Jump to content

Open Club  ·  533 members

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL

Violet
 Share

Recommended Posts

Cześć, przepraszam ze się wtrące. Założyłem temat w zakladce start bodajże ale nie miałem odpowiedzi, może tutaj mi ktos doradzi. Szukam kolumn do hegla 70, dostalem w prezencie od Wujka z Norek. Otwarty salon 16 metrów, plus metry kuchni ale odsłuch w salonie. Monitory lub kolumny w budżecie do 1000 zeta. Muzyka z internetowego radia podana przez iesta stream pro, radio relax, estońskie chyba (troche coverow, pop, lekki rock, instrumental) i cd radmor 5450 (wiem ze starość ale szkoda go sprzedać, gra i nabiera wartości) sara brightman, bocelli, pavarotti itp. Teraz gram na klipsch sixes i to byłby drugi zestaw.

Cześć, mam pytanie odnośnie Hegla H70, może ktoś się orientuje jaki dokładnie tam potencjometr volume siedzi. Sam znalazłem jedynie lakoniczny opis "black alps" czy to jest alps rk40?

Pytam ponieważ zauważyłem lekką różnicę głośności na niskich poziomach, prawa kolumna gra ciszej. Wykluczyłem już kwestie czy to wina kolumn. 

Pozdrawiam. 

Jest inny sposób na ustawienie własnej głośności przy włączaniu hegla niż ten ?

Set startup volume
A user defined volume may be used as the power-up volume. Adjust the volume to the desired start up level. Press DAC+(4) and VOL-(15) simultaneously. The volume number will blink three times to indicate that the new start up volume has been saved.

18 godzin temu, jaczar napisał:

Jest inny sposób na ustawienie własnej głośności przy włączaniu hegla niż ten ?

Set startup volume
A user defined volume may be used as the power-up volume. Adjust the volume to the desired start up level. Press DAC+(4) and VOL-(15) simultaneously. The volume number will blink three times to indicate that the new start up volume has been saved.

O musze ustawic bo moja uzywka byla ustawiona na 35 i dostawalem szalu przy kazdym uruchamianiu 😉

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Jestem po porównaniu H190 i H390. H390 brzmi lepiej prawie na każdej płaszczyźnie. Przy niej H190 brzmi bardzo tunelowo, szczególnie środek.

Jednak wydawało mi się, że H190 ma większy zapas mocy oraz mocniejszy dół? Nie wiem czy jest to wina mniejszego wygrzania wzmacniacza czy samego ucha 😄

Godzinę temu, Masziah napisał:

H190 ma większy zapas mocy oraz mocniejszy dół? Nie wiem czy jest to wina mniejszego wygrzania wzmacniacza czy samego ucha 😄

Z tego co pamiętam to H160 też miał więcej dołu w porównaniu do H360, ale lepszą kontrolą dysponował starszy brat.

Hegel H300, HD20, CDP2A / ATC scm11 / Acoustic Zen/Purist Audio Designis.

20 minut temu, PanAntoni napisał:

Z tego co pamiętam to H160 też miał więcej dołu w porównaniu do H360, ale lepszą kontrolą dysponował starszy brat.

Sama kontrola, scena, detaliczność, jakość każdego pasma jest słyszalnie lepsza na H390. I to nie są subtelne różnice, ale znaczny progres. Zastanawia mnie tylko ta wyraźnie mniejsza moc... Może to też zasługa DACa? 

@Masziah - przeprowadź taki sam test podłączając zewnętrznego DACa, np Aresa, czy Pontusa 🙂 Wbudowany DAC w H390 jest znacząco lepszy niż w H190. Przy zewnętrznym DACu H190tka daje sobie radę z większością kolumn. Patrząc na cena / jakość to H190 jest złotym środkiem. H190 z Pontusem dostaje masę powietrza, scena jest zdecydowanie szersza, lokalizacja instrumentów dokładna, a same instrumenty dociążone. Oczywiście jak masz kasę to bierz H390 + Pontus lub coś podobnego i będzie git, jednak myślę że przy H190 + dobry zewnętrzny DAC się nie zwiedziesz... testuj 😉

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.