Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem tego linka nie da sie go skopiować bo wymagają zalogowania ,czy ja coś zle robie ?

1 minutę temu, zoromoto napisał:

Nie wiem jak Ty Freju ale ja chyba Google translator muszę odpalić 😉

Ja go mam juz w automacie na macu to fajnie szmiga od razu jest w pl 🤪

volumio niby płatne a trzeba sobie samemu jakieś stery rzezbić ,słabe to troche 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, freju napisał:

Widziałem tego linka nie da sie go skopiować bo wymagają zalogowania ,czy ja coś zle robie ?

Ten link to komenda która wklepujesz w putty

Instalujesz putty

Włączasz ssh w trybie Dev volumio

W putty klepiesz adres volumio i połącz 

Potem te komendy i włala 😉

12 minut temu, freju napisał:

volumio niby płatne a trzeba sobie samemu jakieś stery rzezbić ,słabe to troche 😉

Moode jest gotowe do użycia 🤗

https://community.volumio.org/t/solved-2-201-ssh-disabled-by-default-how-to-enable/6223

https://volumio.github.io/docs/User_Manual/SSH.html

A tu parę pomocnych linków 😉 używając volumio uwierzcie mi że warto, zero trzasków 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może komuś się przyda, może ktoś słyszy tak jak ja...

Tak słucham dzisiaj na wypoczęciu Henia 190 i nasuwają mi się następujące wnioski. Wzmacniacz kładzie nacisk na średnicę, ona jest dla niego priorytetem a im dalej odchodzimy od średnicy w obu kierunkach tym gra on delikatniej. Góra i dół robi pół kroku do tyłu, żeby maksymalnie wyeksponować to co w H 190 jest najlepsze czyli średnicę, która jest wyjątkowo swobodna, nasycona, czytelna, barwna, pełna, bez najmniejszych śladów nerwowości/szarpania/jazgotu. Idealna? Patrząc przez pryzmat ostatnio słuchanych u mnie wzmacniaczy Naim Supernait3 czy Trigon Exxceed uważam, że tak. W SN3 wokal był powiększony, nadmuchany, lekko postarzony i czasem miało się wrażenie, że wokaliści śpiewają z "klamerką zaciśniętą na nosie" . W Trigonie Exxceed natomiast odwrotnie do SN3 brakowało większej namacalności wokali.

Niskie tony h190 świetne pod każdym względem (jakościowo lepsze zarówno od Trigona Exxceed jak i Naima SN3) ale niestety... lekko wycofane 😞 Wysokie tony h190 mają idealnie uchwycony balans między konturem a nasyceniem ale! brakuje troszkę otwarcia na samej górze (co pokazuje Trigon Exxceed), górę Naima SN3 przemilczę bo nie bardzo jest co chwalić/o czym pisać. Hegel 190 ingeruje troszkę w wysokie tony, zastępując to "najwyższe otwarcie" , które ma Trigon Exxceed czy moje Cyrusy delikatnym wygładzeniem. 

Przestrzeń h190 jest dobra jednak niestety 😞 nie bardzo dobra, to nie poziom Trigona Exxceed, ten wzmacniacz jest tutaj moim nr1. Przestrzeń Naima SN3 należy w tym zestawieniu zwyczajnie przemilczeć. 

Koniec. 

 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przetwornik z Henia i Astell & Kern Sr25 (pliki wysokiej rozdzielczości i Tidal). Na moje ucho Astell gra nieznacznie bardziej świeżo, z większą ilością powietrza. Różnice na granicy błędu, tu i tu jest OK. Ogólnie opisany przeze mnie balans jest zachowany na obu źródłach. Osobiście preferuję słuchanie z A&K.

I najważniejsze, mój opis dotyczy połączenia Heńka z ATC 7v3. Z Dynaudio X14 jest oczywiście inaczej, też bardzo dobrze jednak ja zawsze wracam do ATC 7v3. Bardziej lubię ich charakter. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H190 dopiero teraz jest w cenie 12kzl, pewnie już jest gotowy następca z nowym przetwornikiem a 190 jest wyprzedawany. Na początku H190 kosztował chyba 16 kzł więc bardzo blisko Trigona Exxceed czy nowego SuperNaita 2, gdy ten był jeszcze w produkcji. Ogólnie więc przez jakiś czas był to ten sam poziom cenowy. Niestety H390 poza moim zasięgiem... 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Adam 38 napisał:

H190 dopiero teraz jest w cenie 12kzl, pewnie już jest gotowy następca z nowym przetwornikiem a 190 jest wyprzedawany. Na początku H190 kosztował chyba 16 kzł więc bardzo blisko Trigona Exxceed czy nowego SuperNaita 2, gdy ten był jeszcze w produkcji. Ogólnie więc przez jakiś czas był to ten sam poziom cenowy. Niestety H390 poza moim zasięgiem... 

Ja dodam tylko, że tak H90 jak i H190, lepiej zagrały z zewnętrznym DACiem (Hegla) niż z wbudowanym.

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sir.jax napisał:

Ja dodam tylko, że tak H90 jak i H190, lepiej zagrały z zewnętrznym DACiem (Hegla) niż z wbudowanym.

Powiem tak, delikatnie mówiąc np. w Heglu H80 DAC jest nie najwyższych lotów, mój Xonar ST/iFi iDAC2/ nad nim górowały w dostarczeniu realizmu nagraniom, przestrzenności i speracji. Komuś na początek starczy, ale w moim odczuciu poziom DACa jak w Onkyo TX-8150. Ogólnie się zdziwiłem negatywnie ponieważ nowa H80 kosztowała coś ponad 6k i oczekiwałem czegoś więcej. Obecne Nostromo 5H gra mi lepiej od wcześniej wymienionych. Więc w moim rankingu DAC z H80 jest bardzo nisko. Dodatkowo jak czytałem opinie to część osób też nie była zachwycona poziomem grania H300/H360 po wewnętrznym DACu. Więc @Adam 38 proponuję jeszcze puścić sygnał przez dobrego zewnętrznego DACa bo może coś jeszcze z grania H190 wyciągniesz. Druga sprawa jak nowy nie wygrzany sprzęt to niech pochodzi z 7dni po 10godzin, aby kondy mogły się ułożyć🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Prewwit napisał:

aby kondy mogły się ułożyć🙂

Do 100 godz. grania daje 190 i sobie czas. Tyle w zupełności wystarczy na rozegranie Heńka. 

Prewwit Ty jesteś techniczny, powiedz czemu Hegel nakazuje odczekać 30 sekund przed ponownym włączeniem Hegla 190 “pstrykiem“? 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Adam 38 napisał:

Do 100 godz. grania daje 190 i sobie czas. Tyle w zupełności wystarczy na rozegranie Heńka. 

Tyle w zupełności starczy, z mojego doświadczenia po takim czasie większość nowych kondów po wstawieniu już grała swoim pełnym potencjałem.

14 minut temu, Adam 38 napisał:

Prewwit Ty jesteś techniczny, powiedz czemu Hegel nakazuje odczekać 30 sekund przed ponownym włączeniem Hegla 190 “pstrykiem“? 

Taki ze mnie "technik"🙂 że całkowicie nie mam pojęcia czemu Hegel ma takie wymagania. Ale całe szczęście mamy neta, już znalazłem w instrukcji od innego wzmaka czemu:

"Uwaga – Ważne! Po wyłączeniu wzmacniacza, należy odczekać co najmniej minutę przed ponownym jego
włączeniem. Nie wolno włączać i wyłączać urządzenia w krótkich odstępach czasu, gdyż w ten sposób
sprawiamy, że układ zasilania nie jest w stanie w pełni się rozładować i mogą wystąpić sygnały impulsowe. "

https://www.audiofast.pl/assets/Instrukcje-obslugi/ROGUE-AUDIO-STEREO-100-Instrukcja-Obslugi.pdf

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Prewwit napisał:

Uwaga – Ważne! Po wyłączeniu wzmacniacza, należy odczekać co najmniej minutę przed ponownym jego
włączeniem. Nie wolno włączać i wyłączać urządzenia w krótkich odstępach czasu, gdyż w ten sposób
sprawiamy, że układ zasilania nie jest w stanie w pełni się rozładować i mogą wystąpić sygnały impulsowe

Dokładnie tak i dotyczy to każdego wzmacniacza nie tylko Hegla.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Prewwit napisał:

 @Adam 38 proponuję jeszcze puścić sygnał przez dobrego zewnętrznego DACa bo może coś jeszcze z grania H190 wyciągniesz. 

To przede wszystkim, źródło i okablowanie ma znaczenie.

😛

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, sir.jax napisał:

Dokładnie tak i dotyczy to każdego wzmacniacza nie tylko Hegla.

Ale tylko w Heglu od czasu do czasu przycisk odpowiedzialny za włączenie stawia opór, a jak go jednak wciśniesz pokonując ten opór, to albo spali bezpiecznik w Heńku albo wywali korki w mieszkaniu. No cóż ….Hegel tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, ja do posiadaczy Hegelków z głupim pytaniem. 🙂
Czy ktoś z Was ma ustawiony wzmacniacz na półce, ale nie na samej górze? Chodzi mi o to, ile minimum powietrza zostawić u góry, by była wentylacja, bo w końcu wzmacniacz trochę się grzeje. Po bokach będzie sporo, bo planuję stolik ok. 130 cm, otwarty. 
Pozdrawiam użytkowników, jako że dawno mnie nie było.
 

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Stachu19 napisał:

Chodzi mi o to, ile minimum powietrza zostawić u góry, by była wentylacja, bo w końcu wzmacniacz trochę się grzeje

to jest trudne pytanie, odpowiedź powinna brzmieć: czym więcej, tym lepiej 😉 Lepsza wentylacja, to lepsze warunki pracy dla elektroniki i wolniejsze zużywanie się komponentów. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

to jest trudne pytanie, odpowiedź powinna brzmieć: czym więcej, tym lepiej 😉 Lepsza wentylacja, to lepsze warunki pracy dla elektroniki i wolniejsze zużywanie się komponentów. 

Niestety prawda ! a u mnie ścisk jak na kontenerowcu z Chin do Europy.

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
11 minut temu, zoromoto napisał:

Testuję Topping d90 mqa vs Denafrips Ares Il, żeby było ciekawiej w środę wjeżdża jeszcze Denafrips Pontus... 

😁👍 nieźle, a ja mam na sprzedaż D90, a dobry znajomy Pontusa 

Widzę jeszcze usbridge signature 😉

Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, zoromoto napisał:

Sprawdzałeś u siebie Pontusa? 

Nie

 

10 minut temu, zoromoto napisał:

Jakie różnice Rme vs topping? 

Główna to Equalizer. Topping spokojniej i łagodniej. Adi ostro i brutalnie, ale detalicznie

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, xajas napisał:

W zasadzie genialnie zrobione, tylko trzebaumiec wlasciwie nastawic

Zgadza się, no i najlepiej to działa w trybie Pre, do którego Adi jest stworzony. Ja ustawiłem mniejsze podbicie chyba 4 i 3dB w miejsce 7,oraz próg ustawiłem na - 65dB, więc podbija mi stopniowo w zakresie - 45 do - 65. Jeszcze lepsze jest połączenie cyfrowej głośności z 4 analogowymi przełączanymi poziomami wyjścia. Dzięki temu nie tracisz dużo na cyfrze. 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po krótkiej przygodzie z, H70 i dynaudio focus 160 przyszła pora na coś powazniejszego udało sie zakupić h200 i hd20 i chciałbym poradzić się  osób znających temat w doborze kolumn.Jakiś czas temu do innego system byłem zakupić dac asusa i usłyszałem u sprzedawcy h300 z hd25 z malina plus amphion argon 7L bądź 7ls  i pierwszy raz miałem opad szczęki, usłyszałem niesamowita scena głęboką z niesamowita lokalizacja źródeł pozornych z niesamowicie namacalnym dźwiękiem i teraz pytanie czy jest możliwość mieć coś takiego u siebie z h200 warunki odsłuchowe też różnią się znacznie gdyż u sprzedawcy był duży salon kolumny odsunięte były co najmniej 3 - 4metry od ściany raczej nie zaadoptowany akustycznie, u mnie natomiast jest około 17 m2 akustycznie zrobione mam pierwsze odbicia i zlikwidowany jest pogłos kolumny mogą być odsunięte na czas odsłuchów od 80cm do metra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.09.2021 o 17:11, zoromoto napisał:

Ciekawi mnie jak to poszukiwanie się skonczyło, bo już trochę czasu minęło?? Od USBridge podobno Allo Digione Signature jest zauważalnie lepsze, ale i tutaj zasilacz ma bardzo dużo do powiedzenia. Ja używam dedykowany Shanti do Usbridge... 

Skończyć się nie skończyło (i pewnie się nigdy nie skończy 🙂 ). 

Po niezbyt udanym doświadczeniu (moim) z USBridge postanowiłem sprawdzić Daphile. Zakupiłem terminal HP T620. Zadziałało bez większych problemów. Kłopot jest taki, że aby działało to w ROON wykorzystany musi być squeezebox, który nie jest rekomendowany przez ROONa (brak dwukierunkowej komunikacji między serwerem a bridge bodajże). 

Kolejnym krokiem był upgrade dysku w T620 i instalacja Win10. Potraktowałem windows skryptami wyłączającymi wszystko co zbędne i zainstalowałem ROON Bridge + Spotify. Zarówno na Daphile jak i Win10 działało to bardzo stabilnie. Dźwiękowo nie zauważyłem różnic (cały czas mówię o USB). Małe, czarne, bezgłośne pudełko i działa bez żadnych problemów. Rozważałem SOTMy itp. ale ta skrzyneczka kosztowała mnie 200pln i jest bezproblemowa.

Obok T620 leży Allo Digione (zwykły) oraz Gustard U16, niestety przez ostatnie tygodnie nie mam czasu ich włączyć. Jak w końcu znajdę czas sprawdzę czy słyszę różnicę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.