Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  244 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler

Rekomendowane odpowiedzi

Do Zyzio.

Ok szkoda dalszych argumentów. Moim zdaniem do pełnego wykorzystania "właściwości sinicznych" jaki powinien dać kabel sieciowy potrzeba około 3 tygodni (okres ten obejmuje nie tylko maksymalne zasilanie urządzenia w czasie jego pracy ale również czas kiedy np. nie pracuje). Zyzio uważa, że wystarczy kilka godzin. Mam nadzieję, że ten temat zostanie tu poruszony jeszcze kilka razy i inne osoby podzielą się swoim doświadczeniem.

Jeśli chodzi o Red Dawn to nie chodziło tu o obnażenie systemu (Densen + Dynaudio Audience 52) tylko raczej o preferencje osobiste (kable są z jednej rodziny ale grają inaczej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyzio jest przekonany że wystarczy parę, parenaście godzin, a w momencie gdy korzystamy z płyty wygrzewającej, która katuje sprzęt naprawdę mocnymi sygnałami to już dosłownie po godzinie wszechno jest w zasadzie ułożone....reszta zagadnienia jest złożona tak jak pisałem - percepcja, dany dzień, EMI/RFI w danym dniu w pokoju i inne takie voo-doo i nie tylko voo-doo.....

Red Dawn jest właśnie bezlitośnie przejrzysty i mówi jakim system naprawdę jest....ale ok, skończmy off - topic bo wątek jest o Furutechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowałem też u siebie przewód instalacyjny Furutech Power Wire lecz nie jako przewód zasilający tylko za namową panów z RCM-u zastosowałem go jako zworki w gniazdach głośnikowych zamiast oryginalnych. Muszę powiedzieć że różnica była i to duża od razu zauważalna , przede wszystkim poprawiła się góra więcej szczegółów i co za tym idzie większa przestrzeń. Gdybym sam nie spróbował i nie usłyszał to prawdopodobnie bym nie uwierzył ile może zmienić kawałek drutu miedzianego zamiast blaski. Swoją drogą to zastanawiające czemu producenci kolumn w taki błahy sposób ograniczają swoje konstrukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowałem też u siebie przewód instalacyjny Furutech Power Wire lecz nie jako przewód zasilający tylko za namową panów z RCM-u zastosowałem go jako zworki w gniazdach głośnikowych zamiast oryginalnych. Muszę powiedzieć że różnica była i to duża od razu zauważalna , przede wszystkim poprawiła się góra więcej szczegółów i co za tym idzie większa przestrzeń. Gdybym sam nie spróbował i nie usłyszał to prawdopodobnie bym nie uwierzył ile może zmienić kawałek drutu miedzianego zamiast blaski. Swoją drogą to zastanawiające czemu producenci kolumn w taki błahy sposób ograniczają swoje konstrukcje.

 

 

gdybyś wymienił jeszcze gniazda kolumnowe ,to dopiero jest jazda,niedawno w wzmaku wymieniłem gniazda rca na FP-901G ,rewelacja na zwykłych obok nie chce się słuchać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to i ja zapiszę się do klubu:) Kabli Furutecha nie mam, ale wszystko co związane z gniazdami i wtykami zasilającymi mam Furutecha.

W ścianie FP-SWS (G) na końcu dedykowanej linii dla sprzętu audio. Wszystkie gniazda IEC wymieniłem na Inlet (G), gniazda w listwie zasilającej to FI-E30 (G), wtyki na kablach sieciowych FI-11 (G) i FI-E11 (G).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to i ja zapiszę się do klubu:) Kabli Furutecha nie mam, ale wszystko co związane z gniazdami i wtykami zasilającymi mam Furutecha.

W ścianie FP-SWS (G) na końcu dedykowanej linii dla sprzętu audio. Wszystkie gniazda IEC wymieniłem na Inlet (G), gniazda w listwie zasilającej to FI-E30 (G), wtyki na kablach sieciowych FI-11 (G) i FI-E11 (G).

 

Jak możesz to opisz co się zmieniło jak zamontowałeś gniazdo ścienne SWS G i czy warto w to gniazdo zainwestować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi jednoznacznie przypisać zmiany bo za dużo rzeczy na raz zostało zrobionych. Gniazdo założone zostało jednocześnie z poprowadzeniem dedykowanej linii zasilającej od bezpieczników (jeden bezpiecznik w skrzynce jest dla tej jednej linii). Według mnie to wszystko warto było zrobić, bo dźwięk stracił na nerwowości, stał się gładszy, a scena większa i bardziej uporządkowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to i ja zapiszę się do klubu:) Kabli Furutecha nie mam, ale wszystko co związane z gniazdami i wtykami zasilającymi mam Furutecha.

W ścianie FP-SWS (G) na końcu dedykowanej linii dla sprzętu audio. Wszystkie gniazda IEC wymieniłem na Inlet (G), gniazda w listwie zasilającej to FI-E30 (G), wtyki na kablach sieciowych FI-11 (G) i FI-E11 (G).

A jak wyglądała sytuacja po zmianie gniazd IEC?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglądała sytuacja po zmianie gniazd IEC?

 

Tu też była większa akcja, więc nie jestem w stanie powiedzieć co zmieniły same gniazda IEC. Założyłem je razem z wymianą wszystkich wtyczek na kablach. Całościowo Furutechy uporządkowały u mnie scenę, wygładziły górę i średnicę. Dźwięk stał się bardziej przejrzysty, z większą ilością drobnych detali.

 

Sprawdzałem jak reaguje mój sprzęt na zmianę wtyczek w kablach sieciowych. Tak się złożyło, że z kolegą mieliśmy takie same kable, ja z jakimiś tanimi wtyczkami, on już zmienił na Furutechy. Czyli przełączanie zajmowało nam kilkanaście sekund. Różnica była dla mnie szokująca. Poprawie ulegało właściwie wszystko: barwy, scena, ilość informacji, szczegółowość i kontrola basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie furutech czy to bezpiecznik, gniazdko czy wtyki lub listwa daje w dzwieku porzadek i wiecej czarnego tla czy jakby to nazwac:)

im wyzej tym lepiej:)

najwieksze zmiany jesli chodzi o "bizuterie", biorac pod uwage jakosc do ceny daje gniazdo scienne

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze...cenię Furutecha....ale to co tu czytam szokuje mnie...chyba muszę wybrać się do laryngologa, bo za chwilę usłyszę, ze zdemagnetyzowana śrubka w gniazdku Furutecha ma kolosalny wpływ na dźwięk......

:)

to zeby Cie dobic powiem Ci, ze pedzel tez dziala

http://www.furutech.....asp?prodNo=266

jak nie wiem , ale dziala:))

Edytowane przez marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

to zeby Cie dobic powiem Ci, ze pedzel tez dziala

http://www.furutech.....asp?prodNo=266

jak nie wiem , ale dziala:))

Spokojnie - ja mam Destata, który też działa....ale wyrosłem już z tych OGROMNYCH różnic..... więcej dystansu, zdrowego rozsądku, pokory do tego co słyszę czy też wydaje mi się, że słyszę....., choć i tak sam nie do końca go mam skoro kupiłem Destata za 1300 zł bodajże.......ale naprawdę to co tutaj się naczytałem o ogromnych różnicach np. między wtyczkami rodowanymi, a złotymi zszokowało mnie totalnie......a te dociążenia....Jezu......nie ma dla was granic.....jakichkolwiek granic.....nie sądziłem, że ktoś może w to wsiąknąć tak głęboko....i po każdej mini-zmianie czy wyobrażeniu tejże zmiany odczuwać coraz głębszą nirvanę.....

Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie, tez wyroslem z fascynacji sprzetem

ale furutech to chyba jedna z najuczciwszych firm audio moim zdaniem

gra system a nie wtyczka;)

pozdrawiam

Byliby uczciwi, gdyby ceny były na ludzkim poziomie, ale sorrki..... za badziewnego wiatraka Destata - plastik - fantastik żądać obecnie ponad 2000 zł ???, za listewkę z proszkiem z powszechnie dostępnych, tanich minerałów, poza tym pustą.... kilka tysięcy....?? Oj...oj...do uczciwości im daleko, choć trudno się im z drugiej strony dziwić - są zawodnicy do ostrego dymanka to trzeba ich wydymać.....kupią wszystko za każdą cenę.....nie ma więc się co szczypać.....można przecież pierdzić w nieskończoność, że to know-how kosztuje.....i ile to researchu ich kosztowało.....lata świetle dosłownie....

Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliby uczciwi, gdyby ceny były na ludzkim poziomie, ale sorrki..... za badziewnego wiatraka Destata - plastik - fantastik żądać obecnie ponad 2000 zł ???, za listewkę z proszkiem z powszechnie dostępnych, tanich minerałów, poza tym pustą.... kilka tysięcy....?? Oj...oj...do uczciwości im daleko, choć trudno się im z drugiej strony dziwić - są zawodnicy do ostrego dymanka to trzeba ich wydymać.....kupią wszystko za każdą cenę.....nie ma więc się co szczypać.....można przecież pierdzić w nieskończoność, że to know-how kosztuje.....i ile to researchu ich kosztowało.....lata świetle dosłownie....

 

wiesz, biorac pod uwage ze np 609 jest zrobiona z jednego kawalka aluminium na maszynie CNC ktora kosztuje 2 mln PLN ...

musi sie to zwrocic

nie bronie ich bron boze bo 609 ma cene z kosmosu ale zrobienie takiej listwy naprawde kosztuje

sa wieksze paranoje np kolumny Audio Nota za 150 000 :) gdzie siedzi glosnik seasa za 1000 za pare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Co niektórzy zarzucają Furutechowi zawyżanie cen za swoje gadżety.Pokusiłem się więc o kalkulację ceny najtańszej listwy sieciowej eTP 60e ,jako że buduję listwę :)

6 gniazd Fi 30 G (104zł/szt detal) =624,00 zł

gniazdo IEC Inlet G = 67,00 zł

kabel u14 ze dwa metry (90zł./m jedna żyła ) =180,00 zł

obudowa (alu+wycięcie otworów) =500,00 zł

montaż całości =150.00 zł

mata GC = sam nie wiem :)

opakowanie

marketing

pomysł bezcenny

Oczywiście wycena jest czysto subiektywna,gdyż opiera się na cenach komponentów dostępnych w handlu detalicznym.

Koszt wg. mojej kalkulacji to ok.1520 zł,bez uwzględnienia takich składników jak marketing,opakowanie,pomysł,koszty własne firmy (podatki itd.).

Moim zdaniem wycena tego produktu jest jak najbardziej uczciwa.Niestety ostatnio produkty Furutecha podrożały.

Listwa eTP 60e ok 15%,eTP 80 ponad 20 % itd. Z czego to wynika,sam nie wiem,bo złotówka odzyskała swoją wartość,od momentu kiedy mocno traciła na wartości (koniec lata 2011r).

Co do drozszych produktów,gdzie filozofia produktu ociera się o audiovodo ,trudno jest powiedzieć cokolwiek,Masz kasę to bierzesz,jak czegoś takiego potrzebujesz.

Z osobistych doświadczeń wiem,że nie należy poprawiać brzmienia systemu drogimi gadżetami,nie tędy droga.Zaczyna się chorobliwa pogoń,za cudem,który prowadzi do frustracji i spustoszenia na koncie osobistym.

Furutech to doskonała bizuteria do ozdoby tego co już jest piękne.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

w ogłoszeniach pojawił się U-2T w ilości wystarczającej do zrobienia 3 kompletów 2 x 2,33 m.

 

http://www.audiostereo.pl/ogloszenia_sprzet/sprzedam/kable-glosnikowe/furutech-u2t-2x7m-os89290.html

 

Kto zainteresowany, może się dogadać z innymi.

Wyszłaby dobra cena 470 pln za taki komplecik. Gdybym nie miał, to bym szukał kogoś do podziału.

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.