Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  244 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler

Rekomendowane odpowiedzi

Ja to doszedłem do wniosku ostatnio że Furutech to ma wtyki i gniazda dobrej jakości ale kabli lepiej szukać u innych producentów. Zwyczajnie to brzmienie wydaje się być mocno przereklamowane.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt jest na każdych ale to nie zależy od kabli tylko od sprzętu do jakiego się je podłącza, bo od niego zależy czy coś słychać, w sensie czy system jest czuły na wszelkie zmiany, czy nie.

 

Czym większa czułość tym większe zmiany.

 

Pozdrawiam

Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt jest na każdych ale to nie zależy od kabli tylko od sprzętu do jakiego się je podłącza, bo od niego zależy czy coś słychać, w sensie czy system jest czuły na wszelkie zmiany, czy nie.

 

Czym większa czułość tym większe zmiany.

 

Pozdrawiam

Pygar

Interesuje mnie raczej w jakim kierunku idą zmiany a co do czułości systemu to myślę że mam dosyć czuły, zmiany wtyczek w kablach zasilających są u mnie wyraźnie odczuwalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja to doszedłem do wniosku ostatnio że Furutech to ma wtyki i gniazda dobrej jakości ale kabli lepiej szukać u innych producentów. Zwyczajnie to brzmienie wydaje się być mocno przereklamowane.

Witam coś w tym jest założyłem wtyki Furutecha na kabel zasilający Enerr Blue r3 i jest zupełnie inne granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie...

 

Bede budowal listwe zasilajaca na podzespolach Furutech oraz okablowaniu solid core Oyaide...

Czytajac opinie poszedlem na calosc i zamowilem komponenty...:

FP-1363-D ® x2

FI-UK NCF x1

FI-52 NCF x1

FI-33 NCF x1

FT-SDS NCF x6

OYAIDE SOLID CORE CABLE EE/F-S2 V2 x 3 metry

Juz slyszalem opinie ze skoro az tyle rodowanych elementow to brzmienie zamiast na lepsze moze sie nawet pogorszyc...!!!

Wszystko to wpakuje do debowej lakierowanej obudowy na granitowej podstawie a kabel zasilajacy listwe to IsoTek evo3 Syncro...

 

Cozy ktos mogl by mi doradzic czym jesli wogole mam wytlumic obudowe w srodku czy trzeba ekranowanie a jesli tak to jaki material itd...

 

Latwiej ale i drozej bylo by kupic gotowa listwe ale Ja chce listwe zrobic sam i ma byc bez filtra...

 

Prosze o porady i z gory dziekuje

 

Pozdrawiam fanow Furutecha

 

Krzysiek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam kolegów furutechowców.

 

Sprzedałem subwoofer i został mi się po nim:

 

1. Zasilanie Furutech TCS21 z wtykami 28/38R 1,5 metra

http://allegro.pl/furutech-fp-tcs21-kabel-zasilania-fi-28r-fi-e38r-i6764390815.html

 

 

2. interkonekt QED Signature Subwoofer 3 metry.

http://allegro.pl/qed-signature-subwoofer-3-metry-i6764358633.html

 

elementy zacne, ale po co ma zalegać.

 

Pozdrawiam

Konrad

 

ps. aukcja mojej małżonki :D

 

Na jakich kablach zastosowałeś Cf=080 Damping Ring i jaki był efekt?

 

czesc,

mam dwa, na jednym we wzmaku i na drugim (ktory kabel własnie sprzedaję). TCS21 i TCS35.

 

efekt - dźwięk bardziej zwarty, jędrny, szerszy. bardziej "uśmiechnięty", generalnie poprawa spowodowana jakimś stopniem odwibrowania sygnału. ja sobie chwalę.

Kabel sprzedaję, ale ringa zostawiam, bo mało kto wierzy w jego działanie póki sam nie spróbuje. a pasuje na wszystkie wtyki poza 48, 50, 52, ktore mają to jakby z "defaulta".

 

 

pozdrowienia

Konrad

Edytowane przez KonradR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aktualne linki aukcji. więcej nie pojadę w dół, wolę rozmontować wtyki Furutecha i użyć w innym projekcie :D

 

TCS21: http://allegro.pl/furutech-fp-tcs21-kabel-zasilania-fi-28r-fi-e38r-i6780767029.html

 

QED:http://allegro.pl/qed-signature-subwoofer-3-metry-i6780767563.html

Edytowane przez KonradR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wytlumic obudowe w srodku czy trzeba ekranowanie

Witam !

Natknąłem się przypadkowo na twój post.

Budowałem listwę na bazie komponentów Furutecha.

Polecam zastosowanie obudowy metalowej ,najlepiej z aluminium,którą można potem upiększyć dodatkami z drewna i postawić na podstawie granitowej,lub przymocować na stałe.

Obudowa metalowa,powinna być uziemiona.

Jeżeli masz wszystkie gniazda ,włącznie z IEC na śrubunkach ,to nic nie lutuj,a jedynie dokręć kable.

Jak chcesz wykorzystać kabel ? Jedną żyłę bez problemu oprawisz,ale podwójne to już może być problem.post-6581-0-83954100-1491744673_thumb.png

Przykładowy schemat ,z etp 609.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie, szukałem z jakiegos pewnego źródła fp-alpha-3, ale jako że fur. wprowadził nowsze wersje kabli o ten coś trudno mi się postarać. No i trafiłem na takiego cudaka furutech Alpha PS-9. Proszę bez narzekania bo wiem że to chińczyk ale zastanawia mnie czy fur. w ogóle coś takiego wypuścił; oczywiście brak specyfikacji żył itp. Wie ktoś co to jest? to podroba PS-950 – powerfluxa? Z resztą nawet fur. nie podał na bazie którego drutu go zrobili. przynajmniej ja nie mogę znaleźć.

https://pl.aliexpress.com/item/Furutech-Alpha-PS9-audiophile-power-cable-0-5meter-per/2022369378.html?spm=2114.13010208.99999999.267.EwEzlf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Panowie, szukałem z jakiegos pewnego źródła fp-alpha-3, ale jako że fur. wprowadził nowsze wersje kabli o ten coś trudno mi się postarać. No i trafiłem na takiego cudaka furutech Alpha PS-9. Proszę bez narzekania bo wiem że to chińczyk ale zastanawia mnie czy fur. w ogóle coś takiego wypuścił; oczywiście brak specyfikacji żył itp. Wie ktoś co to jest? to podroba PS-950 – powerfluxa? Z resztą nawet fur. nie podał na bazie którego drutu go zrobili. przynajmniej ja nie mogę znaleźć.

https://pl.aliexpress.com/item/Furutech-Alpha-PS9-audiophile-power-cable-0-5meter-per/2022369378.html?spm=2114.13010208.99999999.267.EwEzlf

 

Wiadomo że podróba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

No stary, rozjaśniłeś mi w głowie.

No stary, rozjaśniłeś mi w głowie.

 

Nie ma w sieci nic co by sugerowalo że furutech wypuścił serie ps 95. Wygląda na to że to podróba ps 950.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szukałem z jakiegos pewnego źródła fp-alpha-3, ale jako że fur. wprowadził nowsze wersje kabli o ten coś trudno mi się postarać. No i trafiłem na takiego cudaka furutech Alpha PS-9. Proszę bez narzekania bo wiem że to chińczyk ale zastanawia mnie czy fur. w ogóle coś takiego wypuścił; oczywiście brak specyfikacji żył itp. Wie ktoś co to jest? to podroba PS-950 – powerfluxa? Z resztą nawet fur. nie podał na bazie którego drutu go zrobili. przynajmniej ja nie mogę znaleźć.

https://pl.aliexpress.com/item/Furutech-Alpha-PS9-audiophile-power-cable-0-5meter-per/2022369378.html?spm=2114.13010208.99999999.267.EwEzlf

 

Alpha 3 to jedyny chyba nieekranowany przewód Furutecha, dziwny pomysł. Co byś potem z nim zrobił - samemu dodał ekran ?

Alpha PS-9 to jakiś wymysł chińczyków, podobnie jak pełno innych przewodów np. : sieciowy chiński Furukawa , Acrolink Ac-313 , Van Den Hulle ( VDH ) czy inne.

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że już było pisane w klubie na temat kabla instalacyjnego Alpha 22. Ale muszę o tym napisać. Otóż zastąpiłem swoje zworki głośnikowe tym że kablem i różnica była co najmniej zaskakująca bo poprawiło się wszystko. Przede wszystkim dźwięk się otworzył i nabrał szlachetności. Wysokie tony stały się gładsze a zarazem więcej słychać, pojawiło się więcej szczegółów. To samo tyczy się średnicy, brzmi jak by była odfiltrowana z zakłóceń co spowodowało że stała się gładsza i poprawiła się barwa. Bas stał się troszkę bardziej głębszy i konturowy ale nie kosztem masy. Zdaje sobie sprawę że to może wydaje się śmieszne i niemożliwe ale proszę mi wierzyć, moje ATC SCM40 mają potrójne gniazda i w zależności w które gniazda wepnę kable, dźwięk jest troszkę inny. Kable Alpha 22 rozwiązały moje dylematy. Kabel głośnikowy wpięty w dół a średnica i góra obsługiwana jest przez Alpha 22. Świetna alternatywa na badziewne zworki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpha 22 to bardzo dobry drut, ja użyłem go we wzmacniaczu pod zasilanie , czyli od gniazda przez wyłącznik i dalej pod trafo. Powiem że efekt bardzo zaskakujący, wzmacniacz nabrał niesamowitej barwy dźwięku i dostał niesamowitego powera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki uprzejmości RCM-u dostałem do przesłuchania kabel głosnikowy FS-15S oraz Alpha-S25. Ciekawe doswiadczenie ponieważ jestem mile zaskoczony tymi kablami.

 

..możesz napisać kilka zdań odnośnie porównania głośnikowych Wile które posiadasz

z tymi Furutechami ?....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się odnosił do Wile bo od jakiegoś czasu ich nie mam i słucham na Kimberze 8TC i do niego będę się odnosił.

Jak wpiąłem FS-15S pierwsze co rzuciło się na uszy to szersza scena i to sporo szersza w stosunku do Kimbera. Następne co usłyszałem to lepsza barwa w całym paśmie. Dźwięk stał się szlachetniejszy, dosłownie tak jakby muzycy zaczęli grać na instrumentach z wyższej półki :-) Naprawdę! No i BAS, to co ten niepozorny kabelek pokazał na basie to wielka niespodzianka. Bas jest dynamiczny, konturowy, nisko schodzi i do tego nie jest to kosztem masy. Ale żeby była jasność ten kabel niczego nie pogrubia. Średnica tak jak pisałem na początku, zagrała barwnie, szlachetnie i szczegółowo, pojawiło się dużo smaczków i subtelnych mlaśnięć na wokalach. Wysokie tony grają troszkę do przodu i jest ich dużo ale są dobrej jakości. Kabel był konfekcjonowany i to chyba przez pracowników RCM -u, ale tego nie jestem pewny, muszę się spytać. Świetna robota, widać że dbają o szczegóły. Teraz słucham na Alpha - S25. Ale jeszcze za wcześnie żeby się rozpisywać. Jedno jest pewne, zaczynam być fanem tej marki. Tyle lat omijałem kable głośnikowe Furutecha a tu taka miła niespodzianka :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle lat omijałem kable głośnikowe Furutecha a tu taka miła niespodzianka :-)

 

Furutech to jedna z kilku firm kablarskich która ma technologię i wysoką jakość. Większość innych takich firm to marketingowa ściema, albo kot w worku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem ciekaw porownania do Wile bo choc nie mam to dobrze znam.

 

Co do zasobow firmy Furutech, owszem maja spore zaplecze ale nie zawsze przeklada sie to na jakosc brzmienia.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości Furutecha nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Tą jakość słychać w barwie dzwieku.Kable tej firmy mają swój charakter i nie nazwałbym tego brzmienia neutralnym. Za to dźwięk jaki daja te kable jest niezwykle muzykalny i szlachetny, miły dla ucha. Oczywiscie mojego ucha ☺. Co do porównań z Wile to właśnie słucham na Alpha S25 i te kable mają pewną ceche wspólną do ktorej mogę sie odnieść ale dajcie mi jeszcze dzisiejszy wieczór na odsłuchy to będę dokladniejszy w opisie. W kazdym razie juz teraz mogę napisać że mi osobiście jest bliżej do Furutecha niż do Wile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damazy... mamy czas...zaczekamy, nie musisz się spieszyc ;-)

do niedawna na forum był gość który bardzo precyzyjnie i dokładnie opisywał różnice między kablami

bardzo ceniłem jego zdanie.....ten jegomość to Tomkly...

nie będzie przesady z mojej strony ani odrobinę jak powiem że Ty potrafisz robić to samo...

tylko różnica między tobą a Tomkly jest taka że Ty jesteś leserem ;-) ...ale się nie obrażasz ;-)

11 lat na forum i tylko 65 postów ;-) .....czekam na precyzyjne porównanie Wile z Furutechem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko czy może ktoś z forumowiczów jest z Dąbrowy Górniczej lub okolic i posiada kabel Furutech U-2T - chciałbym go posłuchać.

Zastanawiam się nad zakupem tego kabla lub chord Odyssey 2.

- lub może ktoś już robił takie porównanie i się podzieli odczuciami słuchowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.