Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, artdm napisał:

ja nie sprawdzałem.

Ja sprawdzałem na MB Audio Cable- diamond.....2 odcinki . 

Pierwszy 0,5m , drugi 1m - różnicy nie słyszałem. 

Sprawdziłem też na Audioquest Sky 

Pierwszy odcinek 0,5m ,drugi 0,75m -róznicy również nie słyszałem.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
6 minut temu, xajas napisał:

Wieksza „wydajnosc“ to nie wieksza glosnosc.
Na co patrzysz by zobaczyc ta wieksza wydajnosc?

Jak to na co? Na to: 

Przepraszam cezarek ale nie mogłem się powstrzymać.

Mam straszną bekę z tych filmików.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, paul klacska napisał:

Jak to na co? Na to: 

Przepraszam cezarek ale nie mogłem się powstrzymać.

Mam straszną bekę z tych filmików.?

Nie przepraszaj, cieszę się że w tych trudnych chwilach mogłem sprawić ci tyle radości ?

Mam tego więcej tylko nie szalej bo jeszcze co zarobię na wyświetleniach a to mial być tylko fun. 

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, artdm napisał:

Jakiś czas temu nasi złotouści recenzenci robili test 0,5 metra kontra 1 metr i twierdzili z całym przekonaniem, że dłuższe lepsze.

Heh, u mnie aktualnie między dacem a wzmacniaczem (Cyrus nie Hegel ? ) jest 5m IC Phoenix Gold z jakiejś wyższej serii który 15 lat temu był w moim Car Audio (konkretnym ?)... 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
3 minuty temu, CEzAR21 napisał:

Nie przepraszaj, cieszę się że w tych trudnych chwilach mogłem sprawić ci tyle radości ?

Mam tego więcej tylko nie szalej bo jeszcze co zarobię na wyświetleniach a to mial być tylko fun. 

To po tej ogórkowej masz takie loty??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, paul klacska napisał:

To po tej ogórkowej masz takie loty??????

Ogórczanej paulito Ogórczanej. 

Loty mam i to grube, zawsze ciężko mi wyłączyć system, pływam w muzyce, wspaniałe doświadczenie ale jak samo słowo mówi trzeba tego doświadczyc czego również tobie życzę. Uderz do kolegi Xajasa on pomoże ci ogarnąć twój buczący bas. Zawsze jakiś krok do przodu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, CEzAR21 napisał:

Ogórczanej paulito Ogórczanej. 

Loty mam i to grube, zawsze ciężko mi wyłączyć system, pływam w muzyce, wspaniałe doświadczenie ale jak samo słowo mówi trzeba tego doświadczyc czego również tobie życzę. Uderz do kolegi Xajasa on pomoże ci ogarnąć twój buczący bas. Zawsze jakiś krok do przodu ?

Ja mam chociaż bas, bo po twoim wykresie wyraźnie widać, że leci on na łeb na szyję od 50hz w dół. 

Ciekaw jestem jak ty słuchasz tego kontrabasu,organów i pianina. 

A zapomniałem, wyobrażasz to sobie. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, paul klacska napisał:

Ja mam chociaż bas, bo po twoim wykresie wyraźnie widać, że leci on na łeb na szyję od 50hz w dół. 

Ciekaw jestem jak ty słuchasz tego kontrabasu,organów i pianina. 

A zapomniałem, wyobrażasz to sobie. ?

Tak wiemy masz bas, duuuuzo basu tak jak lubisz ?

Dobrze ze poruszasz temat wykresu, proszę o twoja fachową analizę z podziałem na poszczególne pasma. 

21 godzin temu, zoromoto napisał:

 

received_3659834474096241.jpeg

 

Halo jesteś tam?... gdzie ten spadek przy 50Hz na łeb na szyję? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, paul klacska napisał:

Ty pewnie nawet nie wiesz co to jest, zgadza się? 

Popraw sobie priorytety w windowsie, będzie lepiej. ?

Jaki ty pocieszny jesteś.

Gdzies ty był jak w szkole skali uczyli??? 

Pała paulito pała!!.... połowa odległości między 0 a 100Hz na podanym wykresie to nieee 50Hz. 

Dobra uznajmy ze nikt tego nie czytał co pisałeś, jedziesz dalej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, paul klacska napisał:

45 niech ci będzie.? Faktycznie ,organy brzmią wyśmienicie.

Nie pogrążaj się bardziej proszę ?

Idź posluchaj muzyki czy tam basu, no nie ważne daruj mi już proszę 

 

.... a i wpadnij kiedyś to pokaże ci te organy i kontrabasy:) 

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, paul klacska napisał:

No właśnie, miałem to na końcu języka: 

https://www.youtube.com/channel/UCUcKUqkjMB_aF2Dqjy9khYg

Tania zagrywka i co najgorsze nie skuteczna, ale niestety tak się kończą rozmowy z takimi ludźmi jak ty.

Jeszcze brakuje żebyś mi ubliżył z tej frustracji albo komuś z mojej rodziny co już raz jak dobrze wiemy miało miejsce. 

Na prawdę to nie moja wina że ci nie gra więc proszę po raz ostatni, idź powyrzywaj się na kimś innym, nie wiem pogryź klucz od kół, kopnij w naczepę, cokolwiek. 

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Teraz, CEzAR21 napisał:

Tania zagrywka i co najgorsze nie skuteczna, ale niestety tak się kończą rozmowy z takimi ludźmi jak ty.

Jeszcze brakuje żebyś mi ubliżył z tej frustracji albo komuś z mojej rodziny co już raz jak dobrze wiemy miało miejsce. 

Na prawdę to nie moja wina że ci  nie gra więc proszę poraz ostatni, idź powyrzywaj się na kimś innym, nie wiem pogryź klucz od kół, kopnij w naczepę cokolwiek. 

Ale ja się cieszę twoim szczęściem, mówię ci że mam ubaw po pachy. Naprawdę szacun. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Uderz do kolegi Xajasa on pomoże ci ogarnąć twój buczący bas. Zawsze jakiś krok do przodu


Nie wywoluj wilka z lasu

Nie wiem czyje to byly pomiary i jak byly robione, ale sprawa basu wyglada bardzo „podejrzanie“.
Jesli go „manualnie“ wygladze, to widze ze spadek zaczyna sie juz ponizej 200Hz a ten wspominamy spadek leb na szyje ponizej 45Hz (co nie jest takie krytyczne)



IMG_6060.png

Co jest o wiele bardziej podejrzane, to przebieg calego pasma z opadajacym basem i wznoszacymi sie wysokimi, ktore jest de fakto „odwrotny“, czyli „negatywem tego co jest typowe i zalecane (patrz zielona linia)

IMG_6061.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 minuty temu, slawek.xm napisał:

problem z tymi kolumnami leży przede wszystkim po drugiej stronie pasma

słychać to wyraźnie na filmach i widać na pomiarze

Ja im od roku mówię, że to szmelc a nie kolumny. No ale co ja tam mogę wiedzieć. Głuchy jestem bo ciężarówką jeżdżę.?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, paul klacska napisał:

Ja im od roku mówię, że to szmelc a nie kolumny. No ale co ja tam mogę wiedzieć. Głuchy jestem bo ciężarówką jeżdżę.?????

Jak można nazwać osobę która czy zapnie Siltecha 3 korony czy Melodike Purple Rain twierdzi że gra identycznie??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, CEzAR21 napisał:

Jak można nazwać osobę która czy zapnie Siltecha 3 korony czy Melodike Purple Rain twierdzi że gra identycznie??? 

Mała poprawka, nie mam już Melodiki( znaczy się leżą w szafce)

Mam mogami. A skoro to tym, to powiem ci tak. 

Ty masz kable, ja mam sprzęt. Wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, xajas napisał:


Antykablarzem?

Nie, "paul klacska"  ?

22 minuty temu, slawek.xm napisał:

problem z tymi kolumnami leży przede wszystkim po drugiej stronie pasma

słychać to wyraźnie na filmach i widać na pomiarze

Sławku o którym filmie mówisz? 

Miałem Kefy LS50 w 16m2, teraz gram w 40m2 na Amphion Xenon MK II 3way. 

Nagrywałem to różnymi telefonami bo jest rozciągnięte w czasie na jakieś chyba 5 lat. 

Z tą góra pasma sprawa jest podejrzana bo sprawdzało to 3 różne osoby w swoich systemach i zawsze jak mierzone było za pomocą telefonu to wychodziło takie wzniesienie na końcu. 

Myślę że same telefony mogą nie ogarniać tak wysokich częstotliwości 

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.02.2021 o 06:25, will66 napisał:

 

Kabel ma być technicznie dobrze „złożony” i nic nie wnosić do nagrania, podobnie jak pomieszczenie ma być możliwie neutralne.

Tylko że każdy kabel coś wnosi...

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, paul klacska napisał:

Ja im od roku mówię, że to szmelc a nie kolumny. No ale co ja tam mogę wiedzieć. Głuchy jestem bo ciężarówką jeżdżę.?????

opadający delikatnie basik ale o powiedzmy 2-3dB na dwie oktawy (np 25hz-100hz ) często stosuje sie jako zabieg poprawiający definicje basu , ma to swój urok jesli reszta pasma jest wyprofilowana odpowiednio do takiego zabiegu na basie 

na pewno nie słuzy mu  tak duże podbicie dwóch ostatnich oktaw co np dla mnie byłoby powodem wyrzucenia kolumn przez okno

ale jesli komus słuch konczy sie na 5khz to takie kolumny moga być powodem do radości także trzeba zwaracac uwage na wiek i subiektywne preferencje

z drugiej strony oceniamy wg własnego słuchu stąd krytyczne opinie tego co słyszymy u innych

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, przemak napisał:

Niektórzy producenci (i chyba Hegel do nich należy, jeżeli nie, to przepraszam) mają dziwne standardy poziomów - poziom wejściowy (czułość) wzmacniacza jest taki sam na RCA i XLR, natomiast poziom wyjściowy z CD na XLR jest dwukrotnie wyższy.

Porównywałem bezpośrednio jak szukałem swojego złotego środka po rca i xlr - dokładnie taki sam poziom głośności

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, slawek.xm napisał:

opadający delikatnie basik ale o powiedzmy 2-3dB na dwie oktawy (np 25hz-100hz ) często stosuje sie jako zabieg poprawiający definicje basu , ma to swój urok jesli reszta pasma jest wyprofilowana odpowiednio do takiego zabiegu na basie 

na pewno nie słuzy mu  tak duże podbicie dwóch ostatnich oktaw co np dla mnie byłoby powodem wyrzucenia kolumn przez okno

ale jesli komus słuch konczy sie na 5khz to takie kolumny moga być powodem do radości także trzeba zwaracac uwage na wiek i subiektywne preferencje

z drugiej strony oceniamy wg własnego słuchu stąd krytyczne opinie tego co słyszymy u innych

Zgadzam się z tobą całkowicie, tak jak pisałem wyżej ten wykres był efektem pomiaru telefonem i w 3 różnych systemach taka sama górka na górze mimo że przy odsłuchu nic takiego nie ma miejsca z tad mój wniosek o tym ze telefony nie ogarniają tak wysokich częstotliwości. 

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Sławku o którym filmie mówisz? 
Miałem Kefy LS50 w 16m2, teraz gram w 40m2 na Amphion Xenon MK II 3way. 
Nagrywałem to różnymi telefonami bo jest rozciągnięte w czasie na jakieś chyba 5 lat. 
Z tą góra pasma sprawa jest podejrzana bo sprawdzało to 3 różne osoby w swoich systemach i zawsze jak mierzone było za pomocą telefonu to wychodziło takie wzniesienie na końcu. 
Myślę że same telefony mogą nie ogarniać tak wysokich częstotliwości 

Jak macie iPhona albo iPad, to wyprobuj inny program pomiarowy.

Prosty jest np. RTA Audio albo Spectrum





IMG_6069.jpgIMG_6068.pngIMG_6070.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.