 Dopiero można pomyśleć o 2.2. Ale to już dla mnie za dużo klamotów 

6 minut temu, sir.jax napisał:

Poszperaj jak nagrywane są poszczególne zakresy, na AS są takie wątki, gdzie wypowiadają się spece od realizacji nagrań.

Opowiadasz o efektach za konsolą , a nie o stereofoniczności basu. 

A nagrania/płyty Briana Bromberga mam nawet w wydaniach mono i o dziwo jest cudnie .

Mogę tylko potwierdzić ?

LOL, czyli lepsze mono ?

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, marcinmarcin napisał:

Po podlogowkach z niskim zejściem nie ma powrotu do monitorów w układzie 2.1 Dopiero można pomyśleć o 2.2. Ale to już dla mnie za dużo klamotów 

LOL, czyli lepsze mono ?

Słuchałeś nagrań monofonicznych?

Ty naprawdę myślisz, że bas nagrywany na płytach jest w stereo?

Nie mówię o celowych zabiegach i efektach stereo w przeciwfazie etc.

Posłuchaj sobie Jim Gailloreto's Split Decision-Shadow Puppets.

Bardzo dobrze się słucha, pierwszy utwór masz kontrabas, słyszysz go w stereo?

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, sir.jax napisał:

Słuchałeś nagrań monofonicznych?

Ty naprawdę myślisz, że bas nagrywany na płytach jest w stereo?

Nie mówię o celowych zabiegach i efektach stereo w przeciwfazie etc.

Przecież wiem że jest to realizacja. Na basie też chwilę grałem i ma jeden kabel Jacka ? ale dyskutujemy o czym innym. Niski bas z podłogówek jest zaskakująco przestrzenny. Słychać u mnie wyraźnie z której kolumny dochodzi, a jak jest nagrany mono to jest idealnie w środku (na twarz). Fajnie to slychac w filmach, przelot helikoptera w którymś z filmów i przewalenie basu z jednej na drugą stronę przez cały pokój spowodowały że prawie z kanapy spadłem... 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, sir.jax napisał:

Widzisz jak zajebiście masz, a w jakim metrażu?

Bo w moim D2 też dają dobre efekty, słyszałeś te monitory w ogóle?

W 18. A czy Ty spotkałeś tutaj na forum zadowolonego? ? Nie no żartuję, filmy się ogląda rewelacyjnie, ale dociążenie i masywność dźwięku.... Czasem bym z powrotem jakiś fajnych monitorów posłuchał ? nie znam D2

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, marcinmarcin napisał:

A powaznie mówiąc - dobrze jest, choć pewnie gdyby nie korona i tak by się przewinęło parę innych kolumn po drodze ?

Tylko po co jak Ci dobrze z podłogówkami w 18m.

A wiesz, że ja zrezygnowałem z podłogówek (pierdziawek) na rzecz tych monitorów w prawie 20m ?

 

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sir.jax napisał:

A wiesz, że ja zrezygnowałem z podłogówek (pierdziawek) na rzecz tych monitorów w prawie 20m ?

a ja tego słuchałem i gra bajecznie dobrze ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewinął sie u mnie też Moon 250i dawno. Fajny wzmacniacz ale bas był poluzowany jakiś taki buczący czy bulowaty nie wiem jak to nazwać. 
modelu 600 słuchałem w top hi fi i był super. Ale nie będę w tym klubie pisał już o innych markach.

Moon ma wielką plamę na swoim logo więc został skreślony z mojej listy już dawno temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Marek K. napisał:

Przewinął sie u mnie też Moon 250i dawno. Fajny wzmacniacz ale bas był poluzowany jakiś taki buczący czy bulowaty nie wiem jak to nazwać

Czy był świeży, czy wygrzany?

Powiem tylko, że gdybym miał wybierać na podstawie pierwszego efektu, nie kupiłbym Moona. 

Suma sumarum, to jednak Moon u mnie pokazał większą kontrolę w niskich rejestrach niż Atoll AM100. 

Ten wzmacniacz na papierze jest o połowę  słabszy niż Atollowa setka, ale w realu jest wydajnym pradowo wzmacniaczem.  Nie było odwrotu, pod każdym względem pozamiatał Atolla.

Jedna tylko rzecz, ja mam akustykę zrobioną, powiedzmy na podstawowym, ale przyzwoitym poziomie.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.