Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  244 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler

Rekomendowane odpowiedzi

Chociaż jestem w posiadaniu np. gniazda ściennego furutecha i takich tam różnych kabli na różnych wtykach i mam podobne odczucia, to na tego pana patrzę trochę z przymrużeniem oka. Cogitari, Demiurg etc. akcesoria droższe 2-3 krotnie od sprzętu który zasilają.

Poza tym już kilka osób wyrobił sobie zdanie o Wojtku, a to że dość mocno się dotyka z firmą Verictum przy okazji tu i ówdzie ją polecając,  to zapewne przypadek.

:)))))

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościu niemożebne pierdoły wypisuje na temat chińskich wtyków. Owszem, proceder fałszowania Oyaide czy Wattgate jest naganny, ale jakość wykonania tych chińskich wtyków nie budzi zastrzeżeń, żadna z zarzucanych im przez tego pana przypadłości nie występuje, a ich obudowy niejednokrotnie są lepszej jakości niż w tańszych oryginalnych Oyaide czy Furutechach. Nasuwa się wniosek że facet po prostu kłamie. Nieładnie. Żeby była jasność, ja nie popieram fałszerstw, ale łgarstwami walczyć z fałszerstwami? Coś tu jest na głowie postawione

Poza fałszerzami istnieją też chińscy producenci wypuszczający wtyki sieciowe pod własnymi markami, jak np. Sonarquest, Valab, Viborg czy Vanguard, i to nie jest już żadne podszywanie się tylko normalna konkurencja rynkowa (której istnienie samo w sobie jest korzystne dla nas, konsumentów). Chińczycy się rozwijają, i wypuszczają coraz lepsze wtyki, na przykład droższe modele Viborga są wykonane zamiast z mosiądzu czy brązu z czystej miedzi w wersjach złoconych, srebrzonych, rodowanych bądź "gołych". A ile kosztują wtyki z czystej miedzi marki Furutech?

Ja w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy pozbyłem się wszystkich swoich wtyków Furutecha, Wattgate i Neotecha (aczkolwiek faktem jest że miałem niskie modele). W ich miejsce zastosowałem wspomniane Viborgi z czystej miedzi, i... nie ma powrotu do Furutechów, a Viborgi i tak były dwa razy tańsze od najtańszych mosiężnych brzydko śniedziejących furutechów. Dlatego cholera mnie bierze jak czytam takie pierdoły jak te wypisywane przez owego pana na przywołanej stronie.

Edytowane przez McGyver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu też kupiłem gniazdo do zabudowy fie30 Furutecha i oprawiłem je w Alu ramkę do gniazda na ścianie ale niestety długo z nim nie wytrzymałem, brzmieniowo to słabe gniazdo, nawet powiem że wypadło gorzej od zwykłego ściennego... Furutech robi dobre rzeczy ale w najwyższych seriach, te podstawowe są brzmieniowo słabe np wtyki serii 11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2019 o 21:26, McGyver napisał:

Gościu niemożebne pierdoły wypisuje na temat chińskich wtyków. Owszem, proceder fałszowania Oyaide czy Wattgate jest naganny, ale jakość wykonania tych chińskich wtyków nie budzi zastrzeżeń, żadna z zarzucanych im przez tego pana przypadłości nie występuje, a ich obudowy niejednokrotnie są lepszej jakości niż w tańszych oryginalnych Oyaide czy Furutechach. Nasuwa się wniosek że facet po prostu kłamie. Nieładnie. Żeby była jasność, ja nie popieram fałszerstw, ale łgarstwami walczyć z fałszerstwami? Coś tu jest na głowie postawione

On po prostu pisze to dla kasy i dla tego nie może być obiektywny.

Nawet wstawił zdjęcia inne niż te które opisuje. Wcześniej pisał, że wtyki z mosiądzu są be, ale mosiądz GigaWatta o to już jest super. (Sponsorowane)

Pogrąża się.

Mam te gniazda. Technicznie bez zarzutu, ale upierdliwe w aplikacji.

 

 

Edytowane przez adalbert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś sprawdzał kiedyś działanie boostera NFC

Mnie zachciało się zrobić na szybko namiastkę bostera a w zasadzie podpory wtyków z tego co było pod ręką...

Zrobiłem 2 sztuki pod gniazdo ścienne i zasilanie daca. 

Efekt jest zachęcający, przede wszystkim poprawa definicji basu a w zasadzie całości dźwięku 

Wskazane by to było zapewne zrobić z niemagetycznych materiałów, jakieś propozycje...

IMG_20190129_102642.jpg

d199a33d4d958188eb954a7b4510.jpeg

Oryginał

 

 

 

 

Edytowane przez gabler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio 1,5m Furutech Alpha PC Triple C TCS31.

Używam Alpha 3 i jest to wg mnie najlepszy przewód. Z tym Triple coś u mnie nie tak. Za słaby sprzęt czy jak?

Wpięty do DAC Hegel HD11. Wtyki Furutech FI11 G i R, Viborgi 501 G i R, wreszcie iEgo 8075 rodo. Próbowałem różnych kombinacji.

Miał ktoś z nim styczność? Może kwestia wygrzania, doboru wtyków żeby pokazał pełnię swoich możliwości. A może przeceniłem swój sprzęt i po prostu ten Triple jest "za dobry" do moich klocków.

A może wtyki Furutech serii FI28/38 rodo pokazały by jego możliwości? Tylko że ciężko zdobyć używki. Pewnie nikt nie chce się ich pozbyć.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, naczesany napisał:

A może wtyki Furutech serii FI28/38 rodo pokazały by jego możliwości? Tylko że ciężko zdobyć używki. Pewnie nikt nie chce się ich pozbyć

Mam Rodowane przedstawione przez Ciebie ,podłączone do wzmacniacza warto spróbować ...lecz problem z używkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 hours ago, naczesany said:

Kupiłem ostatnio 1,5m Furutech Alpha PC Triple C TCS31.

Używam Alpha 3 i jest to wg mnie najlepszy przewód. Z tym Triple coś u mnie nie tak. Za słaby sprzęt czy jak?

Wpięty do DAC Hegel HD11. Wtyki Furutech FI11 G i R, Viborgi 501 G i R, wreszcie iEgo 8075 rodo. Próbowałem różnych kombinacji.

Miał ktoś z nim styczność? Może kwestia wygrzania, doboru wtyków żeby pokazał pełnię swoich możliwości. A może przeceniłem swój sprzęt i po prostu ten Triple jest "za dobry" do moich klocków.

A może wtyki Furutech serii FI28/38 rodo pokazały by jego możliwości? Tylko że ciężko zdobyć używki. Pewnie nikt nie chce się ich pozbyć.

Bez watpienia ten kabel zasluguje na 28/38 ale powiedz, co ci zasadniczo w tym momencie nie odpowiada w nim? I jak dlugo gra do tej pory?

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpha 3 jakoś szybciej i koherentniej wpasował się w każdy "klocek".

Triple, mam wrażenie, że coś go ogranicza. Może kwestia wygrzania. Gram na nim niecały tydzień.

Eh taki fajny mi przeszedł koło nosa. Dawałem max 1000.

https://allegro.pl/oferta/furutech-fp-3ts-762-kabel-zasilajacy-okazja-7789354596

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, naczesany napisał:

Alpha 3 jakoś szybciej i koherentniej wpasował się w każdy "klocek".

Triple, mam wrażenie, że coś go ogranicza. Może kwestia wygrzania. Gram na nim niecały tydzień.

Eh taki fajny mi przeszedł koło nosa. Dawałem max 1000.

https://allegro.pl/oferta/furutech-fp-3ts-762-kabel-zasilajacy-okazja-7789354596

Mam taki metrowy do sprzedaży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, czy ktoś z Was miał lub ma  kabel Evolution II power i miał go wpiętego do listwy, najlepiej Gigawatta (Pf1/Pf2), lub innego Producenta to prosiłbym o kilka zdań ze swoimi odczuciami. I drugie pytanko czy ktoś miał, lub ma kabel Alpha Duccc DPS-4   i czy faktycznie różni tylko kolor w stosunku do poprzedniej wersji tego kabla, tak jak mówi Dystrybucja? 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
24 minuty temu, asterix1 napisał:

Jak na Rodzie jest ciepło to w takim razie Złoto to juz cieplarnia

chodz w niektórych systemach ciepełko mile widziane

Podkreślam, w moim systemie było za ciepło. Moje stereo oparte jest o grającą ciepło i bez agresji końcówkę mocy Atolla am200 i być może te dwa dodatnie plusy stworzyły taki klimat. A odnosząc się do wtyków to te rodowane Furutechy nie grają zimno, a raczej neutralnie, podkreślają walory przewodu, dodają kultury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią szewc bez butów chodzi, przymierzam się do zrobienia sobie ful wypas listew zasilających na topowych gniazdach Furutecha. Jest pewien krok do przodu w stosunku do tego co wszyscy sobie w domach montują. To że podpinanie sprzętu z listwy jest lepsze od tego bezpośredniego w ścianie to mz z wiadomych mi powodów oczywiste ale...

 

Tak że wykombinowałem sobie tak że do monobloków chyba jednak w końcu lampowych? powinny być dwie listwy zasilające zasilane sieciówkami z z dwóch różnych faz. Teraz pytanie jak podpiąć pozostałą elektronikę do tych listew ile w takiej listwie dać gniazd? Myślę że dawanie trzeciej listwy z trzeciej fazy było by barokowym rozpasaniem a może nie do końca?

Podsumowując, ile listew i ile gniazd w każdej listwie byście sobie dali.

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, ASURA napisał:

Tak że wykombinowałem sobie tak że do monobloków chyba jednak w końcu lampowych? powinny być dwie listwy zasilające zasilane sieciówkami z z dwóch różnych faz

samobójstwo

 

23 minuty temu, ASURA napisał:

Teraz pytanie jak podpiąć pozostałą elektronikę do tych listew ile w takiej listwie dać gniazd? Myślę że dawanie trzeciej listwy z trzeciej fazy było by barokowym rozpasaniem a może nie do końca?

jesli pierwszy pomysł był samobójstwem to jak nazwać  nastepny ?

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Moderacją się nie dyskutuje zatem przemilczę ten atak nie poparty żadną argumentacją.

Wracając do tematu, chciałbym mieć wszystko zrobione po ludzku: osobne linie zasilające na porządnych drutach, bardzo dobre uziemienie aż w dwóch punktach, pierwsze na przyłączu do posesji, drugie zalicznikowe; będzie zarąbiście a nie po łebkach jak u "Kowalskiego".

8 minut temu, hi_aro napisał:

Musisz zainstalować detektor "fazy"... 

Albo dać czytelne oznaczenie na gniazdach w ścianie i na listwach. Muszę sobie to na spokojnie przemyśleć czy ten detektor nie będzie mi "bruździł" w dźwięku.

Dodam tylko że ewentualny problem z pętlą masy, brumieniami między fazami mam już technicznie rozpracowany.

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hi_aro napisał:

detektor "fazy"... 

@ASURA to był mały "żarciszek"...

Ale jak chcesz podywagować, to powiedz mi jak sobie poradzisz z niesymetrycznym obciążeniem faz...Będziesz dociążał dynamicznie, jakiś kompensator mocy? I czy te trzy fazy są niezależne od reszty domu? I czy planujesz jakąś filtrację w.cz.? I czy będziesz te kable ekranował?  Bo można sobie niezły bajzel zrobić...

No i najważniejsze, jak sobie poradzisz z przesunięciem fazowym? Bo może się okazać że będziesz słyszał dźwięk pod "sufitem" jak w akustyce robionej na pałę? I co będzie z pikiem 50Hz dla każdego urządzenia... Już mnie głowa rozbolała od tych pytań :)

A Ty tu piszesz o pętli masy...

Edytowane przez hi_aro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze mam podobnie jak w starym lokum idealne napięcie w sieci i trzyma sztywno 239 +,- 1V.  Kilometr od siebie mam węzeł energetyczny 110kV od którego dopiero co wychodzą poszczególne podstacje, no nie ma żadnego "kradzieja", czy też zakłucacza sygnału prądu po drodze! :) Po co za tym miałbym walczyć np. w zakresie w.cz. jak sama podstacja 15?kV i tam trafol z uziemieniem robi za filtr w.cz. Poza tym patrz wpis wyżej o dwóch dodatkowych uziemieniach przed i na posesji..

Lubię dźwięk pod sufitem ;) Dobrze zrobione linie zasilające to głębia z piękną gradacją planów za kolumnami nie 1,5metra ale ponad 3 a na dodatek fantastyczne odczucia dźwięku dookoła także za sobą na Amudseth... Pinka Floyda i to już bez wynalazków lampowych a jak będzie na lampie, już teraz wiem że opad szczeny :)

Edytowane przez ASURA

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiedziałeś na żadne pytanie.

Rozumiem, że masz tylko dla siebie  tą podstację i nie jest do niej podłączony żaden odbiorca? Jak sobie radzisz z symetrycznym obciążeniem? Piekarnik na jednej fazie a płyta indukcyjna na drugiej, a oświetlenie LED (pełne przetwornic, czyli w.cz) na trzeciej? Co z przesunięciem fazowym? Każde urządzenie audio będzie miało przesunięty przydźwięk sieciowy o 90st. Jak sobie z tym poradzisz? Czy może "Furjutech" jakoś niweluje te bolączki?

Jak rzeczowo i bez lania wody odpowiesz na te pytania, deklaruję kupić jeden z "klęczników". 

EOT.

Edytowane przez hi_aro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, hi_aro napisał:

deklaruję kupić jeden z "klęczników". 

 

Nie będę na tym poziomie rozmowy z tobą dyskutował, wycieczki osobiste zachowaj proszę dla siebie.

 

Po co tu się produkujesz i reklamujesz piszemy o tym co robimy jak to działa a nie rozwiązujemy wydumane problemy innych.

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.