Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zbieram kasę na końcówkę od Hegla jak ktoś ma na sprzedaż to proszę o info.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Hegel to hermetyczna marka, założenie sprzedaży to spójna polityka cenowa i zapewnienie podobnych warunków sprzedaży w sieci sprzedaży w całej europie. Dystrybutor musiał się sporo nagimnastykować i naudowadniać, że jest w stanie to zapewnić zanim dostał dystrybucję.

 

choroba jasna, tak trudno zacząć sprzedawać sprzęt audio w 40 milionowym kraju i dać zarobić producentowi? Co to za tajemnicza gimnastyka dystrybutora? Przez takie niedopowiedzenia jeszcze ktoś gotów pomyśleć, że chodzi o obstawienie forów internetowych "elementami wzmacniającymi". Albo że dystrybutor musiał pokazać gwarancje, że prasa będzie pisała wyłącznie na kolanach albo wcale. A może o tę wycieczkę redaktorów do Norwegii chodzi? Właśnie, czemu polskie "Audio" nie dostaje w ogóle Hegla do testów? Obawa przed pomiarami czy co? Nie byli na wycieczce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corradolicious, dzięki za zaproszenie. Tymczasem czy mógłbyś wyjaśnić o co chodziło z tą gimanstyką dystrybutora i kto był organizatorem wycieczki redaktorów naszych gazetek do Hegla tuż przed pojawieniem się mega-entuzjastycznych recenzji na łamach tychże gazetek?

 

Czy wiesz czemu Audio nie dostaje do testów Hegla i czy może mieć to związek z tym, że zdaje się nie brali udziału w wycieczce.

Jak nie wiesz, albo nie chcesz odpowiedzieć - po prostu napisz. Mam nadzieję, że uda się tym razem uniknąć tej sekciarskiej agresji prezentowanej przez niektórych "entuzjastów" marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było wycieczki - nie będzie testów wzmacniaczy w Audio. W Audio nie walą na potęgę takiej ściemy jak w innych gazetkach.*

Wycieczka to marketingowo świetny pomysł. Zadziałał prosty mechanizm psychologiczny, skoro dostajesz coś fajnego to raczej nie będziesz źle o tym pisał/mówił.

 

* niczego nie imputuję drodzy Heglowcy:)

 

W sumie to trochę się zachowujecie jak sekta, co Was obchodzi negatywne zdanie innych? Samemu trzeba być zadowolonym i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to trochę się zachowujecie jak sekta, co Was obchodzi negatywne zdanie innych? Samemu trzeba być zadowolonym i tyle.

 

Racja.

 

Ale w zakładce kluby, ten klub to kuriozum na niespotykaną skalę.

Skupia w większości tych, co Hegla nie mają :)

A i takich co go wogóle nie słuchali też sporo i to wcale nie po to aby zapytać jak gra.

Ten klub to "debeściak".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie Filut, wystarczy poczytac inne kluby, nikt w klubie ProAcka nie wlazi i nie pieprzy, ze jest be. A tutaj to doprawdy zastanawiajace. Widocznie 'wzmacniacze' innych marek wlaza i probuja zdyskretydotowac marke. No coz, dobry sprzet sam sie obroni. Szkoda tylko, ze entuzjasci marki musza czytac te wszystkie bzdety.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mczaj: już Ci napisałem, że gimnastyka dystrybutora polegała na udowodnieniu, że jest w stanie stworzyć wymagane warunki.

Nie wiem nic na temat żadnej wycieczki redaktorów, kto na niej był, a kogo nie było, bo mnie to najzwyczajniej w świecie nie interesuje. Wiem natomiast jedno - znając dystrybutora i jego podejście marketingowe to było dobre rozwiązanie i jestem przekonany, że nie było "chwytem poniżej pasa".

 

Inwestując w Hegla kierowałem się tym, że to na prawdę baaaaaaardzo dobre klocki i przy szumie medialnym zwiększą mi sprzedaż. Dlatego proszę, powiedzcie mi (zarówno przeciwnicy jak i posiadacze - bo nie spotkałem jeszcze osoby będącej jednocześnie przeciwnikiem i posiadaczem - ciekawe czemu): czemu ten wątek nie może wyglądać jak każdy inny, zamiast skupiać się na otoczce, która zupełnie nie ma wpływu na to, jak te sprzęty grają? Czemu nie skupia się na brzmieniu i zastosowaniu tych klocków?

 

PS. Co do nieobecności w Audio jakoś mnie to nie boli. Poziom tego czasopisma mnie rozbraja ostatnio, dwa z ostatnich numerów to połowa stron zajęta przez test 11 daców, a drugi numer to test chyba 12.... soundbarów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam myslalem zeby zalozyc ten klub, ale ze zalozylem juz jeden i czasami jest tak, ze nie mam czasu do niego zagladac przez pare tygodni. Dlatego odpuscilem, fajnie, ze Violet go zalozyl. nie fajnie, ze tyle tutaj negatywnych wpisow. Moze lepiej otworzyc specjalny watek ANTY Heglowski na stereo. Bedzie mozna sie tam wykazywac do woli.

Prasa sie zawsze jara przy recenzjach, w tym wypadku okazalo sie, ze jest maka praktycznie nieznana a tak bardzo ciekawa brzmieniowo i zarazem nie kosztujaca tyle co przewartosciowane Krell'e, Macki czy Accu.

Wszystkim ktorzy krytykuja polecam posluchac, mozna byc naprawde mile zaskoczonym.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel 200 jest w moim odczuciu dokładniejszy i chłodniejszy w przekazie dźwięku niż Hegel 100.

Skutkuje to zdecydowanie bardziej precyzyjnym budowaniem wrażeń przestrzennych.

 

Nie oznacza to, że Hegel H100 jest ułomny. Kiedy słuchałem go w pierwszej kolejności byłem w pełni usatysfakcjonowany i nie czułem potrzeby polepszania czegokolwiek. Podłączenie modelu H200 spowodowało po prostu lekkie niedowierzanie i refleksję, że człowiek uczy się całe życie i że warto być otwartym i nie przywiązywać się zbyt ochoczo do wniosków z odsłuchu jednego znakomitego wzmacniacza.

 

Hegel H100 jest bardziej "analogowy", gładki i mimo próby neutralnego przekazania dźwięku odczułem szczególną atencję jaką obdarza zakres średnicy. Nie oznacza to, że jest dogrzany w tym zakresie. Jednak neutralność jaką prezentuje Hegel H200 zdecydowanie bardziej odpowiadała moim preferencjom. Tu już nie ma głaskania ale surowy, dynamiczny dźwięk, w którym podzakresy są traktowane równorzędnie, bez faworyzowania któregokolwiek.

 

P.S.

Przepięcie kolumn z dotychczas grających PMC OB1i na kolumny PMC IB2i udowodniło, że każdy wat jest na wagę złota. H200 grał jak chciał, tak dobrze jak do tej pory a H100 pod względem dynamicznym nie pokazał już takich walorów jak z kolumnami PMC OB1i. Brakło potęgi i kontroli w najniższych rejestrach.

Ale taki cymes na tych kolumnach zaprezentować potrafi rzadko który wzmacniacz z przedziału finansowego do ogarnięcia przeze mnie, tzn. 15 - 25000 zł. Z tych które się sprawdziły, to właśnie H200, jeszcze lepiej końcówka mocy H20, Struss R150 oraz Bryston 4BSST2 i... NAIM Supernait!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas jest do tego sprowadzana :D W ostatnim wpisie Wojtek76 kontynuuje tą praktykę :P więc szkoda klawiatury by po raz kolejny o tym przypominać... :-))

 

A TY zdaje sie nie rozumiesz sensu tego klubu. On nie jest po to by wylewac zale na dystrybutora, tylko by uzytkownicy marki wyrazali swoje opinie.

Edytowane przez Wojtek76

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystrybucja hegla wygląda w Polsce trochę jak branża farmaceutyczna, wycieczki, zamknięte grono dystrybutorów, płatne testy. Można powiedzieć taka „klika”. Zapewne i marża dzięki temu jest kolosalna. Zrobić dużo szumu i kasa sama leci strumieniami.

Dobrze że nikt zamówienia grupowego nie organizował :)

Pół roku i minie szał jak na audiolaba, pylona i dziesiątki innych brandów.

Nie mnie oceniać hegla nie jestem tego godzien ale jak to możliwe że przez ostatnie 100 lat nikt nie zrobił tak wspaniałego sprzętu, dopiero student norweg w garażu coś wyskrobał.

 

Z tego co ja pamiętam, to w poprzednich latach takich wycieczek do innych producentów trochę było. A że polski dystrybutor potrafił przekuć wycieczkę do Hegla na sukces to chyba nie jakaś zdrada?!

 

Pewien szkolny nauczyciel majsterkowania, w garażu skonstruował wzmacniacze, które zrewolucjonizowały cały świat rockendrolla i rocka. Nikt mu z tego tytułu zarzutów nie stawiał. Raczej gratulowano mu sukcesu i chwalono za dobry produkt.

To kwestia mentalności. Albo się jest otwartym i obiektywnym albo nie. Można wtedy zapoznać się z dobrym produktem i mieć sporo radości ze słuchania albo przekonać się, że to nie to czego szukam lub też pozostać w grajdołku i wyobrażać sobie teorie spiskowe jakie towarzyszą obecności danego produktu na rynku.

 

Naim Supernait to jednak według mnie półka niżej.

 

Piszę o tym jak sobie poradził a nie o tym, z której półki zdjął go sprzedawca.

 

Supernait przy Heglu H100 to zawodnik poza zasięgiem Norwega przy kolumnach PMC IB2i.

Ale przy moim "zboczeniu/uwielbieniu" Naima mogę być nieobiektywny.

Mnie zdecydowanie lepiej brzmiał on niż Hegel H100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak u mojego lokalnego dystrybutora pojawią się Focusy 160 na sklepie, to w wolnej chwili z z przyjemnością udam się tam, aby posłuchać połączenia z H100.

Czuję w kościach, ze to może być dobry zestaw. Wziąłbym swoje X16, ale myślę, że mogłoby być zbyt twardo, jak dla mnie.

 

Jakiś czas temu słyszałem tam H200 + CDP4AQ mk2 i było bardzo przyjemnie.

(na marginesie napisze, że do momentu, jak zamiast cd pod H200 podpiął DAC30 Blacknote - wtedy mnie przymurowało :D )

 

 

P.S. Jak już wcześniej pisałem, nie jestem wrogiem Hegla, tak jak to kilka postów wyżej imputował pewien obesraniec próbując odwrócić kota ogonem po swoim przegięciu.

Irytuje mnie tylko, i nie tylko mnie, ten gwałtowny i nachalny marketing dystrybutora hegla w Polsce.

I przyznajcie Panowie, w miarę obiektywnie, przecież to może budzić i budzi mieszane uczucia i pewne podejrzenia.

Ale chyba taki był cel, aby zrobić duuuuużo szumu ... ?

Edytowane przez whiter1

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem tylko H200. Moje wrażenie było właśnie takie, że cechowała go rewelacyjna umiejętność budowania przestrzeni, stereofonia pełną gębą, wyraźnie choć nie męcząco podane wysokie i do prawdy zaskakująco schodzący bas. Niestety... pozostawiał wrażenie delikatnego niedociążenia średnicy. Fortepianowi brakowało masy, skrzypce były mniejsze niż w rzeczywistości, a wokaliści troszkę nie trafiali w tonację (śpiewając ciut za wysoko). Stąd też pomimo olbrzymiego "wow" na początku, po paru dniach z przyjemnością wróciłem do swojego ECI-5. Tym samym nie powołuje się na odsłuchy sklepowe ale na doświadczenie z kilku dniowego obcowania z tym wzmacniaczem.

 

Z tego co piszecie może być tak, że to właśnie H100 jest bliższy temu co mi odpowiada (jednego ideału przecież nie ma) i może warto w tym kierunku się zwrócić...

Słuchając rozumu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem tylko H200. Moje wrażenie było właśnie takie, że cechowała go rewelacyjna umiejętność budowania przestrzeni, stereofonia pełną gębą, wyraźnie choć nie męcząco podane wysokie i do prawdy zaskakująco schodzący bas. Niestety... pozostawiał wrażenie delikatnego niedociążenia średnicy. Fortepianowi brakowało masy, skrzypce były mniejsze niż w rzeczywistości, a wokaliści troszkę nie trafiali w tonację (śpiewając ciut za wysoko).

 

A na jakich kolumnach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Supernait przy Heglu H100 to zawodnik poza zasięgiem Norwega przy kolumnach PMC IB2i.

Ale przy moim "zboczeniu/uwielbieniu" Naima mogę być nieobiektywny.

Mnie zdecydowanie lepiej brzmiał on niż Hegel H100.

 

czyli naim wg Ciebie gra ciekawiej od h100?

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ oczywiście lekarz po wycieczce na koszt dystrybutora na pewno przepisze ci właściwy lek, zamiast drogiego i o wątpliwej skuteczności.

to kto właściwie założył ten klub? Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku - będę strzelał, nie lekarz, tylko farmaceuta.

 

Których wzmacniaczy Hegel słuchałeś i z jakimi kolumnami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość partick

(Konto usunięte)

No zobacz, w Polsce się pojawił a wielu ludzi drażni, że w ogóle się pojawił.

 

no ale widzisz, w tej chwili rozmawiamy o sposobie dystrybucji a nie o samym produkcie. i zakładając, że produkt jest dobry, to w ten sposób tzw. dystrybutorzy szkodzą mu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba najdziwniejszy klub na tym forum. Sam nie wiem skąd się bierze taka nagonka. Nawet jeśli jest medialny szum i dystybutor "kupuje" pochlebne recenzje to co z tego? To żadna nowość w świecie audio. Ostateczną decyzję o zakupie i tak podejmuje się po odsłuchu. No chyba, że ktoś kupuje sprzęt tylko na podstawie gazetowych opisów, to pretensje powinien mieć wyłącznie do siebie...

 

Ja miałem okazję posłuchać tylko H100 i z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że w tej cenie to znakomita propozycja. Jestem zadowolony z Krella i nie planuję na razie zmiany, ale gdybym miał teraz wydać 10k na piec to odsłuchy we własnym systemie zaczął bym właśnie od H100.

 

 

no ale widzisz, w tej chwili rozmawiamy o sposobie dystrybucji a nie o samym produkcie. i zakładając, że produkt jest dobry, to w ten sposób tzw. dystrybutorzy szkodzą mu.

 

A niby jak mu szkodzą? Dobry produkt sam się obroni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 30

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.