Skocz do zawartości
IGNORED

Mahler


Swmikolaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Młody jestem, głupi, świata nie znam, Mahlera też, ale akurat te ostatnie chciałbym zmienić.

A więc nie przedłużając, jakie macie panowie i panie propozycje na początek? Jakieś dobre krążki które się da w rozsądnych cenach zdobyć, w ilości, powiedzmy, trzy?

CD albo winyl. A, i swoją drogą to jakąś przyzwoitą 9 symfonią Beethovena też bym nie pogardził.

 

Niestety moje samotne poszukiwania kończa się mniej więcej tym że znajduje 1275 różnych nagrań, wyrzucam laptopa przez okno i kładę się na ziemii płacząc nad problemami pierwszego świata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie jakiś box. Ten tutaj - dzieła wszystkie za 118zł - zadowoli nawet najskąpszego poszukiwacza wiedzy o Mahlerze.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jakiś fajny awatarek, najlepiej ze zgrabną ale raczej ubraną babeczką jakbyś mi w zamian podesłał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bardzo nierozsądnej cenie, ale warto

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile popieram bezpieczny wybór Jakewa, tak nie mogę zrozumieć, jak można zapłacić tyle za płytę CD ile sugeruje nam wybór CATVa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakew: polls_Miss_Piggy_In_Pink_165218_3754_47894_poll_xlarge.gif

 

Właściwie to 16 cd zamiast 3 też może być, szczególnie że w cenie jak za darmo. Posłuchamy, zobaczymy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak za drogo to tu jest za całe 5 funciaków tylko jakość nagrania nieco gorsza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety moje samotne poszukiwania kończa się mniej więcej tym że znajduje 1275 różnych nagrań, wyrzucam laptopa przez okno i kładę się na ziemii płacząc nad problemami pierwszego świata.

 

Nie da się tak. Sam próbowałem. Musisz przejść przez kilka wykonań i napisać jakie masz preferencje, które wykonanie podoba Ci się bardziej a które mniej ..wówczas można się zorientować w "jakich ramach" coś polecać. Wykonań jest jak psów, a na temat Mahlera i "najlepszej IX Beethovena" to była masa wątków na forum.

 

IMHO najlepszym na początek, uniwersalnym, różnorodnym i miłym cenowo będzie taki box mahlerowski:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Doskonały na początek. Najlepsze wykonania poszczególnych symfonii, na które głosowali melomani. Po czymś takim, jak uznasz że dane wykonanie spodobało Ci się szczególnie, możesz drążyć dalej w określonym kierunku.

 

Boksu polecanego przez Jakewa osobiście nie polecam. Większość to starsze nagrania mono, brak reprezentatywnych wykonawców Mahlera: Bernsteina, Bruno Waltera czy Abbado. Plusem jest znakomite wykonanie II symfonii (Klemperer). Nawet jeśli głównym priorytetem jest cena to box People Edition kosztuje na gigancie 154,99 pln . Warto zresztą sięgnąć po Waltera czy Klemperera. Obydwaj byli uczniami Mahlera. ZDECYDOWANIE imho warto sięgnąć po Bernsteina.

 

 

JazzyFan

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...Lubiłem twoją aksamitną woń, długie podróże w delcie twoich nóg....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym zaczął od początku: dlaczego zapragnąłeś akurat Mahlera? skoro, jak mniemam z zajawki, jesteś jeszcze nienajmocniej osłuchany w klasyce?

 

Czy jest jakiś szczególny powód?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena nie jest aż tak ważna tylko muzyka! Chodziło mi tylko o to, że mnie, moje studenckie ja, nie stać na kupowanie super-audiofilskich krążków po 200+ zł, ale 50-60 zł za płytę już nie jest jakimś większym problemem. A zresztą, DSOTM MFSL na winylu tez leży na półce i czeka na lepsze czasy, po prostu nie za często bo to się kończy bardzo szybkim wyczerpaniem funduszy, i jedzeniem ryżu z solą do początku następnego miesiąca. A do box-u jako bonus La Scala Jarretta, dzisiaj na YT słuchałem i nie mogłem się powstrzymać...

 

Jakew: ten sztywniak to za Mrs Piggy ? =D

 

Edit: Dong, właściwie to trafiłeś, bo z klasyki to tak naprawdę przewałkowałem pare razy box 46 symfonii mozarta, Mendelssohn głównie za "Leider ohne worte", uwielbiam Chopina koncerty fortepianowe w wykonaniu Zimmermana, wszystko Perlmana (ale głównie to co zrobił w kierunku jazzu mimo wszystko), kiedyś Satie ale dawno dawno nie słuchałem i to wszystko. A 9 symfoni nigdy całej w jednym kawałku nie przesłuchałem (wstyd).

 

Mahlera słuchałem 5 symfonii na YT (khy, khy) i strasznie mi się podobała.

 

Post factum: Te "Leider Ohne Worte" swoją drogą, to w wykonaniu Andrasa Schiff-a, moim zdaniem znacznie ciekawsze niż Barenboima, a ww. Zimmerman - mistrzostwo. Tak chciałbym żeby to brzmiało, a jak będzie to zobaczymy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co panowie sądzą o wykonaniach Soltiego? Bo ja wielu nie słuchałem, ale te mnie zawsze zaspokajały i dobrze wychodziły w porównaniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość oh_mercy

(Konto usunięte)

Nie da się tak. Sam próbowałem. Musisz przejść przez kilka wykonań i napisać jakie masz preferencje, które wykonanie podoba Ci się bardziej a które mniej ..wówczas można się zorientować w "jakich ramach" coś polecać. Wykonań jest jak psów, a na temat Mahlera i "najlepszej IX Beethovena" to była masa wątków na forum.

 

IMHO najlepszym na początek, uniwersalnym, różnorodnym i miłym cenowo będzie taki box mahlerowski:

 

http://www.amazon.co...0800402&sr=1-26

 

Doskonały na początek. Najlepsze wykonania poszczególnych symfonii, na które głosowali melomani. Po czymś takim, jak uznasz że dane wykonanie spodobało Ci się szczególnie, możesz drążyć dalej w określonym kierunku.

 

Nic dodać, nic ująć. Mikołaju, skorzystaj z tej propozycji.

 

Solti też dobry box, ale dobrych mahlerowskich boxów jest dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zresztą sięgnąć po Waltera czy Klemperera. Obydwaj byli uczniami Mahlera. ZDECYDOWANIE imho warto sięgnąć po Bernsteina.

 

Jak wspomniał Jazzy, bardzo ceniony jest Bruno Walter w mahlerowskim repertuale. Ostatnimi czasy wyjątkowo cenione i poszukiwane płyty - to seria "Bruno Walter Edition" wydawana niegdyś przez Sony. W zasadzie wszelkie recenzje tych nagrań to superlatywy, więc zakup raczej bezpieczny. Minusem jest dostępność i cena ...w zasadzie była minusem - bo za miesiąc za dwadzieścia-kilka dolarów będzie można kupić wznowienie tych legendarnych nagrań w postaci ekonomicznego zestawu:

 

51iEcQOdXDL._SL500_AA300_.jpg

 

Sądzę, że warto chwilę zaczekać, bo lepszego kompromisu pt "interpretacja-cena" chyba nie znajdziesz. Ewentualnie wspomniany "Mahler: The People's Edition" z przekrojem ciekawych wykonań (Bernstein, Abbado, Karajan, Kubelik, Giulini). Wydaje się, że Klemperer nie ma tylu odcieni co Walter, brzmi bardziej surowo (co kto lubi) - ale nagrał arcygenialne, mistyczne "Das Lied von der Erde". Dla fanatyków brzmienia to nagranie dostępne jest również w wydaniu audiofilskiego Esoterica. Można jednak spokojnie dostać "zwykłe" wydanie EMI. W tej chwili za grosze praktycznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam,

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość oh_mercy

(Konto usunięte)

niestety płyty z tego boxu to głównie późne nagrania Waltera (lata 50-60), czyli zupełnie inne interpretacje od tych legendarnych, z lat 30-40 (dostępnych m.in w Naxos).

 

Co do Bernsteina to jak kiedyś uwielbiałem jego bombastyczne, głośne i "ciężkie" wykonania to z czasem znięchęciłem się do nich nieco. Jakby to porównać - Bernstein prowadził Mahlera, tak jak Solti dyrygował Wagnerem. Na pierwszy rzut ucha - rewelacja, ale z czasem czegoś w tych interpretacjach brakuje. Wystarczy porównać 3 symfonię pod Bernsteinem i z panem z mojego awatara ;) Dwa różne światy. Ten drugi uchwycił w swoim wykonaniu całą magię tego dzieła. Aż chce się tańczyć momentami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swimikolaj

 

Nie przejmuj się, posłucha:j Das Lied , 2+8 symfonia, 10 adagio kinderototenlieder i w zasadzie poznałeś (wstępnie) Mahlera ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety płyty z tego boxu to głównie późne nagrania Waltera (lata 50-60), czyli zupełnie inne interpretacje od tych legendarnych, z lat 30-40 (dostępnych m.in w Naxos).

 

Pisząc o "legendarnych" miałam na myśli tę słynną serię "Bruno Walter Edition". Sony wznowiło nagrania mahlerowskie właśnie z tej serii. Na ebayu pojedyncze płyty dochodziły do 50 dolarów czasami :-) W tej chwili cały boks nie przekroczy 30.

 

51X%2B6ZerA%2BL.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam,

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mahler The People's Editions to chyba rzeczywiście idealny wybór na dobry początek. Dosyć odmienne stylistyki wykonawcze, ale wszystkie, bez wyjątku bardzo piękne. Podobają się od pierwszego słuchania. Jak jednak pisze w swoim Przewodniku nieodżałowany prof. Łętowski, kupowanie kompletów odbiera przyjemność kolekcjonowania. A przecież każda taka symfonia to dla słuchacza zadanie na miesiące jeśli nie lata...

Zdecydowanie odradzałbym na początek tak zwane nagrania archiwalne. Z własnego doświadczenia wiem, że słyszy się wtedy wyłącznie szumy i trzaski. Po prostu swoje należy przesłuchać a dopiero potem zajmować się cymeliami. A skoro pojawił się tu Bruno Walter, to jedno z takich jego legendarnych, mahlerowskich nagrań

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

odpadło jakoś tak na początku w Płytowym Trybunale Dwójki. Zwyciężyło wtedy nagranie I Symfonii pod dyrekcją Zinmana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego czasu zakładałem wątek o Mahlerze i padało tam sporo polecanek. Może warto zajrzeć.

 

Poza tym dorzucę jeszcze do propozycji Kubelika. Tym bardziej że poza oklepanym boksem z DG, Audite wydało genialne remastery mahlerowskich nagrań Kubelika. Niemal wszystkie dostępne na ccd.pl czy presto.

 

Mahler jest wyjątkowy. Obok Ryśka jedyny kompozytor jakiego znam, który na cieniutkiej jak ostrze brzytwy granicy pomiędzy kiczem a prawdą umieszcza swoje arcydzieła. Jak się trafi odpowiednio, to dostajesz kipiące życiem, inspirujące wykonania. Jak trafisz słabo - to dostajesz imitację upaćkaną w kiczowatym sosie (vide niektóre nagrania Ryśka z MET).

 

Najlepsze jest to, że ta "muzyczna prawda" jest na tyle subiektywna, że każdy ma swoją :))

 

Miłego mahlerowania. Idę spać..

 

JazzyFan

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...Lubiłem twoją aksamitną woń, długie podróże w delcie twoich nóg....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mahler jest wyjątkowy. Obok Ryśka jedyny kompozytor jakiego znam, który na cieniutkiej jak ostrze brzytwy granicy pomiędzy kiczem a prawdą umieszcza swoje arcydzieła. Jak się trafi odpowiednio, to dostajesz kipiące życiem, inspirujące wykonania. Jak trafisz słabo - to dostajesz imitację upaćkaną w kiczowatym sosie (vide niektóre nagrania Ryśka z MET).

 

Najlepsze jest to, że ta "muzyczna prawda" jest na tyle subiektywna, że każdy ma swoją :))

 

Miłego mahlerowania. Idę spać..

 

JazzyFan

 

W zasadzie poruszyłeś ciekawą myśl :-) "Kicz" jako taki też może być środkiem wyrazu i czemuś służyć. Ot, chociażby konwencja włoskiej opery...czy sztuka dadaistyczna.. Tylko że pewnie czym innym będzie świadome użycie kiczu, a czym innym mierność czy tania pretensjonalność..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam,

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mahler jako dyrygent musiał być ciekawym zjawiskiem. Z opisów wynika że charyzmę i twardą rękę Reinera łączył z sugestywnością i wizją Celibidache:

 

Mahler był dyrygentem kontrowersyjnym. Obsesyjna osobowość zrażała do niego muzyków, którzy jęczeli pod jarzmem skrajnych dyrygenckich wymagań. Cechowało go nieprzejednanie i bezkompromisowość, zamierzone oczekiwania bezwzględnie przekuwał na efekty artystyczne. Godzinami, tygodniami dręczył orkiestrantów, szlifował kształt partytury. Uwielbiał opery Mozarta i Wagnera, uchodził za niedościgłego ich interpretatora. Mimo że krytykowano go za ekscentryczne tempa: czasem bardzo rozwlekłe, to znów zapędzone i gwałtowne. Jego podejście do interpretacji było niezwykle twórcze

 

 

JazzyFan

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...Lubiłem twoją aksamitną woń, długie podróże w delcie twoich nóg....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było, jakby Szanowne Gremium prawda było łaskawe zauważyć, że od czasów Waltera całkiem sporo nagrań popełniono...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten box znacie?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość oh_mercy

(Konto usunięte)

mój pierwszy mahlerowski box, potem był bernstein i ten chailly'ego sprzedałem. poza I częścią Szóstej raczej wszystko trzyma klasę, dominują wolne tempa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego czasu zakładałem wątek o Mahlerze i padało tam sporo polecanek. Może warto zajrzeć.

 

...ale my tutaj rozmawiamy od jakich nagrań rozpoczynać kontakt z Mahlerem, o ile dobrze zrozumiałem intencje autora wątku. Kryterium jakości artystycznej, zazwyczaj wystarczające w dyskusji w tym wypadku wymaga chyba uwzględnienia także innych kwestii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale my tutaj rozmawiamy od jakich nagrań rozpoczynać kontakt z Mahlerem, o ile dobrze zrozumiałem intencje autora wątku. Kryterium jakości artystycznej, zazwyczaj wystarczające w dyskusji w tym wypadku wymaga chyba uwzględnienia także innych kwestii.

 

Wiem. Tyle że w przypadku tych "innych" kwestii trudno o złoty środek. Można jako-tako uśrednić i wówczas (jak proponowałem) bardzo ciekawym wyborem może być boks "Mahler The People's Edition". Czasami jednak pojedyncze/wyjątkowe/inne nagranie, polecone gdzieś z boku, może bardziej wciągnąć w świat Mahlera niż niedrogi, średni całościowo boks.

 

Stąd też było moje pytanie o preferencje, czy próbkę tego - czego już autor wątku słuchał z Mahlera i na ile się spodobało lub nie spodobało. Różne ludzie mają doświadczenia, różnych rzeczy oczekują .. :)

 

JazzyFan

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...Lubiłem twoją aksamitną woń, długie podróże w delcie twoich nóg....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami jednak pojedyncze/wyjątkowe/inne nagranie, polecone gdzieś z boku, może bardziej wciągnąć w świat Mahlera niż niedrogi, średni całościowo boks.

Święte słowa :) A wracając do kubelikowego Mahlera, to kilka jego symfonii wydanych przed laty przez DG w takiej taniutkiej serii Resonance to były moje pierwsze kompakty (!) Skutecznie, jak oceniam z dzisiejszej perspektywy, wciągające. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa :) A wracając do kubelikowego Mahlera, to kilka jego symfonii wydanych przed laty przez DG w takiej taniutkiej serii Resonance to były moje pierwsze kompakty (!) Skutecznie, jak oceniam z dzisiejszej perspektywy, wciągające. :)

 

O tak. Kubelik znakomity. A nieco lepszy i mniej ostry remastering (w porównaniu do DG) jest na płytach Audite. Minus taki że trzeba kupować pojedynczo, bo Audite niestety nie wydało żadnego boksu typu "Kubelik conducts Mahler".

 

JazzyFan

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...Lubiłem twoją aksamitną woń, długie podróże w delcie twoich nóg....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze w kwestii nagrań pojedynczych a wyjątkowych. Nagraniem, które przeżyłem jak mało które (chyba ledwo przeżyłem) było "Das Lied von der Erde" pod Klempererem. Dopiero po latach podobnie silne, choć innego rodzaju, wrażenie zrobił na mnie Tytan pod Bernsteinem dla DG.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak. Kubelik znakomity. A nieco lepszy i mniej ostry remastering (w porównaniu do DG) jest na płytach Audite. Minus taki że trzeba kupować pojedynczo, bo Audite niestety nie wydało żadnego boksu typu "Kubelik conducts Mahler".

 

A może plus a nie minus? Co tak wszyscy od razu z boksami? Nie lepiej smakować niespiesznie a dogłębnie? ;-)

 

Wytwórnie ostatnio wręcz szaleją:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może plus a nie minus? Co tak wszyscy od razu z boksami? Nie lepiej smakować niespiesznie a dogłębnie? ;-)

 

Wytwórnie ostatnio wręcz szaleją:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ja tam boksy uwielbiam i mam do nich słabość. Oczywiście nie wszystkie i nie "jak leci". Mimo że uwielbiam wyszukiwać pojedyncze perełki i niektóre starsze nagrania Wagnera czy ostatnio Berlioza sprowadzałem już sobie z różnych dziwnych miejsc, to ciekawy boksik, porządnie wydany, najlepiej z płytami w pudełkach jewel case, budzi we mnie demona POSIADANIA :)) Nawet jeśli aktualnie interesuje mnie z danego boksu 10-20%, zakładam że reszta "będzie na później" i że na pewno się nie zmarnuje.

 

JazzyFan

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...Lubiłem twoją aksamitną woń, długie podróże w delcie twoich nóg....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 32

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.