Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  98 członków

Pass Labs Klub
IGNORED

PASS Labs klub


JarlBjorn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam ale dobrze go poznałem swego czasu. Na + na pewno

  • tzw. muzykalność – da się go słuchać długo i bez znużenia, łaskawy dla gorszych realizacji.
  • przestrzeń, 3D, różne gradacje planów, stereo – mocne punkty,
  • naturalność przekazu, głosu ludzkiego, instrumentów akustycznych.

 

Na co trzeba uważać :

  • moc – niestety trudnych kolumn nie uciągnie i nie tylko podłogówek ale tez z co trudniejszymi monitorami może być kłopot. Zdecydowanie warto posłuchać w docelowym pomieszczeniu i setupie.
  • to nie jest sprzęt przesadnie analityczny, hajendowcom się nim nie zaimponuje, on bardziej skleja dźwięk niż go dzieli na czworo
  • bas – obfity ale niekonturowy, jeśli ktoś lubi krótki punktowy bas z "łupnięciem" to nie jest to raczej sprzęt dla niego. Jeśli naturalnie brzmiący kontrabas, jak najbardziej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, JarlBjorn napisał:

Nie mam ale dobrze go poznałem swego czasu. Na + na pewno

  • tzw. muzykalność – da się go słuchać długo i bez znużenia, łaskawy dla gorszych realizacji.
  • przestrzeń, 3D, różne gradacje planów, stereo – mocne punkty,
  • naturalność przekazu, głosu ludzkiego, instrumentów akustycznych.

 

Na co trzeba uważać :

  • moc – niestety trudnych kolumn nie uciągnie i nie tylko podłogówek ale tez z co trudniejszymi monitorami może być kłopot. Zdecydowanie warto posłuchać w docelowym pomieszczeniu i setupie.
  • to nie jest sprzęt przesadnie analityczny, hajendowcom się nim nie zaimponuje, on bardziej skleja dźwięk niż go dzieli na czworo
  • bas – obfity ale niekonturowy, jeśli ktoś lubi krótki punktowy bas z "łupnięciem" to nie jest to raczej sprzęt dla niego. Jeśli naturalnie brzmiący kontrabas, jak najbardziej.

Oprócz kwestii mocy, w zasadzie wszystko co piszesz z mojej perspektywy jest plusem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Czołem!

Przez ostatni tydzień miałem, dzięki uprzejmości TOP HIFI Posnania, wypożyczony Pass Int-25 i chciałbym się podzielić swoimi spostrzeżeniami (to nie były testy A/B). 

Moim punktem odniesienia jest Yamaha A-1100, ktorą mam od blisko 4 lat. 

System: 

Player Rpi z Volumio -> DAC (~USB) Chord Qutest -> Integra (~melodika Purple Rain~) Pass int 25 -> Kolumny (~melodika Brown Sugar~) Klipsch Forte III.

Pass Int-25 jest bodaj najtańszą Integrą w ofercie Pass Lab. Gra w klasie A, mając 30W/kanał. Niemniej Klipsche to wysoko skuteczne kolumny (99db), nie było więc większych obaw o ich udźwignięcie. Gabarytowo Pass jest bardzo podobny do Yamahy, waży mniej więcej tyle samo i ma bardzo podobne wymiary (jest też jednym z najmniejszych urządzeń Passa). 

Pierwsze wrażenia: duża czystość. Lepsze poukładanie dźwięków. Przy wymagającym repertuarze (rock i pokrewne, klasyka i duże składy orkiestrowe), mamy zdecydowanie lepszy wgląd w dźwięk. Nie musimy wysilać się, aby odnaleźć interesujący nas instrument/sekcję. Dźwięki nie nachodzą na siebie jak integrze Yamahy. Pomimo tego muzyka jest spójna i odbieramy ją jako całościowy przekaz. W stosunku do Yamahy, górne dźwięki są lekko zaokrąglone i nieco "grubsze", nie kłują tak, przy gorszych nagraniach. Odbieram je jako naturalne, ale trochę przez to odniesienie, jako mniej wyraziste (przy czym nadal wszystko dokładnie słyszymy i wiemy skąd dochodzą poszczególne dźwięki).

Średnie tony są zdecydowanie bardziej mięsiste, gęstsze, organiczne, bardziej przejmujące. Wokale nie są tak wyróżnione, choć to zależy bardzo od repertuaru. Generalnie odbieramy je jako po prostu piękne.

Bas jest zdecydowanie lepiej kontrolowany, gdy trzeba: płynie wartkim strumieniem (np. Richterowska wersja koncernów skrzypcowych Vivaldiego), lub uderza rytmicznie jak serie z karabinu. Stopa perkusji jest zdecydowanie bardziej rzeczywista, naturalna, słyszalna - także jej wielkość i pozycję obieramy w sposób niemal namacalny - zamykając oczy widzi się gdzie ten bęben faktycznie stoi.

Pass doskonale zachowuje rytm, wszystko jest na czas. Żadne pasmo nie dominuje szczególnie nad pozostałymi i wydaje mi się, że w przeciwieństwie do yamahy, jest zdecydowanie równiej tonalnie. 

Dźwięk odbieram jako bardziej organiczny, rzeczywisty, bardziej naturalny, lepiej poukładany i zdecydowanie bardziej "muzykalny" - to jest jeszcze przyjemniejszy w odsłuchu. Słuchanie muzyki w żadnym razie nie męczy, ma się ochotę słuchać tego sprzętu bez przerwy. Wychodzi ogromna różnica w cenie zakładam (30k PLN). Pod względem dźwiękowym - nic lepszego do tej pory nie słyszałem (u siebie w domu 🙂).

Ponadto: integra Passa daje zdecydowanie lepszą kontrolę poziomu głośności, nie ma skoków, jest płynne przybliżanie planów (ściszanie daje wrażenie oddalania się dźwięku jako całości i odwrotnie aż do linii głośników mniej więcej). 

Wady: wzmacniacz grzeje się dość wyraźnie, temperatura przy cichym odsłuchu rośnie powyżej 40-48 stopni (mimo relatywnie sporej przestrzeni wokół). Integra posiada wyłącznie trzy wejścia, nie może służyć za końcówkę mocy, nie ma możliwości podpięcia suba. Relatywnie niska moc wyszła dopiero przy wykorzystaniu jej do oglądania koncertów - (tv -> światłowód Qutest: wyjściowe napięcie ustawione na 1 VRMS) - podkręcenie kontroli głośności na maksa, nadal pozostawiało niedosyt.

Ogólnie rzecz ujmując - muzycznie wspaniale, ale musimy iść na kompromisy - w moim przypadku jest ich trochę za dużo. Niemniej szczerze polecam posłuchać. 

Miłego!

Edytowane przez Stefan Dedalus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...
  • 5 tygodni później...

Witam w szacownym klubie ze skromnymi monoblokami FIRST WATT F4. Jako źródło Wadia 301 (regulacja poziomu sygnału). Zestaw spokojnie napędza "wiekowe" Dynaudio Contour 3.0 🙂  Gramofon zakupiłem. Podpowiedzcie proszę model przedwzmacniacza który stworzy synergię z Pass-em (może być z wbudowanym pre gramofonowym). Przedwzmacniacz potrzebuję żeby słuchać gramofonu. Filmik załączam smartfonem nagrany w 2020 roku 🙂 Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Czołem, "Passjonaci" muzyki.

Jak Wam się sprawują urządzenia zacnej marki z klubu? Czy ktokolwiek tu zaglądający porównywał napędzanie swojej końcówki mocy przedwzmacniaczem XP oraz przykładowo przetwornikiem lub odtwarzaczem strumieniowym z regulowanym poziomem na wyjściu? 

U mnie tor jest dosyć krótki i nie tęsknię za pre-ampem, mówiąc szczerze. Mniej kabli, mniejsza liczba podzespołów to jest to, za czym w sumie podążąłem.

Falcon_Studio_30_Strych.thumb.jpg.8fb149b6202e879fd12e5e80659a1981.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, WuMike napisał:

Czołem, "Passjonaci" muzyki.

Jak Wam się sprawują urządzenia zacnej marki z klubu? Czy ktokolwiek tu zaglądający porównywał napędzanie swojej końcówki mocy przedwzmacniaczem XP oraz przykładowo przetwornikiem lub odtwarzaczem strumieniowym z regulowanym poziomem na wyjściu? 

U mnie tor jest dosyć krótki i nie tęsknię za pre-ampem, mówiąc szczerze. Mniej kabli, mniejsza liczba podzespołów to jest to, za czym w sumie podążąłem.

Falcon_Studio_30_Strych.thumb.jpg.8fb149b6202e879fd12e5e80659a1981.jpg

hej,

swojego czasu testowalem x150 oraz x250 napedzane bezposrednio moim przetwornikiem Elysium DAC z bezstratna regulacja glosnosci oraz w pełni zbalansowanym torem. Dac zestrojony zniekształceniami pod konstrukcje Passa czyli lekko ocieplona barwa przez dodanie drugiej harmonicznej. Przy odsluchu byl moj znajomy muzyk, wlasciciel x150. wrazenie niesamowite. wywalilismy zaraz z toru pre aleph P, ktory sluzyl jako pre. uzyskalismy nieprawdopodobna rozdzielczosc, dynamike, podzial sceny w kazda strone. nastapilo ozywienie calego toru a X dostaly wiecej dynamiki i polotu. takie ot doswiadczenia.

na pewno warto eksperymentowac. dobry DAC z wydajnym wyjsciem jest w stanie poradzic sobie z napedzaniem bezposrednia koncowka mocy a im krotszy tor tym lepiej. filozofia Passa zreszta jest to, ze tor jest wlasnie bardzo krotki, bo opiera sie na nieskomplikowanych ukladach wzmacniajacych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
Godzinę temu, Mario1976 napisał:

Coś tutaj chłodem wieje u nic się nie dzieje. Mam pytanie bo nie chciałbym czegoś zepsuć. Mam Pass int150 i chciałbym kupić do niego monobloki Classe CAM 350 . Da się to ze sobą połączyć? Proszę o poradę i wskazówki.

Pozdrawiam Mariusz 

Jeżeli w int150 jest wyjście pre out to bez problemu podłączysz. Rozumiem, że to tymczasowe rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Mario1976 napisał:

A jak byś wiedział ostateczne rozwiązanie? Z czym byś połączył monobloki?. Int 150 ma wyjść pre out.

 

Posłuchasz na preout (xlr!) z pass to będziesz mniej więcej wiedział, w którą stronę iść.

Classe z tamtego okresu powinno być barwne i ciepłe, pod końcówkę dobierzesz sobie pre/dac z regulacja glosnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, EMiL napisał:

Classe z tamtego okresu powinno być barwne i ciepłe, pod końcówkę dobierzesz sobie pre/dac z regulacja glosnosci.

Możliwe że te monobloki mogą się nie zgrać z moim systemem. Do Passa dochodzi CD Esoteric i dac Chord gra to wszystko raczej bardziej techniczne"sterylnie". Czy odnajdzie się tam dźwięk barwny, ciepły? Może warto przetestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.01.2023 o 11:39, Mario1976 napisał:

Możliwe że te monobloki mogą się nie zgrać z moim systemem. Do Passa dochodzi CD Esoteric i dac Chord gra to wszystko raczej bardziej techniczne"sterylnie". Czy odnajdzie się tam dźwięk barwny, ciepły? Może warto przetestować.

O ile masz cyfrowa regulacje głośności w chord to możesz też spróbować podłączyć DAC bezpośrednio do classe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Na pewno classe gra dużo lepiej po xlr, więc prawdziwie zbalansowany dac/preamp to mus, by wyciągnąć z nich max. Kompletnie nie grają ciepło, to neutralne, dorosłe brzmienie, bez zaburzeń jak wielgachny bas w tanich krellach, czy wypchnięta średnica jak w musical fidelity. Kawał uczciwego grania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
2 godziny temu, jjacek napisał:

Prosze , ale tutaj nie ma za wiele do ogladania.

721A7272.JPG

721A7269.JPG

chciałem zobaczyć czy Pass zmienił trochę sposób konstruowania ale nie wszystko w starym dobrym stylu

bardzo dziękuję za zdjęcia

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, slawek.xm napisał:

chciałem zobaczyć czy Pass zmienił trochę sposób konstruowania ale nie wszystko w starym dobrym stylu

bardzo dziękuję za zdjęcia

Konstruktorzy stawiają na minimalizm, jakiej mocy jest ta końcówka? Wygląda na 80-100W na kanał przy 8ohm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Mam takie pytanko, czy ktoś z forumowiczów bawił sie wymianą bezpieczników ale w końcówce mocy raczej niż w integrze?

Tak sobie myśle, że verictum świetnie się sprawdził w krellu, natomiast co do passa mam obawy czy go nie zmuli? 

Poeksperymentowałbym ale niestety hifi tuning oraz verictum mam w wersji dużej amerykańskiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
1 godzinę temu, rejbis napisał:

czym je ewentualnie zastąpić?

te zworki zwierają sygnał minusowy do masy

możesz włożyć miedziany drut np ucięty z uzwojenia jakiegoś trafa ... tylko trzeba oskrobać emalię

przy słuchaniu na rca raczej warto zworkę założyć

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.