Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.11.2020 o 00:30, shiver07 napisał:

Porównywał ktoś Hegla z Naim Supernait?

Hej.

Ja porównywałem H200,H100 z SN1 i XS3.

Finalnie gram na XS3.

Naim ma inną ,żywszą prezentację,gra bardziej na twarz,nie zagłębia się w utwory przez co jest bardziej bezpośredni i bliższy słuchacza.

XS3 vs SN1 grają podobnie,ta sama Naimowska sygnatura dzwięku,SN1 ma bardziej rozciągnięty dół względem XS3.gra cieplej,ale z mniejszym pazurem i konturem.

Mi bardziej do gustu przypadł SX3,którego zamieniłem za H200,ale łączę go z z zewnętrznym zasilaczemTeedycap,jest bardziej analitycznie a ja tak lubię.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2020 o 16:33, malvern1 napisał:

Hej.

Ja porównywałem H200,H100 z SN1 i XS3.

Finalnie gram na XS3.

Naim ma inną ,żywszą prezentację,gra bardziej na twarz,nie zagłębia się w utwory przez co jest bardziej bezpośredni i bliższy słuchacza.

XS3 vs SN1 grają podobnie,ta sama Naimowska sygnatura dzwięku,SN1 ma bardziej rozciągnięty dół względem XS3.gra cieplej,ale z mniejszym pazurem i konturem.

Mi bardziej do gustu przypadł SX3,którego zamieniłem za H200,ale łączę go z z zewnętrznym zasilaczemTeedycap,jest bardziej analitycznie a ja tak lubię.

 

Jakie źródło nasz sprzęgnięte z naim? Rozumiem, że najlepiej łączyć te same klocki od początku do końca i nie ma co kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, shiver07 napisał:

Jakie źródło nasz sprzęgnięte z naim? Rozumiem, że najlepiej łączyć te same klocki od początku do końca i nie ma co kombinować.

Za źródło komputer+dac Mytek Brooklyn,ale gram też z Arcam CDS27.

To wszystko zależy od osobistych preferencji. Ja nie patrzę na to co się pisze i ogólnie jest przyjęte ,tylko na to co mi się podoba.

Set Naimowski gra fajnie,jest wiele kombinacji i konfiguracji tych klocków,ale czy grają lepiej łączone razem ze sobą to ja bym tego nie napisał?

Ja osobiście wolę połączenie takie jak mam niż Naim XS3 z CD5 XS które już sprzedałem.

Tak samo mi bardziej pasuje zewnętrzny zasilacz TeddyCap jak Naimowski Supercap DR.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, malvern1 napisał:

Za źródło komputer+dac Mytek Brooklyn,ale gram też z Arcam CDS27.

To wszystko zależy od osobistych preferencji. Ja nie patrzę na to co się pisze i ogólnie jest przyjęte ,tylko na to co mi się podoba.

Set Naimowski gra fajnie,jest wiele kombinacji i konfiguracji tych klocków,ale czy grają lepiej łączone razem ze sobą to ja bym tego nie napisał?

Ja osobiście wolę połączenie takie jak mam niż Naim XS3 z CD5 XS które już sprzedałem.

Tak samo mi bardziej pasuje zewnętrzny zasilacz TeddyCap jak Naimowski Supercap DR.

 

Uważam, że zarówno Hegel, jak i Naim są wyjątkowe, a wybór jest kwestią gustu i synergii z powiązanym sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, shiver07 napisał:

Uważam, że zarówno Hegel, jak i Naim są wyjątkowe, a wybór jest kwestią gustu i synergii z powiązanym sprzętem.

Masz rację shiver,tu nie można operować kategoriami lepszy-gorszy,tylko inny,bo jedna i druga szkoła prezentacji brzmienia to naprawdę fajne granie przy którym można pozostać na długie lata lub na stałe?

Zawsze można się czegoś doszukiwać,wmawiać i na siłę szukać słabych stron własnego systemu,ale to tylko prowadzi do wietrzenia portfela.

Ja znalazłem coś swojego co mi pasi i słucham muzy,już nie analizuje nawet i nie porównuje?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, malvern1 napisał:

Masz rację shiver,tu nie można operować kategoriami lepszy-gorszy,tylko inny,bo jedna i druga szkoła prezentacji brzmienia to naprawdę fajne granie przy którym można pozostać na długie lata lub na stałe?

Zawsze można się czegoś doszukiwać,wmawiać i na siłę szukać słabych stron własnego systemu,ale to tylko prowadzi do wietrzenia portfela.

Ja znalazłem coś swojego co mi pasi i słucham muzy,już nie analizuje nawet i nie porównuje?

 

 

Gdy już zdecydujesz się na wzmacniacz, który ci się podoba, nie ma już sensu gonić za króliczkiem, ponieważ ta gra nie ma końca. Musimy gdzieś się zatrzymać, chyba że dana osoba ma zasobny portfel do ulepszania swoich rzeczy raz na dwa lata.

Kolejny dobry argument dotyczący kosztu sprzętu, który nie jest wiarygodnym wskaźnikiem jakości sprzętu / jakości dźwięku / satysfakcji muzycznej, zwłaszcza przy porównywaniu sprzętu różnych marek. Niektórzy uważają, że musimy porównać sprzęt w podobnym przedziale cenowym, aby porównanie było uczciwe, chociaż w prawdziwym świecie tańszy sprzęt może brzmieć * lepiej * niż droższy sprzęt i odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, shiver07 napisał:



Kolejny dobry argument dotyczący kosztu sprzętu, który nie jest wiarygodnym wskaźnikiem jakości sprzętu / jakości dźwięku / satysfakcji muzycznej.

Święte słowa,ale o tym to dopiero po czasie można się przekonać i wydanych wielu pieniądzach.

Tak było w moim przypadku wiele razy,ale pieniędzy za takie eksperymenty się niestety nie odzyskania?

 

Edytowane przez malvern1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje dla ojca Hegla Mohicana bądź CDP4a - obowiązkowo w kolorze czarnym ? Ktoś coś w dobrej cenie widział? 

Edytowane przez aliengbl

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje dla ojca Hegla Mohicana bądź CDP4a - obowiązkowo w kolorze czarnym Ktoś coś w dobrej cenie widział? 
Za 13000 ze Szwecji nowy https://www.hifiklubben.se/stockitem_607_hegelmohicanbk-20201027131607/


Lub z Polski 13999zl nowy https://audioplaza.pl/products/27701-hegel-mohican-odtwarzacz-cd-salon-poznan?source=ceneo&utm_source=ceneo&utm_medium=referral
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używki szukam, ale dziekuje
Kolego używki średnio chodzą w granicach 10000zl. Nie licząc jakichś mega okazji którą widziałem Za granicą gdzie nie masz możliwości zaatakować szybko. Takze jeśli doplata 3000 do nowego to dla ciebie Za dużo to lepiej skup się na CDP4a.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarcinGD napisał:

Kolego używki średnio chodzą w granicach 10000zl. Nie licząc jakichś mega okazji którą widziałem Za granicą gdzie nie masz możliwości zaatakować szybko. Takze jeśli doplata 3000 do nowego to dla ciebie Za dużo to lepiej skup się na CDP4a.

Właśnie przegladałem hifisharks i przewija sie w cenie 1800-2100 euro. Teraz posucha wiec na forum pomyslalem, zeby zapytac ?

CDp4a też pilnuje, moze cos sie pojawi ? Sobie samemu prosciej by bylo, bo na kolorze mi niezalezy, a tak to co zrobic. 

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarcinGD napisał:

zawsze można ponegocjować, jak z resztą dobrze wiedzą Ci, co w tej sprawie się odzywali, tym bardziej w sprawie Hegla ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, aliengbl napisał:

Właśnie przegladałem hifisharks i przewija sie w cenie 1800-2100 euro. Teraz posucha wiec na forum pomyslalem, zeby zapytac ?

CDp4a też pilnuje, moze cos sie pojawi ? Sobie samemu prosciej by bylo, bo na kolorze mi niezalezy, a tak to co zrobic. 

Używek nie ma bo ten kto decyduje się na zakup raczej nie będzie go sprzedawał jeżeli chodzi o mohican cena nowego już można wyrwać za 11 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, shiver07 napisał:

Używek nie ma bo ten kto decyduje się na zakup raczej nie będzie go sprzedawał jeżeli chodzi o mohican cena nowego już można wyrwać za 11 tys.

Dzieki za info ? Nowka brzmi coraz lepiej. 

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dzien dobry

Panowie szybkie pytanie po przesiadce z H80 na H300 i zmianie kolumn z Sonus Faber GP domus na malutkie Spendor A5(brakowało mi nieraz faktury dzwięku i dociążenia na basie przy zwłaszcza niskich poziomach głośności ,kable Chord Clearway)

Już teraz moim zdaniem na 20m kw.jest rewelacyjnie. Korzystam w większości z budżetowego cd przez dac w Heglu.I teraz myślę o zakupie hd25 jako kolejny krok w upgrade'owaniu mojego systemu.Myślałem poprzednio o zakupie hd 20 ale sprzedający stwierdził że zmiana nie będzie aż tak zauważalna.

Czy zakup takiego hd25 tylko po to aby służył w większości jako konwerter sygnału cyfrowego na analogowy spowoduje jeszcze lepszą jakość przekazu i tzw czarne tło.Czy rzeczywiście dac w h300 a hd25 to jest różnica którą będę słyszał w moim zestawieniu.Byłbym wdzięczny za podpowiedzi osób które mają kontakt z trzysetką i hd25. Ja sam mogę go aktualnie kupić jednakże nie mam możliwości odsłuchu.

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, schneck65 napisał:

Czy rzeczywiście dac w h300 a hd25 to jest różnica

tak i to duża, jednak jaka będzie w Twoim systemie to nie wiem.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedz.

Czyli jest jeszcze wiele zmiennych jak przypuszczam

Postanowiłem tu zapytać bo śledzę to forum od 3 - 4 lat.I to na podstawie tych opini Densen b100 został zamieniony na 80tkę obecnie 300.Wiem też że kilkoro z forumowiczów mających b.dobre opinie o h300 korzysta bądż korzystało z hd25.

Spodziewałem się jednak odpowiedzi że wpięcie tego dac'a wyrażnie porawi wartości soniczne.(bądż nie) a na razie myślałem o zakupie w ciemno.

Wpięcie na przykład kabli Chord Clearway zmieniło mi dżwięk znacznie co swiadczy chyba o przezroczystości tego wzmacniacza w mojej konfiguracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, schneck65 napisał:

Dziękuję za szybką odpowiedz.

Czyli jest jeszcze wiele zmiennych jak przypuszczam

Postanowiłem tu zapytać bo śledzę to forum od 3 - 4 lat.I to na podstawie tych opini Densen b100 został zamieniony na 80tkę obecnie 300.Wiem też że kilkoro z forumowiczów mających b.dobre opinie o h300 korzysta bądż korzystało z hd25.

Spodziewałem się jednak odpowiedzi że wpięcie tego dac'a wyrażnie porawi wartości soniczne.(bądż nie) a na razie myślałem o zakupie w ciemno.

Wpięcie na przykład kabli Chord Clearway zmieniło mi dżwięk znacznie co swiadczy chyba o przezroczystości tego wzmacniacza w mojej konfiguracji

Tak wpiecie Hd25 poprawi duzo na plus dac w H300 mocno odstaje od 25 we wszystkich aspektach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A jeszcze pozwolę się zapytać czy taki właśnie hd25 który jest konstrukcją sprzed kilku ładnych lat nie ma dla siebie konkurencji w obecnie konstruowanych urządzeniach.Nawet z niższej półki cenowej. W sumie świat idzie szybko do przodu zwłaszcza w produkcji nowych przetworników.

Czy może dużą rolę odgrywa też implementacja danego przetwornika która idealnie zgrywa się ze wzmacniaczem Hegla

Z góry dziękuję za odpowiedzi bo do czwartku muszę się określić co do zakupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, MarcinGD napisał:

Niestety na obecnym poziomie wejście usb to najwęższe gardło w hd25.

Dotyczy się to wszystkich Hegli, pod względem przetworników Hegel został jakieś 10 lat z tyłu. Co gorsza, ani widu ani słychu bo coś się miało w tej gesti zmienić. Moim zdaniem kupno DAC-a obecnie, to wyrzucenie kasy w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, schneck65 napisał:

 Dzien dobry

Panowie szybkie pytanie po przesiadce z H80 na H300 i zmianie kolumn z Sonus Faber GP domus na malutkie Spendor A5(brakowało mi nieraz faktury dzwięku i dociążenia na basie przy zwłaszcza niskich poziomach głośności ,kable Chord Clearway)

Już teraz moim zdaniem na 20m kw.jest rewelacyjnie. Korzystam w większości z budżetowego cd przez dac w Heglu.I teraz myślę o zakupie hd25 jako kolejny krok w upgrade'owaniu mojego systemu.Myślałem poprzednio o zakupie hd 20 ale sprzedający stwierdził że zmiana nie będzie aż tak zauważalna.

Czy zakup takiego hd25 tylko po to aby służył w większości jako konwerter sygnału cyfrowego na analogowy spowoduje jeszcze lepszą jakość przekazu i tzw czarne tło.Czy rzeczywiście dac w h300 a hd25 to jest różnica którą będę słyszał w moim zestawieniu.Byłbym wdzięczny za podpowiedzi osób które mają kontakt z trzysetką i hd25. Ja sam mogę go aktualnie kupić jednakże nie mam możliwości odsłuchu.

Dziękuję

Ja przesiadłem się dokładnie tak jak Ty z h80 na h300. Co prawda używałem hd20 i to już była duża różnica na + względem daca w h300 więc z hd25 powinno być jeszcze lepiej. Dodatkowo mając zewnętrzny dac możesz użyć dac-loop w h300. U mnie się to sprawdziło rewelacyjnie.

Ps. Ja niestety nie używałem usb z h300 więc nie wiem jak się sprawuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, zoromoto napisał:

Ja gram od niedawna z USBridge Signature po USB właśnie i jest całkiem przyzwoicie... 

received_646126599390240.jpeg

Wydać 50 nok i mieć przyzwoite granie. Chyba tylko ty tak potrafisz. 

Zamiast tej integry postawiłbym używaną końcówkę H20, kupił od @freju, Hydre Z plus zpm , zestawu dostałbym Dragona i te H390 odpada w przedbiegach . A to wszystko za te same pieniądze. 

Można jeszcze byłoby kupić Chorda Hugo tt2 do tej końcówki i byłoby jeszcze lepiej. Ciężko myślą co nie którzy tutaj oj ciężko. Niby chcecie lepiej a robicie zupełnie na odwrót. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, paul klacska napisał:

Chorda Hugo tt2 d

Jeźeli ten Chord TT2 gra tak jak wynika z recenzji poniźej to zrezygnowałbym z łączenia go z Heglem . Chyba źe ktoß lubi sterylne granie meczące na dłuższą metę. Ponoć Hugo 2 wypada juź lepiej .

http://szymonfaber.pl/?p=743

Ja mogę polecić sprzęt na lata w podobnych pieniądzach co hd25 . Bryston BDA-2 to świetne granie i inźynieria w podobnych pieniądzach co hd25 . Jeźeli kasa kolegi nie swędzi to spróbowałbym ewentualnie Meitnera  . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.