Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  244 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze, jak ja żałuję, że jesteś kupiłem kable Furutecha...

Nie zachowałem paragonów i teraz każdy mi wciska przy próbach odsprzedaży, że oferuję podróbki. I jak tu nie płakać nad swą głupotą?

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiadka z 314 na Alpha Nano OFC FP-S20N z rodowanymi 28R/38R, to zupełnie inna bajka.

Świetny opis Pantaleon, zgadzam się w 100%. Widać że masz "dobre ucho";) Sam używam S20N do CD, na rodowanych wtykach, choć tych najtańszych w granatowym odcieniu.

Jednak gdy założyłem na wtyk ten magiczny pierścień Furutecha, to kabelek podskoczył o oczko wyżej, aż byłem zdziwiony co do skali zmian w tej sieciówce. Natomiast w 314 ten pierścień u mnie się nie sprawdził. Miałem też ostatnio S35N też bardzo fajny kabelek, miał założone wtyki gold z tej wyższej serii, odcień lekko zgniła zieleń, nie pamiętam tych oznaczeń.

Ale we wtorek, zagości u mnie na stałe Różowa landrynka a to jest już skok w kosmos...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wrażenie, że S20N kładzie lekki nacisk na niższą średnicę

No ten model to klasyczna Furutech'owa buła :)

 

Ale te wtyki IeGO coraz bardziej mnie ciekawią

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ten model to klasyczna Furutech'owa buła :)

 

Nie przesadzałbym. Nie słyszałem w tym buły... Ten "niższy" akcent to jednak pewien niuans, pozwalający na dobranie kabla do charakteru systemu i/lub własnego gustu.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle wszystko zależy od systemu i czy chcemy coś kablami skorygować, czy też po prostu podnieść system o oczko wyżej, wtedy wiadomo, sieciówka już musi swoje kosztować.

Tańsze sieciówki zawsze będą ten dzwięk w większym stopniu modyfikować. Z tymi droższymi, powyżej 5tyś. już te modyfikacje są mniejsze, dzwięk jest wtedy bardziej równy, no i dostajemy wtedy ten niewymuszony rozmach.

Z mojego doświadczenia wiem, że rod zawsze bardziej wyciąga detale i bardziej precyzuje bas. Gdy system jest dobrze sklejony na rodzie możemy więcej osiągnąć, szczegóły, akustyka studia nagraniowego, dzwięk się wtedy nie odchudza, ale gdy coś w systemie jest nie tak, gdy dzwiek jest zbyt lekki i jasny, rod zaraz to wywali i będzie jazgotliwie, wtedy złoto wypada korzystniej.

No i jeszcze charakterystyka samego kabla, gdy kabel ma tendencje do grania szczupłego, wtedy wiadomo złoto, jak kabel jest po ciemniejszej stronie, aplikujemy wtyczki na rodzie.

To co byście polecili do Alphy 3?

Wersję 28/38 rodowaną czy bezpieczniej złoto? Na razie mam FI 11 g i r ale mam wrażenie, że kabel potrzebuje lepszych wtyków żeby pokazać na co go stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co byście polecili do Alphy 3?

Wersję 28/38 rodowaną czy bezpieczniej złoto? Na razie mam FI 11 g i r ale mam wrażenie, że kabel potrzebuje lepszych wtyków żeby pokazać na co go stać.

W RCM-ie jest mozliwosc wypożyczenia za kaucją przewodu (przewody wygrzane)

 

Mysle ze samemu miałbyś mozliwosc sprawdzenia w której konfiguracji jest lepiej

 

moje:

 

Alpha PC Triple C FP-S35TC/TCS31 / FI-28R / FI-E38R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie z doradzaniem w doborze kabli jak i innych elementów jest tak, że gdy nie wiadomo czego oczekuje pytający i jak gra jego system, to jest to zadanie w ciemno, na chybił trafił. Bo w jakim kierunku ten kabel Alpha3 ma to brzmienie systemu ukierunkować, nie wiadomo.

Złote można brać w ciemno, przynajmniej będzie poprawnie. Wtyki 28/38 gold są naprawdę dobre i potrafią też pokazać ładny detal, niczego nie zamulą. A z rodem w ciemno trzeba już uważać, może być pięknie a może nie być...

Tak jak pisze Asterix1, najlepiej wziąć kabel na odsłuch, odsłuch zweryfikuje wszystko, a wtedy pewne legendy mogą upaść.

Edytowane przez mariush74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gdzie kupujecie Furutechy? Szukam sklepu z elastycznymi cenami na oryginalne produkty (wtyki zasilajace, kable) Furutecha? Mysle o wtykach 28/38.

 

Parę tygodni temu gdy robiłem sobie zasilanie zaopatrywałem się w złocone 28/38 w dc-components. Porozmawiaj z p. Jackiem , jak będziesz brał parkę skóry nie zedrze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogo mają. Na futureshop taniej.

 

Nie mam nic do Furutecha ale IeGo 8075 zdecydowanie tańsze i porównywalne brzmieniowo... nawet 8095 iec + 8075 schuko i powinno być jeszcze lepiej (i wciąż taniej) :)

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym uważał z najwyższą serią IeGO. To jednak srebro rodowane i nie wiadomo jak to w praktyce zagra. Jeśli ktoś ma doświadczenie z tymi wtykami chętnie poczytam.

Edytowane przez Ministerolnictwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie kupujecie te IEGO?

 

na: https://dc-components.eu

 

A z rodem w ciemno trzeba już uważać, może być pięknie a może nie być...

 

Wyobrażam sobie sytuację, w której z rodem "może nie być pięknie" (np. w nieco zbyt jasnych, klinicznych systemach).

 

Jednak ... moje doświadczenia zdają się tego nie potwierdzać.

Sam mam system grający "konkretną" górą. Zamiana jakichkolwiek wtyków (zasilających lub np. głośnikowych) ze złotych na rodowane, zawsze przynosiła poprawę jakości brzmienia. Dźwięk owszem, stawał się bardziej transparentny, ale z drugiej strony bardziej gładki, świetlisty ale mniej suchy, bas owszem bardziej się "utwardzał" i stawał się bardziej konturowy ale jednocześnie otrzymywał większe rozciągnięcie (był głębszy). Temperatura barw wcale nie ulegała zmianie, wręcz "szlachetniała" (instrumenty stawały się bardziej wiarygodne).

 

Jeśli system jest zrównoważony i ułożony, jeśli nie jest zbyt jasny (bardzo), nie bałbym się rodowanej konfekcji.

Gdy mamy dźwięk zbyt mało konturowy, mało doświetlony, szary, ciemny, mniej transparentny rodowana konfekcja może przynieść pozytywne zmiany.

 

Generalnie rzadko szkodzi, często pomaga.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zawsze tak jest. Złoto daje bardziej prawidłowe barwy, lepszą fakturę a rod może to zaburzać. Może podkreślać to co w realu jest tylko dźwiękiem towarzyszącym.

 

Nie mam nic do Furutecha ale IeGo 8075 zdecydowanie tańsze i porównywalne brzmieniowo... nawet 8095 iec + 8075 schuko i powinno być jeszcze lepiej (i wciąż taniej) :)

Czytałem tez opinie że leGo nawet te zlocone bardzo rozjaśniają.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre konfiguracje kabli/wtyków rodowanych (oczywiście niektóre - to nie jest regułą) powodowały u mnie bardziej konturowy bas (co jest ich cechą), ale jednocześnie nie pozwalały mu płynnie zejść w najniższe rejony... czasem pojawiał się taki "skok".

To się zdarzyło może ze 2 razy.

 

Od tego czasu podpisuję się pod stwierdzeniem, że złoto jest bezpieczniejszym rozwiązaniem, a rodu nie kupię bez odsłuchu.

Edytowane przez mrb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, jak ja żałuję, że jesteś kupiłem kable Furutecha...

Nie zachowałem paragonów i teraz każdy mi wciska przy próbach odsprzedaży, że oferuję podróbki. I jak tu nie płakać nad swą głupotą?

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Nie wiem czy aż tak wiele podróbek Furutecha jest na rynku, że aż tylu taką opinię wydaje ale jedno jest pewne, niższe modele dostępne są że szpuli na metry i wiele takich egzemplarzy nie jest konfekcjonowanych fabrycznie ale to nie zmienia faktu że ciągle jest mowa o oryginalnym Furutechu a nie żadnej podrobce.

 

Niektóre konfiguracje kabli/wtyków rodowanych (oczywiście niektóre - to nie jest regułą) powodowały u mnie bardziej konturowy bas (co jest ich cechą), ale jednocześnie nie pozwalały mu płynnie zejść w najniższe rejony... czasem pojawiał się taki "skok".

To się zdarzyło może ze 2 razy.

 

Od tego czasu podpisuję się pod stwierdzeniem, że złoto jest bezpieczniejszym rozwiązaniem, a rodu nie kupię bez odsłuchu.

Sam zastanawiam się mocno nad IMGO i raczej sklanialbym się na złocone modele. Bezpieczniejszy wybór. Tak myślę. Kupno w ciemno rodowanych nie jest chyba rozsądnym wyjściem. Za jakiś czas będę modyfikować moje sieciowe Wile do najnowszej wersji i przy okazji chciałbym w dwóch wymienić wtyki i IMGO chodzą mi mocno po głowie. Trzeci konfekcjonowany jest wtykami Oyade więc tu dam sobie spokój z ich wymianą chc z drugiej strony ujednolicenie wszystkich pod tym względem nie byłoby chyba głupie.

 

Niektóre konfiguracje kabli/wtyków rodowanych (oczywiście niektóre - to nie jest regułą) powodowały u mnie bardziej konturowy bas (co jest ich cechą), ale jednocześnie nie pozwalały mu płynnie zejść w najniższe rejony... czasem pojawiał się taki "skok".

To się zdarzyło może ze 2 razy.

 

Od tego czasu podpisuję się pod stwierdzeniem, że złoto jest bezpieczniejszym rozwiązaniem, a rodu nie kupię bez odsłuchu.

Sam zastanawiam się mocno nad IMGO i raczej sklanialbym się na złocone modele. Bezpieczniejszy wybór. Tak myślę. Kupno w ciemno rodowanych nie jest chyba rozsądnym wyjściem. Za jakiś czas będę modyfikować moje sieciowe Wile do najnowszej wersji i przy okazji chciałbym w dwóch wymienić wtyki i IMGO chodzą mi mocno po głowie. Trzeci konfekcjonowany jest wtykami Oyade więc tu dam sobie spokój z ich wymianą chc z drugiej strony ujednolicenie wszystkich pod tym względem nie byłoby chyba głupie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wygrzaliście te nowe wtyki minimum 300-400h czy tak "od pierwszego włożenia" :-) ?

Nigdy nie miałem problemu z basem na wygrzanych wtykach rodowanych (oryginalnych).

Oczywiście na porządnych oryginalnych kablach a nie na jakiś najtańszych psiakach z samego dołu cennika robione u chińczyka :-).

 

Pozdrawiam

Pygar

Edytowane przez Pygar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zawsze tak jest. Złoto daje bardziej prawidłowe barwy, lepszą fakturę a rod może to zaburzać. Może podkreślać to co w realu jest tylko dźwiękiem towarzyszącym.

 

Przykro mi ale mam radykalnie inny pogląd na ten temat.

Nigdy nie odczułem "zaburzenia" barw - to raczej złoto ma taką tendencję. Jeśli barwę definiujemy jako umiejętność systemu do oddania prawidłowego brzmienia instrumentu (= prawidłowej jego barwy), to konfekcja rodowana jest, zazwyczaj zdecydowanie lepsza. Nie zgadzam się z "podkreślaniem dźwięków towarzyszących" - one się wreszcie pojawiają, tworząc coś, co wielu z nas ceni - tzw. "plankton".

 

Sam zastanawiam się mocno nad IMGO i raczej sklanialbym się na złocone modele. Bezpieczniejszy wybór. Tak myślę. Kupno w ciemno rodowanych nie jest chyba rozsądnym wyjściem. Za jakiś czas będę modyfikować moje sieciowe Wile do najnowszej wersji i przy okazji chciałbym w dwóch wymienić wtyki i IMGO chodzą mi mocno po głowie. Trzeci konfekcjonowany jest wtykami Oyade więc tu dam sobie spokój z ich wymianą chc z drugiej strony ujednolicenie wszystkich pod tym względem nie byłoby chyba głupie.

 

Panowie. Oczywiście wszystkie nasze opinie (w tym również moje) są efektem własnych, indywidualnych doświadczeń każdego z nas (ergo... są czysto subiektywne). Biorę więc poprawkę na to, że mogę się mylić. Zgadzam się (ABSOLUTNIE) z tezą, że kupowanie czegokolwiek "w ciemno" ma umiarkowany sens (chyba, że sensem jest sama zabawa i wypróbowywanie różnych opcji).

Jednak, moja opinia jest taka, że:

1. Zakup złotych wtyków jest tak samo ryzykowny jak rodowanych. Powiem więcej - znaczna ilość przeprowadzonych przeze mnie prób (na kablach zasilających i głośnikowych), dowiodła że rod jest ZNACZNIE częściej tą właściwą opcją, niż złoto.

2. Jeśli rodowana konfekcja skutkuje dziwnymi zjawiskami brzmieniowymi, dość często jest to wada systemu a nie wtyków. "Przewaga złota" polega tu na tym, że często maskuje pewne "deficyty" brzmieniowe systemu, w jakiejś mierze "uśredniając" i "zaciemniając" sytuację. Niestety, w tym ujęciu, "wybór bezpieczny" nie oznacza "wybór dobry".

 

Wymiana wtyków złotych na rodowane (w każdej w zasadzie konfiguracji), przypomina mi efekt czyszczenia uszu (płukania) u laryngologa. Ci z Was, którzy tego doświadczyli wiedzę, co się dzieje chwilę później - człowiek słyszy jak chodzi, jak oddycha, jak wkłada rękę do kurtki. Na początku odczuwane jest to jako pewne "osaczenie" dźwiękami. Jednak, po szybko postępującej akomodacji, przychodzi myśl: "ja pierdzielę, ile mi rzeczy umykało" - jest więcej, szerzej, głębiej, wyraźniej, bardziej pełnopasmowo a jednocześnie naturalniej, bardziej gładko i przestrzennie.

 

W moim systemie nigdy nie było gorzej na rodzie - zawsze lepiej i to dużo.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim systemie nigdy nie było gorzej na rodzie - zawsze lepiej i to dużo

 

Generalnie rzecz ujmując masz rację co do rodu. Niemniej istnieją sprzęty, które rodu nie tolerują. Jako przykład podam końcówkę Atolla Am200, którą Pantaleon doskonale znasz. Wpięcie do niej Furutecha TripleC na rodowanych wtykach 28/38 poskutkowało (poza wieloma pozytywami) niedużą, choć zauważalną i męczącą w długich odsłuchach podskórną nerwowością. Wymiana wtyków na miedziane IeGO rozwiązała problem. Efekt o którym pisze Rafa, czyli podkreślanie dźwięków towarzyszących pojawił się z kolei kiedy wymieniłem wtyki na rodowane IeGO w kablu zasilającym listwę, do której wpięta była końcówka Atolla. Konkluzja nasuwa się w mojej opinii sama: Rod nie zawsze polubi się ze wszystkimi elementami toru i trzeba z nim ostrożnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to miałem na myśli. Wszystko zależy od konfiguracji ale właśnie dlatego pisałem że może nadmiernie podkreślać. A nie że podkreśla zawsze.

Sam mam część rodowanych wtyków i gniazd. I nie bez powodu je mam tam gdzie je mam.

Edytowane przez rafa
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodać do tego mogę, że wtyki 28/38 R świetnie spasowały się z przewodem Neotech'a wpiętym do DAC. Tu jest kultura, gładkość, detal, głębia, bez wyostrzeń, sybilantów.

Edytowane przez Ministerolnictwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem tez opinie że leGo nawet te zlocone bardzo rozjaśniają.

 

 

Czego?

 

U mnie nie ma efektu rozjaśnienia na 8085.

Edytowane przez Cezary_58669

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jedzie do mnie komplet 8085 rodo.

Chciałem Furutecha 28/38 ale finansowo nie wyrobiłem.

Ciekawe jak wypadną na tle FI11 gold i rodo oraz Viborg 501 gold i rodo.

Zaprawię do Alpha 3 do CD i wzmaka. Czego się spodziewać w porównaniu do powyższych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jedzie do mnie komplet 8085 rodo.

 

Rodowane to 8075

 

Czego się spodziewać w porównaniu do powyższych?

 

...płynność, szczegół, naturalność...?

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to kwestia dopasowania. W jednym systemie rod będzie lepiej pasował, w innym złoto a jeszcze w innym mieszanka tych materiałów, miedź czy srebro. Myślę też, że każda opcja ma swoje mocniejsze strony jak i też te słabsze i w niektórych systemach pasują bardziej jedne lub drugie. Do tego nie zapominajmy o własnych preferencjach. Wystarczy, że ktoś preferuje cieplejszy, spokojniejszy przekaz i już w tej chwili złoto wymieni jako lepsza opcje. Tak mi się wydaje przynajmniej po tym co tu czytam, bo sam z rodem jeszcze nie miałem do czynienia. Wiem że rodzaj materiału użytego w gniazdach czy wtykach ma znaczenie i różnice słychać. Pamiętam jak w moim kondycjonerze wymieniłem gniazda Balsa na złocone Furutechy. Od samego początku było słychać ewidentnie poprawę choć pełnię szczęścia uzyskałem po ich "wygrzaniu". Wiadomo, że w tym przypadku nie chodzi tylko o zlocenia ale i całą resztę ale faktem jest, że różnica była bez problemu slyszalna.

Do tej pory stronilem od rodowanych połączeń ale co raz bardziej korci mnie by spróbować. Problem polega na tym że trzeba w ciemno kupić i wtedy ewentualnie sprawdzić. A by to zrobić rzetelnie trzeba też pozwolić popracować wtykom czy gniazdom przez przynajmniej 150-200 godz.

Wczoraj w moich kolumnach wymieniłem terminale. Z fabrycznych chińskich podróbek Wbt które można kupić za kilkanaście zł wstawiłem porządne z czystej miedzi berylowej 6N. Oba komplety są złocone. Różnice w brzmieniu słychać natychmiast i choć to żadna rewolucja to też nie jest to coś na granicy percepcji. Mała ale slyszalna poprawa brzmienia w ważnych aspektach co czyni przekaz jeszcze bardziej naturalnym i wyrafinowanym. A powinno być z czasem jeszcze lepiej.

Porownywaliscie wtyczki Furutecha z ImGO?

Edytowane przez dyzman69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.