Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
17 minut temu, zoromoto napisał:

Widocznie mój poziom szczęśliwości zaczyna się dużo wcześniej ?

I bardzo szybko się kończy.

10 minut temu, Riczi75 napisał:

Jeźeli ten Chord TT2 gra tak jak wynika z recenzji poniźej to zrezygnowałbym z łączenia go z Heglem .

To ty wierzysz jeszcze w recenzje? Tym bardziej tego Pana. Mieszkasz blisko mnie, podjedź na kawę to ci powiem parę słów o tym człowieku. Wszystko idzie w stronę fpga i R2R, Delta Sigma już się skończyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, paul klacska napisał:

fpga i R2R, Delta Sigma

Wszystko zaleźy od efektu końcowego .

Wydając 20000 oczekiwałbym od sprzętu nie tylko nowinek ale zaspokojenia oczekiwań . 

Bryston w przedziale cenowym dla zwykłego zjadacza chleba za jakiego się uwaźam to super zabawka i niemal niekończąca się gwarancja?. Do tego jeszcze możliwość upgraide-u . 

Nie przeczę źe Hugo jest zły. Na pewno jest drogi i wygląda tak sobie ?.

 

Edytowane przez Riczi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, Riczi75 napisał:

Wydając 20000 oczekiwałbym od sprzętu nie tylko nowinek ale zaspokojenia oczekiwań

Fpga to nie nowinka. Zresztą idzie go kupić troszeczkę taniej. Ostatnio na giełdzie był chyba za 12 tyś. Teraz dodaj do tego H20 i masz naprawdę super zestaw. Co ciekawe większy nacisk idzie na PCM( DXD) niż na DSD. Ten drugi się nie przyjął i raczej to się nie zmieni. Zobacz sobie dac-i takich firm jak Chord, dcs czy Rockna Audio. One wyznaczają trendy i z tego co widzę, to nacisk jest na PCM. Zresztą sam Rob z Chorda powiedział, że DSD to jest tylko dodatek. Przykre jest to, że kosztuje to krocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, paul klacska napisał:

kosztuje to krocie.

No i to jest jego ogromny minus . I wyglad dla mnie niestety nie do zaakceptowania .

Nie dawno nabyłem dla jednego z forumowiczów starego Dac firmy Theta DSPro basic III (1995) za czapkę gruszek . Gdyby nie ograniczenie odtwarzania plików tylko do 20bitów sam bym takiego szukał . Jednym słowem rewelacja dźwięk wybitny . 

Edytowane przez Riczi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, schneck65 napisał:

 A jeszcze pozwolę się zapytać czy taki właśnie hd25 który jest konstrukcją sprzed kilku ładnych lat nie ma dla siebie konkurencji w obecnie konstruowanych urządzeniach.Nawet z niższej półki cenowej. W sumie świat idzie szybko do przodu zwłaszcza w produkcji nowych przetworników.

Czy może dużą rolę odgrywa też implementacja danego przetwornika która idealnie zgrywa się ze wzmacniaczem Hegla

Z góry dziękuję za odpowiedzi bo do czwartku muszę się określić co do zakupu

Gram już dłuższy czas na H300 + HD25 i szczerze polecam takie połączenie. Różnica pomiędzy wbudowanym dackiem w H300 a HD25 jest na prawdę nie do pominięcia. Żeby uzyskać pełen potencjał potrzeba jak to słusznie kolega "MarcinGD" zauważył dobrego konwertera.

Słuchałem różnych dacków nawet dużo droższych od HD25 i według mnie jego cena to nadal okazja a bajki o tym że coś masakruje tego daca według mnie można wrzucić do kibla, zasypać saletrą i podpalić.

Prawda jest taka, że 2/3 osób które miały styczność z tym dackiem nie słyszały jak to może zagrać.

 

Pełen potencjał HD25 to:

1. granie przez coax,

2. pstryczek z tyłu obudowy ustawiony na "B"

3. na pilocie przyciskiem "FILT" przełączamy się na filtr 2 czyli "F2"

 

Do tego jak bronx wspomniał można wejść w pętlę dac-loop czyli przepuścić sygnał idący z transportu przez daca wbudowanego w H300 odfiltrowując tym samym jitter aby HD25 dostał jeszcze lepszy jakościowo sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, CEzAR21 napisał:

Gram już dłuższy czas na H300 + HD25 i szczerze polecam takie połączenie. Różnica pomiędzy wbudowanym dackiem w H300 a HD25 jest na prawdę nie do pominięcia. Żeby uzyskać pełen potencjał potrzeba jak to słusznie kolega "MarcinGD" zauważył dobrego konwertera.

Słuchałem różnych dacków nawet dużo droższych od HD25 i według mnie jego cena to nadal okazja a bajki o tym że coś masakruje tego daca według mnie można wrzucić do kibla, zasypać saletrą i podpalić.

Prawda jest taka, że 2/3 osób które miały styczność z tym dackiem nie słyszały jak to może zagrać.

 

Pełen potencjał HD25 to:

1. granie przez coax,

2. pstryczek z tyłu obudowy ustawiony na "B"

3. na pilocie przyciskiem "FILT" przełączamy się na filtr 2 czyli "F2"

 

Do tego jak bronx wspomniał można wejść w pętlę dac-loop czyli przepuścić sygnał idący z transportu przez daca wbudowanego w H300 odfiltrowując tym samym jitter aby HD25 dostał jeszcze lepszy jakościowo sygnał.

Porównywałeś cyfrowy coax z USB i lepiej po coax? Możesz rozwinąć ten punkt? Pytam bo gram via Auralic mini przez USB, coax nie testowałem. 

No i jeśli piszemy o hd25? Brak na pilocie(RC8D) klawisza FILT, filtra brak ?

Edytowane przez Adah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Adah napisał:

Porównywałeś cyfrowy coax z USB i lepiej po coax? Możesz rozwinąć ten punkt? Pytam bo gram via Auralic mini przez USB, coax nie testowałem. 

No i jeśli piszemy o hd25? Brak na pilocie(RC8D) klawisza FILT, filtra brak ?

Przepraszam za wprowadzenie w błąd. Gram na hd30 ... gra fajnie po USB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Adah napisał:

Porównywałeś cyfrowy coax z USB i lepiej po coax? Możesz rozwinąć ten punkt? Pytam bo gram via Auralic mini przez USB, coax nie testowałem. 

No i jeśli piszemy o hd25? Brak na pilocie(RC8D) klawisza FILT, filtra brak ?

Tak sam hegel sugeruje granie po coax. Z pilotem racja, tylko ten mały plastikowy chińczyk ale nie powiem bardzo praktyczny ma przycisk FILT. 

 

HD30 nie mialem, nie wypowiem się ale do tej pory jest to referencyjny dac hegla. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.11.2020 o 22:43, paul klacska napisał:

I bardzo szybko się kończy.

To ty wierzysz jeszcze w recenzje? Tym bardziej tego Pana. Mieszkasz blisko mnie, podjedź na kawę to ci powiem parę słów o tym człowieku. Wszystko idzie w stronę fpga i R2R, Delta Sigma już się skończyła.

Mozna wierzyć albo nie wierzyć ale przy prawidłowo złożonym transparentnym systemie w choćby poprawnej akustyce większość recenzji się zaczyna zgadzać . 

Im gorsza akustyka i sprzęt grający jedna manierą tym recenzje się rozmijają a reczej system miesza na swoją modłę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
10 minut temu, jacm napisał:

Mozna wierzyć albo nie wierzyć ale przy prawidłowo złożonym transparentnym systemie w choćby poprawnej akustyce większość recenzji się zaczyna zgadzać . 

Odniosłem się tylko do recenzji tego Pana. Ten Pan jest powiązany biznesowo tylko z dwoma firmami i wszystkie inne które im szkodzą są skazane na takie recenzje. 

Ten blog jest dla fanboji dwóch marek, w tym klubie też się tacy znajdują.

A wracając do TT2, to DAC gra super ( tylko te koszta). 

Ten dac oprócz tego jak gra, ma duży plus. Mając u siebie jakieś fajne dość skuteczne monitory , można je zasilić bezpośrednio z DAC-a . Mamy wtedy tylko dac+ kolumny. Super

Edytowane przez paul klacska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, paul klacska napisał:

Odniosłem się tylko do recenzji tego Pana. Ten Pan jest powiązany biznesowo tylko z dwoma firmami i wszystkie inne które im szkodzą są skazane na takie recenzje. 

Ten blog jest dla fanboji dwóch marek, w tym klubie też się tacy znajdują.

A wracając do TT2, to DAC gra super ( tylko te koszta). 

Ten dac oprócz tego jak gra, ma duży plus. Mając u siebie jakieś fajne dość skuteczne monitory , można je zasilić bezpośrednio z DAC-a . Mamy wtedy tylko dac+ kolumny. Super

Czytałem przed chwilą recenzję na szymonfaber o Wilson Alexia 2 i sam recenzent bardzo mocno wychwala owe kolumny więc chyba coś koloryzujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
4 minuty temu, CEzAR21 napisał:

Czytałem przed chwilą recenzję na szymonfaber o Wilson Alexia 2 i sam recenzent bardzo mocno wychwala owe kolumny więc chyba coś koloryzujesz ?

Jak się dowiesz z kim ten Pan trzyma sztamę to zrozumiesz. 

Nie zdziwiło cię, że ten Pan jest dożywotnio zbanowany na forum? Zresztą jego serdeczny przyjaciel też.?

Edytowane przez paul klacska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, paul klacska napisał:

Jak się dowiesz z kim ten Pan trzyma sztamę to zrozumiesz. 

Pisząc o dwóch firmach rozumiem, że masz na myśli S16Hz i Amplifona, ale ja widzę pochlebne opinie np o Wilson Audio, Tannoy, Gryphon Audio, PMC, Chord itd. więc nadal nie trzyma się kupy to co mówisz.

Dacka którego chwalisz (Chord Hugo TT2 - 20 000zł) owszem pojechał równo, ale jego młodszego brata (Chord Qutest) za dużo mniejszą kasę pochwalił więc logika podpowiada mi co innego niż twierdzisz.

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, CEzAR21 napisał:

Dacka którego chwalisz (Chord Hugo TT2 - 20 000zł) owszem pojechał równo, ale jego młodszego brata (Chord Qutest) za dużo mniejszą kasę pochwalił więc logika podpowiada mi co innego niż twierdzisz.

To posłuchaj i ocenisz. Ja mam osobiście gdzieś opinię innych. Jak coś mnie interesuje, to staram ja sobie sam wyrobić dla siebie.

Nikt nie będzie mi mówił , co mi się podoba a co nie. Wszystkiego nie sprawdzę i nie przetestuje ale wiem co chcę osiągnąć i powiem ci, że jestem blisko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, paul klacska napisał:

To posłuchaj i ocenisz. Ja mam osobiście gdzieś opinię innych. Jak coś mnie interesuje, to staram ja sobie sam wyrobić dla siebie.

Nikt nie będzie mi mówił , co mi się podoba a co nie. Wszystkiego nie sprawdzę i nie przetestuje ale wiem co chcę osiągnąć i powiem ci, że jestem blisko.

 

i tak trzymaj. Grać ma przede wszystkim tobie i każdy z nas do tego dąży. Bazując na swoim doświadczeniu wiem, że duże skróty w zestrojeniu systemu pod swoje ucho to dobre i dobrze dobrane okablowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, paul klacska napisał:

Jak się dowiesz z kim ten Pan trzyma sztamę to zrozumiesz. 

Nie zdziwiło cię, że ten Pan jest dożywotnio zbanowany na forum? Zresztą jego serdeczny przyjaciel też.?

To forum kiedyś należało do Lukara i trzymało merytoryczny poziom ale ktoś zweszyl biznes  i zostało w haniebny sposób zaatakowane i przejęte,  od tego czasu to co wyprawiają moderatorzy pokazuje jak mozna upaść. Dużo ludzi z wiedzą odeszło zaczelo się klapanie ozorem po próżni, walki i pyskówki. 

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiliśmy konfrontację źródeł Hegel CDP4 mk2 (połączonego XLR Nordost Heimdall), który od dłuższego czasu był/jest punktem odniesienia wraz z płytami Stockfisch-Records, vs USBridge Signature z dedykowanym zasilaczem SHANTI , połączony z H390 budżetowym kablem USB Qed, przy dokładnie tych samych realizacjach z Tidala. Jak dotąd CDP albo zamiatał, albo dzielnie się bronił, ale wczoraj to był bardzo wyrównany pojedynek, a wręcz powiedział bym że definicja basu z USBridge była lepsza, co było sporym zaskoczeniem i bardzo dobrze świadczy o tym niepozornym urządzeniu za 2100pln (wraz z Shanti) ale też o wbudowanym DACu w H390 (24/384+MQA+DSD256).  USBridge sterowany jest z Volumio Virtuoso (40euro/rok), żeby wyjść po coax trzeba dokupić kartę Allo DigiOne 1.2 - S/PDIF RCA BNC za450pln. Jeżeli ktoś nie jest królem nafty i słucha głównie z Tidala to polecam sprawdzić takie rozwiązanie. Mnie amatorowi styka ?

3,2,1 ... 

received_210079340522502.jpeg

Edytowane przez zoromoto

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zoromoto napisał:

Wczoraj zrobiliśmy konfrontację źródeł Hegel CDP4 mk2 (połączonego XLR Nordost Heimdall), który od dłuższego czasu był/jest punktem odniesienia wraz z płytami Stockfisch-Records, vs USBridge Signature z dedykowanym zasilaczem SHANTI , połączony z H390 budżetowym kablem USB Qed, przy dokładnie tych samych realizacjach z Tidala. Jak dotąd CDP albo zamiatał, albo dzielnie się bronił, ale wczoraj to był bardzo wyrównany pojedynek, a wręcz powiedział bym że definicja basu z USBridge była lepsza, co było sporym zaskoczeniem i bardzo dobrze świadczy o tym niepozornym urządzeniu za 2100pln (wraz z Shanti) ale też o wbudowanym DACu w H390 (24/384+MQA+DSD256).  USBridge sterowany jest z Volumio Virtuoso (40euro/rok), żeby wyjść po coax trzeba dokupić kartę Allo DigiOne 1.2 - S/PDIF RCA BNC za450pln. Jeżeli ktoś nie jest królem nafty i słucha głównie z Tidala to polecam sprawdzić takie rozwiązanie. Mnie amatorowi styka ?

3,2,1 ... 

received_210079340522502.jpeg

Potwierdzam, ta puszka + shanti zadziwia jakością dźwięku. Były robione porównania z klockami z półki cenowej 20 000+ (np dCS Network Bridge) i Usbridge sig ustąpił delikatnie tylko na basie, także patrząc na cenę to niezły wybryk na rynku audio. Kluczowe jest zasilanie a te shanti to kolejny kozak. Testowałem go ze swoim transportem opartym na PC i to było następne zaskoczenie na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jacm napisał:

Czy to jest z batyskafu kapitana Nemo? 

Będzie pasować do D, Agostino. 

D, Agostino i wygląda i gra chociaż dla mnie za bogato z tym wyglądem a chord z wygladu pewnie znajdzie zwolenników ale wykonanie i dźwięk niestety już słabo jak na ten przedział cenowy chociaż komuś pewnie wstrzeli się w system jak i upodobania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, paul klacska napisał:

Takie za 5 PLN, na więcej mi zabrakło. 

On nie gra jeszcze w docelowym systemie, mam go zupełnie gdzie indziej.

He he to gdzie go trzymasz w skarpecie ?

Paul nastąpiła jakaś zmiana u Ciebie czy kable są dla Ciebie nadal nieistotne. Pytanie nie jest złośliwe pytam z czystej ciekawości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, paul klacska napisał:

Takie za 5 PLN, na więcej mi zabrakło. 

On nie gra jeszcze w docelowym systemie, mam go zupełnie gdzie indziej.

Pytam o kable bo już myślałem że się do nich przekonałeś o czym świadczyło by zdjęcie które wstawiles. Widać tutaj ktoś podszedł do sprawy konkretnie i zapiął chyba najgrubsze działo ze stajni Tellurium dokładnie jest to model TQ Silver Diamond. 

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.