Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  98 członków

Pass Labs Klub
IGNORED

PASS Labs klub


JarlBjorn

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.03.2019 o 15:56, Top Hi-Fi Poznań Woźna napisał:

Ja porównywałem ? Co chcesz wiedzieć, bo jeśli chodzi o brzmienie, to są to zupełnie inne szkoły grania. Pass to barwa, relaks. Gryphon potęga, dynamika.

Napisz proszę coś więcej, a konkretnie jaki wzmacniacz w Waszej ofercie da barwę, relaks ale z przyzwoitą dynamiką i potęgą? Czy X150.8 faktycznie brakuje tego ostatniego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Moon MiND 180) -> Oppo 205 -> Pass X150.8 -> ProAc Response D2. 

Drapię się po głowie nad kupnem Auralic Altair G1 lub Vega G1, ale na spokojnie. Najpierw sprawdzę powyższe. Oppo 205, co mnie zaskoczyło lepiej zasila niskim sygnałem obecną końcówkę MF Elektra E300, aniżeli osobny Pre. Może to kwestia kabli, nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Jakoś najbliżej mi zawsze było do TopHifi, też geograficznie ?

Kiedyś pewnie tak, ale na razie trzeba będzie oswoić się z końcówką i zaplanować dalsze kroki. Zmieniam lokal przy okazji, więc kolejne duże inwestycje - pre, kolumny pod koniec roku, najwcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pass X150.8 już się wygrzewa. Czołg z niego, ale naprawdę zgrabny. Pierwsze dźwięki - jest uśmiech na twarzy! Dynamika i kontur, ale podawana wtedy, kiedy trzeba, szczegółowość, mocny i kontrolowany, barwny ale nieprzeładowany bas, poukładana scena, świetna rozdzielczość - to spora poprawa w stosunku do ustępującego sprzętu. Jeżeli wszystkie aspekty z czasem się ułożą i nieco poprawią, będzie petarda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem już po 2 tygodniach grania. Banan wciąż na twarzy.

Aktualnie testuję interkonekty XLR Nordost Tyr 2 oraz Audioquest Wild Blue Yonder, a jutro pewnie dotrze trzeci, Harmonix HS-101 GP SUS. Mój  staruszek Siltech FTM-4 dzielnie daje radę, ale jednak chyba skapituluje w tym systemie. To świetny IC ale do „ostrzej” grających systemów.

Głośnikowy wciąż wpięty jest AQ Gibraltar, dobry kabelek. Nordost Frey 2 robi bardzo dobre pierwsze wrażenie, nawet powinienem powiedzieć, że w niektórych aspektach przebija „Gibbiego”, ale nie ma tej miękkości i głębi grania Audioquesta, zatem tutaj bez zwycięzcy.

Jest lepiej pod każdym względem. Ich końcówki naprawdę mają potencjał do grania każdej muzyki dobrze. Aż się prosi teraz do kompletu o nowe pre XP-12 ?

Klops jest jak zwykle ten sam - wymiana klocka na lepszy ciągnie za sobą chęć ulepszenia reszty toru - głośników, kabli, źródła. 

Moje Response D2 wreszcie śpiewają i oddychają pełną piersią, ale Pass wolałby coświększego napędzać. Na to jednak przyjdzie czas, najpierw przeprowadzka...

2E5FDBDF-3813-46B9-9652-9DC081E047A7.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Tak, to zakup i sprzęt zdecydowanie na lata. Nie odnajduję na razie nic, co by mnie kuło. Wszystko jest tutaj na miejscu. Żonglerka „biżuterią” zmienia to i owo, ale za każdym razem jest dobrze. W grudniu zapadną pewnie decyzje, odnośnie kolumn - już po przeprowadzce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nietrudno raczej domyślić się, że uwaga nt basu z monitorów dotyczyła takich, które potrafią zejść nisko (niektóre potrafią, jakby ktoś nie wiedział).

Jak mawiał rosyjski pisarz Sofronow, "Mądry po dwóch zdaniach zrozumie, a (powiedzmy) innemu i referatu mało…".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pre - jeszcze raz podkreślam, że w moim przypadku wcale nie musi być lepiej, z nim w torze. Oczywiście, XP10 lub XP12 jest dobrym kierunkiem, ale nie powiem, dopóki nie sprawdzę. Z innych pre, na pewno Conrad Johnson ze starszej serii mógłby być fajny, a z nowych pewnie ta Audio Flight, tylko że za tyle kasy wolałbym kupić dużo lepsze głośniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Forumowicze,

Za sobą mam juz ponad miesiąc grania i muszę powiedzieć - czystej przyjemności ze słuchania muzyki, każdego rodzaju, co jest dla mnie bardzo ważne, z racji szerokich horyzontów gatunkowych.

Na ten moment X150.8 nie posiada jednej cechy, która ewidentnie odstaje, od mojego pojmowania zbliżenia się do grania na żywo. W dodatku, Pass świetnie pasuje do ProAków Response D2, ale teraz to Pass jest lepszy od nich, a nie odwrotnie, jak miałem w przypadku poprzedniego wzmacniacza.

Coż, podtrzymuję zatem mój entuzjazm, po głębszym wygrzaniu X150.8. Jedyna rzecz, która zwraca uwagę to konieczność włączenia sprzętu na cirka godzinę przed odsłuchem. Niestety - czy raczej zdecydowanie „stety” - klasa A tak długo dochodzi do pełni barwy i nasycenia.

W grudniu/styczniu zaczną się „zapasy” w stylu klasycznym, z odsłuchem większych kolumn, już po przeprowadzce... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Pierwszej bodaj 13-14 Wattów oddawane jest w klasie A. Mam wrażenie, że jeszcze nigdy, albo może raz wszedłem w klasę AB, słuchając na moich D2. To wszystko powoduje, że dźwięk tak długo dochodzi do swojej zamierzonej barwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Nowość w ofercie Passa, zintegrowany INT-25 o świetnym parametrze Damping Factor na poziomie 500 oraz pojedynczej parze mocnych Mosfetów, zamiast - jak dotychczas - licznym banku mniejszych tranzystorów. Dla wielu melomanów oraz właścicieli skutecznych, łatwiejszych do napędzenia kolumn może to być wzmacniacz na lata.

https://www.passlabs.com/amplifier/int-25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam
Zmieniam kolumny i chcę mojego passa x250.5 zamienić na firstwatt J2 , czy rozsądny pomysł?
Kolumny będą o efektywności 100db więc mój pass wydaje się za silny
Pewnie będzie na sprzedaż x250.5



Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.