Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  244 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a bezpieczniki też grają? sprawdzał może ktoś?

http://wroclaw.fusic...any+dealer.html

 

a oczywiście,że tak co prawda firmy ahp ,nie ma powrotu do zwykłych ,proponuję na chwilę w ramach testu do zwykłego dolutować kawałek cienkiej srebrzanki ,a zobaczysz jaka jest różnica ,potem nie zapomnij go wyjąć i dać zwykły bo chyba wiesz czym to może grozić w razie zwarcia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale zależy od systemu i preferencji :)

 

Uważam, ze wszystko od tego zależy.

Można moim zdaniem pytać o brzmienie np. kabla kogoś, kto ma identyczne zestawienie i preferencje z naszym.

Ogólne pytanie o kabel jest co najmniej nie na miejscu. (Choć, przyznam, sam tak nieopatrznie robiłem.)

To tak jakby słuchacz jazzu posiadający np. lampy pytał fana metalu na tranzystorach o brzmienie ic czy głośnikowca. Często nawet powielał tę opinię pisząc "podobno".

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja coś dopisze, niedawno miałem okazje na własne uszy usłyszeć działanie filtra sieciowego Furutech TP60E. Gdybym nie słyszał tego osobiście nigdy bym nie uwierzył że listwa może mieć taki wpływ na dźwięk. Sprzęt odsłuchowy to wzmacniacz i CD Marantz, kolumny Akkus V4, interkonekt Duelund, kable głośnikowe Sevenrods, kable zasilające na końcówkach Furutecha. Po wpięciu listy złagodniała góra, średnica stała się bardziej wyrazista oraz przestrzeń uległa poprawie. Nie była to poprawa o 100% jednak róznice były wyraźnie słyszalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, ze wszystko od tego zależy.

Można moim zdaniem pytać o brzmienie np. kabla kogoś, kto ma identyczne zestawienie i preferencje z naszym.

Ogólne pytanie o kabel jest co najmniej nie na miejscu. (Choć, przyznam, sam tak nieopatrznie robiłem.)

To tak jakby słuchacz jazzu posiadający np. lampy pytał fana metalu na tranzystorach o brzmienie ic czy głośnikowca. Często nawet powielał tę opinię pisząc "podobno".

 

a ja twierdzę że system nie zmieni charakteru kabla raczej kabel zachowując swój może wpłynąć na system a czy będzie pasował czy nie to jest inna sprawa,

jak ja porównuję kable to mam np dwa trzy i dokonuję porównań na jednym systemie który znam, i mogę określić charakter kabla który wepnę a czy komuś spasuj w jego systemie to już inna strona medalu ale można spokojnie określić czego można się po nim spodziewać

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TP 60 jest podobno b. sensownie prowadzona masa i stąd pozytywne efekty działania tej najprostszej listwy Furutecha (lepszej od TP80) poza tym sensowne komponenty i porządne wykonanie. u mnie spisuje się dobrze, choć kuszą wyższe modele....gdyby nie te ceny.. (też uważam, że troszkę przesadzone..)

Za to sieciowy 314 bez szału jest sporo lepszych kabli, choć niekoniecznie tańszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R jest bardziej detaliczne, więcej szczegółów na samej górze. G mniej detaliczne ( nie wyciąga tyle szczegółów z tła ) ale to tylko moje subiektywne odczucia :) Przepraszam za błąd w poprzednim wpisie miało być RóŻNICA JEST WEDŁUG MNIE NA KORZYŚĆ FI E 11 R

 

Witam,

 

W moim systemie sieciówka Furutecha 314AgII zdecydowanie lepiej się wpasowała z wtykami typu G aniżeli typu R.

Wszystko zależy od tego jak się kabelek wpasuje w dany system, u mnie ten kabelek gra z piecykiem.

Testowałem różne kable były to konstrukcje znacznie droższe Zacnych Firm ale 314 AgII najlepiej zagrała w moim systemie i dlatego już w nim pozostała.

Dlatego doradzam wpięcie kabla we własny system wówczas możemy dopiero oceniać jego walory soniczne czy R czy G ? itd.

Każdy z nas ma inne klocki i u jednego gra tak a u drugiego inaczej , u jednego R wydobywa szczegóły a u drugiego niekoniecznie i tak bez końca dlatego proponuję zdecydowanie najpierw odsłuchać, porównać i wybrać ten który nam się podoba a nie kolegom.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak niejako przy okazji zapytam o rzecz, która mnie nurtuje czasami.

Producenci często zaznaczają w opisach, że ich kable składają się z multum pojedyńczych, cienkich kabelków, każdy INDYWIDUALNIE zaizolowany. No i właśnie ta izolacja - jak na końcu ucinamy kabel i zalutowujemy czy tam skręcamy koniec, to przecież nikt nie odizolowywuje tych pojedyńczych drucików.

Czyli jak to jest? Izolacja nie przeszkadza i nie powoduje, że tylko "wierzchnie" kabeli przewodzą, bo te środkowe przecież są odizolowane od styku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak niejako przy okazji zapytam o rzecz, która mnie nurtuje czasami.

Producenci często zaznaczają w opisach, że ich kable składają się z multum pojedyńczych, cienkich kabelków, każdy INDYWIDUALNIE zaizolowany. No i właśnie ta izolacja - jak na końcu ucinamy kabel i zalutowujemy czy tam skręcamy koniec, to przecież nikt nie odizolowywuje tych pojedyńczych drucików.

Czyli jak to jest? Izolacja nie przeszkadza i nie powoduje, że tylko "wierzchnie" kabeli przewodzą, bo te środkowe przecież są odizolowane od styku?

mogą być lakierowane druciki np fadel tak robi w niższych seriach,

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim systemie sieciówka Furutecha 314AgII zdecydowanie lepiej się wpasowała z wtykami typu G aniżeli typu R.

Wszystko zależy od tego jak się kabelek wpasuje w dany system, u mnie ten kabelek gra z piecykiem.

U mnie natomiast 314Agll z wtykami R jest połączona listwa ze ścianą a kabelek z wtykami G mam przy odtwarzaczu, więc jak widać warto próbować i eksperymentować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie jakie macie doświadczenia z wygrzaniem sieciówki 314. Ile czasu wam to zajęło zanim odczuliście zadowolenie. Moim zdanie trwa to około 3 tygodnie, z tym, że nie wiem jak traktować czas kiedy kabel jest tylko wpięty do gniazdka a sprzęt nie pracuje - wygrzewanie jest wtedy najprawdopodobniej na pół gwizdka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Emil to taki niedowiarek. Każdy nowy kabel - (sieciowy, ic czy głośnikowy )jaki miałem zmieniał brzmienie na plus po pewnym czasie i jest to bardzo słyszalne (o nowych kolumnach nie wspomnę) - najczęściej z dźwięku wysuszonego czy ostrego na "bardziej zrównoważony", polepsza się wszystko - głębia , ilość, szybkość i wybrzmienie basu itd. O jakimś przyzwyczajeniu nie ma mowy bo sprzęt jest "katowany" a odsłuchy porównawcze ze starszym kablem są w odstępach kilkudniowych. Jak już coś zmienię w systemie to testuję to na kilku utworach z których brzmieniem jestem bardzo zapoznany.

Jeśli naprawdę tego nie słyszysz no to cóż ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś tam czas - paru godzin na ułożenie się wszystkiego jest potrzebny, ale bez przesadyzmu, poza tym dzieci kochane byście wiedziały od ilu czynników zależy nasza percepcja.....a jaką krótką pamięć mamy słuchową, a jak potrafimy bezwiednie "zaprogramować mózg" na takie czy inne odczuwanie.....ehhhh dzieciaczki drogie.....byście wiedziały.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pomyślcie jakby to grało w ogóle bez wtyków:D

Furutech stałby się Mega - Furutechiem!

Bez wtyków gra o wiele lepiej. Pozbawiłem wtyków kabel głośnikowy Furutech Evolution II. Niestety, ponieważ końcówki są sprasowane mosiężną(chyba) nakładką, i dopiero potem wkręcane we wtyki, de facto odcinając je musiałem go zniszczyć. Ale opłacało się. Dźwięk jest wyraźnie lepszy. Chociaż wartość(handlowa) kabla, niestety mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia mogę stwierdzić, że nie kilka godzin ale kilka dni potrzeba aby dźwięk nowych kabli się "wstępnie ułożył". Do pełniejszej satysfakcji -np. lepsza precyzja dalszych planów - trzeba znacznie więcej czasu, zwłaszcza jeśli kabel ma w sobie srebro.

Mam nadzieję, że zyzio zna odpowiedzi na swoje pytania. Nie wiem o co chodzi z zaprogramowaniem mózgu ale jeśli ma to na celu wmówienie sobie, że wymiana kabla na droższy musi dać poprawę to ze mną tak nie jest. Miałem do czynienia z różnymi teoretycznie lepszymi kablami (np. w poprzednim systemie chciałem przejść z ic Nordost Blue Heaven na Red Dawn) i jednak ten droższy mi nie podszedł.

Moim zdaniem to co pisze zyzio dotyczy początkujących audiofilii, którzy oczytali się recenzji i wciąż słuchają tylko sprzętu a nie muzyki (= nie pamiętają kiedy przesłuchali płytę w całości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> wb

Przeczyta twoje wypociny początkujący i jeszcze w nie uwierzy....ehhh, kolejny ....pozbawiony zdrowego rozsądku zauroczony wierszykami prasowymi......niech ci się dalsze plany objawią po roku wygrzewania.....mam ponad 20-sto letnie doświadczenie i jak czytam o setkach godzin wygrzewania to się jedynie uśmiecham z politowaniem....oczywiście taki ekstremista jak przyzwyczajenie słuchu i "wytrenowanie mózgu" w tym zakresie od razu odrzuca, bo on jest ponad tym.....naukowcy to też idioci i sobie to wymyślili......co do mnie to używam chociażby takie voo-doo jak Acoustic Revive RGC -24, ale dystansu się nauczyłem do wszystkiego....a przede wszystkim do tego co tak naprawdę ma znaczenie w tej całej zabawie.....

 

P.S. Red Dawn ci nie podszedł, bo obnażył całą prawdę o twoim sprzęcie...chociaż być może za mało go wygrzewałeś......trzeba było jeszcze poczekać 500 h......

 

A co do twojego ulubionego wygrzewania - to jak już ktoś bardzo chce to wystarczy 5 godzin katować nowy kabel/sprzęt tą płytą: http://www.puristaudiodesign.com/products/accessories/sysenh.htm i jest po wszystkim.....jak jeszcze coś się zmieni to będzie to zależne od naszego nastroju, percepcji w danym dniu, temperatury, wilgotności, zakłóceń EMI/RFI w pokoju i Bóg jeden wie czego jeszcze.....każdy chyba zauważył, że czasami gra wyjątkowo dobrze i niewiadomo do końca dlaczego....na pewno nie z powodu tysiąca godzin wygrzewania......bo na drugi dzień po włączeniu muzyki może ona nam już tak nie smakować jak dzień wcześniej.....dlatego więcej dystansu i zdrowego rozsądku, pokory w stosunku do ludzkiego organizmu..... bo to co słyszymy, jak i dlaczego tak akurat słyszymy nie jest tak proste jak 2+2......czynnik autosugestii jak najbardziej też ma znaczenie...choć to tak się nie podoba ekstremalnym audiofilom....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a bezpieczniki też grają? sprawdzał może ktoś?

http://wroclaw.fusic...any+dealer.html

 

 

Witam !

nie grają, ale mają wpływ na dźwięk. Byłem mocno sceptyczny wobec tych bezpieczników ale po zainstalowaniu dźwięk poprawił się w każdej kategorii, Lepsza jest muzykalność, dynamika,barwa,definicja dźwięku i przestrzeń. Jednym słowem wszystko(słyszę to na moim sprzęcie nie słuchałem na innym).

Jednak słuchając sprzętu można się bawić:-)))

pozdrawiam i wpisuję się do klubu Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.