Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  245 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, Krzysiek B napisał:

...zasilanego tcs21 przez usb to było jakieś nierozumienie

Tego zdania nie rozumiem...

 

A tak poza tym seria TCS jest bardziej poprawna tonalnie. S35 za to ma swoje typowe cechy firmowe Furutecha. Nie kabel zaburza balans tylko nie wpasowuje sie w twoje oczekiwania ;)

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, rafa napisał:

Tego zdania nie rozumiem...

 

A tak poza tym seria TCS jest bardziej poprawna tonalnie. S35 za to ma swoje typowe cechy firmowe Furutecha. Nie kabel zaburza balans tylko nie wpasowuje sie w twoje oczekiwania ;)

... Albo i tak.

Wbudowany dac do wzmacniacza. Czyli sygnał z kompa po usb.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Krzysiek B napisał:

... Albo i tak.

Wbudowany dac do wzmacniacza. Czyli sygnał z kompa po usb.

 

U mnie kabel jest wpięty bezpośrednio we wzmacniacz z dac + laptop i gra to fajnie . Natomiast fakt jest taki , że na zwykłym kablu dostarczonym że sprzętem może i gra pełniej ale totalnie scena jest zawężona i dźwięk ogólnie zbyt skupiony w jednym miejscu . Oprócz tego jak zmienię na tsc31 to słychać jak ' brudny ' jest dźwięk na zwykłym kablu . 

Mam pytanie odnośnie mojego projektu listwy zasilającej DIY . Projekt będzie oparty na podwójnym gnieździe i zastanawiam się czy masę pociągnąć z obydwu gniazd bezpośrednio do iec czy jak na załączonych zdjęciach zrobić to metodą " floating" ( jak mam to zrobione w moim kablu sieciowym) ?

FB_IMG_1544669232340.jpg

FB_IMG_1544669383627.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rafa napisał:

To klub Furutecha nie DIY ;)

 

Najlepsze sa polaczenia w gwiazde. Idealem jest kiedy kazdy kabel do gniazda wychodzi z gniazda IEC.

Masz rację co do DIY , ale nie trzymajmy się kurczowo gotowych produktów . 

Listwa , którą będę robił będzie wyłącznie na podzespołach Furutech i w zupełności niczym nie odbiega to od np złożenia kabla DIY .

Jeżeli chodzi o metodę to napewno będzie wykonana w oparciu o "star" . Natomiast uziemienie można albo bezpośrednio połączyć razem albo jak na zdjęciu , czyli " floating" .

Pytanie jest , jakie są benefity obu metod i czy któreś rozwiązanie jest w jakimś stopniu lepsze ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak do tej pory najlepiej wypada Alpha 3 na wtykach iEgo 8075BK Rhodium plated.

Testowałem 314ag i Alpha 3 na wtykach Viborg 501 G, R, Furutech FI-E11-N1 (R).

Te ostatnie wnosiły "zapiaszczenie". Zastanawiam się, czy kabel Furutech FP-S55N mógłby wnieść coś lepszego w porównaniu do Alpha 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poranny test po kolejnych 40h+ wygrzewania . 

Jest mega dobrze . Zdecydowany powrót pełnego  dźwięku . Przejrzystość i rozdzielczość tego kabla jest rewelacyjna . Dźwięki w ' Avrat' Infected Mushroom latają wręcz po wygluszonej i opanowanej scenie .

Kabel Świetnie sprawdza się w elektronice , akustyce i jazzie . Ciężkiej muzy na co dzień nie słucham więc nie wiem jak tam sprawdzi się FP-TCS31 ( Na wtykach rodowanych ) .

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem ostatnio w RCM trzy sztuki FP-TCS31, oraz jedną FP-S032N. System gra na nich przepięknie.  Przestrzeń wzdłuż i wszerz, jak i lokalizacja instrumentów na scenie jest rewelacyjna.  No i do tego, ta niesamowita gładkość dzwięku w pakiecie.

 

 

Edytowane przez mariush74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, sir.jax napisał:

A na czym wy te kable sprawdzanie, bo przekrój raczej przemawia za tym, że lepiej do dał w lub jakiegoś źródła.

Ma FP 3TS20 do Hegla HD12 i jest mega rozdzielczy

U mnie na słuchawkowym Marantz HD-DAC1 gra . Nie próbowałem na głównym sprzęcie bo ostatnio mało na nim słucham . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mariush74 napisał:

Ja zakupiłem ostatnio w RCM trzy sztuki FP-TCS31, oraz jedną FP-S032N. System gra na nich przepięknie.  Przestrzeń wzdłuż i wszerz, jak i lokalizacja instrumentów na scenie jest rewelacyjna.  No i do tego, ta niesamowita gładkość dzwięku w pakiecie.

 

 

S032 do czego podłączłyeś

 

i jakie wtyki ?

Edytowane przez asterix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S032 na wtykach 28/38 gold, u mnie zasila przedwzmacniacz. Podłączony do niego spisuje się doskonale. Początkowo zachęcony świetnym brzmieniem chciałem nim okablować wszystko, ale gdy dokupiłem drugą sztukę, zaczęło robić się  trochę za cukierkowo i ciemno.

Wtedy kupiłem TCS31 i to było to. TCS31 jest liniowy i niezwykle gładki w swoim charakterze, w przeciwieństwie do S032N można go powielać w kolejnych urządzeniach i nie nawarstwiają się w nim żadne cechy, przez to ładnie pokazuje charakter urządzenia nie ingerując w jego brzmienie.

I tak w preampie został S032N, (drugi testuje kolega, jak mu spasuje to mu go sprzedam) a TCS31 w liczbie trzech sztuk, zasila mi;  listwę, cd, końcówke mocy. Tylko jeden TCS31 mam na wtykach rodowanych, reszta jest na goldach. Wszystkie kable są na wtykach 28/38.

 

 

Edytowane przez mariush74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.12.2018 o 07:16, mariush74 napisał:

S032 na wtykach 28/38 gold, u mnie zasila przedwzmacniacz. Podłączony do niego spisuje się doskonale. Początkowo zachęcony świetnym brzmieniem chciałem nim okablować wszystko, ale gdy dokupiłem drugą sztukę, zaczęło robić się  trochę za cukierkowo i ciemno.

Mnie korci dla świętego spokoju sprawdzić też jakiegoś niebieskiego Furutecha i myślę właśnie nad s032/s35n albo 3ts20. Który będzie bardziej dynamiczny i z większym kopem? Jest między nimi jakaś zasadnicza różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S032 jest wyraźnie lepszy od TS20 ale żaden z nich nie ma ani dynamiki ani kopa. Jest raczej uspokojenie.

 

Pod tym względem jedyne słuszne rozwiązanie to TCS31.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, rafa napisał:

S032 jest wyraźnie lepszy od TS20 ale żaden z nich nie ma ani dynamiki ani kopa. Jest raczej uspokojenie.

 

Pod tym względem jedyne słuszne rozwiązanie to TCS31.

A czy po FP-3TS762 z FI-28(R) i FI-E38(R) można spodziewać się dynamiki?

Ewentualnie myślę o Furutechu Alpha Nano OFC FP-S20N z wtykami FI-11(R)  FI-E11(R) jako opcja bardziej budżetowa. 

 

Szukam czegoś do rozjaśnienia i odmulenia lampy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3TS762 nie dane mi bylo sluchac. Ponoc niezly.

34 minuty temu, Manolo napisał:

Szukam czegoś do rozjaśnienia i odmulenia lampy. 

To Oyaide Tunami V2 polecam a niekoniecznie Furutech.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.12.2018 o 19:38, Krzysiek B napisał:

Mnie korci dla świętego spokoju sprawdzić też jakiegoś niebieskiego Furutecha i myślę właśnie nad s032/s35n albo 3ts20. Który będzie bardziej dynamiczny i z większym kopem? Jest między nimi jakaś zasadnicza różnica?

3TS20 u siebie nie miałem, ma go kolega, ale na wtykach Oyade. Do mnie ten kabel nie przemawia. Tak jak napisał kolega Rafa, raczej S032N, albo TCS31.

Moim zdaniem, Furutech tymi nowymi kabelkami, zrobił spory krok do przodu względem samego siebie i chyba warto zainteresować się tymi modelami. Który kabel wypadnie korzystniej, zależy ostatecznie od systemu, jego sygnatury brzmieniowej.

11 godzin temu, Manolo napisał:

A czy po FP-3TS762 z FI-28(R) i FI-E38(R) można spodziewać się dynamiki?

Miałem ten kabel kiedyś u siebie, sprzedałem go po tygodniu. S032N jest moim zdaniem trochę podobny brzmieniowo, ale równiejszy, lepiej skupia bas, dla mnie wypada korzystniej, nie jest taki napompowany jak 762. Dynamikę pokazuje system, nie tyle kabel. Kabel ma to tylko przekazać.

Gdy odsłuchiwałem Furutecha S55N który niby miał być dynamiczny a u mnie był raczej zwalisty. Natomiast Furutech TCS31 gdy chodzi o dynamikę oraz całą resztę, wypadł znacząco lepiej. Tak było przynajmniej u mnie.

Chociaż kolega w swoim systemie, potwierdził to samo.

Edytowane przez mariush74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
20 godzin temu, Manolo napisał:

A czy po FP-3TS762 z FI-28(R) i FI-E38(R) można spodziewać się dynamiki?

Ewentualnie myślę o Furutechu Alpha Nano OFC FP-S20N z wtykami FI-11(R)  FI-E11(R) jako opcja bardziej budżetowa. 

 

Szukam czegoś do rozjaśnienia i odmulenia lampy. 

FP-3TS762 odmulisz, ale nie rozjaśnisz, bo to nie jest jasny, lecz raczej neutralny przewód. Na początek konfekcja wtykami 28/38 jest OK, ale ... na 50-kach to już zupełnie inna bajka - mam w obu wersjach, więc kwestia chwilowej fascynacji odpada ;-)  762 to przynajmniej dla mnie świetny "wół roboczy", który nie zamuli potężnej końcówki mocy i świetnie sprawdzi się do listwy zasilającej. W wersji ze standardowymi wtykami (28/38) finezją nie zachwyci, ale on nie jest od tego. Ogłada wyrafinowanie i wzrost rozdzielczości, całe szczęście bez utraty dynamiki, pojawiają się po aplikacji  Fi-50 NCF(R).

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Obecnie jako kabel do listwy u mnie gra TCS31.
Szukam kabla zasilającego do daca, który rozjaśni wysokie tony i pozwoli im swobodnie dokładniej wybrzmiewać.
Aktualnie mam nieco cofnięte wysokie tony i talerze w tle są mało czytelne, idealnie gdyby kabel nie spowalaniał i lekko kolorował, dodawał energii.
Zastanawiam się nad TCS21 ale czy w połączeniu z TCS31 nie zaciemni bardziej wysokich tonów?
Poproszę o propozycje nie słuchałem innych kabli Furutecha, a TCS31 wpasował się w mój system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, mariush74 napisał:

Tak jak w listwie, tak też w dacu, powielić kabel TCS31 na rodowanych wtykach i będzie ok. To naprawdę doskonałe kable.

Dzięki za propozycję tylko czy jest sens dopłacać do TCS31 jeśli TCS21 to ten sam kabel ale o mniejszym przekroju ?
Które wtyki rodowane polecasz ?

Znajomy twierdzi że te są bardzo dobre Carbon Copper Rhodium może mieliście z nimi styczność ?

Edytowane przez Raduli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ja szukałem kabla do DACa,  to RCM zaproponował mi FP 3TS20 na wtykach FI-28G/FI-E38G rozdzielczy kabelek, swoboda wybrzmienia, czarne tło równy nie podbija skarbów pasma. Wpiety w HD12 .

Jak każdemu kabelkowi, trzeba dać mu czasu, choćby na dłuższy proces wygrzewania wtyków.

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyki Furutecha z serii 28/38 rodowane, są bardzo dobre. Tych wtyków podanych przez Ciebie nie znam. Jeżeli są to Chińskie wtyki to trzeba uważać, bo to że ładnie wyglądają, to jeszcze nie znaczy że są dobre. Seria 28/38 jest sprawdzona i zawsze pewna.

CTS21 też może być, ale nie na wtykach 11 a na takich ten kabel byłby konfekcjonowany (w RCM) ze względu na małą średnice przewodu.

Oczywiście może być CTS21 na wtykach 28/38, też zrobią.

Nie wiem, na jakich wtykach masz teraz ten swój TCS31 do listwy, czy są to wtyki Furutecha?

Posiadam trzy sieciówki TCS31 i nie mogę powiedzieć aby wysokie tony były cofnięte... Są gładkie, perliste, ale nie cofnięte.

Edytowane przez mariush74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.