Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  98 członków

Pass Labs Klub
IGNORED

PASS Labs klub


JarlBjorn

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszamy do wymiany wrażeń, poglądów i opinii dotyczących wzmacniaczy Nelsona Passa.

 

 

Podstawowe informacje

 

Strona producenta Pass Laboratories:

https://passlabs.com/

 

 

Strona polskiego dystrybutora (Hi-Fi Sound & Studio / Pemark)

http://pemarkaudio.com/

 

 

Testy urządzeń Pass Labs dostępne w j. polskim testy:

 

Końcówka mocy XA 60.5

http://audio.com.pl/testy/pass-laboratories-xa605:2

 

 

Końcówka mocy X150.5 /pre

http://audio.com.pl/pdf/testy/wzmacniacze/pass-labs_x.pdf

http://www.highfidelity.pl/artykuly/0508/pass.html

 

 

Integra INT 150:

http://audio.com.pl/testy/pass-int-150:2

http://www.highfidelity.pl/!ev/artykuly/30_04_2009/pass.html

 

 

Inne testy (strona producenta):

https://passlabs.com/reviews/

 

 

 

Co ciekawsze wątki na forum, w których omawiane są urządzenia Passa.pl (w dużej części animowane przez kol. Globtrotera):

http://www.audiostereo.pl/najciekawsze-tranzystorowe-koncowki-mocy-w-przedziale-od-okolo-20-do-50-tys-zl_62732.html

http://www.audiostereo.pl/pass-labs-xa-305-lub-605_62236.html

http://www.audiostereo.pl/pass-x-2505_40221.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Z wielką radością dopisuję się do klubu. Jestem posiadaczem końcówki mocy Pass X250. Jak to gra to nie da się opisać. Prędzej zachwycałem się wzmacniaczami takimi jak Roksan Caspian, Krell S300i, Hegel H100, ale końcówka Pass X250 to jest istne cudo. Takie emocje wywołuje podczas odsłuchu, że każdy utwór można odtwarzać w pętli i się nie znudzi.

 

68196996.jpg

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kivlov czy mógłbyś opisać brzmienie tej końcówki? Kiedyś miałem Bryston-a 4B SST2 i znalazłem recenzje gdzie porównywano go do X250 właśnie i że to bardzo podobne brzmienie, szybkie rozdzielcze, z dobrą przestrzenią i przejrzystością ale Bryston wygrał pod względem basu. Wtedy to była jedna z recenzji która wpłynęła na mój wybór, ale nigdy nie słyszałem X250 i do tej pory zastanawiam się czy jednak Pass nie był ciekawszym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bass jest w tej końcówce mocy niesłychany. Kiedyś pisałem, że Krell S300i schodzi piekielnie nisko. Nawet sam Pacuła opisał tego Krella, że schodzi niżej niż Accuphase E450, ale ten Pass to to piekło wzdłuż i wszerz. Nigdy nie miałem takiej swobody w swoim systemie. W momencie, gdzie jest dużo dźwięków i do tego mocny i szybki bass nic nie ucieka. Pierwszy raz odczułem w muzyce takie emocje. Czuć, że nie brakuje tu mocy, gdyż kiedy ma być spokojnie to jest spokojnie, a jak nagle jest zwrot akcji to jest taki "strzał", że uśmiech na twarzy mam od ucha do ucha. Muzyka w Passie moim zdaniem nie jest analityczna oraz ocieplona. Jak dla mnie jest zwyczajnie naturalnie czyli to co oczekiwałem. Z moimi 5 głośnikami w jednej kolumnie, gdzie z tego dwie sztuki to 20cm subwoofery ten wzmacniacz robi co chce. Nie osiągnąłem jeszcze ich krytycznego momentu, gdyż trzeba by chyba siedzieć w słuchawkach tłumiących hałas. Jestem wybitnie zadowolony, ale nie ukrywam, że muszę zmienić przewody głośnikowe oraz zasilające bo sprzęt za takie pieniądze powinien mieć stosowną biżuterię. Więc można jeszcze bardzo dużo wyciągnąć z tej maszyny.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Kivlov. Świetna maszyna, wzmocnienie na lata. .

NB. Zastanawiałem się jakiś czas nad tą końcówką, ale uznałem że mógłby to być jednak mały przerost formy nad treścią w sytuacji potrzeby napędzenia 2 midwooferów 17 cm:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówka mocy jest jak zauważył EMiL sterowana jest bezpośrednio z DAC'a. Jednią piszą, że to bardzo dobre rozwiązanie inni, że złe. Ja jestem zadowolony.

Co do niższego GAIN-a to jeszcze do tego nie doszedłem.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0-30%, ale jak ma się 30% to już jest mega głośno.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC HD10 nie ma regulacji glosu. kivlov steroje glosnoscia z poziomu PC, z tego co sie domyslam;))

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś poleca jakieś przewody głośnikowe, które pasowałyby do Pass oraz Dali Grandów? Zastanawia mnie również temat zmiany przewodu zasilającego dla Passa - warto?

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To można jeszcze lepiej ??? :D

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie to on gra.

Jak wypada z Accuphase - nie mam pojęcia. Chętnie bym porównał.

 

Co poradzicie koledzy - zakupić bardzo dobrego dac z wyjście sterującym czy pchać się w PRE? Zdania są podzielone liczę na wasze doświadczenie w tej kwestii.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku akurat EMiL dobrze Ci radzi. Chyba, ze przypadkiem kiedys zapragniesz gramofonu)

Z drugiej strony dacki z regulacja glosnosci...musi byc naprawde dobra bo koncowe masz porzadna. Niemniej jezeli chodzi o PC Audio to poradz sie Marcina, On wie co mowi. Z pewnoscia ten temat ma lepiej rozkminiony niz wiekszosc uzytkownikow tego forum.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co poradzicie koledzy - zakupić bardzo dobrego dac z wyjście sterującym czy pchać się w PRE? Zdania są podzielone liczę na wasze doświadczenie w tej kwestii.

 

Dobra drabinka rezystorowa, lub wtórnik White + drabinka jeśli chciałbyś mieć ciut lampowego czaru.

Pozdrawiam Mirosław Andrejuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Już długo na forum nie byłem, a tu cisza w temacie. Nikt nie ma żadnych doświadczeń z tą marką?

Jedyny minus co znalazłem w swojej końcówce to wejścia głośnikowe. Są solidne, ale niestety banany nie wchodzą i mam problem. Macie jakiś link, gdzie kupić przejściówkę z banana na widły? Może ktoś ma na sprzedaż przewód głośnikowy Bi-Wire (bananki), a do wzmacniaczaa widły.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ma na sprzedaż przewód głośnikowy Bi-Wire (bananki), a do wzmacniaczaa widły.

 

Do Passa takie pytanie bez podania konkretnego modelu? Czyżbyś Pan nie wierzył w zmianę brzmienia za pomocą kabli głośnikowych?

Edytowane przez L3VY

Pozdrawiam Mirosław Andrejuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są solidne, ale niestety banany nie wchodzą

 

Dlaczego nie wchodzą, jeśli dobrze pamiętam Pass w tych i innych modelach serii "X" i "XA" użył solidnych zaślepek usuwanych cieniutkim śrubokrętem.

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.